Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony KV M2101K jde jen černobíle
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepess



Založen: Dec 29, 2004
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2006, 16:33    Předmět: Sony KV M2101K jde jen černobíle Citovat

Nemám schéma...je možné nějak jednoduše diagnostikovat závadu...teletext normálně barevně běží....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19562
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2006, 17:21    Předmět: Citovat

Bodejť by teletext nechodil barevně, když se signály RGB klíčují rovnou před koncovými stupni. Jsou vyrobené uměle dekodérem teletextu.
Tobě nechodí něco v chrominančním kanálu, třeba nezasynchronizoval oscilátor obnovovače referenční nosné PAL.
Nebo třeba máš jen ubranou barevnou sytost na nulu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wendys



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 297
Bydliště: olšanský hřbitov

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2006, 14:39    Předmět: Citovat

nejsem si jistý co je to za šasi, ale jestli tam jsou v dekoderu kondenzátrové trimry, tak je vyměn. Ale tohle téma se tu už dříve rozebíralo, tak zabrusli do archivu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
geco
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 07 2006, 11:17    Předmět: Citovat

Místo trimru by ti stačila C 15-18 pF
Návrat nahoru
maha
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2006, 22:17    Předmět: TV Sony kv-m2101k - NÁVOD K OBSLUZE Citovat

Ahoj,nenašel by se tady někdo,kdo by mi mohl poradit co s tímto TV,pokud nevím jak ho naladit?(rady typu hodit do popelnice si prosím ušetřete....).Lítají po obrazovce vodorovné zelené pruhy,myslím,nebo spíš doufám,že je to jen špatně doladěné,ale nevím jak to naladit....Dík za každou radu,nebo návod k obsluze,či stránkykde ho hledat....email maha1@seznam.cz
Návrat nahoru
bumpkin



Založen: Oct 02, 2004
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2006, 21:29    Předmět: Citovat

Lítají,nebo stojí? Pokud stojí,máš nejspíš vysokou G2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maha11
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út říjen 24 2006, 21:37    Předmět: tv sony- potřebuju polopaticky poradit.... Citovat

no spíš stojí,ale nevim co je G2,jsem úplnej tupec,tak trošku jsem se sem vetřel,no...musíte se mnou trošku polopaticky....
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19562
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2006, 5:05    Předmět: Citovat

Nojo, každý jsme nějak začínali: řeč je o druhé mřížce obrazovky a napětí na ní. Myslím, že u tohoto modelu najdeš vzadu na vn trafu trimry s nápisy FOCUS (to je ostření) a SCREEN (to je to napětí Ug2).

Otáčej s ním jen o malinko, abys ho případně mohl vrátit do původní polohy bez větší chyby.
Ty zelené pruhy bych asi potřeboval vidět, ten popis se mi nějak nezdá. Ne všechny pruhy na obrazovce totiž vyřešíš změnou nastavení Ug2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maha
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 25 2006, 21:48    Předmět: Citovat

mňo-tak dík,já to zkusim poladit,abych se přiznal,ani moc začínat nechci,já jsem od aut,ale spíš jsem chtěl vědět,jestli s tím má cenu něco dělat nebo to rovnou hodit do popelnice...a tady je to samej odborník,takže kam jinam se obrátit,že jo??????
Návrat nahoru
maha1



Založen: Feb 04, 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2006, 21:59    Předmět: Citovat

No paráda-trošku jsem to poladil,sice to nebylo popsaný,ale metodou pokus-omyl jsem se dobral k výsledku-poťáků tam bylo trošku víc...jediný co mi občas udělá,že když na dálce zvolim program,někdy to po několika vteřinách hodí na jinej.Ale obraz už je naprosto OK!!!Dík za radu,a zatim zdravim!!!!!Jo- kdyby někdo potřeboval poradit něco ohledně Škodovek,tak písněte...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maha
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne říjen 29 2006, 11:10    Předmět: Tim opravuje TV - až přestanu psát,dostal jsem ránu.... Citovat

Hoj,tak zelený pruhy už odstranit umim,ale ještě mám malý problém-za studena TV běží normálně,ale když se ohřeje(alespon mám takový pocit že to je v závislosti na teplotě),začne po obrazovce "bouřka"- sem tam takové záblesky,zdá se že přeběhnou zhora dolů...není to nic strašného,jde na to koukat,ale určitě to tak být nemá...občas se stane,že jde černobíle,ale jen chvíli(jakoby špatný signál od antény-je to závislé na otřesech-stačí okolo projít...nemůže to být studeňák u přívodu antény?)Nebo jsem pošteloval něco co jsem neměl??? Question Very Happy
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19562
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 29 2006, 12:22    Předmět: Citovat

Tak to je na pořádné světlo, lupu a hledat studeňáky.
Jak to je citlivé na otřesy, jinudy cesta nevede.
Jestli to je zrovna v přívodu antény, to ti nepotvrdím - jsou tam stovky jiných míst, kde může špatný kontakt páchat neplechu.

Buď o tom musíš hodně vědět a na základě toho si příslušné věci proměřit, abys šel najisto (aspoň teda 50 na 50, s nápovědou z publika či přítele na telefonu), nebo ti zbývá jen to hledání s lupou. K tomu zase potřebuješ nezměrnou trpělivost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maha
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út říjen 31 2006, 5:23    Předmět: Citovat

Tak Ď,v létě se na to podívám místo dovolený-bude na to klid...Tak zatim,a moc díky!!!!
Návrat nahoru
maha
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po listopad 06 2006, 8:41    Předmět: Citovat

Hoj,může někdo poradit jak mám tuhle TV naladit?Na DO není menu,a nějak mě nenapadá jak to naladit jinak....zkoušel jsem to všemožně,ale nic....
Návrat nahoru
wendys



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 297
Bydliště: olšanský hřbitov

PříspěvekZaslal: st listopad 08 2006, 15:55    Předmět: Citovat

mám takový pocit, že u tehle soňáků se mačkaly dva čudly najednou, byl to asi symbol "*" a šipka nahoru. Ale nevím to na 100% musíš to vyzkoušet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund