Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odstraňovač vodního kamene elektronický
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 6:27    Předmět: Citovat

Nevim co to ma za automaty, ale ty co jsou u nas v okoli se musi pravedilne cistit a pri tom se zbavi vsech nanosu, takze s vodnim kamenem nikdy nebyl problem. Ty intervaly jsou predepsany vyrobcem a tusim i hygienou, zapisujou se do nejake knihy apod. Vyskyt nejakeho "blata" je nemyslitelny.

Vidim to na dalsi vybajenou historku. Logicky, kdybny to fungovalo, proc by vyrobce masiny za nekolik stovek tisic nepridal pitomy magnet nebo multivibrator s 555 a par zavity dratu a bylo by po probelmu? Smile Je to obdobne jako ty magneticke setrice paliva, taky se najde spousta lidi co se bude dusovat ze to funguje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 6:44    Předmět: Citovat

Kdysi jsem dělal odstraňovač z této stránky,http://paja-trb.cz/konstrukce/vodni_kamen.html
je to ten úplně nahoře, nemůžu také úplně říci že by to fungovalo, nebo nefungovalo. Jen jsem byl překvapenej, když jsem po asi osmi letech čistil bojler a nenašel tam jako vždy to červené bahno, co tam bývalo dříve. Bylo tam spíše v barvě bílého kafe a drobné kousíčky a hlavně toho bylo málo, proti dřívějším čistění. Takže asi to trochu působí. Mám už všude plast, jen baterie jsou kov. Tam mám ale jiný problém. Čas od času po delší době se mi prožere výtoková trubice a pak to ukapává ještě před koncem. Zatím jsem měnil jen jednu v patře v koupelně, ale už se to začíná i dole v koupelně. Nahoře to tam bylo asi deset let, dole pět. Tak nevím, čím to je. Zda nekvalitním materiálem, nebo to vodou?

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 8:49    Předmět: Citovat

kamarád je seriózní, že to výrobci neřeší je jednoduché jinde ve světě nemají ve vodovodu tak minereální vodu. Proč to neřeší u myček na nádobí které se třeba tady na hradecku zanesou u některých typů za 4 roky. A jistě je rozdíl dostávat při pravidelném čištění jen ka,l nebo nalepený vodní kámen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 9:25    Předmět: Citovat

Voda je vsude stejna, pokud je to povrchovka (z prehrady) neni s kamenem problem, pokud je z vrtu, je to horsi Ze je u nas nejaka jina voda je marketingovy kec prodejcu techto sracek, krmi temito nesmysly zakazniky vsude na svete. To cisteni automatu se provadi nejakym chemickym sajrajtem ktery znici bakterie i kamen zaroven.

Nekde jsem cetl studii kde tohle zkouseli, pusobili na vodu polem 4 tesla a usazovani se snizilo o 10% Smile

U mycek se to resi pridavanim soli. Pokud by stacil pitomy magnet, ver ze by to uz davno pouzivali.

Muzes si to doma jednoduse vyzkouset. Oplachni slkenici vodou s magnetem a bez a nech uschnout. Pokud na jedne nebudou fleky a na druhe jo, pak to funguje. Uvidis ze zadny zazrak se konat nebude Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 9:39    Předmět: Citovat

máš svůj názor, já se denodenně setkávám s tím co vodní kámen způsobuje, takže si ponechám svůj. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 10:15    Předmět: Citovat

Tak je na tech slkenicich rozdil nebo ne?

Ze ty tyhle bazmeky prodavas, priznej se Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 11:05    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Voda je vsude stejna, pokud je to povrchovka (z prehrady) neni s kamenem problem, pokud je z vrtu, je to horsi Ze je u nas nejaka jina voda je marketingovy kec prodejcu techto sracek, krmi temito nesmysly zakazniky vsude na svete. To cisteni automatu se provadi nejakym chemickym sajrajtem ktery znici bakterie i kamen zaroven...
Úplně opomíjíš klasický pramenný jímání vody v pramenný jímce - takovejch míst, kde voda vyvěrala někde ze skály, protože ji tam svedl systém vrstev a puklin bylo v historii nejvíc a do dneška se využívají. Tyhle zdroje, pokud do nich voda prochází vápenitýma vrstvama, dávají výrazně nejtvrdší vodu a v případě jejího používání jako pitný se v dnešní době dokonce nasazujou dekalcinační opatření. O výrazně tvrdý vodě tudíž není žádnej kec, tvrdost vody se udává v mg rozpuštěnejch minerálních látek na litr - a třeba takovej Vláďa OK1HGA může potvrdit, jak tvrdou vodu máme tady u nás - sice máme potvrzení, že v Třebový má vodovod kvalitu "vhodnou pro kojence", ale veškerý podniky tady musejí vlastnit výkonný úpravny vody, protože pro průmyslový použití je taková voda vysloveně nevhodná a musí se upravovat doslova bezpodmínečně sadou iontoměničů. Teď zrovna aktuálně u nás v rachotě měnila údržba celej úpravnej systém, předchozí nestíhal zvýšenou spotřebu technologický vody na mezioperační oplachy a chlazení...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 11:21    Předmět: Citovat

Tady u nás (J. Hradec) máme vodu v městským řadu hlavně ze studní a jen nepatrně povrchovky. Voda je měkká....
Když jsem koupil nedávno novou pračku (Brandt), tak k ní dávají měřící proužky na tvrdost a výsledek se nastavuje do programátoru.
I podle toho orientačního testu je voda měkká...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 11:27    Předmět: Citovat

Jenže tam máte v podloží hlavně písek, štěrkopísek a jíly = jste v nížině na náplavovejch vrstvách. Tam ta voda aby vápenitý složky k rozpuštění hledala v poledne na plným slunku a ještě si k tomu svítila filmařským kilowattovým reflektorem. My jsme tady na vápenitý opuce a pod ní je křemenec a žula ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 12:48    Předmět: Citovat

Ale ja jsem netvrdil ze voda neni tvrda, sam s tim mam problemy. Ja jen rikal ze to neni zadna ceska specialita. Pokud se cerpa voda ze zeme je tvrdsi nez povrchova a je uplne jedno jestli u nas nebo kdekoliv jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2122
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 13:02    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Voda je vsude stejna, pokud je to povrchovka (z prehrady) neni s kamenem problem, pokud je z vrtu, je to horsi.
Před již hodně lety jsem pro jednoho člověka opravoval varné konvice. Byl v nich usazený vodní kámen, u některých stačilo převařit ocet a byla jako nová, jiná nešla ani s octem nechaným přes noc a to se před tím v ní několikrát převařoval a třeba i dvakrát dával nový. Z těch několika desítek konvic vím že je opravdu sakramentský rozdíl mezi vodním kamenem a vodním kamenem. Různé lokality různé podloží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 13:09    Předmět: Citovat

U těch konvic taky hodně záleží na tom, jak často se používají, kolik vody najednou se v nich vaří a jestli se v nich voda nechává i po ukončení ohřevu, nebo jestli ji majitel/uživatel vylívá. to všecko má velkej vliv na růst vrstvy kamene a na jeho tvrdost/odolnost proti odstranění ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 13:34    Předmět: Citovat

http://www.szu.cz/tema/zivotni-prostredi/stanovisko-narodniho-referencniho-centra-nrc-pro-pitnou-vodu

Tady je vytah z toho zmineneho testu zmekcovacu co provadeli v nemecku.
Komu se to nechce cist cele - vysledkem je, ze z tech magnetickych nefungoval ani jeden.

Je to zcela jasny podvod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zed_007



Založen: Jun 01, 2017
Příspěvky: 31
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 13:44    Předmět: Citovat

Tak voda je to z vrtu, takže špatenka Cry . Udělat rozbočku na pitnou a užitkovou vodu je nereálné, muselo by se sekat. Magnetické strojek, jak se zde ve většině diskutuje (a i já se ktomu přihlásím) je jen vyhození peněz.
Dobrá tedy, pánové, jaké by jste navrhli řešení?
Jsem z toho tak trochu v pasti... To chce nápad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2017, 13:45    Předmět: Citovat

Teorie jasně říká, že takovej efekt funguje - a jasně taky dovoluje odvodit, ZA JAKEJCH PODMÍNEK to funguje. To využívají právě prodejci takovejh zařízení, jaký je v úvodu dotazu a o jakejch píšeš i ty, termite - protože oni záměrně neuvádí tu druhou polovinu celý teorie = skutečnost, že aby to skutečně reálně fungovalo, jsou nutný tak vysoký intenzity magnetickýho pole, že bys musel mít u každý takhle ošetřovaný přípojky magnet výkonnej zhruba srovnatelně s magnetem používaným pro magnetickou rezonanci v lékařství. Oni napíšou "efekt vědecky potvrzen" - ale "zapomenou" napsat, že byl potvrzenej u zařízení, který se dá odvézt na dvou velkejch TIR návěsech, rozhodně ne u krabičky 5x5x10cm napájený zdrojem pro anténní zesilovač ... Tomu se říká MARKETINGOVÁ PROPAGANDA, víš? A v ní se může všecko co není zakázaný - neboli vynechávat podstatný informace v ní není tak trestný, jako přímo uvádět lži - a to jim právě hraje do noty ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund