Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Povinné ručení - délka bezeškodního průběhu
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 17:15    Předmět: Povinné ručení - délka bezeškodního průběhu Citovat

Jsem na dovolené, ale musím řešit změnu smlouvy, protože to zrovna takhle vyšlo. Díval jsem na stránky ČKP, ale tam to zjistit nejde, přitom by to mělo být v jejich databázi.
Direct po mě chce potvrzení, jenže jsem našel, že předchozí Generali toto několik let neposílá.
Netušíte, jestli to jde zjistit z nějakého otevřeného zdroje?

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 17:40    Předmět: Citovat

Tohle by si meli jednoduse zjistit sami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 17:55    Předmět: Citovat

Jo podle iniciál si to jsou schopni najít v registru. Mně taky oponovala, že na auto vidí jen pár měsíců, i když moto už mám desítky let..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 18:13    Předmět: Citovat

Při přechodu z jedné pojišťovny do druhé ti musejí při ukončení smlouvy vždycky dát výpis se škodním nebo bezeškodním průběhem!
Na druhé straně, pojišťovna má možnosti si to vždycky zjistit a pokud mají omezené možnosti, protože to neumějí, tak první věc, co bych udělal, tak bych od nich velmi rychle zdrhal jinam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 18:20    Předmět: Citovat

Ja uzaviram nekolik smluv rocne a nikdy to po mne nechteli. Zjistili si to vzdy bez problemu, casto i v prubehu tel. rozhovoru.

Vidim to stejne jako p32, takove pojistovne bych se obloukem vyhnul. Kdyz te zatezuji papirovanim u takove prkotiny, jak to asi bude vypadat pri skodni udalosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 784
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 19:18    Předmět: Citovat

Taky to po mně u directu chtěli. Když jsem jim to neposlal tak si našli na ČKP 18 měsíců. Tak jsem nakonec nelenil a dokument našel, byl od české pojišťovny a bylo na něm 141 měsíců. Tak chtěli doložit všechna předchozí pojištění vzhledem k tomu že se mi to neshoduje s ČKP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 19:42    Předmět: Citovat

V momentě, kdy by mi pojišťovna tvrdila, že ČKP udává jinej údaj o bezeškodní době jim a jinej údaj mám od svejch předchozích pojišťoven já, bych se hodně hlasitě začal zajímat o to, jakým že to způsobem se ptala ta nová pojišťovna na ČKP - protože to smrdí podezřením na snahu tý nový pojišťovny vyhnout se povinnosti slevit na pojistným. A asi bych začal hodně nahlas ječet na veřejnejch médiích o tom, jak se ta daná pojišťovna chová, aby od ní ani prašivej pes nevzal kus chleba, natož aby u ní někdo zřizoval pojištění ... Ono je totiž obrovskej rozdíl sjednat pojistku za plnou cenu, respektive za cenu sníženou jen o malej počet % (kvůli krátký předchozí bezeškodní době) a sjednat pojistku stejně velkejch rizik na stejný pojistný limity za cenu míň než poloviční, jak je jasně definovaný zněním zákona číslo 168 z roku 1999 Sbírky o malusech a bonusech, který musí pojišťovny za předchozí bezeškodní průběh poskytovat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 19:43    Předmět: Citovat

To mám asi podobně, vzpomněl jsem si, že po vyplnění formuláře u Directu mi to psalo, že mám sice max. bonus, ale že jsem měl jednu škodu, což není pravda, tak jsem to změnil ručně na žádnou a i tak bonus zůstal stejný.

Ale stejně mě štve, že si to nemám jak v té databázi ověřit a případně zažádat o změnu, protože evidentně tam jsou chyby.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasilceral



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 20:12    Předmět: Citovat

Já každý rok vypovím smlouvu a hledám kam z károu vlezu. Stálý klient je znevýhodněn. Ať se jedná o poistku, tak o energii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 20:47    Předmět: Citovat

Přesně tak, tento rok budu taky vypovídat smlouvu a u jiné budu chtít o pět stovek dolů než platím teď. Stejně by to z nějakých nesmyslných důvodů chtěli zvedat, takže kulový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 20:49    Předmět: Citovat

Přesně tak, taky každej rok vypovídám smlouvy. I když třeba zůstanu u stejný pojišťovny, ale za nižší cenu. Na stálý klienty serou zvysoka. Jinak po mě nikdy žádná pojišťovna doklad bezeškodního průběhu nechtěla, vždy mi uznali plnej 50 % bonus.
Jo, na to jsem ještě zapomněl, jak vždycky posílají dopis před výročím a brečí tam jak musejí zvedat ceny, protože jim zase kdosi cosi nařídil platit. Very Happy Mě, za kterýho nikdy nic platit nemuseli. Evil or Very Mad Tím tu moji výpověď ještě utvrdí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19494
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 5:15    Předmět: Citovat

Ano, v evidenci jsou chyby a měla by být možnost si to zkontrolovat. A zdarma.
Paralelně s pojišťovnami totiž existuje ještě registr Dekry, do kterého mi v roce 2013 zapsali místo jedné škody (jeden dobrák mi nacouval na tři měsíce nové, ale zaparkované, auto, ale neujel, tak se to plstilo z jeho povinného ručení). S tím záznamem jsem souhlasil, o výmaz druhého jsem musel požádat - zapsali totiž tutéž škodu ještě jednou o šest týdnů později, kdy servis provedl a vyfakturoval opravu. Těch šest týdnů jsem normálně s tím dál jezdil, šlo jen o blatník, ale nikdo se neobtěžoval oznámit, že se servis s prodejnou v Jičíně ruší, nakonec mi auto odvezli do Čáslavi na plošiňáku a zase přivezli domů. Pochopitelně zapůjčením náhradního vozidla na ty čtyři dny se (jinak nevelká) výše škody vyšplhala na dvojnásobek.
Pokud jde o pojišťovnu, musí být záznam v registru ČKP a musí být kdykoli dostupný, alespoň zatím jsem s bonusem za bezeškodní průběh povinného ručení neměl problém, jenže co bylo před 10 lety, už stejně není důležité.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 6:08    Předmět: Citovat

To je zajímavé Hille, proč se tam ukládá záznam, když jsi škodu nezpůsobil? U Dekry jsem se letmo také díval a žádnou databázi jsem tam nenašel.
Každopádně žádná škoda nebyla způsobena ani mě, tak nevím, kde si to vycucali.
Když si ještě vzpomínám, tak mi v červnu přišel předvyplněný nový návrh na povinné ručení + havarijní pojištění od předchozí Generali (končí mi dvouletý leasing) a tam bylo 194 měsíců beze škody. Když vezmu, že se toto eviduje od 1.1.2000, tak k červnu to bylo 17 let + 5 měsíců, takže dohromady 209 měsíců. Tím pádem mi tam 15 měsíců nesedí, jako bych v březnu 2001 něco způsobil! Až přijedu po víkendu domů, tak jim to zkusím naskenovat a poslat, pokud budou neodkladní, protože jsem jim už svoje napsal.
Jinak mi Direct vyhovuje, cena se stejnými podmínkami vyšla o 4 tisíce levněji, mají dokonce aplikaci, kterou jsem si auto (kvůli havarijní pojistce) nafotil sám atd.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19494
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 9:07    Předmět: Citovat

Ta služba není dostupná u Dekry přímo, ale přes několik agentur, které to zprostředkují, pochopitelně si za úplnou informaci nechají zaplatit. A ještě jde jen o informace, které někdo přiznal (řada autodílen to z nějakého důvodu nikam nehlásí). Takže zkus třeba Cenia, Vincheck, autoDNA, těch služebníků je víc.
Zajímalo by mě, jak získávají všechny informace. A za kolik, když je pak prodávají...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1265
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 9:19    Předmět: Citovat

Pojišťovny to drze (ale dnes se říká asertivně) zkouší a chovají se jak jim klienti dovolí. Nebo jak se s kým znáš... Máme auta u hasičské, ale až po intervenci známého u někoho z vedení, pak najednou šlo při převodu aut z firmy na firmu nebo při výměně starší / novější auto uznat předchozí historii a stejně jde upravovat výši platby podle klesající hodnoty auta. Ale nejde to automaticky, to mají všechno nastavené na max... a kdo neprotestuje, tomu každý rok pošlou dopis, jak uvádí někdo výše, že by chtěli "navyšovat".

Třeba výše uvedená Generali se chová hnusně - např. v jistém velkobazaru klient musí namístě uzavřít pojistnou smlouvu i když má jinou pojišťovnu (jako součást podmínek převzetí a splácení auta) - a i když ji ještě ten den vypoví a jde ke "své" pojišťovně, naúčtují si několik stovek, protože mají výpovědní lhůtu - a za celou inkasují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund