Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 61, 62, 63  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 11:37    Předmět: Citovat

Kono: to jsi viděl kde, nabíječka byla v minulém letáku a zbytek není ani ve starém ani v novém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 11:37    Předmět: Citovat

Kono, s tím Silvercrestem se ale skutečně dá "dovolat" na těch jima udávanejch 8km - akorát musí bejt splně ná jedna ŽIVOTNĚ NEZBYTNÁ PODMÍNKA pro takový spojení. Tou podmínkou je PŘÍMÁ VIDITELNOST MEZI STANICEMA - jak tam je cokoliv neprůhlednýho co cloní, můžeš zkoušet klidně i honit vlajkou vlny na tu anténu a ničeho nedocílíš. Při dodržení vzájemný viditelnosti ale klidně "uděláš spojení" i na větší dálku. A jako clona stačí les, běžná zástavba, terénní vyvýšenina... Je to prostě klasická PMR = 70cm = 446 - 466 MHz a tam se s tím výkonem 50mW nic lepšího spáchat nedá...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 11:40    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Kono: to jsi viděl kde, nabíječka byla v minulém letáku a zbytek není ani ve starém ani v novém.

fyzicky v našem Lidovci na sídlišti, dnes v 08.30h

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 11:48    Předmět: Citovat

U nás to mají taky. Ale nic moc. Vysílačky spíše pro děcka, pro nouzovku na chalupu apod. je to drahé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 11:53    Předmět: Citovat

do lesa na houby či k lyžování v kopcovitém terénu a v panelové zástavbě asi nevhodná
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3499
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 11:53    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
... tam se s tím výkonem 50mW nic lepšího spáchat nedá...

Až na to, že ten výkon je 500mW. Současně je to maximální povolený výkon E.I.R.P v pásmu PMR446.

konosuke napsal(a):
do lesa na houby či k lyžování v kopcovitém terénu a v panelové zástavbě asi nevhodná

Proč? 2km dosahu v běžných podmínkých (zástavba, členitý terén, les...) je reálných.

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 12:06    Předmět: Citovat

staly se podivnější věci - spojení na pardubickou ručku VKP050 AM 27MHz 50mW na vzdálenost 80-100 km, no možná na moři jo nebo říše báchorek
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 12:26    Předmět: Citovat

Za vyjímečných podmínek je možné na 50mW i delší spojení. Pro běžné "spotřební" uživatele PMR s 0.5W (více nelze!) dokáže v husté aglomeraci spojení do 1km. Mimo aglomeraci je 2-3km dosah reálná hodnota. Cena páru RDS 899 mírně nad normálem. Záleží na kvalitě výrobku, příslušenství ap.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 13:18    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Umím nabrousit vrtáky i o průměru 16 mm tak, že nepotřebují předvrtání, ale už jsem viděl dost takových "odborníků", co vrtali velkým vrtákem ve stavu, že předvrtání průměrem 5-6 mm bylo životně důležité.

Tohle by mě docela zajímalo, bez ironie, nejsem strojař, jsem v tomto samouk. Když chci vrtat velkou díru, tak si udělám důlčíkem značku a pokud má vrták větší průměr a nevejde se do důlku, tak použiju navrtávák. Mám jich několik průměrů. Navrtávák udělá důlek větší, že se do něj vleze pak i větší vrták. Chápu to dobře, že si měníš výbrus větších vrtáků tak, že mají jakože špičku? Nebo jak se trefuješ přesně? Geometrie standardního vrtáku do kovu je na obrázku, to každej zná, jak se dá tou ploškou trefit přesně, bez nějakýho složitýho odměřování?



brit vrtaku.JPG
 Komentář:
vrták

Stáhnout
 Soubor:  brit vrtaku.JPG
 Velikost:  18.97 kB
 Staženo:  28 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12057
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 14:28    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Chápu to dobře, že si měníš výbrus větších vrtáků tak, že mají jakože špičku? Nebo jak se trefuješ přesně? Geometrie standardního vrtáku do kovu je na obrázku, to každej zná, jak se dá tou ploškou trefit přesně, bez nějakýho složitýho odměřování?

. . . víš co je to "příčný břit" ? (nebo příčné ostří)
když ho umíš udělat, není problém u jakéhokoliv průměru vrtáku . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 14:58    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Tohle by mě docela zajímalo, bez ironie, nejsem strojař, jsem v tomto samouk.
Snad si rozumíme, že v tom není nic osobního. Ano, tam kde je na výkrese bod (ploška) 22, a ten se odlehčí zbroušením na hřbetu (plocha 17) tak, že je z té plochy (22) např. 5-6 mm nakonec špička - vlastně malý vrták. Pro vrtání je ale vždycky dobré si naklepnout důlek, který zvětšíš navrtávákem, abys nemusel právě při více dírách hledat, kam se máš trefit. To dělá každý rozumný, kdo chce mít slušný výsledek. Při vlastním vrtání v okamžiku odvrtání této pomocné "dírky" ale už jen tlačíš tím středem do materiálu a materiál jen drtíš. Proto se hrot pro plný záběr vrtáku musí vždycky odlehčit do tvaru břitu malého vrtáku nebo předvrtat díru minimálně o průměru té plošky, co vrtat neumí. Kupodivu se správně nabroušeným vrtákem i tou šestnáctkou to jde při vrtání samo, nic nemusí uhýbat, ale musí se to něčím chladit, ať si zbytečně nepálíš vrták např. u železa ale i u hliníku kvůli čistému odběru třísky. A uděláš tak stejně kvalitní díru jak s předvrtáním jen nemusíš tolik přehazovat vrtáky. Pomůže to samozřejmě i při vrtání do dřeva. To nemusíš samozřejmě chladit vodou, ale vytahováním vrtáku při delší hloubce vrtu.
Odlehčení na špičce dělám i na vidiákách, protože do zdi jim to nevadí a jde to lépe, kachle se tím vrtají daleko lépe a sklo jde právě taky. U vidiáků stačí pak rozlišovat jen tzn. žluté od červených. Ti, co si navařují plátky, tak je zase rozlišují podle účelu na jaký jsou dělané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 15:40    Předmět: Citovat

A teď mi povězte, kolik procent dosud žijících a tvořících exemplářů "kutila domácího" si umí přibrousit velký i maličký vrták podle aktuální potřeby, materiálu a přitom přesně ví, co dělá ???
Mě, ač "nestrojaře" to táta a strejda bohudíky naučili a myslím celkem dobře. Ale kolik dalších, co nemají přímo strojařské vzdělání, tuhle šanci doma mělo? V procentech?
Tipnul bych si, skoro nic pod třicet let.
Na dědině, kde se tata klukovi věnoval, možná víc.

Ještě mi nakonec prozraďte důvod, proč bych měl kupovat "velké nářadí", které nekupuju na rok ani dva, ale na mnohem dýl - v Lidlu mezi žrádlem a hadrama?
Jebe Vám už z těch cen, nebo co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12057
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 16:15    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Ještě mi nakonec prozraďte důvod, proč bych měl kupovat "velké nářadí", které nekupuju na rok ani dva, ale na mnohem dýl - v Lidlu mezi žrádlem a hadrama?
Jebe Vám už z těch cen, nebo co?

ale Leoši . . .
. . . vždyť tě k tomuto kroku přeci nikdo nenutí !

. . . já se jen ptal na nějaké zkušenosti s provozem.

a procento těch co vědí a znají, opravdu není mnoho, ale i na elektroforu se jich pár najde.
. . . a výše psané příspěvky to jen potvrzují.



brouseni vrtaku.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  brouseni vrtaku.jpg
 Velikost:  112.23 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 18:06    Předmět: Citovat

Já si právě myslím, že ta magická cena některý jedince tak přitahuje, že jsou ochotný i přehlídnout podstatný věci. Nebo jsou prostě tak zaslepený, že je nevidí.

Tuhle jsem se bavil u regálu s jedním pánem, co se úplně rozplýval nad blistrovou sadou šroubováků, s takovou oranžově-černou, pogumovanou rukojetí. V Penny marketu. Jeden blistr tam měli rozlepený.
Celá ta sada /2x kříž PZ, 2xkříž PH, 3x plochý/ stála 199,-Kč.
Na pohled fakt velice hezké, celkem i do ruky to padlo, ta guma byla taková příjemná.
Pán mi říkal: "No tož toto všecko kdybych měl kúpit od Narexu, takové ty s těma černýma ručkama, tož by to mňa stálo najméň tisícovku čoveče!
Šak to je kauf jak sviňa! Sedm šrubováků za dvě stovky! Neviděls moju?" Very Happy
Já jsem z bočnice vytáhl brýle a podíval jsem se na špičky těch šroubováků pozornějc.
Tam, kde mají "černé" křížové šroubováky Narex vsazenou tu kalenou špičku a ploché jsou opravdu kalené, měly tihle krasavci umělecky vyvedenou buď jen galvanickou čerň, nebo to byla barva. Prostě to bylo z jednoho materiálu vcelku, jenom špičky a břity počerněné, šlo to druhým šroubovákem orýpnout až na bílý kov.
Tak jsem pánovi řekl, co vidím. Odpověď byla něco v tom smyslu, že to je na běžné použití úplně jedno /tak proč srovnával s drahým, kaleným Narexem/ a další supermarketové kecy typu "kde koupíš takovou pěknou sadu a tak lacino".
Nechal jsem ho být i se starou Very Happy svému osudu. Ani vlastně nevím, jestli mu nakonec dovolila si je koupit Very Happy
Tak asi tolik k té "výhodné ceně" a to je jenom maličkost, na kterou jsem si vzpomněl. Ale krásné byly, to se musí nechat. Proti fádně černým, plastovým Narexům vypadaly luxusně.

"Sráče" jsem koupil doslova z prdele a se smíchem - prostě mě jenom zajímalo, co za těch 159,-Kč asi dostanu. Byl jsem dopředu smířený s tím, že dostanu echtovní rejžáckou sračku, co půjde stejně do kýblu a nebude k použití na to, do čeho jsem střeva chtěl.
Ale nějak mě zaujalo těch 20 presetů a říkal jsem si, že rádio, co má 20+20 presetů a frekvenční syntézu asi nebude úplná sračka.
No v tomto případě jsem se tak úplně nespletl, ale jenom náhodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne únor 18 2018, 18:17    Předmět: Citovat

jo pane ! prodat eskymákovi ledničku a plešatci hřeben je věda a umění jak cyp, to se študuje na univerzitách ! psychologie prodeje, přijdeš do krámu pro akční slevu, odneseš si domů tři zcela jiné nepotřebné věci, konkrétně ? dneska z Tesca pánské džíny F&F Basics straight 149 Kč, neslýchané ! protože: v úterý akce končí ! a můj rozměr zrovna měli, jak vidíš - funguje to
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 61, 62, 63  Další
Strana 9 z 63

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund