Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG 32LN5400-ZA závada zdroje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st září 20 2017, 8:03    Předmět: Citovat

A to si odvtedy nepamätáš ako to vtedy bolo? Smile Ani to nemusím hladať a viem.
Zase si to doplietol, lebo aby si prinútil zvyšovač napätia zafungovať, musíš (ako napísal masar) aktivovat aspoň signál drv-on a impulzy PWM do PDIM.

A napätie (multimetrom) sa nemerá na konektore led pásu ale na C801. A aj tak to meranie bez pripojeného led pásu nemá žiadny zmysel, lebo by sa malo len zhúpnuť na maximum v okamžiku a následne celý obvod vypne keďže zafunguje prepäťová ochrana zvyšovača a napätie padne na DD33V minus ubytok na D801.

Takže bez týchto 2 signálov (bez MB) a dobrého led pásu môžeš regulérne skontrolovať len napätie DD 33V na C204/C214.
Tým test ukonči a odovzdaj dosku zákazníkovi, s tým, že pre dokončenie testov mal doniesť celý TV alebo nech si to namontuje na vlastné riziko bez záruky.

Avšak ja by som od niekoho (ak to nie je mnou overený technik) samotnú dosku na opravu nikdy nebral, pretože to smrdí prúserom ktorý môže spôsobiť on sám a nefunkčnosť TV ako celku hodí potom na teba.
Kde je napísané, že MB, led pás a panel ako celok bude fungovat ako má a že pri montáži zdroja trebárs nestlačí stratenú skrutku pod dosku zdroja alebo nepostrháva závity tým že nasilu zaskrutkuje do závitu M3 samoreznú skrutku a mohol by som vymenovať kopu daľších zistení z praxe...

Ale prosímta nepíš sem, že to je známy za ktorého sa zaručuješ a podobne, pretože ak si to nenapísal na začiatku, tak to už neplatí a koho by bavilo (pre teba nepodstatné detaily) z teba tahať ako z chlpatej deky?

Je to to isté ako keď ti niekto donesie na opravu riadiacu jednotku motora do auta bez toho auta... Ako to kompletne otestuješ?
Nikto ti neporadí a zabiješ na tom 4x viac času a aj tak istota, že všetko funguje bez auta nikdy nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st září 20 2017, 8:51    Předmět: Citovat

Heno, děkuji za reakci, ale , prosím, nerozčiluj se nad tím.
Není to ani dobrý známý ani nikdo jiný. Zákoš si přinesl do záruční opravy 47" LG a v té souvislosti jsme se dali do řeči, že má doma už 3 LG kupované v naší prodejně. A jedna z nich mu po x letech odešla a ze servisu mu ji vrátili jako neopravitelnou s tím, že mu vrazili do ruky v sáčku zabalenou desku zdroje. A tu vozil v autě a sháněl, zda se dá někde koupit.
Tak mi tu ležela na stole a na netu jsem ji našel novou za asi 40USD. Zavolal jsem mu tuto informaci, on souhlasil s cenou a ať ji tedy objednám, že přiveze celou tv. Nevím však kdy, jezdí sem z Moravy za matkou, ale asi nepravidelně. Takže mi má přivézt i zbytek-je možné, že to i pak nepojede, že je v telce kaput ještě něco dalšího, fakt netuším.
No, a jelikož jsem neměl zrovna nic lepšího na práci, tak jsem založil toto vlákno a s vaší pomocí desku zdroje opravil (teda snad opravil).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st září 20 2017, 11:00    Předmět: Citovat

ok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
medulin



Založen: Jul 10, 2009
Příspěvky: 474
Bydliště: Evropská unie

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 8:05    Předmět: Citovat

Podobná TV LG 32LN536B-ZB i zdroj a také vadný C102 + pojistka. Kondenzátor i pojistku jsem vyměnil, zdroj běží. Ale TV po stlačení tlačítka jen dvakrát blikne červenou LEDkou. Nevíte prosím co to znamená?
LEDky podsvícení jsem zkontroloval, všechny by měly být OK i všechny probliknou při pokusu o zapnutí.
Výstupní napětí zdroje také souhlasí, jen větev 3,5V má jen 3,4V a při zatížení 1A klesne na 3,33V. Kondenzátory jsem proměřil a jsou OK i jsem je zkusil vyměnit, ale stejně to nepomohlo.
Myslím že na R209 by mělo být referenční napětí TL431 2,5V, ale je tam pouze 1,2V. Nebo je to u tohoto zapojení v pořádku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medulin



Založen: Jul 10, 2009
Příspěvky: 474
Bydliště: Evropská unie

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 17:02    Předmět: Citovat

Tak zdrojem to není. I po připojení na labarotarní zdroji TV nefunguje. Je vadný Main board EAX64891403.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund