Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký lisovací kleště na CYKY
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út září 19 2017, 9:37    Předmět: Jaký lisovací kleště na CYKY Citovat

Vážení tlustoproudaři. Protože došla možnost si půjčovat kleště na silnostěný dutinky, co se používají třeba na spojení kabelů CYKY (1.5, 2.5, 4, 6), musím si pořídit svoje. Pro napojení je předepsaný aby tvar stisknutý dutinky byl tvaru "Měsíc ve čtvrtce". Prostě se z jedný strany musí dutinka probořit dovnitř a druhá strana jen mírně rozevřít. Protože to je zároveň na spojování slabých topných rezistencí stejnejma dutinkama, je potřeba aby šla zalisovaná dutinka z čelistí lehce ven aby se nepřetrhly rezistence. To znamená, že čelist musí být hodně otevřená.
Vychází mi dvě možnosti, viz přílohy.
Co je za čelisti na danej účel lepší? Široký, nízký protějšky misek na žlutých kleštích a nebo vysoký úzký protějšky na červenejch? Předpokládám, že ty úzký vysoký nebudou potřebovat tak velkou lisovací sílu proti nízkým širokým a dutinku smáčknou až na nulovej průměr vnitřní díry, což by bylo dobrý na ty slabý rezistence. Nojo, ale budou fungovat na CYKY, kterej vyplní celou dutinku? A opačně, dokáže ta nízká široká čelist zamáčknout dutinku na nulovej vnitřek?
Dilema... Rozhodně se mě nechce kupovat obojí (á 1800,-) když to potřebuju tak 2-3x za rok...



Screenshot 2017-09-19 10.09.21.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Screenshot 2017-09-19 10.09.21.png
 Velikost:  57.68 kB
 Staženo:  213 krát


Screenshot 2017-09-19 10.10.58.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Screenshot 2017-09-19 10.10.58.png
 Velikost:  136.79 kB
 Staženo:  235 krát


_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út září 19 2017, 17:57    Předmět: Citovat

Mám podobný jako ty červený a jdou dobře,teda chce to domáčknout nadoraz.Ty izolovaný dutinky/očka/fastony/vidličky s červenou/modrou/žlutou izolací podle vodiče(do průřezu 1.5 r/2.5 m/6 ž) ničim jinym nejdou tak,aby držely drát pevně a zároveň nebyly dohulvátovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 877
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: út září 19 2017, 18:45    Předmět: Citovat

Na trubičkové spojky vodičů CY a trubková kabelová oka (neizolovaná) jsou určeny (a používám) kleště Klauke K2

S těmi kleštěmi co odkazujete vodič CY asi nezalisujete, ty kleště jsou spíš na licnu na zalisování do neizolovaných slabých otevřených, tzv. "pájecích" ok nebo konektorů , na plný vodič a silnou spojku nebo oko nebudou mít sílu, to asi nezmačknete, nebo kleště poškodíte.



K2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  K2.jpg
 Velikost:  167.13 kB
 Staženo:  213 krát


K2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  K2.jpg
 Velikost:  6.43 kB
 Staženo:  190 krát


KLAUKE-K2-pince-a-sertissage-profond-pour-manchon-et-cosse-tubulaire-de-0.75-a-25-mm_178_-JEDE-distribution.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  KLAUKE-K2-pince-a-sertissage-profond-pour-manchon-et-cosse-tubulaire-de-0.75-a-25-mm_178_-JEDE-distribution.png
 Velikost:  253.08 kB
 Staženo:  213 krát



Naposledy upravil foxrider dne út září 19 2017, 19:40, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 877
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: út září 19 2017, 19:15    Předmět: Citovat

Na ty izolované fastony, očka a konektory (červená-modrá-žlutá) jsou určeny (a používáme) takovéto podobné kleště.
Pozor - konektor nelze vložit obousměrně - pokud ho vložíte obráceně, spoj nebude řádně zalisován!!!



K82_33.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  K82_33.jpg
 Velikost:  55.44 kB
 Staženo:  178 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1524
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: út září 19 2017, 20:33    Předmět: Citovat

Celeron myslí kleště na tyto dutinky
http://www.klauke.cz/pdf/Klauke/Gruppe01-07.pdf katalog strana 1.11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 877
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: út září 19 2017, 21:43    Předmět: Citovat

kbulda: No vždyť tyhle spojky na CY jsem myslel - trubičkové spojky se silnější stěnou (nebo oka z "rozpláclé" trubky) na pevný drát = velká síla - na ně jsou ty kleště K2 . Je to vidět na té třetí fotce ode mně.

Doplnění - Ty jak ukázal p. Celeron na fotkách jsou na tenkostěnná (otevřená, plechová, pájecí) oka a konektory, na licnu = malá síla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1524
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: st září 20 2017, 0:03    Předmět: Citovat

foxrider
myslel jsem to jako ty v posledním příspěvku, jen jsem to nedotáhnul.
Ty K2 v pohodě, ty jsou na to dělaný, mají přepákování, které násobí sílu.
Ty ostatní co tu jsou, tak jsou na ty slabé dutinky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st září 20 2017, 15:44    Předmět: Citovat

kbulda napsal(a):
Celeron myslí kleště na tyto dutinky
http://www.klauke.cz/pdf/Klauke/Gruppe01-07.pdf katalog strana 1.11


Ano, je to na sériové dutinky se středovou zarážkou pro vodiče CYKY typu, co jsi dal odkaz. Tyhle dutinky se mačkají 2 x vedle sebe, každa strana samostatně.
Na topný rezistence se používají paralelní dutinky, co jsou o stránku dále. Paralelní znamená že se dvě rezistence, nebo rezistence a studený konec vývodu topného kabelu přeloží v dutince přes sebe a zamáčkne najednou.

Ještě doplním, že se budou používat na průřez 0,75 1,5 a 2,5. Ta silnostěnná dutinka má venkovní průměr 4 mm a délku mačkání 5-7 mm. Když jsem si dříve kleště půjčoval, taky nebyly přepákovaný a šlo to zamáčknout naprosto lehce. Jediněj problém je, že si nepamatuju, jakej byl tvar ozubu na protější straně misky.

Asi jsem měl hned napsat, že mě nezajímají kabelový oka a popláštěný dutinky. Tyhle čelisti rozhodně nejsou na zalisování plechových dutinek s plastovým kornoutkem na ukončení lícna, ty znám a mám buď rozvírací a nebo čtyřsegmentovky co ve výsledku udělají čtvercový zakončení.

Ty dvě fotky jsou z odpovědi na poptávku u dodavatele mačkacích kleští. Obojí je na lisování silnostěných dutitek, jen jsem si myslel, že zde budou lidi, kteří s nima mají zkušenosti a napíšou co by bylo vhodnější.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt září 21 2017, 9:57    Předmět: Citovat

Při nákupu jiných kleští na prodejně mě nechali všechny typy vyzkoušet přímo na místě. Musel jsem jenom zaplatit použitý materiál. Pokud je vhodný prodejce v dosahu, možná by to šlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt září 21 2017, 17:59    Předmět: Citovat

To mě nenapadlo že by nějakej prodejce měl tuhle službu. Zkusím se podívat na web, jestli něco není poblíž. Nakonec ten matroš si můžu přinýst svůj.
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt září 21 2017, 18:15    Předmět: Citovat

V daném případě to nedělali jako službu, ale když jsem se zeptal tak vyhověli. Možná by nebyli ochotní, kdybyby se musel nevratně porušit pevný obal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk16



Založen: Jul 08, 2011
Příspěvky: 148
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 10:29    Předmět: Citovat

Ahoj, sháním lisovací kleště na kabelová oka s CYSY vodiči. Jedná se jen o minimální použití - maximálně 10 kusů ročně, proto nechci nic drahého. Průměry hlavně 6, 10, 16mm2 a 25mm2 - ten ale minimálně. Máte někdo zkušenosti s levnými hydraulickými kleštěmi?

https://www.mall.cz/lisovaci-kleste-na-trubky/evercon-hydraulicke-lisovaci-kleste-100122246345
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1666
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 10:58    Předmět: Citovat

Nestačily by tyto za cca pětikilo?
https://www.hobynaradi.cz/krimpovaci-kleste-na-koncovky-kabelu-6-50mm-geko/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 357
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 10:59    Předmět: Citovat

Na těch pár oček si kup tyhle a máš to za míň jak polovinu.
https://www.hadex.cz/p228-kleste-lisovaci-hx-50b-na-kabelova-oka-6-50mm2/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=17937749015&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIl9-57NiTgwMVBYtoCR2Ajg2aEAQYASABEgK9k_D_BwE
Mám jejich větší variantu a fungujou dobře a na věky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk16



Založen: Jul 08, 2011
Příspěvky: 148
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: so prosinec 16 2023, 11:00    Předmět: Citovat

Ano, na ty jsem taky koukal - vcelku mi je jedno jestli hydraulické nebo pákovky, ale někde v diskuzi jsem četl, že tyhle levný pákovky dělají špatný lis - kabel nedrží pevně a je to rozpláclé do motýlku. Pokud ale dělají kvalitní spoj, tak je vezmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund