Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna pístnice u židle - postup

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 02 2017, 18:40    Předmět: Výměna pístnice u židle - postup Citovat

Přeji hezký večer.
Mám tu celkem pohodlný "křesílko" k PC, jemuž ale padá sedák, takže si člověk musí občas stoupnout a pákou jej zase zvednout. Pak tu mám jedno křesílko, celkem hnusný, ale pístnici má dobrou, tak jsem se rozhodl, že je mezi sebou prohodím. Před chílí jsem akci dokončil, tak se podělím z poznatky:
1. Židli otočte vzhuru nohama a zespodu kříže vyjměte závlačku. Sundáte pouzdro z křížem. Na pístnici zůstane: Gumička, podložka, kuličkový věneček. To vše je potřeba odebrat (pořadí je od tělesa válce k závitu). kříž z pouzdrem odložit bokem. To samý i ty věci z pístnice.
2. z horní strany odstrojit desku židle a opěradlo. Pístnici s přírubou vzít do svěráku - pokud chcete zachovat pístnici, tak přes kus gumy, či hadru. Vzít dvě kladiva. Jedno přiložit na přírubu těsně k pístnici a druhým kladivem ji vyrazit. Pokud chcete sejmout kříž z poudra, tak vhodnými údery ze strany, jak byla závlačka, tak se vyrazí ven. Já pouzdra přehazovat nemusel. Pístnice je v nich vzhůru nohama. Vlastní vývod vnitřního pístu je dole, tlačítko ventilu je nahoře pod sedákem.
Zpětnou montáž:
1.Já osobně jsem začal tím, že jsem namontoval pístnice do pouzder křížů:
Nezapomenout na gumičku, podložku,kuličkový věneček, vlastní pouzro,podložka a závlačka.
2. Nasazení příruby podsedáku na pístnici, montáž podsedáku a opěradla.
3. Razantnější "posed" a je hotovo. časem si to víc sedne když jsem zkoušel ručně oddělávat vršek od spodu, ani jsem s tím nehl. Takže hotovo. To, že obě křesílka mají stejný plynový pružiny (pístnice) jsem věděl delší dobu, až dnes jsem se k tomu odhodlal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: so září 02 2017, 21:29    Předmět: Citovat

Jednou jsem zkoušel tu pístnici opravit. Confused
Při otevírání se ozvala šílená rána a málem jsem zabil kolegu! Very Happy

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 02 2017, 21:55    Předmět: Citovat

Měl jsem rozebranou pístnici, kde byl ze spodu klasický ventilek na pumpu. Přepouštěcí ventil byl v táhle pístu. přepouštěl se plyn z podpístu na nadpíst.Tak jsem vypustil veškerý vzduch a pístnici jsem rozebral. Rozebrání bylo nevratný. Není to opravitelný jinak, než výměnou vlastní pístnice. Že je tam "óbrtlak" jsem pochopil, když se otec snažil získat z plynové vzpěry pátých dveří tu chromovou tyčku. při pár řezech pilky z toho začal jít bílý dým. Hnací plyn v tom byl nejspíš nějaký částečně zkapalněný freon, nebo něco podobnýho.
Z rozebrané pístnice s dofukováním jsem zjistil, že nad vlastním pístem je vrstva oleje.
proti explozi z přehřátí je to údajně chráněný těsnícíma prvkama, co se roztaví a vnitřní tlak unikne (z prospektu jednoho výrobce těchto věcí)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
trubka



Založen: May 29, 2006
Příspěvky: 94
Bydliště: na západ od Plzně

PříspěvekZaslal: so září 02 2017, 22:03    Předmět: Citovat

Také jsem opravoval uvedené křeslo. Pod sedákem praskl plechový spojovací díl mezi pístnicí a sedákem. Vytáhl jsem to za barák, vzal svářečku a začal vařit (dost blízko pístnice). Najednou rána jak z děla, kolem hlavy proletělo kus železa a já si uvědomil, že to také mohlo dopadnout daleko hůř. Je blbé napřed dělat a pak přemýšlet, někdy už může být pozdě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 8:54    Předmět: Citovat

Na jednej stránke je poučenie ako zneškodniť staré plynové vzpery.

ZNEŠKODNENIE STARÝCH VZPIER
Plynové vzpery musia pred zneškodnením zostať bez tlaku. Pri pílení piestnice kvôli vypúšťaniu tlaku musíte však dodržať niekoľko bezpečnostných opatrení. Používajte len ručnú pílu a pri pílení ju prekryte nejakou utierkou. Pílenie prerušte vtedy, keď budete počuť typický zvuk vyrovnávania tlakov. A čo je najdôležitejšie, nezabudnite na ochranné okuliare.

Olej slúži na mazanie. Tlmiče, vzpery a podobné plynové zariadenia sa nedajú v domácich podmienkach opravovať. Už len riziko zneškodniť ich je dosť veľké .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 17:00    Předmět: Citovat

Docela mě fascinuje ten návod co jsi dal sem DELONGu. Já jej našel taky. Je to docela úlet žádat někoho, aby odplynovával plynový pružiny doma. Už jen kvůli tomu, že koncový uživatel neví, čím je to plněný a navíc porušením hermetičnosti dojde k nekontrolovatelnýmu úniku oleje. Je ho tam asi přes deci, ale je černej jako tuš (ta rozebraná s ventilkem na pumpu). Každopádně pro uživatele je nejlepší neporušený vzpěry a plynový písty židlí odevzdat na sběrným dvoře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1766
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 17:45    Předmět: Citovat

Anglicky neumím ale DO NOT OPEN HIHG PRESSURE. chápu jasně. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 18:16    Předmět: Citovat

podle tohodle:
"Vypuštění tlaku z válce smí provádět jen poučený pracovník. Postup: vysuneme pístnici, a ve vzdálenosti 20 mm od hrany válce na vzdálenější straně pístnice navrtáme otvor Ø3 mm do hloubky cca 10 mm. Protože může dojít k vystříknutí oleje a třísek uvolněným tlakem, je nutno chránit si obličej štítem a dodržovat veškeré zásady BOZP. Pístnicí pak vytlačíme olej ven z válce a vzpěru likvidujeme podle platných zákonů a směrnic o odpadovém hospodářství. "
Je to jasný. A ten nápis výše na tom tělese pístnice hovoří o všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po září 04 2017, 20:47    Předmět: Citovat

Kdysi jsem zhlédl nějaké video o tom, co se stane, když se do toho pístu dá obyčejný olej a následně se píst prudce stlačí dopadem těžšího předmětu na židli Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund