Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nahrávky MP3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 7:38    Předmět: Nahrávky MP3 Citovat

Na stará kolena jsem se rozhodl sehnat nahrávky z dob mého mládí na MP3.
Nahrávky mají ale případ od případu různou hlasitost.Není nějaký FREE program který by ty hlasitosti trochu srovnal?Díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 7:40    Předmět: Citovat

Myslím, že jasná volba Audacity

http://www.audacityteam.org/download/windows/

//je to zadarmo, ale musíš si pomoct ještě lamou. I když už bych se dnes pídil spíše po FLAC


Naposledy upravil microlan dne po září 25 2017, 9:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 7:54    Předmět: Citovat

Přece nebude načítat každou skladbu samostatně?

Používám starý dobrý MP3Gain (betu 1.3.4, funguje i pod Win10-64bit). Umí udělat analýzu celého adresáře a potom si zvolíš, jestli chceš, aby upravil každou skladbu zvlášť, nebo to vzal jako celé album (viz. obrázek).

P.S. Ještě jsem objevil svou poznámku, soubor MSCOMCTL.OCX se musí ve Win10 (možná i u jiných) zkopírovat do C:\Windows\SysWOW64\ (u 64-bitových Windows) nebo do C:\Windows\System32\ (u 32-bitových Windows) a zaregistrovat: regsvr32 mscomctl.ocx (příkazový řádek spustit jako správce).



mp3gain.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  mp3gain.png
 Velikost:  47.26 kB
 Staženo:  125 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út září 26 2017, 18:17    Předmět: Citovat

Náhodně jsem se rozhodl pro MP3Gain.Byl jsem překvapen, že výsledek došel
zase na výchozí soubor.Takže byl převálcován MP3Gain a nemoho se přesvedčit, které skladby byly slabší a které silnější.Je to skoro stejné.DÍKY.
Zkusím se zeptat.Nahrál jsem film a má označení IRISA.avi.V počítači to chodí.Televize hlásí neznámý kodek a víc nic.Protáhl jse film přes Form.Factor ale bez výsledku.Televize toho moc neumí.Já se na filmy rád dívám na televizi.
Je nějaká Free možnost na řešení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: út září 26 2017, 18:25    Předmět: Citovat

Pro info zkus Videoinspector.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá září 29 2017, 15:35    Předmět: Citovat

Můj televizor nemá přípojku na internet a tak si nemohl zjistit, že ho pomlouvám, že toho moc neumí.Zkusil jsem moje video LG 498 a neuspěl. TV jsem, nezkoušel ale ten film... IRISA.avi snadno zvládl.Dík za váš čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá září 29 2017, 16:00    Předmět: Citovat

FERYACT: Mp3Gain mi kdysi doporučil kamarád, ale spokojený jsem nebyl, protože některé skladby jakoby zeslabil, ale pokud jsem si je převedl na formát který přehraje CD přehrávač tak zkreslovaly. Nakonec jsem to dělal přes Nero. Ještě jsem si u známého nechal upravit a vyčistit od šumu nahrávky místní kapely, které byly původně také v Mp3. Bohužel začátky některých skladeb znějí jakoby z pomuchlaného pásku i když jsou čisté s dobrou dynamikou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 8:11    Předmět: Citovat

Na USB se dají soubory MP3 nahrát a přehrávat.Nedá se přesvědčit PC aby uznal CD ze soubory .MP3? To by asi znamenalo že by disk musel tvářit jako FAT32.Prý to jde ale nevím jak./Mám stará CD a nevyužívanou šachtu, tak bych to chtěl využít/.Poradí mi někdo?Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 8:19    Předmět: Citovat

No, když použiješ třeba Ashampoo, můžeš vypálit MP3 v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 8:38    Předmět: Citovat

To Ashampoo jsem někde viděl.Díky za tip. Ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 9:05    Předmět: Citovat

Na CD máš muziku v tzv. "bezeztrátovým formátu" = ukládá se 41,4 tisíce vzorků o určitým rozlišení (běžně 16bit) za vteřinu. U "vysokorozlišenejch" nahrávek je to 96 tisíc vzorků s rozlišením 24bitů za vteřinu. Formát "mp3" je proti tomu "ztrátovej" - to znamená, že podle určitýho algoritmu vynechává část původně na CD nahranejch dat - ten algoritmus určuje kolik se jich může vynechat, aby se co nejmíň zkreslil výstupní průběh proti původnímu. Podle nastavenýho bitrate program vynechává míň nebo víc dat - proto menší bitrate znamená taky malou kvalitu. Přitom se ale "šetří" datovej prostor - proto taky na 700MByte placku dostaneš jen asi hodinu záznamu v CD kvalitě, ale skoro 6x - 10x tolik v mp3. Ztráta samozřejmě znamená i ztrátu dynamiky a rozlišení - takže je to všecko o kompromisu, kolik si dovolíš ztratit, aby se výsledek ještě dal poslouchat. Obecně - cokoliv pod 128kbps je normálníma ušima neposlouchatelný, nevím, jak můžou -náctiletý uchcávat blahem nad 64kbps chraptícím z minirepráčku mobilu... Do auta je vzhledem k hluku minimum aspoň 192kbps, nejvyšší bitrate 320kbps je ale minimum pro aspoň trochu kvalitní poslech.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 9:18    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...nevím, jak můžou -náctiletý uchcávat blahem nad 64kbps chraptícím z minirepráčku mobilu...
Děláš, jakobys kdysi taky nebyl blbej a mladej... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 9:21    Předmět: Citovat

Ahoj EKKARE.Mé staré uši, už dávno neslyší kdysi oblíbenou frekvenci 15625Hz. Pracoval jsem na počítačích A101,Tesla 200,Redifon ale u PC mi ujel vlak.Teď jsem jenom cvičená opice.Já nevím kterým z těch Ashampů ty MP3 můžu nahrát.Jeden A. mi chce čistit počítač a to mne jímá hrůza.Musím to do pátku zrušit, kdy by chtěl začít.Nahrát,půjde-li mi to a pryč.Ať už mi poradíš či ne dík za tvůj čas.Fr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 10:12    Předmět: Citovat

Jo, v těch dobách ale šlo o radistická sluchátka připojená ke krystalce, kde hrálo hlavní roli to, že jsme to zvládli sami. O moc jsme si nepolepšili se zvukem repráčků tranzistoráků Doris, Iris, Zuzana..., ba ani lampového Talismana. A moc nepomohla ani přeinstalace těchto repráčků do sluchátek.
Když už jde o ta snadněji či obtížněji přenosná zařízení: uchcávali jsme blahem nad zvukem tranzistoráku Riga 103 a lepili bedny, z nichž ty ostatní budou hrát líp. A měli jsme radost, když jsme nějaký úspěch pozorovali, než jsme přišli na to, že o tom to chce opravdu něco vědět, jinak budeme shánět komponenty a utrácet za ně, aniž by se výsledný zvuk pak přiblížil alespoň tomu, co se tehdy dalo koupit v elektrách. A šli jsme po kvalitě vyšší a vyšší, někdo po skutečné, někdo po prospektem slibované, někdo po teoreticky dosažitelné, leč prakticky nepraktické, tam se nám ta jednota poněkud rozbila.
Znovu tedy připomínám, že jsme se k vrcholu přiblížili, ale buď jsme ho obešli nebo přešli, najednou koukáme, že to s námi zase jde s kopce. Výrobci opět testují, co ještě jde prodat, hlavně, když to někdo koupí. Těch výrobců, kteří se drží ve svém koutku ušlechtilého hifi, už zase tak moc nezbylo.
Jsme ale v nadmořské výšce, v níž se cestou vzhůru dařilo bastlířům, fandům, nadšencům a vůbec nám podobným. Bude se bastlit i cestou dolů? Tak bude? ...ticho... škoda.

Faktem ale je, že tak zparchantělé vřeštění, jaké slýchám z mobilů po ulicích dnes, jsem slyšel snad naposledy před 55 roky z telefonního sluchátka, když jsem ho připojil přímo na (zřejmě 30 V) rozvod rozhlasu po drátě... jen se tam o to "vypuštění nepodstatných a přeslechnutelných detailů" nepostarala komprese, ale doraz, přesněji narážení membrány na jádra cívek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 10:14    Předmět: Citovat

Tady máš když tak návod:
http://magazin.stahuj.centrum.cz/vypalujeme-s-ashampoo-burning-studio-free/
https://www.slunecnice.cz/sw/ashampoo-burning-studio-free/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.47 sekund