Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava mycky Siemens SE55M574EU/37

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirkazprahy



Založen: Sep 11, 2017
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po září 11 2017, 8:24    Předmět: Oprava mycky Siemens SE55M574EU/37 Citovat

Ahoj,

resim mycku Siemens SE55M574EU/37. Pokud pustim pouze oplachovani, ktery nevyuziva suseni a ohrev, tak vse skonci v poradku. Pokud pouziju jakykoli jiny program dojde do 1 minuty a porad pere a pere...
Trochu jsem googlil a zjistil, ze typicky je to problem s relatkem topoeni v ridici jednotce resp. problem topeni/suseni. Mycka porad ceka az se nadobi ususi a ono se nesusi...

Ridici jednotku mam Procond electtronica part no: 452655561. Cislo desky: Procond electtronica 356006401

Volal jsem na BSH (coz je dvorni servis Siemensu) o servisni manual a nebo nejakou kloudnou dokumentaci a ti ji nechteji dat ani prodat...

Kdyz pustim testovaci programy tak jsou vysledky:
P0: E0 - coz chapu, ze je v poradku
P1: dojde do kroku 5 a pere a pere
P2: objevi se H a opet porad pere
P3: skonci po 2,5 hodine v posledni minute a opet pere a pere....

Nemam dokumentaci, nemam k servisu mycky nic....Zacal jsem si trochu kreslit schema a co mne zarazilo, ze jeden kontakt na hlavnim vypinaci (cislo je na nem: 5600052536) nefunguje. Opet ke vypinaci nemam dokumentaci, ale chapu ze se ma vzdycky spojit kontakt 1 s 1a, 2 s 2a, ...
Nefunguje mi spojeni 1 a 1a vedouci k poslednimu kontaktu vpravo na ridici jednotce (trapny, ale nemam schema...)

Prosby/otazky:
- nemate nekdo schema, nebo celou servisni dokumentaci tyhle mycky a nebo jeji obdoby? (stejny se prodavaji jako Bosch...)
- nevite nekdo jak ty testovaci programy P0-P5 fungujou, co delaji, jak maji skoncit a za jak dlouho?
- nevite jak jednoduse bez dokumentace vyzkouset topeni a suseni - predpokladam, ze by se mel dat zmerit odpor topneho/susiciho telesa - jak najit kde?
- neverim, ze bych mel takovou kliku, ale muze byt problem v tom nefungujicim kontaktu na hlavnim vypinaci?
- nevite nekdo o tom, jak kontaktovat Procond electtronicu o schema tistaku?
- na desce je hlavni chip NEC D: WA200 V3 - nemuzu nikde sehnat schema pinu - nevite?

Diky, Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5658
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po září 11 2017, 8:29    Předmět: Citovat

Na schema zapomeň.
Ale pokud chceš vyměnit rele topení, není problém ho najít podle fousů co vedou k topnému tělesu. Na to nepotřebuješ schéma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 11 2017, 9:02    Předmět: Citovat

https://elektrotanya.com/siemens_se5553412_dish.zip/download.html
Hledej v té španělské verzi. Není to přesně pro ten typ, ale je možné, že to bude podobné z hlediska oprav pomocí šroubováku. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5211
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po září 11 2017, 9:43    Předmět: Citovat

siemens... neni to model s tim povestnym prutokovym topenim ktere se dodava pouze s cerpadlem v kompletu a stoji cca 3500czk?


teleso.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  teleso.jpg
 Velikost:  64.83 kB
 Staženo:  176 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkazprahy



Založen: Sep 11, 2017
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po září 11 2017, 10:00    Předmět: Citovat

ahoj, diky za odkaz na dokumentaci... Neni to uplne presne ta mycka, ale vypada hodne podobne.. Dival jsem se na zapojeni hlavniho vypinace a zda se, ze vsechny kontakty by mely fungovat, coz u mne neni... Doufam ze tudy povede stopa a nedojde k tomu ze budu muset zkoumat cerpadlo s topenim, jak pise dalsi kolega...Diky - uvidim vecer. Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 537

PříspěvekZaslal: po září 11 2017, 14:54    Předmět: Citovat

Relé výhřevu je ok? Není to ten typ, co měl studeňáky na relé a pak hořely celý PCB? Tchyni jsem jednu opravoval. Bosch to opravoval zdarma i po záruce. Ještě v době, kdy jsem to nevěděl jsem jí relé vyměnil a opravil plošky na PCB, no už jsem to tak nechal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkazprahy



Založen: Sep 11, 2017
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st září 13 2017, 12:53    Předmět: Citovat

Bohuzel v pripojeni rele to neni - dival jsem se na tistak a ten vypada v poradku....
NEVITE NEKDO jak ma spravne fungovat hlavni vypinac mycky (cislo: 5600052536). Ma konektory 1, 1a, 2, 2a, 3, 3a. Meril jsem je a pri sepnuti vypinace se spoji 2 - 2a, 3- 3a, ale ne 1-1a. Pripada mi to divny. Dival jsem se na tistak, jestli je na nem k 1a pripojeni a je - nejaky odpor a katoda diody...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkazprahy



Založen: Sep 11, 2017
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 11:12    Předmět: Citovat

Napadlo mne se timto novym prispevkem pripomenout:
- NEVITE NEKDO jak ma spravne fungovat hlavni vypinac mycky (cislo: 5600052536). Ma konektory 1, 1a, 2, 2a, 3, 3a. Meril jsem je a pri sepnuti vypinace se spoji 2 - 2a, 3- 3a, ale ne 1-1a. Pripada mi to divny. Dival jsem se na tistak, jestli je na nem k 1a pripojeni a je - nejaky odpor a katoda diody...
- NEVITE NEKDO k cemu to pripojeni z konektoru 1a vypinace je? Je to znacene na schematu jinych mycek jako vstup s odporem, ale jinak nic... Na tistaku se to za dalsi diodu uz moc vysledovat neda...
- NEVITE co dalsiho vyzkouset? Jak vyzkouset rele na topeni? Rezat spoje na tistaku se mi nechce, v klidu je rele spinajici fazi odpojeno...

Udelane testy:
- prohlidka tistaku ridici jednotky: studenaky na relatkach nejsou, triaky jsou taky OK, propojeni dratkem taky ok
- promereni vystupu rele topeni - neni spojene
- odpor topneho telesa je 22 ohm - takze OK
- tlakovy spinac v obvodu topneho telesa je v klidu rozepnuty - nevim jak to vyzkouset jinak, nez merit napeti pri provozu...
- vypinac maximalni teploty v obvodu topneho telesa je sepnuty - takze snad ok
- kabelaz obvodu topneho telesa je ok
- kabelaz hlavniho cerpadla je ok, cerpadlo samotne ma 45 ohm, tzn ok
- spinac zaplaveni mycky funguje
- spinac hladiny vody funguje
- termostat ma odpor 54 k ohm pri 20 ti stupnich, tzn ok

No docela dobry seznam pro opravu teto zavady, ale krome toho hlavniho vypinace jsem nic nenasel. NENAPADA VAS CO DAL?

Nechapu, proc ta mycka nema nejake testovaci spinani jednotlivych obvodu, aby se to dalo "zaziva" promerit... Napriklad odpojit topne teleso a zapnout privod napeti pres ridici jednotku...

Diky, nechci to vzdat

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kodl1



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 263
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2017, 19:54    Předmět: Citovat

Chyby to nepíše? Napadá mně že je špinavý čidlo OWI, jestli ho teda myčka má. Napadá mně že myčka čeká až bude čistá voda a myje a myje...
_________________
Co mne nezabije, to mne posílí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund