Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SMART? raději ne!! a co vy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 16:33    Předmět: Citovat

Myslím, že jsme se nepochopili.
V principu jde o to, že pokud už jsem se /podle případného počtu bugů či jiných vlastních požadavků/ rozhodl FW aktualizovat-pozměnit, tak to bylo VŽDY na základě mého vlastního rozhodnutí, ne vůli někoho jiného.
A N6230 mám nejspíše proto, že z mého pohledu těch bugů má nejméně - na to, co po něm chci.
Polož si svůj "telefon" na nějaké nf zařízení s výstupem na reproduktor a asi budeš překvapenej, jak často a jak dlouho ten přístroj dělá něco, co vůbec nemáš pod kontrolou.
Vypnutím aktualizací vůbec nic nekončí, jak už napsal Kremik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 16:39    Předmět: Citovat

Pokud jednoduse vypnes data, tak komunikovat prestane. Otazka je proc by mi to melo vadit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 16:41    Předmět: Citovat

No spíš to je kvůli tomu, že novější mobily komunikují přes LTE, či GPRS. starý jen přes GSM.
A nějvětší sviňárna je, když si "smartphone" sám zapíná kvůli něčemu sám data. (Lenovo) Takže předplacenkáři bez datových tarifů bacha - každý den to sežere 25 kaček z kreditu, pokud nemáte data zablokovaný u operátora.
Spousta lidí mi potvrdila, že jim připadne, že si to žije svým životem. Ani člověk netuší, proč se některý aplikace aktualizují denně - i ty, co nepoužívá a smazat nejdou. Jo, kdyby člověk věděl úplně všechno o svým smartfounu, možná by se nestačil divit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 16:44    Předmět: Citovat

Opravdu upřímně Ti závidím tu Tvou bezbřehou sebejistotu, termite.
Zvlášť u přístroje, ze kterého žádným běžným způsobem nejde vyjmout akumulátor a zajistit si tak aspoň pocit, že je opravdu bez proudu.
Tohle Ti fakt závidím. Já si svého soukromí poměrně dost vážím, ale to je na každém jednotlivém soudruhovi.
Nic není dokonalé, dokonce někdy ani dobré úmysly člověka.
Někdo chytřejší, než my už dávno řekl, že cesta do pekel je celá dlážděná dobrými úmysly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 16:50    Předmět: Citovat

Ja v pristroji typu mobil, u ktereho se vicene predpoklada ze ho nekde zapomenu nebo mi ho slohnou, zadne duverne data neprechovavam. Proto jsem celkem v klidu.
Ze si CIA, KGB, Kalousek... stahnou fotky z alkoholovych mejdanku mi je srdecne jedno Smile Stejne je kumpani jeste ten vecer naplacaji na FB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33955
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 16:57    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
K těm dveřím - co je to platný, když si to hlídá bůhví co, ale že mají jako jednu z konstrukčních chyb špatně uchycený motorky, který se často překroutí (čela se protočí a šrouby urazí magnety statoru). Bylo by to jiný, kdyby se motorek s převodovkou v kuse uchytil za převodovku a ne za plášť. Čela proti plášti motoru nemají západky - to Němci nedomysleli.

Soudruzi z NDR/NSR udelali chybu Smile Zjavne mali prilis vela inzinierov na elektroniku a malo na mechaniku. Vysledkom je produkt, ktory je drahy na vyrobu aj na prevadzku - vhodny akurat tak pre statny podnik Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zed_007



Založen: Jun 01, 2017
Příspěvky: 31
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 18:33    Předmět: Citovat

Počkat počkat, ohledně toho Lenova, to je pravda ohledně těch dat??? Chci si pořídit pod stromek Lenovo K6, no a tadle funkce by mne tedy opravdu nepotěšila. Fakt se to samo připojuje na net???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 18:45    Předmět: Citovat

Já to takhle doopravdy měl. Mám pocit, že se nekde tady o tom "povaluje" moje vlákno.
Kromě svýho oficiálního čísla používám ještě kartu jinýho operátora z předplacenkou. kreditem z ní krmím jedno blíže nejmenované úložiště, abych mohl rychleji stahovat. Protože data nepotřebuji, nechal jsem je u operátora zablokovat. Jednou jsem ji půjčil osobě blízké, aby mohla vyzkoušet svůj telefon, než si do něj přesune svou SIM (Naučit se z telefonem zacházet a tak). Data byly v nastavení trvale zakázány, ale každý den se objevovala SMS typu"Váš telefon se pokusil o datové připojení k síti. Povolte si tyto služby u..."
Na telefon nebylo kolik dní sáhnuto a nastavení dat zkontrolováno a přesto se to dělo. Asi tolik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 19:19    Předmět: Citovat

To nebude jenom u Lenova. Data na pozadí se někdy vypnout nedají. Mi se objevují návrhy na aktualizace i když mám data vypnuté. Zapínám je jen když potřebuju, jinak jsou trvale vypnuté. Mám paušál, takže o nich často ani nevím. Je to humus, ale úplně bez netu být zase nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1669

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2017, 13:23    Předmět: Citovat

Hele už se šířej ty smárt sitýs co to chtěj hipsteři ze ziskovek napojených na urbanismus. Takže všude zóny, všude placení online a mezitím brázdí dement ve škatuli ověšené šmírkamerama a nahrává 24/7 všechno kde projede, aby z toho pak automaton sázel pokuty všem, který ten šrot nepozná. Což je tak v pětině případů i ten, kdo za to zaplatil.

Vedle toho si už PRE instaluje nový elektroměry výhradně s datovou linkou a 24/7 všechny šmíruje a když chce, na kliknutí myší budete ve středověku. Vohnout jásá jak nemusí bejt doma na odečet elektroměru, normálního člověk jímá hrůza co má teď stád ve stádě jako je PRE za možnosti.

Další krok bude až režim zakáže spalovací motor, tak budou šifrovaný unifikovaný nabíjecí rozhraní a kdo nezaplatí výpalný, tak nenabije a nepojede. Kdo se nebude režimu líbit, třeba mít špatnej názor, nemávat vlaječkou nebo cokoli, ten nenabije a nepojede. Hlavně smártfríkůlin, žejo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2017, 17:14    Předmět: Citovat

Ten elektroměr má výstup na stykač/SSR k vypnutí Question
Jak ten elektroměr pozná,jestli zrovna jede nabíječ Pb AKU nebo PC,když žerou zhruba stejně? Ukládá/posílá záznam EMI nebo něco podobnýho?Question
Co elměr řekne na regulátor(triakovej,tyristorovej,tyristor nebo tranzistor/FET/IGBT/cokoliv v GRAETZu,dvoutyristorovej...),nespínající nulou např.některej z AR s MAA436 nebo podobnym obvodem?Nebo třeba obvod s polořízenym nebo celořízenym usměrňovačem(ne aktivním od P.Bartoně,ale klasickejma GRAETZema s osazením 2D+2T nebo 4T),který ořezávaj vlnu a tím vyráběj harmonický,hlavně lichou stranu,anebo třeba něco jako "síťový blikač s 555 a 4017" Question
Co takovej elměr řekne na starou trafosvářečku,která má zpětnej ráz při zapálení/utržení oblouku. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17819
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2017, 18:44    Předmět: Citovat

Kdyby sis přečet, co Čez a stát chystá od roku 2020 za sazby s operativním datovým řízením bateriových úložišť, tak by ses tolik nedivil. Budou moci povolit směr kam půjde šťáva z tvýho soláru, jestli k ním nebo do batérek a kdy budeš moct ty jet z batérek či soláru či sítě, takže úplný odstřihnutí ve spojitostí s návaznou technologií úložiště a soláru bude klidně možný. Pokud tyhle věci nebudeš mít po roce 2020 v projektu novýho "téměř nulovýho domu" tak ti ani nedaj stavební povolení. Naštěstí to bude platit jen pro nový stavby.
No a digitál elektroměr s bonzováním přes GSM nám na baráku už asi 4 roky.
Jen čekám, kdy se bude platit taky jalovina v domácnosti. Mám tepelný čerpadlo, takže jaloviny kupa. To že se měří sebemenší odběr na každý fázi a pro účtování se to sčítá je u bonzovacích elektroměrů taky už asi 2 roky běžný.
Zlatý Schlumbergery s kolečkem...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2017, 23:00    Předmět: Citovat

Například kapacitní jalovina "točí" elektronickým elměrem zdatně už od "zanedbatelných" kapacit, starým ferrarisem nehnula - resp. hnula, ale až od poměrně velkých hodnot.
Lze pohodlně vyzkoušet vypnutím všech jističů okruhů krom jednoho a následným připojením "zářivkového" MKPčka, třeba 10uF.
Aby Ti nevypadly oči z důlků Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OK2STO



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 439
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2017, 6:25    Předmět: Citovat

Taky se přidám do diskuze, mám starou Nokii 6300 a ta mně stačí k telefonov ání a posílání SMS, Operátoři mně stále nabízejí chytré telefony a já jim odpovídám jednoduchou větou: Proč mám mít chytrý telefon, když mně volají jen samí blbci.A tím je odrovnám. Very Happy

Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2017, 9:55    Předmět: Citovat

Smarja to je zase ohniva diskuze Smile At si kazdej koupi/pouz9iva co mu vyhovuje. Taky se obcas pozastavim nad necim takovym, ale nechava me to chladnym Smile

"Smart" telefon (nevim proc se tomu rika 'smart', kdyz je to jen nizkoprikonovej pocitac s GSM modemem Smile ) pouzivam od dob Nokia 9500 Communicator, pak nekolik Win Mobile PDAcek, a co me v dnesni dobe fakt chybi je HW klavesnice.

Stejne jako si u nove koupenyho auta nastavim sedacku, Volant, zrcatka apod, tak si holt u nove koupenyho telefonu nastavim prostredi (treba vypnu ty aktualizace, data, cokoliv)... nic divnyho.

Pokud od toho nekdo ocekava jen telefonovani a SMS, at si koupi obyc tlacitkovej telefon a bude spokojenej.

Napr. ja ty zarizeni pouzivam hlavne proto, ze nemam a ani moc nechci laptop, mam doma stolni PC, a ten smartphone umoznuje VPN pristup domu, mail a web klienta a to me staci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund