Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 61, 62, 63  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2019, 9:33    Předmět: Citovat

Osobně v posledních letech preferuji ty takzvané šunty z Lidlu a jiné "no namy", když už nic jiného, tak jsou levné. A popravdě jsem zatím nevypozoroval žádný rozdíl v životnosti oproti značkám jako bosch či narex. A to že mi těch strojků pod rukama prošlo fakt hodně. Řekl bch že je to tím, že kvalita "šuntů" šla hodně nahoru a naopak značkové věci šly dost dolu - což je zřejmě tím, že se to všechno dělá ve stejné továrně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4958
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2019, 10:20    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Kdysi mi nějakej prodejce tvrdil, že zelená je hobby a modrá profi segment. Nebo opačně? Smile

A čo čierna? Mal som vŕtačku FAUST, tá bola čierna. Inak to zelené METABO (akumulátorová vŕtačka) mi pripadá dosť profesionálne, keď stále funguje, a je k tomu rýchlonabíjačka ktorou sa batéria nabije za hodinu. A videl som takú aj s Li-Ion akumulátorom a tiež bola zelená. Možno tie farebné označenia platia iba u jedného výrobcu.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2019, 11:07    Předmět: Citovat

V plné míře to platí pouze u Bosche. Ostatní to pouze kopírují /zeleno-červená a modro-červená či modro-oranžová/ ve snaze upomenout zákazníka na něco, co viděl u lepší konkurence, ale zdálo se mu to drahé.
Běžný a laciný trik, používaný už léta. Na rákosáckých tržnicích bylo kdysi možno vidět "výrobky" SOMY i SENYO a GRUNDIK..
V hypáčích nakupují vercajk jen oslové, co si neváží vlastních peněz ani času. Už se to mnohokrát potvrdilo, poslední zdokumentovaný případ je o pár postů zpět. Trollové a blbci na tom bohudíky nic nezmění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17725
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2019, 12:24    Předmět: Citovat

Já měl kdysi elektropneumatickýho Dusse a ten byl celokovovej stříbrnej. V 90. letech se říkalo, že Makita, Bosch a Hilti jsou proti tomu hračkoidy. Měl jsem ho přesně půl roku, pak mi někdo vysklil auto. Sad Určitě "dussá" někde jinde dodnes....
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2019, 12:49    Předmět: Citovat

Jo Jirko, dřív se to tak nedodržovalo a průmysloví výtvarníci neměli tak svázané ruce.
Já ještě pamatuju "profi" BlackDeckera v modro-šedé barvě, odlitkem pro převodovku a svítivě oranžovým kabelem. Byla to řada, co měla neuvěřitelnou výdrž. Postavily se s ním dva baráky, vrtal 15-20mm vrtáky se stočenou stopkou díry do trámů, krovů i zdiva a za ty dva baráky si řekl jen o jedny uhlíky. Neskutečný.
Tuzexový výrobek, stál něco přes 800 bonů a byla to sada s různými nástavci - strojky včetně okružní pilky, přímočarky a vibrační brusky.
O 3-4 roky později už dělali jen černé a šedé s černým kabelem, bez nástaveb a byla to už mizérie, protože to vyráběl pro B&D rejžák.
Který začasté vlastně ani neví, co vůbec vyrábí, k čemu to má potom sloužit a jak to funguje či má fungovat.
Prostě tupí manuálové, často svezení z vesnic, negramotní, ale s mobily.
A ano, opravdu si myslím, že kdyby to vyráběli na Ukrajině či v Polsku, bude to mít úplně jinou úroveň.
V Rumunsku třeba ne, to jsou blbí cigoši, co všecko zkundí a rozkradou. Viz dávná delimitace z Metry Blansko, causa MP40-MP120 a FP80-120. Děs-běs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2019, 13:08    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
V hypáčích nakupují vercajk jen oslové, co si neváží vlastních peněz ani času. Už se to mnohokrát potvrdilo, poslední zdokumentovaný případ je o pár postů zpět. Trollové a blbci na tom bohudíky nic nezmění.


Možná je to tím, že jsem ten "osel" - ale nějak nechápu tu hyperbolu k penězům. Pokud to dobře počítám, tak mu shořelo něco co stálo 1/4 či možná 1/5 ceny tzv. "profi" vybavení. Podle mě si ty plily může koupit ještě tři, což - pokud bude mít smůlu jako dosud - mu vydrží na dalších devět let. Když nebude mít smůlu, tak do konce života. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4235
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2019, 13:20    Předmět: Citovat

s těma rejžákama je to všelijaký. Neteř dělala v jedné firmě na auto komponenty docela vysoko ve funkci. A svěřila se mi jak museli na práci přivézt Filipínce, protože Ukrajinci Poláci a bohužel i Slováci přistupovali k práci stylem "to je dobrý, to není vidět" na rozdíl Od čechů a ve finále Filipínců, kteří dělali bez těch ojebávaček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudo7117



Založen: Dec 26, 2012
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2019, 18:59    Předmět: Citovat

Zverejnil som to preto, aby ľudia vedeli čo kupujú. Keby že odnekiaľ viem čo za šunt sú črevá, tak to nekúpim.
wiit: Áno tá lidlová stála asi 1/3, čo stála profi. Ale profi je aj o 3 triedy vyššie.
Tu musím dať sinclairovi za pravdu, lebo keby som nekúpil šunt, tak mám profi za 2/3 ceny. A to je na zamyslenie. Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: so červen 29 2019, 11:38    Předmět: Citovat

No jo profi....Už druhý měsíc oplakávám modou flexu od Bosche - byla to naprosto nesmyslná investice. Je fajn, že se na to dají sehnat náhradní díly, akorát že nový rotor stojí jako dvě brusky od Einhellu nebo tři z Lidlu. A zrovny ty flexy fungují úplně stejně, žádný rozdíl v nich není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so červen 29 2019, 12:30    Předmět: Citovat

Že žádný rozdíl v nich není? Možná při použití 1x za měsíc, to asi jo. Ne denně, několik hodin.
Nechceš nám tady snad tvrdit, že na dřeň ojebaný šunty z Lidlu vydrží víc, než modrá řada od Bosche, že ne??
Jsou to furt jen stroje a porouchat se může kterýkoliv.
Akorát, že kvůli ojebávkám konstrukčním a materiálovým, je riziko poruchy u těch šuntů zhruba desetinásobně vyšší - a Ty nám tu chceš tvrdit, že i přesto se to vyplatí?
Vždyť v těch šuntech je často jenom to, co tam nezbytně musí být, aby se to nějak točilo a na ostatní sere pes. Nebývají tam ani odrušovací a odjiskřovací kondenzátory, kvůli kterým se kotvy pak probíjejí. Je tam na té kotvě jen pár závitů na lamelu, vysoké mezizávitové i mezilamelové napětí a proto se to provalí, pokud tam nedají kondenzátory v ceně pár centů. To ale může být i záměr, aby se to např. po roce provalilo samo a Ty musel běžet pro další - neboť kšeft se musí hejbat a Tvoje prachy točit, víme?
Jak jsem už napsal, nákupem šrotu si ale nevážíš vlastního času, peněz ani úsilí, které následně vynaložíš na výměny, reklamace, běhání a ježdění okolo toho.
A přesně na toto výrobci toho šuntu sázejí a proto to stojí tak málo.
Oni totiž moc dobře vědí, že do Lidlu chodí přitroublí hejlové, co jim vždy na tu nízkou cenu skočí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: so červen 29 2019, 16:32    Předmět: Citovat

Červená rozbruška od Bosche mi vydržela měsíc, ani jsem to nereklamoval, řekli by, že jsem s tím pracoval Laughing
Myslel jsem, že je vylágrovaný ložisko a ono jen lítalo uvolněný v plastikovém víku převodovky.
To nemá ani Einhell, ten tam mám rozbitej taky, ale tam to odnesl komutátor, po 3 měsícich usilovné práce na starém Mercedesu Smile
Nakonec jsem do toho domečku narval okolo ložiska pásku z kancelářských desek a nahradil 3 šroubky do plastu, co to držely, pořádnejma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr-II



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2019, 11:53    Předmět: Citovat

Má někdo zkušenost s vysavačem PARKSIDE vysavač na suché a mokré vysávání 1500W, co bude příští týden v "akci"? Dik za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17725
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2019, 16:19    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Červená rozbruška od Bosche mi vydržela měsíc,

Mě se to samý stalo na elektromechanický bošácký příklepovce Profi řady. Ložisko Bylo protočený v plastovým futrálu rukojeti na straně u komutátoru. Tenkrát to mělo už 2 roky záruku a tak rukojeťi vyměnili, stálo mě to jen dopravu. Od tý doby drží, ale moc s ní nedělám, přešel jsem na jejich vrtací/sekací SDS elektropneumatiku, mnohem větší výkon.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17725
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2019, 16:34    Předmět: Citovat

Petr-II napsal(a):
Má někdo zkušenost s vysavačem PARKSIDE vysavač na suché a mokré vysávání 1500W,

Ne s tímhle ale s celoplastovým žlutočerným 1500W Parkside, co měli vloni.
Na suchý jde buď přímo do nádoby cyklónu, pak musí být na sání motoru dodávanej hadrovej pytel. Jenže moc toho nevysaješ, ten pytel se po čase obalí drobným bordelem a jelikož nemá oklep, tak blbě saje. Pravidelně ho musím vysypat když je na dně max 5 cm bordelu.
Druhá možnost je při suchým nasadit na vstup do cyklónu dodávanej papírovej pytel tvaru banánu a mít nádobu cyklónu čistou. To saje docela dobře asi tak do půlky naplnění banánu. Ovšem problém, pytel je jen jeden, nesehnal jsem náhradní a plnej se vysypat dá jen dost blbě, hrozná pakárna, kór když jsou v něm takový žmolky šatoviny a prachu.
Na mokro jsem ho zkusil jen jednou, voda trochu procházela skrz ten molitanovej filtr a občas zaprskala z výstupního otvoru. Tak jsem to radši znova nezkoušel.
No prostě za málo peněz.... Je v dílně a doma jsem se zase vrátil po opravě k letitý T101 od Karchera. Novej dokázal tahat i hřebíky z prken, 2,4 kW. Smile Je jen suchej na pytle tvaru banánu. Jenže těch mám posledních 6 ks a další už nejsou k sehnání...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2019, 22:54    Předmět: Citovat

Na ten Karcher jsou textilní i papírové http://www.e-sacky.cz/sacky-karcher-t101-textilni-k012t/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 61, 62, 63  Další
Strana 37 z 63

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund