Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Volba gramofonu + repro (přesunuto)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: so září 16 2017, 18:25    Předmět: Volba gramofonu + repro (přesunuto) Citovat

Zdravím všechny. Již delší dobu básním o gramofonu. Takže jsem jaksi k narozeninám doslal pár LP stím že už mám přestat básnit a konat...
Takže dlouhým hledáním na internetu jsem našel gramofon.
ThorensPřijde mi jako dobrá volba co se týče poměru cena/výkon a je v mých cenových možnostech.
Nicméně rád bych slyšel názory.

Co se týče repro... tam v tom mám hokej.
Mission líbily se mi, nicméně prý jim odcházejí výrobní vadou středy
Dynavoice Slušná cena za nové + snad vítěz nějakého testu?
Bowers&Wilkins Takové zajímavé nicméně ?
Magnat Přijdou mi takové poctivé nicméně za ty peníze nevím...

Dokážete mi poradit či mě nasměrovat?

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: so září 16 2017, 18:49    Předmět: Citovat

Ještě čím to budu živit. Aktuálně mám Technics SA-EX100 a časem snad dostavím rozestavěný lampáč.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 16 2017, 19:48    Předmět: Citovat

Ne, že bych měl něco proti Thorensům, ale proti automatům mám. Pravda, nenabral jsem tu zkušenost zrovna u Thorense, ale nedělám si iluze o tom, že by se jim podařilo uspořit počet pohyblivých součástí mechaniky, která je při přehrávání naprosto zbytná a může buď trvale nebo v lepším případě jen během činnosti zhoršovat odstup hluku.
Čím jednodušší šasi, tím lepší parametry za stejnou cenu můžeš očekávat. A vyšší spolehlivost. Osobně bych si vybral třeba ProJect Debut Carbon Esprit DC s přenoskou OMB10 i plastovým víkem v ceně (nebo podobný, normálně jsou ve stejné cenové hladině, jako ten Thorens, ale můžeš mít kliku a při nákupu dva až čtyři tisíce ušetřit, někdy na ně prodejci davají zajímavé slevy, když chtějí inovovat sortiment).
Pouvažuj o tom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: so září 16 2017, 20:39    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď. Ono je to dilema.
Na Pro-Ject jsem se díval nicméně když jsem viděl USB pro připojení do PC tak ... prostě mi to tam k serioznímu výrobku nesedělo.
A pak. Co jsem si četl tak pro začátečníka a vůbec když se k tomu má sem tam postavit i někdo jiný je prý lepší automat. Nevím... je co jsem si teď všim tak u toho Thorense jednou píší Přenoska: Ortofon OMB 10 a pak Přenoska: Dual DP-251S Šel jsem právě po tom Ortofonu.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 16 2017, 21:22    Předmět: Citovat

Přenosku si osadíš jakou chceš, pokud je výrobce ramínka seriózní, udělá ho na "půlpalcový" upevnění = 2 šroubky svisle, jejich spojnice kolmá k ose head-shellu (skořepiny = hlavičky) a jejich vzdálenost od sebe je 1/2" = 12,7mm.
USB výstup je na Pikaču, ale nemusíš se s ním nijak zatěžovat = je to přívažek, kterej zvyšuje "atraktivitu pro moderního spotřebitele" = citace z návodů "sami si zdigitalizujete svou oblíbenou sbírku gramodesek". Což je samozřejmě 3,14čovina na entou, pořádně nagrabovat LP to už je kumšt a je na to potřeba dost kvalitní nejen gramec, ale i přenoska, RIAA korekční preamp a další věci včetně kvalitní zvukovice do PC schopný vzorkovat ne jen na 128kbps empétrosku, jako to dělají ty vkládaný pitomosti do moderních typů gramo. Ale i ty musejí mít výstup přímo z přenosky, takže pokud mechanicky kvalitní šásko a rameno mají, jde je použít - samozřejmě se musejí doplnit tím, co jsem popsal, ale to už lidi znalí grabování znají ... Hill ti určitě poradí, když bude pro tebe nedostupnej, klidně se obrať - o práci s gramcema a o gramcích samotnejch taky něco vím.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 9:29    Předmět: Citovat

Ano přenosku si mohu vyměnit (Thorens i Pro-Ject to umožňují)nicméně pokud kupuji nový stroj nerad bych na něm hned něco dělal. Nehledě na to, že to zvedne cenu přístroje hned minimálně o litr výše. Stím USB a dojmem na mě jsem myslel takto.
Pokud se jedná o renovovaného výrobce tak si přeci nemůže dovolit osadit svůj vyrobek předzesilovačem a převodníkem nějaké NO name výroby za pár kaček. Tím by si přeci zkazil jméno.
Pokud už to osadil něčím kvalitním tak na čem udělal tak nízskou cenu? Ale to je jen úvaha Smile

Náhodou k těm repro něco nevíte? Asi raději nové že?

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 10:23    Předmět: Citovat

Neviem, aky je ten prevodnik, ale nemusi to byt noname. Existuju predsa kvalitne IO (dokonca 24-bit/96kHz a pod.) a nemusia byt nutne drahe.

A predpokladam, ze existuje aj verzia bez USB portu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 11:07    Předmět: Citovat

Existují jen si právě kladu tu otázku. Proč dva gramofony stojí cca stejně když jeden má převodník a druhý ne. Ale jde jen o myšlenku. Asi bych tam tam osobně raději nedal nic než něco naoko.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 11:25    Předmět: Citovat

Ale já jsem nenavrhoval koupit gramofon s převodníkem. To, že ho ProJect u jednoho dvou modelů v téměř každé typové řadě nabízí, neznamená, že si gramofon s převodníkem musím koupit. A, když už, ten převodník tvoří jen celkem nevýznamné procento ceny přístroje a není nutné ho využívat. Ovšem pořád zůstává otázka RIAA korekčního předzesilovače, který v přístroji s převodníkem prostě být musí, jestli k přenosce lze připojit předzesilovač vlastní.
Přesvědčení, že ten externí předzesilovač má skutečně lepší vlastnosti, než ten vestavěný, je podmínkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 12:41    Předmět: Citovat

V případě těch USB verzí se hlavně podívej na formát, v jakým poskytujou na ten USB výstup data. Drtivá většina nabízí tvrdě defaultovanejch 128kbps datovýho toku ve formátu mp3 - neboli ztrátovej formát s datovým tokem 64kb pro 1 kanál. Uvažuj, jakou asi kvalitu může mít takhle nastavenej převodník. I kdyby samotnej šváb byl jeden z těch kvalitnějších, určitě kolem něj bude odrbaný zapojení a už samotným nastavením na těch 128kbps máš záznam značně obrazek_cenzura proti tomu, co si v případě potřeby sám učuníš (po prohnání signálu přenosky kvalitním RIAA preampem) pomocí aspoň trochu slušný zvukovice do (BEZZTRÁTOVÝHO !!!) formátu WAV nebo AAC a zaznamenáš ho třeba pomocí Audacity nebo dalších nahrávacích softů s vysokým rozlišením a s datovým tokem mnohem vyšším na HDD - a teprve pak si ho upravíš na komprimovanej ztrátovej formát ... Prostě 128kb "záznam" svědčí o snaze "dát něco zadarmo" = nalákat neobeznámý blbce na něco, co výrobce nebude moc stát, ale určitě to zvedne prodej ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 13:59    Předmět: Citovat

Ale houbelec s USB převodníkem. O nic takového nestojím
Takže Tento?

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 14:04    Předmět: Citovat

Ten USB prevodnik bude fungovat ako USB zvukovka, co nema nic spolocne s MP3...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 16:01    Předmět: Citovat

Bohužel ti musím oponovat - měl jsem na stole několik takovejch i docela značkovejch gramců a žádnej nešel zapojit jako USB zvukovka - jen k nim šla připojit "klíčenka" nebo přímo mp3 přehrávač v režimu "Mass storage" a do toho se automaticky grabovalo vše, co se přehrávalo - defaultně a nezměnitelně jako mp3 se 128kbps bitrate ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 16:08    Předmět: Citovat

Tak sa skus pozriet na ten link, co tu bol:
http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-audio-cz/eshop/20-1-GRAMOFONY/107-2-Pro-Ject/5/1556-Pro-Ject-Debut-Carbon-Phono-DC-USB-OM-10

Aky tam je konektor? USB B, tzn. na pripojenie k PC.
Tu je manual: http://www.project-audio.com/inhalt/en/manual/manual_debutcarbonphonousbdc.pdf
Je to skutocne zvukovka (48 kHz, 16-bit), na nahravanie pouzijes lubovolny SW, napr. otvoreny Audacity.

Takze to nie je rovnake ako tie retro-sracky s krystalovou prenoskou, cinskym kazetakom a manualnym tunerom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 16:14    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
Ale houbelec s USB převodníkem. O nic takového nestojím
Takže Tento?

Ano, tím chybu neuděláš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund