Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Autodiagnostika VAG-COM

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 793

PříspěvekZaslal: út srpen 29 2017, 5:37    Předmět: Autodiagnostika VAG-COM Citovat

Zdravím.
Dovezli jsme si s Německa kabl + soft a je na tom napsané VAG 16.8.3.
Je to Čina, ale plně funkční a máme na to záruku.
Ale program je pouze v angličtině a němčině.
Tady je VAG 16.8.3 v češtině.
http://www.motordiag.cz/produkt/hex-v2

Jak je to s tým kablem.
Je nějak svázán s programem?
Někde jsem kdysi čet, že když použiji nějaký jiný program, muže se zablokovat čip v kablu.

Nebo je nějaká šance ten můj program počeštit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 280
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: út srpen 29 2017, 7:11    Předmět: Citovat

Pokud je to čína tak bych to neriskoval. Originál HEX-CAN chodí jen s angl. verzí. Kabel zakoupený v Čechách chodí s verzí CZ+EN atd. Vše je kódované dle s/n v kabelu.
Různé verze aktualizují sw v kabelu a postupně umrtvují klony...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: út srpen 29 2017, 7:35    Předmět: Citovat

BigSandy: kolik to v tom Německu stálo ? Dík za připadné info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartyAA



Založen: Jul 25, 2004
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 29 2017, 11:42    Předmět: Citovat

Taky bych to nedělal. Snad každý prodejce neorigo kablů zmiňuje, že máš použít jen ten sw, co k tomu dostaneš a rozhodně neaktualizovat.
To JiriTom: koukni třeba na aliexpress, za 25$ se dá v pohodě pořídit.
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.xlV3ub&orderId=500889393392247&productId=32784909133

_________________
MaRtY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: út srpen 29 2017, 11:59    Předmět: Citovat

Já jsem měl spíše na mysli to, že koupil výrobek srovnatelný s tím českým odkazem, tedy kabel + plná verze VAG. U nás je to v zákl.podobě cca těch 10 tis Kč, tak jestli to tam jde pořídit levněji. Koupit kabel s demoverzí za 25 USD jde za tu cenu i u nás.
Sám používám VAG KKL + program VAG-COM v.490.1-S z ulozto.cz na Octavie 1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 29 2017, 13:12    Předmět: Citovat

Až budeš používat klon kabel, tak se nezapomeň odpojit od internetu. Jinak se s kabelem můžeš rozloučit. Já zapomněl a takhle jsem si neorigo klon odrovnal. Převodník FTDI (USB/RS232) jsem uměl opravit, ale neuměl jsem znovu nahrát správný dump do mCU.

Stejně tak nesmíš použít jiný SW. Výrobce Rosstech neustále rozšiřuje seznam S/N klonovaných kabelů a zařazuje je na black list. Program si hrábne přes internet do databáze a pokud ho najde v black listu, tak ten kabel SW umrtví.

Ideálně ještě přes Firewall nastavit blokování veškeré komunikace pro ten VCDS program. Více info napoví gůgl.

Cena origo kabelu je nastavená pro někoho kdo se tím živí. Stačí pár diagnostik po 500Kč a je zaplacený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 280
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: út srpen 29 2017, 18:15    Předmět: Citovat

JiriTom napsal(a):
Já jsem měl spíše na mysli to, že koupil výrobek srovnatelný s tím českým odkazem, tedy kabel + plná verze VAG. U nás je to v zákl.podobě cca těch 10 tis Kč, tak jestli to tam jde pořídit levněji...

Dá se pořídit původní HEX-CAN buď ve výprodeji přímo od Svobody nebo přes lidi na fórech (dieselpower nebo vwclub) okolo 6500,-. Sem tam se inzeráty objeví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út srpen 29 2017, 18:44    Předmět: Citovat

Na vw-clubu někdo (od Orlové) prodával kdysi originál HEX-CAN kabely dokonce za 4500,-. Neměl jich hromadu, ale sem tam pár kusů nabízel.
Navíc netuším jak dnes, ale tak před 4 lety koupil kamarád čínský klon, který fungoval jen s dodaným softem. Tzn. nejela s ním ani stejná originální anglická verze, beztak už v něm nebyla ani Atmega. Některé věci se mu nedařilo změnit napoprvé, nebo vůbec a při komunikaci to často krachovalo.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 29 2017, 21:25    Předmět: Citovat

Vždyť se to zde několikrát rozebíralo , nejde o kabely ale o základní ZAPLACENÝ VAG COM . Bez licence půjde vždy o hračku a nevidím důvod , aby vám někdo zdarma dal to , za co těch 10 - 20 litrů vytlačil . Na SW zdarma lze jen číst a mazat závady . Dávno probráno .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 793

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2017, 2:50    Předmět: Citovat

Tak kabl stal 32 euro.
O trochu dražší než s ali, ale když nám technik nabídl, že nám ho odzkouší na svém VW bylo rozhodnuto.
Já se divil že ten program je v angličtině a němčině.
Očekával jsem že bude čínsky a anglický.
Žádný krek tam použít není a normálně jsem připojen na net.
Mně napadlo jestli v programu nejsou jen nějaké jazykové knihovaný , které by se daly zaměnit.


Naposledy upravil BigSandy dne st srpen 30 2017, 5:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 793

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2017, 3:59    Předmět: Citovat

Tak asi vyřešené Very Happy
Stah jsem si českou verzí s krekem s ulož to.
Otevřel v debugeru ten můj VCDS.exe a ten s uložto.
Vše je tam.
Stačí jen ctrl+c a ctrl+v
Asi budu par dní zaneprázdněný.
Ještě že je šef na dovolené Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: ne září 17 2017, 11:08    Předmět: Citovat

No jestli na to jdeš takhle, tak asi víc než jen pár dní ... Laughing
Kupoval jsem taky ne přímo od Svobody (ale origo a "standart"), komunikuju občas nejen přímo s Ross-techem (kterej mě podezíral i z toho, že jsem od nějaký konkurence Smile ... popř.Svobodou/CZ zastoupením, s Dánama...) a co se jazykovejch mutací týče, mam za to, že originál umožňuje instalaci všech, i když jednotliví distributoři si to různě omezujou (např. Svoboda o ten LCode ve verzi standart, kterej je ale freeware od Netechu...) a i tak je potřeba (i když člověk má tu nejdražší verzi MAX, taky mam "kolegy" s takovou verzí, který s ní toho ale uměj míň...) k tomu mít ještě dodatečný informace/ne vše je zdokumentovaný ... No tohle je na dlouhou debatu, každopádně chci říct to, že ani s originálem to neni procházka růžovym sadem, natož s klonem (aby se na to člověk mohl spolehnout, musí tomu rozumět už/ještě na trošku jiný úrovni a to třeba nejen přehráním Atmegy/mCU, ale i znalostí ostatních součástek a rozpoznáním jejich kvality/účelu,... já třeba tu origo hlavici ještě rozdělanou neměl, ale u klonu by to bylo asi první, co je záhodno udělat před napíchnutím ... Cool )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund