Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SAMSUNG UE40C6000RWXXH verze CN05

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 6:37    Předmět: SAMSUNG UE40C6000RWXXH verze CN05 Citovat

Oslovil mne kamarád z pardubicka, má tento typ TV a začala se mu sama přepínat. Nevíte někdo, je téhle TV možnost samostatně odpojit lokální senzorovou klávesnici bez odpojení IR čidla?

Kamarád je technicky zručný, pohybuje se v jiné oblasti elektrotechniky, takže případné rozebrání a znovusložení by mu nedělal problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5652
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 6:58    Předmět: Citovat

Já to nechápu, to je takový problém sundat zadní stěnu a podívat se?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 7:14    Předmět: Citovat

Pro mne určitě ne, ale já u té televize nejsem a nebudu. A jeho zase nechci hnát hned do rozebírání, když nevím, jak přesně je to uvnitř (to se po telefonu radí blbě).
Jak říkám, je sice technicky zručný, ale s TV nemá zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7936
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 7:47    Předmět: Citovat

Asi tak, málokdo je chodící databáze servisních dokumentací a podle uvedení typu nedokáže určit konstrukci čidla/klávesnice. A že bych to šel kvůli něčí lenosti pracně vyhledávat, na to už jsem asi moc starej. PS a i když je čidlo a dotykovka na jedný kšandě a DPS, dá se i to separovat.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 11:56    Předmět: Citovat

To není o lenosti, to je o tom, že já nejsem z pardubicka, on zase není zběhlý v televizích. Pokud to otevřu já, ty nebo kdokoliv trochu zběhlý, ví přesně co má hledat a může si třeba dovolit i "separovat".
On (možná ho podceňuji) nebude přesně vědět, co má hledat, těžko mu poradím, zkus odpojit tenhle konektor, když nevím, jestli tam takový vůbec je.
To je jako když Tě začne zlobit auto, a sice nejsi automechanik, ale víš že to je nějaká typická závada, u které stačí něčím konkrétním zahýbat, jen je potřeba např. demontovat chladič. Budeš demontovat chladič, když nevíš, jestli máš ten typ motoru, který má to konkrétní "zahýbátko" ?
Je mi jasný, že to stejně někdo "spláchne" na to "ať si o odnese do servisu", což bych mu i poradil, pokud by to bylo cokoliv jiného, u čeho šance snadné opravy vytažením konektoru není.
V rámci služebního, "okleštěného" internetu jsem gůglil, jestli někde nebude nějaká fotka jak to u tohoto modelu uvnitř vypadá, nenašel jsem. Proto jsem se dovolil zeptat, s tím, že si třeba tohle někdo jiný bude pamatovat. Rozhodně to ale není o lenosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 13:50    Předmět: Citovat

Ale je to o lenivosti, lebo ty ako podpora toho tvojho kamaráta.
Tak si si už mal vygoogliť servis manual toho TV a lúštiť ktorý konektor/konektory sú na pripojenie ir prijímača a dosky tlačidiel, či dotyku.

A tamby si našiel popis - skratku každej žily a z toho vyvodil čo je na čo tam použité.

Pochybujem, že sú tie časy ešte aktuálne, že vôbec nejaký automechanik čo i len tuší, ktorým konektorom či káblom má pohnúť ak niečo blbne, to bolo vtedy, keď v obehu bolo najčastejšie 5 druhov aut ako Š120, Š1203, Moskvič , Žiguli a Wartburg.
Nie teraz, keď každá značka má v obehu 10-30 základných modelov s rôznou el. výbavou.

Na toto sa dnes špecializujú ľudia menom autodiagnostik/autoelektrikár a ešte aj to je dosť široký pojem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út srpen 01 2017, 13:21    Předmět: Citovat

Takže jsme to nakonec po telefonu rozebrali (viz foto). Nicméně to přepíná i při odpojeném kabelu. Takže pokud si na to někdo z pardubicka troufáte a chcete si vydělat rozumné peníze, napište mi SZ, já vás případně zkontaktuji.


IMG_20170731_172525_resized_20170731_061938663.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20170731_172525_resized_20170731_061938663.jpg
 Velikost:  231.78 kB
 Staženo:  168 krát


IMG_20170731_184737.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20170731_184737.jpg
 Velikost:  285.24 kB
 Staženo:  191 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: út srpen 01 2017, 15:10    Předmět: Citovat

Vyuzijem toto vlakno. V com je rozdiel u modelu TV s priponou XXH a napr. XRU. Vdaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út srpen 01 2017, 16:48    Předmět: Citovat

Nepredpokladám poruchu DO a tak si myslím, že bude zdroj závady nasledovný:

V tomto type riadiacej dosky (MB) sa stav dotyku skenuje priamo centrálnym CPU, ktorý sa samozrejme zahrieva a tým časom po x rokoch dochádza k degradácii čipu samotného.

Vstupy CPU na sken dotyku sú 2 analógové vstupy (číslo vývodu na konektore MB pre dosku ir a dotyku je 6 a 7 - KEY_INPUT1 a KEY_INPUT2) a v tomto prípade bude na jednom alebo oboch vstupoch zvod na kostru.

Voltmetrom sa dá pri zapnutom TV s odpojenou doskou ir a dotyku odmerať ktorý so vstupov má nižšie napätie ako 3V voči kostre a ten je tým pádom zvodový.

Niekde som tu na fóre čítal, že na určitých typoch Samsungov odchádza nejaký tranzistor na MB, ale niesom si istý, či na tejto MB je to takto riešené, keďže schéma MB v servisnom manuále (aspon v tom čo som stiahol) nie je.

Závadu som riešil asi na 3 ks plazmových TV, ktoré používajú podobný typ MB.
A keďže zák. nechcel platiť výmenu CPU, tak som pridal 10k rezistor k zvodovému vstupu o napájaciu vetvu 3,3V alebo 5V.

Tým sa eliminovala znížená uroveň napätia na tomto vstupe a porucha zmizla avšak zák. bol poučený o tom, že dotykový panel nebude správne fungovať a TV teda môže ovládať len cez DO.

Existuje ešte iná verzia MB, kde je na sken dotyku a ir použitý mikroradič Welltrend a tam sa tento problém objavuje menej často.
Ide MB v chassis N96A
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út srpen 01 2017, 17:00    Předmět: Citovat

Takže aby som neprepisoval predošlú správu, podla fotiek čo si hodil, na tejto riadiacej doske sa tiež nachádza miktoradič Welltrend v pravo pod CI slotom, takže beriem späť vypálený CPU avšak zvody na 6 a 7 asi budú, takže meraj a hladaj zvodové keramické kondenzátory, varistory alebo zenerove diody v obvode týchto 2 vstupov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund