Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou TV (FullHD nebo 4K) ?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: čt září 21 2017, 21:55    Předmět: Jakou TV (FullHD nebo 4K) ? Citovat

Zdravím,
uvažuji o koupi nějaké TV.Velikostí ideálně 32palců ,což je max fullHD.Maximum co bych mohl dát do místnosti je TV s úhlopříčkou 108cm.Zajímalo by mě jakej je dnešní úhel pohledu na 4K TV (cenově do 20tis).
Jinak -nepotřebuji žádné extra funkce,ani ne smart.Hlavní požadavek je pěkný obraz a dostačující zvuk,DVB-T2 a možnost nahrání pořadu když nejsem doma.
Zamlouval by se mi třeba FulHD tenhle Samsung UE32M5572 a v případě 4K některej z těchto tří.
Díky za názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7869
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt září 21 2017, 22:27    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1701
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt září 21 2017, 22:51    Předmět: Citovat

nároky nemáš veľké - to značí - úplne by stačilo niečo vo Full HD - dnešné bežné vysielania ho aj tak nedosahujú (myslím Full HD 1920x1080 ) niektoré stanice možno 1080 ,ale aj to nemajú čo vysielať v tomto rozlíšení....ani správy zo štúdia tomu nezodpovedajú...nie ešte nejaké staré relácie/sračky čo dávajú Alebo sa už niekto nájde s 24 hod.vysielaním?.Ale keď chceš reklamy,tak OK. A pokiaľ sa dostane vysielanie na úroveň 4K, tak TV,ktorý si teraz kúpiš už bude mať potom všetky neduhy pozáručných produktov,do ktorých namontovali súčiastky zvyšujúce obchodný obrat (kurvítka) a ty si budeš musieť kúpiť zase nový,a zase drahší...Je to len módny trend mať niečo "lepšie" ako sused.
Kúpiš si teraz špičkový mega/ultra/Xk/smart a ešte neviem čo - TV a budeš na ňom pozerať to isté - ale V MEGALOMANSKOM ponímaní a za hrúza peňazí to isté ,ako tí čo majú TV len HD. O nič viac.
Iná vec je,ak si bohatý a fanúšik do nových technológií...potom neni o čom. Ľudia aj za iné kraviny vycálujú neskutočné prachy.

..a dobrý zvuk? Laughing Laughing Laughing z placatej TV zabudni...priplať si za dobré repro a nejaký dobrý home theatre receiver,alebo aspoň "najmodernejší "sound bar za cenu min. ceny TV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6556
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 0:02    Předmět: Citovat

4k (přesněji 3.84k) má sice čtyřnásobný rozlišení jak 2k AKA Fuj Hade, ale:
1) Někde musíš splašit 4k videa. V televizích se na 99% ještě nadlouho setkáš při nejlepším s upscalovaným FHD
2) Musíš mít dobrý voči, ale stejně po většinu času vzhledem k principu zpracování obrazu vočima a dál mozkem ty detaily budeš vnímat jen omezeně

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 8:23    Předmět: Citovat

Díky za názory.Taky jsem si říkal že v současnou dobu pozemní vysílání neumí 4k a další věcí je skutečnost že se vyrábí spotřební elektronika.Takže dva roky a a konec (vydrží snad dýl ?). TV používám spíš jako kulisu (většinou se dobře u ní spí).Měl jsem možnost kouknout na rozdím HD a FullHD -obraz u FHD mi připadal lepší.Fanda to toho nejsem.Nikdy jsem si nekoupil ani satelit a neuvažuju o tom.Zvukově hlavně aby tomu bylo rozumět. Suma sumárum by to chtělo TV s výstupem pro audio,DVB-T2,rozlišení FHD a pěknej obraz(to je bez možnosti porovnání problém).Placatejch TV je mraky je těžký něco vybírat ,když to člověk nevidí na vlastní oči.Podle recenzí se člověk taky řídit moc nemůže,protože uživatelé tam často píší nesmysly a každej člověk má na konkrétní věc jinej úhel pohledu.
4K TV by možná nebyl špatnej na zobrazování fotek(pro mě využitelný málo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 9:01    Předmět: Citovat

Na jaře jsem vlezl do Datartu a čuměl jsem chvíli na vystavené TV, kde běželo lyžování na Eurosportu (FullHD ze SATu). Ty levné 4k byly nic moc, sníh splýval v jeden celek, žádné stíny, plynulost u švenkování kamery byla bída, asi to přepočítávalo z FullHD do 4k a HW nejspíš nestíhal. Co se týče obrazu (jas, kontrast, teplota barev), tak je neměli špatně nakalibrované. U 4k to bude chtít utratit aspoň 30tis., ale je to pouze můj subjektivní pohled.
V létě jsem v rodině nahrazoval (musela to být levná TV) Samsung UE32K5502 za 6 let starý LE32D550 (měl jít do ložnice), ale zůstal v obýváku, protože ten nový je (co se týče obrazu) opravdu bída.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 10:05    Předmět: Citovat

Jestli Full HD nebo 4K, je mi úplně jedno stejně je tam prd a na to stačí i CRT se settoboxem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 10:20    Předmět: Citovat

To stačí tobě, jiní mají jiné nároky. Primárně mám TV jako displej pro HTPC a když už si pustím IPTV STB, tak si zpětně přehrávám (až týden), co mě baví, nebo sleduji sport v přímém přenosu.
Filmy dnes není problém mít v 1080p a časem i lepší (HDR nebo 4k). Než stupidní večerní vysílání, tak si raději stáhnu cokoliv a klidně s titulky. To co si kolikrát pustím, tak se u nás nikdy neobjeví v kinech a ani jako megafilm v TV. Někdy žasnu, jak dobré točí např. thrillery ve Španělsku apod.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 795
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 11:26    Předmět: Citovat

Zdravím, pokud nemáš satelit, tak si neužiješ ani FHD - pozemní je proti sat bída (výrazně nižší dat. tok), 4K bude stejně nejdříve na satu. Jak psali ostatní, pokud nehodláš koukat na 4K videa stažená z netu (pokud vůbec budou v tomto rozlišení natočena - většina je jen upsacale jen z FHD) je 4K TV zbytečnej luxus a navíc než bude 4K běžné, tak TV odejde za svými křemíkovým předky...
TV vybírám v obchodech typu Elektroworld, kde jich běží vedle sebe desítky a můžu porovnat, Samsung většinou vyhrál, ale naposledy ho převálcoval Philips..ale to je prostě nutno vidět, nejlépe pohyblivé scény.
Nedávno jsem si pořídil 4K monitor k PC, to je ovšem jiná liga, pokud to umotá grafika, na statický obraz nádhera (zejména grafika - web, CAD), ale nativní 4K video je vzácnost, krom toho má mnoho GB (pokud stahuješ pomalu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 12:54    Předmět: Citovat

Nativní FHD bude v DVB-T2 ČT a i dnes je ČT1/2/4 v RS7. Komerčky chtějí za reklamu v HD ještě platit, takže poskytnou jen SD.
Se zánikem 3D je to spíš bída. TV se 100Hz panelem jsou stále vzácnější (a dražší). Ten zmíněný Samsung 5572 je 50Hz, což byla řada 5000 vždy, ale tato bída pronikla i do původně 100Hz řady 6000. Což se pozná při rychlejším pohybu v obraze, který to maže. Levné 4k TV mají zpracování obrazu horší než levné HD/FHD TV, konkrétně u Samsungu řada U6000 nebo 6100 není žádný zázrak. Chyby ve zpracování prokládaného obrazu jsou větší než u FHD řad 5000/6000. Slušnější je až řada U6400.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 17:54    Předmět: Citovat

citace:
TV vybírám v obchodech typu Elektroworld, kde jich běží vedle sebe desítky a můžu porovnat...
To je právě ten problém. V tom hyper-elektro do toho cpou signál z nějakého BR, běžné vysílání nevidíš, a když to doneseš domů, může nastat těžké zklamání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 20:49    Předmět: Citovat

V Datartu do toho obvykle cpou přes HDMI nebo ve starších krámech složkově signál ze satelitního přijímače, nejčastěji ČT Sport. To je na zkoušku OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 20:50    Předmět: Citovat

4k maju 50hz panely a FHD, s 100hz panelmi su uz iba vypredajove kusy. Mozno teraz uz ani nejdu kupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: pá září 22 2017, 21:44    Předmět: Citovat

S těmi frekvencemi jsem si všiml.Najít 100Hz je problém.Co teda koupit jako alternativu toho Samsungu 32M5572 ? Viděl jsem ho funkční v prodejně a zdál se pěknej obraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: so září 23 2017, 8:30    Předmět: Citovat

Pokud obraz vyhovuje, tak ho klidně koupit, protože 100Hz 32" panel je prakticky nedostupný. Třeba v Electroworldu ho pak jde vrátit do 14 dnů i když je zakoupen přímo na prodejně a ne přes net. Což se hodí, pokud se ukáže nějaká chyba, která v krámě nebyla vidět. Jinak právě z tohoto důvodu objednávám přes net, už jsem vracel jednu Sony kvůli prosvítání namodralého podsvícení, což v krámě vidět nebylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund