Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SMART? raději ne!! a co vy?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7918
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 10:13    Předmět: SMART? raději ne!! a co vy? Citovat

Asi jsem příliš velká "konzerva" nebo už moc starej. Taky Vám přijde, že čím víc je to smart, tím víc to (cokoli-TV, mobil, auto, prkýnko od hajzlu...) nenávidím? Dneska si koupíš chleba, než ho načneš, vyžaduje připojení na WiFi a aktualizaci! Sorry, co je komu do toho, jak moje zařízení pracuje, je MOJE a JÁ chci být na ním pánem a ne NĚKDO cizí, kdo automaticky vyžaduje osobní údaje. Hnus velebnosti. Jinak Hezkou sobotu. A nyní do mě!!
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1700
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 10:36    Předmět: Citovat

Mne na príklad Smart TV vyhovuje akurát tak v miestnej krčme "Papučka".
Raz za čas ,po dostatočnej konzumácii výborného piva a picových výrobkov prichádza na rad zábavka v pozeraní a počúvaní nejakej muzičky .(spievaniu/hulákaniu/zavíjaniu/plakaniu sa pravdaže nebránime Laughing )
Kto je schopný - robí DíDžeja a z mobilu,ktorému ostala ešte nejaká šťava v baterke posiela pohyblivé obrázky na TV.... ale doma to nepotrebujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 11:07    Předmět: Citovat

Nedávno jsem o tomhle v jiném tématu psal.
Nenávidím jakékoli zařízení, které nedělá jen a přesně to, co chci já.

Jakmile si některé zařízení či přístroj začne dělat sám neco, co mu tam předprogramoval nějaký idiotský hipsterský programátor, anebo ty údaje o mně/o přístroji začne natvrdo požadovat někdo druhý, tak okamžitě pryč od toho.
Vedle věku, zvyku a právě pohodlí je to jeden z důvodů, proč tyhle "chytré" věci nemám rád.
A bohužel tyhle "chytré" věci toho dělají navíc velkou spoustu, k tomu všemu jsou "chytré" paradoxně na to, aby to přineslo zisk někomu jinému, než mně.
K čemu jinému, než zisku někoho jiného je určena "chytrá", personalizovaná a drtivou většinou sračková reklama na základě toho, co jsem si před hodinou a skoro bez zájmu prohlížel?
Dělají to vysloveně jen firmy se sračkovým zbožím. Budu-li si přes hodinu prohlížet celý web a eshop Ecomu, tak Ecom nemá potřebu mě otravovat i dál personalizovanou reklamou v boxu hned v prohlížeči.
To takový Conrad, dnes prodávající výhradně sračky, ten ano. Toho jsem měl vylepenýho na Seznamu skoro dva týdny jen proto, že jsem klikl na někým vložený link do tohoto fóra, na nějaký potenciometr či co.
Tak takhle soudruzi ne, to by teda nešlo.

Pohodlím myslím to, že mě co minutu neotravuje nějaký přístroj neustálým upozorňováním na píčoviny, pípáním, aktualizováním, připojováním se na net kvůli zjištění ceny másla Smile a tak podobně.
Blbej telefon se jednou za půl hoďky zahlásí síti a jinak sám nic nedělá - a neotravuje mě tím, to je ono pohodlí.
Nejsem u krbu, knížky a s dobrým červeným rušenej nějakýma kokotinama, které zrovna nechci, nepotřebuju a které po mně/po smartu chce někdo druhý jen proto, aby ze mě vytáhnul další prachy za další zmrrdovinu.
A spolehlivost, to je druhá věc, o které bych mohl zrovna já popsat celou obrazovku.
Ani hovno, babičko, ani hovno. Jen to, co právě chci a potřebuju já.

Týká se to samozřejmě i PC, z tohoto důvodu jsem ochoten oželet např. bleskové načítání videí, pomalejší načítání webů atd. a používám pořád ještě XP, s mnoha funkcemi Woken a FF odborně zablokovanými /nechal jsem si poradit skutečným machrem/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 11:22    Předmět: Citovat

Co máte proti SMARTu? Mě to naprosto vyhovuje na 200%! Já to samozřejmě nemám a ani FB, jsem normální a ne úchyl. Ale má to plno známých (kupodivu ti hloupější v technice) a já mám od nich klid, protože se s tím furt trápí a nemají čas otravovat s blbostma. (nejde mi zapnout PC, měl vypnutou prodlužku) Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 11:43    Předmět: Citovat

Kdo chce, koupí. Kdo ne, nekoupí. Nejsem příznivcem a žádná SMART zařízení doma nemáme a doufám, že vždycky bude možnost nějaká neSMART zařízení koupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 11:53    Předmět: Citovat

p32 - Number one
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 11:53    Předmět: Citovat

Vymenil jsem "smart telefon" za obyč nokiu 230 a:
-nemusím řešit aktualizace.
-pohotovější ovládání
-dýl vydrží baterie
-když jej nechám v práci někde odložený, mám větší jistotu, že nebude nikoho zajímat.
Usoudil jsem, že mít v podstatě 2X tablet je zbytečnost - Tabletem s LTE jde normálně volat, je to telefon, co se nevleze do kapsy.
A ze zkušenosti z práce vím, že kde je moc elektroniky, stojí to za hovno. Na světla jedině vypínač a na regulaci teploty obyč termostat, třeba i z časovačem - bez připojení k internetu. Na hudbu postačí obyč MP3 přehrávač, který připojím během pár vteřin do "line-in" zesilovače, to samý jde i z tabletem, či mobilem. Co vlastně potřebuju víc?
nevidím v "smart domácnostech" žádný přínos. maximálně jen pro externí sběratele dat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 11:59    Předmět: Citovat

SMARTphone jsem ani nikdy neměl, nedokázal bych využít záplavu nabízených funkcí. A taky jsem zůstal u Nokií. Dlouhou dobu jsem měl poděděnou 3210, pak C2 a teď C5.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 12:00    Předmět: Citovat

To doufáš marně. Jak vidím tu rakovinu postupovat, tak prostě nebude šance nějaké hloupé a dobře funkční zařízení koupit.
Anebo Tě spíš rovnou postaví před hotovou věc a znemožní Ti natvrdo "hloupé" zařízení vůbec používat.
Že ještě dneska jde přihlásit do sítě N5110, co vydrží týden bez nabíjení, dá se s ní normálně volat a neotravuje ještě neznamená, že tomu tak bude navždy.
Někomu z mnoha důvodů vyhovuje světlo obyčejné wolframové žárovky, někde je kvůli spektru dokonce nezbytné.
Prodávají se už víceméně ilegálně, v supermizerné kvalitě a pod nejrůznějšími směšnými názvy, jako tepelné koule apod.
Další - analog/digital TV/SAT, SD/HD a našel bych toho mnohem víc.
Dneska to HD v digitálu vypadá mnohdy hůř, než "obyčejné" SD na slušné, analogové stohertzovce.
Hustý déšť, husté sněžení, těžká sněhová mračna?
Dneska šlus, dříve max. trošku nerušícího šumu či pár rybiček..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 12:06    Předmět: Citovat

SMART- dvere Smile


smart_dvere.jpg
 Komentář:
Jakmile nezahlásí aspoň párkrát za hodinu nějakou poruchu, mají závadu na diagnostice :-)

Stáhnout
 Soubor:  smart_dvere.jpg
 Velikost:  80.13 kB
 Staženo:  247 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 12:10    Předmět: Citovat

Jo, tohle už je normální psycho, na palici.
Toho kdo tohle vymyslel, pověsit za kule do průvanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 12:15    Předmět: Citovat

A to je tam ještě ta jednodušší věc. Pak se nediv, že doma se člověku uleví, když otočí kolečkem a na svém prastarém bimetalovým termostatu si nastaví teplotu, jakou chce. nebo sáhne po vypínači a rožne si světlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 13:25    Předmět: Citovat

Jak já Ti rozumím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 13:36    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
.. když otočí kolečkem a na svém prastarém bimetalovým termostatu si nastaví teplotu, jakou chce

Mám tu sousedy, co mají takový ten přenosný ovládač termostatu a podle pokoje, kde jsou, ak si to nastavují. Určitě užitečná věc, ale nejsem na zámku s 50ti pokoji, tak si myslím, že mi stačí vyladěné nastavení radiátorů a mechanický ovládač termostatu na plynovém kotli. Nejsem sice IN, ale spotřebu máme o 1/3 menší na stejné prostory. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 30 2017, 13:50    Předmět: Citovat

Kromě toho - dnes je opravdu kdejaká pčovina bezdrátová. Nemusí trvat dlouho a luft bude těma žlutýma sračkama s nefiltrovanými výstupy do antén tak zahumusený, že to zase postupně začne odpadávat.
Není tak dlouho, co jsem zprovoznil jednu bezdrátovou telefonní soupravu Panasonic, klasická nabíjecí základna se záznamníkem a prutovkou, "bezdrátové sluchátko" s tastaturou, moc elegantní černý přístrojek. Běhá to okolo 77MHz, žádnou certifikaci ČTÚ to nemá, takže je to něco už dřív dovezeného. Funguje to naprosto perfektně, ale bohužel jen v rámci jedné-dvou místností. Jakmile s tím chcete na zahradu, šlus.
Mám ještě v provozu starý, měřicí přijímač Promax 160 /30-800MHz AM i FM/ a jak jsem jen s prutovkou projížděl okolo těch 76-77MHz, tak hrůza. Přijímač byl úplně zahlcený /na prutovku přes 120dBuV/ silnými datovými toky. Nepátral jsem, co teď na bývalém FM mezipásmu jede, ale je to děs.
Digitalizace a milión způsobů kódování nám jednou uvaří mozky. A to jenom proto, že jsme zhnilí někam natahnout kábl Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund