Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dědické řízení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1376
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2017, 19:39    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Kamaráde, Ty jsi snad jasnovidec ? Laughing

Kéž bych alespoň trochu jasnoviděl... Ale narazili jsme na to, když jsme rušili penzijko 92leté paní tchýně. Kdy náhodu z paní ve spořce vypadlo, že pokud by zemřela, na státní příspěvek pak dědicové nárok nemají, protože se vtahuje jen na její osobu. V jejím případě se by se jednalo o více jak 25tKč! Při sjednávání pojištění Vám nikdo o této skutečnosti nepoví. Samozřejmě, je to kulišárna "par exellence".

_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2017, 19:52    Předmět: Citovat

Bohužel nevím, co mi BOBOBO chtěl sdělit Very Happy
Byl jsem teď asi 5 hodin zadrženej na policii s pouty na zádech.
Byl jsem v České Spořitelně, kde jsem chtěl uplatnit nárok na přídavný důchod, který platila asi 20 let 100Kč měsíčně.
Protože mi úřednice tento důchod nabídla a tvrdila mi, že není problém to potom pozůstalým vyplatit, tak jsem tam šel s dokumentací a s dotazem, proč mi to před 3-mi lety odmítli.
Protože mi úředník stále nutil stejné klišé výplaty, které už jednou odmítli, tak jsem trochu zvýšil hlas a řekl mu, ať mi takovou blbost nenutí.
No a ppíča od vedljší přepážky řekla, že zavolá policici, tak jsem jí řekl ať jí klidně zavolá Very Happy a už to bylo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2017, 20:11    Předmět: Citovat

Slušnej výkon. Dokážu si to představit. Ty budeš fakt asi ten typ člověka, co nepotřebuje psa obranáře... Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1677

PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2017, 20:16    Předmět: Citovat

No, to je objev, že tak 4/5+ všech tady těch rádoby pojištění a jinejch trotlovin jsou jenom ojebávka klienta. Když něco, tak většinou nikdo nic nedostane, a pokud jo, tak almužnu. Kdyby to strkali do polštáře, tak líp udělaj. obrazek_cenzura z toho jenom nabíraj sádlo, jediný řešení je nic takovýho rozhodně nepořizovat, ať zajdou na úbytě.

Co se týče dědictví, co chcete? Stád se má starat, tak se stará, máte tady ty zákony aby chudáky dědice někdo neobral. Výsledek je takovej, jako u všeho, na co stád hrábne, na jedno zachráněný dítě je sto tisíc vylitejch i s vanou. A proto ještě víc stádu a zákonů, žejo, bude hned líp Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15533
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 7:27    Předmět: Citovat

Možná je to blbá připomínka, ale dědic se má starat za života dotyčného, po kterém "chce" dědit. On je samozřejmě každý překvapený, když se ten konec uskuteční tak naráz, ale buď odmítne dědit nebo to dědictví přijme, ale se vším. Tzn. i s těmi dodatečnými dědictvími za 30 let, dluhy atd.
Tohle samozřejmě pro danou situaci není řešení, ale spíše rada pro budoucí dědice. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 10:24    Předmět: Citovat

p32, ve skutečnosti je to opravdu mnohem složitější.
Ten člověk může ty dluhy nasekat třeba i během posledního roku svého života - pokud jste dostatečně vzdáleni bydlištěm a vztahem, tak se to, že má 3 mega dluhů prostě ani nedovíte, nebo určitě ne hned.
Pokud jste s dotyčným navíc vycházeli dobře, tak potom je to rozhodování přijmout/nepřijmout se vším všudy velice složité. Už se mnohokrát stalo, že dluhy advokáti zatajili, resp. vytáhli je na světlo hodně pozdě.
Jak to sleduju, tak lidi jsou dnes a zase čím dál opatrnější na hubu. Znamená to prostě, že Vám třeba i bodrý, dobrácký soused zůstavitele neřekne, co dotyčný poslední rok prováděl, kdo k němu chodil, kdo ho sháněl apod. Lidi a zvlášť starší už se zase zpátky učí být opatrní a ostražití..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 12:49    Předmět: Citovat

Těší mě, že jsem snad se zrušením penzijního připojištění apod chujovin chybu neudělal.
Sorry za OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15533
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 15:52    Předmět: Citovat

OT to myslím není, je to k věci pro druhé čtenáře.

sinclair napsal(a):
p32, ve skutečnosti je to opravdu mnohem složitější.
Ten člověk může ty dluhy nasekat třeba i během posledního roku svého života - pokud jste dostatečně vzdáleni bydlištěm a vztahem, tak se to, že má 3 mega dluhů prostě ani nedovíte, nebo určitě ne hned.

Ne, je to jen stále jednodušší. Notář tě nemusí s ničím seznamovat. První věcí je to jestli dědictví či spoludědictví přijímáš nebo ne. Pokud ne, tak tě pošle prostě pryč hned po podpisu na tom zřeknutí se dědictví. Ti, co dědí, tak ze zákona vždy dědí majetek, závazky a to ostatní, co k tomu patří. Dozví se to až potom, co prohlásí, že to dědictví přijímají. Je to prostě jednoduché v tom, že se lidi musejí naučit, že dědictví vždy nemusí znamenat milionové majetky, ale také dluhy. A ti, co byli s dotyčným v dobrém vztahu, tak si určitě nechali část nemovitostí atd. převést na sebe darem se závazkem užívání až do smrti dotyčného.
Bohužel plno problémů pak vzniká z neznalosti a nezájmu dědiců a náš stát si pak jen chrochtá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7829
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 16:01    Předmět: Citovat

p32- ale nedělej z toho zas kovbjku.
Existuje možnost nechat si vyhotovit Soupis pozůstalosti.
Potom se ručí jen do výše dědictví.
Studuj třeba tady: https://www.penize.cz/spotrebitel/315043-dedictvi-prehledne-kdo-dedi-ze-zakona-co-s-dluhy-a-jak-dedictvi-odmitnout

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 16:09    Předmět: Citovat

Problém je, že při jasném odmítnutí dědictví oslovují postupně všechny dědické skupiny, když jsou to nezletilí, tak to musí v jejich zájmu (čili odmítnout) určený právní zástupce a to nemůže být rodič.
A na to odmítnutí je lhůta 14 dní, jinak se to bere, že jsi to dědictví přijal.
A doručené je to automaticky za 14 dnů, i když to pak hodí jenom do schránky.
Mě to přišlo na mojí starou adresu, kterou mám jako trvalé bydliště, dostal jsem to do ruky asi 2 dny před vypršením termínu, tak jsem radši šel odmítnout dědictví do zápisu k tomu notáři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 16:36    Předmět: Citovat

Tak dědictví lze odmítnout do jednoho měsíce ode dne, kdy soud dědice vyrozuměl o jeho právu dědictví odmítnout a o následcích odmítnutí. V případě, že dluhy převyšují pozůstalost je odmítnutí dědictví namístě, pokud by však byla pochybnost o výši dluhů, je možno uplatnit výhradu soupisu majetku.

Dědic, který uplatnil výhradu soupisu, je sice i nadále povinen obecně hradit dluhy zůstavitele společně a nerozdílně s ostatními dědici, avšak věřitel po tomto dědici může požadovat plnění jen do výše odpovídající jeho dědickému podílu.

Vyhradit si soupis pozůstalosti může dědic ve lhůtě jednoho měsíce ode dne, kdy ho soud o tomto právu vyrozuměl. Z důležitých důvodů potom může soud dědici tuto lhůtu prodloužit. Náklady na pořízení soupisu se hradí z pozůstalosti a jdou poměrně k tíži dědických podílů těch dědiců, kterým je soupis ku prospěchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 16:39    Předmět: Citovat

Ten danajský dar, že dědic musí už od dveří volat "požaduji výhradu soupisu pozůstalosti" je jedna z mi(ni)strovských pozůstalostí po expertu Pospíšilovi, kterého následně raději uklidili do Bruselu.

Notář skutečně nemá povinnost na to upozornit, takže je to právnická sviňárna hodná modré vlny ODS a nohsledů.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 16:43    Předmět: Citovat

To je stará zásada, že "právo svědčí bdělým". Samozřejmě by bylo lépe se vrátit ke staré úpravě, kdy dědic platil dluhy jen do výše dědického podílu a nepotřebovali bychom žádné zaklínadlo. To by ovšem notáři, kteří provádějí soupis pozůstalosti - samozřejmě za úplatu, přišli o nějaký ten bakšiš navíc, že.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 16:45    Předmět: Citovat

Máš pravdu, lhůta odmítnutí je 1 měsíc od doručení.
Nebylo mi to zcela jasné, tak jsem radši usnesení z 27.10.2016 odmítnul 25.11.2016 aby to bylo sichr Very Happy
To jsem byl ve 3. dědické skupině a stále se to řeší Rolling Eyes

ps. a zajisté, že ta lhůta nebyla v tom usnesení taxativně uvedena, bylo tam nabytí právní moci 27.10.2016 a upozornění, že když se to ve "stanovené lhůtě" neodmítne, tak se to dědictví přijímá.
A pak tam bylo, že je to do jednoho měsíce od vyhlášení tohoto usnesení.


Naposledy upravil danhard dne so září 02 2017, 5:46, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1288

PříspěvekZaslal: pá září 01 2017, 17:02    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Ten danajský dar, že dědic musí už od dveří volat "požaduji výhradu soupisu pozůstalosti" je jedna z mi(ni)strovských pozůstalostí po expertu Pospíšilovi, kterého následně raději uklidili do Bruselu.

Notář skutečně nemá povinnost na to upozornit, takže je to právnická sviňárna hodná modré vlny ODS a nohsledů.

Proč tedy růžová vlna s tím něco neudělala? Času měla dost... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund