Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tlakový reprák-mluvící sirény

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7933
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 13:01    Předmět: Tlakový reprák-mluvící sirény Citovat

Ani neznám typ ale nedal by se někde sehnat? Třeba sundaný po rekonstrukci objektu a.p.
Příp
nějaká TTD?



ViewImage.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ViewImage.jpg
 Velikost:  77.83 kB
 Staženo:  71 krát


443.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  443.jpg
 Velikost:  6.67 kB
 Staženo:  124 krát


_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MATYCH



Založen: Feb 16, 2006
Příspěvky: 609

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 14:34    Předmět: Citovat

Elektronická siréna, třeba empemont,elsvo ,cofi,hasiči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7933
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 14:44    Předmět: Citovat

Nechci novou!! Very Happy Bude za raketu a já to chci jen zkoušet, otestovat.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MATYCH



Založen: Feb 16, 2006
Příspěvky: 609

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 14:50    Předmět: Citovat

Jen dokumentaci ,a informace,cena je někde jinde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2017, 9:09    Předmět: Citovat

Schválených či předepsaných k tomuto použití bude asi víc typů, toto na obrázku je tak čtvrtý model, co vidím. U nás ve městě jsou tyto "hnízda" čtyři a vytvořena ze tří typů.
Myslím, že nic tak zázračného to nebude - jen je to v celokovovém, odolném a IP68 provedení a proto drahé jak čert. Třeba i proto, že jsou to typy do státních zakázek a proto jsou tak přepálené.
U nás to tedy dost otřesně zkresluje, směrová účinnost je taky dost mizerná a na více, než 500m už tomu vůbec není rozumět vlivem silných odrazů. Tóny ještě jakžtakž, ale mluvit by to podle mě vůbec nemělo.
Profesor Merhaut by se zbláznil, kdyby viděl, jak se z reentrantních tlakáčů dělají "sloupy", co se skutečnou funkcí a směrovým účinkem sloupů nemají nic společného.
Kdysi jsem se na to ptal v Empesortu a bylo mi řečeno, že jeden typ, co občas dovážejí a prodávají, je osazen 100W drivery, ale parametry ani značku neměli.

Nebude už jednodušší splašit třeba ART300? Spoustu jich mívala armáda - neleží to v nějakém zapomenutém CO skladu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7933
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2017, 11:19    Předmět: Citovat

Mě to spíše zajímá, co to umí, jakou citlivost, příkon a tak. Kupovat to určitě nebudu, spíše mě napadlo jestli to někde nesundali při rekonstrukci budovy a opětovná montáž osazením starých se při dotacích pochopitelně nedělá. A tak to může někde ležet. Cenu železa (hliníku? litiny?) + na kafe bych dal. Myslím, že jsem někde zahlédl, že by to mohlo mít 300W/kus. A montáž, směrování, odrazy, to by asi byla kapitola sama pro sebe. Přece by jsi nechtěl, aby toto ukrajinec opři montáži řešil. ARS 300 jednu mám, je na 200V.


PC090039.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PC090039.JPG
 Velikost:  53.89 kB
 Staženo:  149 krát


_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2017, 20:11    Předmět: Citovat

Taky v tom máš ty ART98x se zákaznickou impedancí?
Protože já měl ve svazáckém věku jednu ART300 původně prý od hasičů, v červené barvě a ta byla na 100V. Byly v ní dózy, označené ART981, ale ZHRUBA čtyřohmové, všech sedm v sérii a zapojené přes velký, neoznačený krabicový kondík v khaki plechu, velký asi jako tlustší provedení krabicáků TC669. Nepamatuju se už, kolik měl kapacitu.
U ART300 v nějaké knížce udávali Fd=300Hz a standardní provedení 200V jako máš Ty.
Jak to v té Tvé khaki potvoře na 200V máš zapojeno Ty?
Takže ten vrábelský pokus o standardizaci 200V připojení u TB500 byl kvůli těmto krávám a ART900? Ten ŠR konektor je stejný, jako 200V výstup na TB500? Čtyřkolík ŠR20, dva silné a dva tenké kolíky zpětné od termistorů?

Obávám se, že nějak lacino tyhle venkovní celokovové horny sehnat nepůjde. Jednak jsem tedy nikde neviděl, že by je někdo někde snažil udat a jednak si myslím, že to asi patří buď hasičům, nebo IZS a mají to nějak evidované v majetku, pořizovací cena musela být dost vysoká.
Já vlastně ani nikde nezaregistroval firmu, co se instalací těchto systémů živí a má na to certifikát. Podle mě na zařízení IZS, co má mít nějaká předepsaná promile poruchovosti, nějaký certifikát být musí. Je to odněkud vf a jistě kódovaně datově ovládané a bude na to nějaký speciální protokol.
Kdybys o tom zjistil něco víc, dej sem vědět, taky by mě to zajímalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7933
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st červenec 26 2017, 5:38    Předmět: Citovat

ARS 300 má klasické trafo se sedmi sekundárními vinutími pro ART981. U ART 9200 je taky trafo a navíc ještě jedno malý pro diagnostiku driverů. Jsou přes něj připojeny 3 drivery ART 150 v protifázi s dalšími třemi. Pokud jede všech šest, toky proudů se vyruší a na výstupním vinutí je nula. Pokud jsou trojice rozvážené, posílá to do TB 500 chybový signál. Jen nvm, jak by to dopadlo, kdyby odešel v každé trojici jeden driver. Navíc je ještě k diagnostice připojený vratný termostat nalepený na jednom driveru, teplotu teď nevím ale i tu zjistím. Ale já to krmím stejně jen po dvou drátech bez diagnostiky. Až bude chvíle, vyfotím a dám klidně sem.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund