Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přilepení chladiče
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st září 13 2017, 13:07    Předmět: Citovat

Ono psaný projev hodně naznačuje něco o inteligenci tazatele. A reakce na takové upozornění také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vaclavka83



Založen: May 05, 2009
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st září 13 2017, 21:23    Předmět: Citovat

Tak inteligenci můžeš mýt podle tebe větší, ale rozumu si moc nepobral..... Od hlavního moderátora bych čekal větší rozvahu než se přidat na stranu rejpalů. Moje dotazy a psaní bylo psáno sice gramaticky nesprávně , ale s veškerou slušností... Nikoho z přítomných jsem nenapadal a neurážel.... Ale nechme toho dětinského poštuchování a vratmě se prosím k tomu oč tu běží.... A TO JEST BASTLENí!!! Nee urážky!
Máte prosím lepší zkušenosti s tímto:

A nebo s tímto s ohledem na lepší odvod tepla a fixaci:

Děkuji za sdílení vašich zkušeností bez urážení....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 13 2017, 21:30    Předmět: Citovat

Ta modra vec je zbytocne hruba. Nikde som to nevidel pouzite.

Mozno je to podobne ako siva alebo ruzova hmota, co byva niekedy pouzita medzi chladicom a IO, ale ta nelepi - je to len vypln priestoru, ked sa chladic neda umiestnit blizsie (aby sa dala pouzit pasta).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: st září 13 2017, 21:35    Předmět: Citovat

vaclavka83 napsal(a):
Tak inteligenci můžeš mýt...

Tak to nevím, jak bych umyla inteligenci. Rolling Eyes
Že jsme tu na Bastlírně přece neznamená, že tu budeme prasit svůj rodný jazyk. Mně to teda moc slušné nepřijde, přímo mě to uráží. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclavka83



Založen: May 05, 2009
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st září 13 2017, 21:37    Předmět: Citovat

Díky za reakci. Možná by se dala použít na odvod tepla od tištěného spoje s trochou různě vystouplých smd součástek? Teda jestli je pružná a přizpůsobyvá? A nebo by to mělo opačný efekt, že by je to zakrylo a teplo spíš akumulovalo než odvedlo do chladiče? Jen moje úvahy. Nemám dostatek zkušeností... Tady je hrubý překlad od prodejce: Materiál-silikon. Podložku můžete vyřezat do jiné velikosti podle svých potřeb
Volná instalace, maximální vedení tepla a zvýšené chlazení
Skvělé pro grafické karty, grafické čipy, čip North-south bridge,
paměťové čipové sady, IC

Obsah balení:
1 x chladicí tepelně vodivá silikonová podložka
Takže to vypada že nelepí Sad
Zmátl mě tento obrázek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclavka83



Založen: May 05, 2009
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st září 13 2017, 21:52    Předmět: Citovat

Neprší dneska? že se tolik rejpalů urodilo Smile Roste to tady jak blbci po dešti Smile Hele nic ve zlym... To je jako kdyby jste napsali at tu slováci nebo moraváci píšou česky..... Ono každej je nákej a každýmu nemůže jít všechno.... Hold nejsem dokonalej ani extra študovanej. Ale rozum a srdce mám na správném místě..... A pokud moje psaní někoho pohoršuje, tak to číst nemusí a ani nemusí strácet čas bezpředmětnou reakcí.. Raději at utrousí nějakou dobrou radu k tématu a k tomu k čemu je toto forum založeno. A ego si jde honit někam ven do přírody Smile Tam může říkat stromům at třeba nerostou nakřivo nebo tak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st září 13 2017, 22:05    Předmět: Citovat

Ta podložka fakt nelepí a podle pružnosti se dá plácnout přes součástky - tím se jejich teplo dá přenést třeba na chladič nebo nějaký plechový držák.
Kup tu pastu z Aliexpressu, nebo existují oboustranně vodivé pásky (3M). Čím tenčí ta páska bude tím líp. Občas je ta oboustranka použitá na biose, ale sundat stejně moc dobře nejde. Já používám lepidlo Dow corning SE4486, ale cena se Ti líbit nebude.
Mimochodem nejsem rýpal, ale jak píšeš je určitá Tvoje vizitka - pokud bys mi dal tak napsaný třeba životopis, první úsudek tím značně utrpí. Nainstaluj si kontrolu pravopisu, není to složité a náhled pak na zprávy vypadá "jinak"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt září 14 2017, 5:50    Předmět: Citovat

Ty tluste podlozky jsou ruzne, nektere lepi, jine ne. Pouziva se to vetsinou na veci ktere moc nehrejou a kde neni prenos tepla prilis zasadni. Vyhoda je v tom, ze je mozne dat jeden chladic na vic obvodu ktere nemusi byt stejne vysoke. U samolepek rychlejsi montaz. Mel jsem toho velky kus, nevim z ceho to je, ale prekvapilo mne ze to na plast pomerne tezke.

Co se tyka prenosu tepla, jakekoliv lepidlo na tom bude lip. Vymackni se co vlastne konkretne chces chladit. Na nejake pameti bude stacit i ta guma, na obvod ktery muze mit 150C tezko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5156
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt září 14 2017, 7:37    Předmět: Citovat

Myslím si, že vzhledem k jeho chování, aroganci atd je to velmi vhodný kandidát Wink . Při čtení těch václavek se mi chce blejt. Pokud chodí do 1.A, tak to by ho omluvilo. Laughing Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 14 2017, 9:29    Předmět: Citovat

vaclavka83 napsal(a):
ja doufal ze to je forum o bastleni a ne jazykova skola?

Ale jedno bys při tom doufání měl vědět. Neměl bys urážet čtenáře, protože je to trestné. Pokud budeš takhle pokračovat, tak jsem pro úpravu tvých příspěvků a to i např. BANem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5013
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 14 2017, 19:43    Předmět: Citovat

Je mi stokrát milejší pisatel, který sice nevládne pravopisem, ale má normální slušný projev bez jízlivostí, urážení ostatních nebobobo předvádění se jak je vůči ostatním na výši aniž by vůbec přispěl něčím k tématu.

V tomto vlákně se vaclavka choval slušně a kromě rad k tématu se dočkal zbytečných poznámek o inteligenci (což vyprovokovalo sebeobranu).
Nemyslím si, že absence citu pro češtinu má nutně souvislost s inteligencí. A i kdyby měla, je slušné někoho upozorňovat na jeho postižení?
Někdo má vlohy spíš pro matematiku a jiný spíš na jazyky. Někteří šťastlivci zvládají obojí. Někteří ten cit prostě nemají a naučit se to nejsou schopni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclavka83



Založen: May 05, 2009
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt září 14 2017, 20:08    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
vaclavka83 napsal(a):
ja doufal ze to je forum o bastleni a ne jazykova skola?

Ale jedno bys při tom doufání měl vědět. Neměl bys urážet čtenáře, protože je to trestné. Pokud budeš takhle pokračovat, tak jsem pro úpravu tvých příspěvků a to i např. BANem.

Tak s tímto plně souhlasím....
Nebot:
termit256:
Chce to pouzivat vic hlavu, min facebook...
jezevec:
To bude asi problém.
vaclavka83 napsal(a):
... nevjedel ... kvuly ... nekoupyl...koupyl ...

jezevec:
Ono psaný projev hodně naznačuje něco o inteligenci tazatele. A reakce na takové upozornění také.

lesana87:
Tak to nevím, jak bych umyla inteligenci. Rolling Eyes
Že jsme tu na Bastlírně přece neznamená, že tu budeme prasit svůj rodný jazyk. Mně to teda moc slušné nepřijde, přímo mě to uráží. Confused

fredis:
Myslím si, že vzhledem k jeho chování, aroganci atd je to velmi vhodný kandidát Wink . Při čtení těch václavek se mi chce blejt. Pokud chodí do 1.A, tak to by ho omluvilo.

pikofarad:
vaclavka83 napsal(a):
Moje příspěvky mimo téma byli defensivní.....

Lekce první v doučování:Sveřepí šakali zavile vyli na bílý měsíc

Fredis ani Lesana a ted ani Pikofarad k tématu nepřispěly ani jedinou troškou týkající se otázky čím přilepit chladič (asi si rádi rýpnou do nováčků s dobrým mylným pocitem že jsou něco víc)
s
Moje příspěvky mimo téma byli defensivní..... (akce vyvolava reakci) jak kdo ke me tak ja k nemu-kdyz nekdo mnou pohrda, jen podle prvniho usudku aniz by me poznal osobne (anonimita internetu toho snese hodne) tak se hold k nemu budu chovat se stejnym opovrzenim. Na druhou stranu si vazim lidi, kteri prispeji k tematu bastleni a jejich vstricnosti venovat svuj cas s napsanim dobre rady (coz jsem ocenil peneznim prispevkem na podporu tohoto fora a dalsi sireni techto nedocenitelnych zkusenosti mezi dalsi tazatele)

Jsem tady abych se nechal poučit o elektrotechnice a ne o pravopisu. A jeden dokonce taktně bez urážek a povyšování poradil jak rejpalům předcházet (za což děkuji Kvicala_r) instalace slovníku byla opravdu hračka...

A nuže, vraťme se k tomu proč jsem hlavně tady. Chtěl jsem zjistit lepení chladičů a o této problematice zjistit zkušenosti,rady, neboť bych si rád zbastlil takové trochu ''víceúčelové zařízení'' Na fotce jsou komponenty z kterých bych rád stavěl. Neboť se jedná o čínskou výrobu nevěřím, že to má deklarovanou zatížitelnost s těmi origo chladiči. S toho důvodu bych rád zlepšil chlazení a tím i trochu zvýšil tepelné opotřebení součástek. Vše bude v jedné krabičce.Nebude-li zařízení využito, tak bych rád využil pasivní chlazení a při zátěži sepnutí jednoho nebo dvou ventilátorů.... Zatím zamýšleno sepnutí tepelnými spínači viz foto. Nebo pomocí či kombinací teplotně řízené regulace ventilátoru (viz foto,ale u čínanů jsem podobný obvod nenašel)



Naposledy upravil vaclavka83 dne čt září 14 2017, 22:27, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3762
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: čt září 14 2017, 20:22    Předmět: Citovat

Ja používam toto a v pohode.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5156
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt září 14 2017, 20:37    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Je mi stokrát milejší pisatel, který sice nevládne pravopisem, ale má normální slušný projev bez jízlivostí, urážení ostatních nebobobo předvádění se jak je vůči ostatním na výši aniž by vůbec přispěl něčím k tématu.

V tomto vlákně se vaclavka choval slušně a kromě rad k tématu se dočkal zbytečných poznámek o inteligenci (což vyprovokovalo sebeobranu).
Nemyslím si, že absence citu pro češtinu má nutně souvislost s inteligencí. A i kdyby měla, je slušné někoho upozorňovat na jeho postižení?
Někdo má vlohy spíš pro matematiku a jiný spíš na jazyky. Někteří šťastlivci zvládají obojí. Někteří ten cit prostě nemají a naučit se to nejsou schopni.

Pavle, já to ze začátku jen sledoval. Ale tohle: " Neprší dneska? že se tolik rejpalů urodilo Smile Roste to tady jak blbci po dešti" mně nastartovalo Wink Jen se divím že mu po jeho výlevu ještě někdo radí....

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...


Naposledy upravil fredis dne čt září 14 2017, 20:41, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1342
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: čt září 14 2017, 20:37    Předmět: Citovat

vaclavka83 napsal(a):

Moje příspěvky mimo téma byli defensivní.....

Lekce první v doučování:Sveřepí šakali zavile vyli na bílý měsíc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund