Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Toroid sat anténa T 55
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 11:25    Předmět: Toroid sat anténa T 55 Citovat

chlapi má tu někdo zkušenost s nastavení antény T55 (toroidiální) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 14:50    Předmět: Citovat

http://www.parabola.cz/abc/multifocus-pro-pokrocile/
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 15:02    Předmět: Citovat

Díky o tom vím ,já spíš chci vědět jak se to zapojuje v kombinaci DiseqC přepínače a Dreambox přijímačem, na You Tube žádná ukázka nastavení jednotlivých LNB není tak to zkouším tady od někoho co už takovouto sestavu používá a má s ní zkušensti.
Zatím používám léta všude jen motor s DiseqC SG2100.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2017, 20:14    Předmět: Citovat

Hmm...Dreambox a nevědět jak zapojit diseqc přepínač... Od každýho LNB koax do vstupu diseqc přepínače. Z přepínače do recieveru. Verze protokolu se nastaví podle použitého přepínače. Napiš víc konkrétních informací - počet LNB, počet přijímačů atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 7:11    Předmět: Citovat

Hm no to že mám dreambox a ne jeden ,ještě přece neznamená že musím vědět a znát všechno co umí a co jsem navíc nikdy nezkoušel zapojit.Jak jsem psal všude používám léta jen motor ¨s jehož nastavením problém nemám.
Včera jsem poprvé sestavil tu toroidní anténu kterou jsem dosud ještě neměl v ruce takže zeptat se myslím si obych měl lepší odrazový můstek a nemusel nad něčím bádat a ztrácet čas není od věci nemyslíš ?
Jinak děkuji za příspěvek ,je to jen první šlápot do neznámého teritoria ale už jsem to dal provizorně do chodu .
U té /šlihavky/ mě ted spíš trápí jak optimálně nastavit /nasměrovat/ tu výchozí základní polohu ,ono když začneš 1 LNB třebas upevněným cca ve středu hrazdičky pro LNB tak to pak dopasovat /samosebou za předpokladu vyvážení naprosté svislosti upevnovací tyče/ ty zbývající LNB už problém není.
Otázkou je která z variant je nejlepší pro nejlepší rozložení zisku a v tom také nemám moc jasno ,čtu totiž ve forech rozporuplné názory ,jinak zatím chci jen na radia využít /dědečka DM7000S/aby neležel zcela ladem ale s údivem jsem zjistil že na 23,5 E kde se nachází i skylink není krom jedné stanice /LTC špan. reklamní u PRISA/ již žádná jiná umožnující příjem na E1 ve FTA u ostatních zbývajících co chci 13E/28,2E/19E chvála bohu ano takže není problém s nastavením pomocí pomocí /satfinderu/v meny receivru .
Jinak mám přepínač DiSEqC SW 101 D pro 10 LNB kde pro 4 LNB jsou pro DiSEqC 1-2 pro 10 1,2-2,2 snad i pro 6LNB 1,0-2.0 a sním také nemám zkušenost ,dnes to zkusím propojit .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 16:23    Předmět: Citovat

Mít DM, jaksi znamená, mít o sat přijmu trochu víc znalostí, než jen mačkat čudl na dálkáči a přepínat programy.
salora napsal(a):
... nemusel nad něčím bádat a ztrácet čas...

Takže ostatní mohou bádat a ztrácet čas studiem a Ty si jen hodíš do placu dotaz a ostaní ti vysypou svoje znalosti na zlatym podnose rovnou pod frňák. Tůdle - hybaj na Parabolu a AB forum a študovat základní vědomosti. Je tam toho mraky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 16:50    Předmět: Citovat

Vidím že se to tu jaksi docela moc nezměnilo /pořád ve starých kolejích/opět jen moralizování /umíš jen místo příkladné rady omílat to samé dokola s tím tvým stříbrným podnosem. ,už bys mohl konečně přijít aspon s něčím novým když nic lepšího neumíš ?
Myslel jsem že jses trochu polepšil např. jako /To:Kokun/ že mě tu poslal aspon v dobré víře nějaký ten link ale ty ses nezmohl ani na to protože nejspíš nevíš ani o čem je řeč , tak místo toho umíš jen rýpat .Já už to totiž mimochodem mám v chodu kdybys to chtěl vědět , jen nevím jak to ted rozdýcháš . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 17:07    Předmět: Citovat

Tady http://ab-forum.info/viewtopic.php?f=27&t=58275 je diskuse sice ohledně T-90, ale T-55 je obdobná (moje příspěvky jsou tam pod nickem "testovnik", strana 5-6). Jako první je třeba mít představu o rozsahu příjmu E-W, dle kalkulačky určit "střed", pevně ukotvit parabolu a pak osadit + doladit ostatní LNB. Samozřejmě T-55 je vhodná pro menší rozsah a hlavně silné družice, tj. 28E-5W (lépe jen 23.5E-1W). Toto mi říkal prodejce, když jsem se rozhodoval mezi 55-kou a 90-kou. Já tam mám v rozsahu 28.5E-5W, ale jen 7 vybraných.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 17:31    Předmět: Citovat

Panečku tak tomu říkám příkladná vstřícnost a pomoc v jednom.
No já si tu sestavu chtěl defakto jen ze zvědavosti a zajímavosti vyskoušet když bylo hezky na chatě a nebylo co dělat.Ted prší tak se na tu sestavu jen max. dívám z okna jak stojí na provizorním kříž. podstavci ze starého zahradního deštníku.
No je to tak trochu obdoba antén kdysi v 80 letech dělaných pro zvýšení zisku při zachování menších rozměrů antény.Mám doma na balkoně krom 85 od Fuby ještě malou 55 cm na takzv. Gregory principu kdysi darovanou od kolegy z německa /nikolivCassegrain/ s přírubovým LNB a dodávaným ozařovačem pro max. možné přizpůsobení k té další malé přídavné parabolce která má za ůkol ten přijímaný svazek co nejvíce přesně zužitkovat a dostat ho v plné koncentraci do LNB .To jsem už ale trochu odbočil jen pro přirovnání zmíněné toroidní antény a nahrazuje skutečně klasickou ofsetku asi 70cm.Její pořizovací cena byyla nicméně na svou dobu poměrně drahá jelikož je anténa vyrobena z litiny aby se nekroutila a je poměrně těžká ,ale i s motorem se mě plně osvědčila.
Když tak ti pošlu foto pošlu až ho pohledám ,pokud tě to bude zajímat.
Chci tu T55 max. na radia ale všiml jsem si že krom 19E,13E,28,2E na 23,5E defakto nic už v SD nejede .


Naposledy upravil salora dne po červenec 24 2017, 17:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 17:37    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
...
Myslel jsem, že jses trochu polepšil, např. jako /To:Kokun/, že mě tu poslal aspon v dobré víře nějaký ten link, ale ty ses nezmohl ani na to, protože nejspíš nevíš ani o čem je řeč , tak místo toho umíš jen rýpat .

Njn - zato ty "jses" zase tak moc nepolepšil - a když už tak ovládáš (kromě češtiny: třeba ze 7-mi vět dovedeš udělat věty dvě Cry) i portál "Parabola" - viděl jsi tam aspoň třeba toto Question



Toroidní parabola T90 s rozsahem příjmu pozic 45E až 8°W.jpg
 Komentář:
Sry - autora foto jsem nežádal o svolení :-(

Stáhnout
 Soubor:  Toroidní parabola T90 s rozsahem příjmu pozic 45E až 8°W.jpg
 Velikost:  19.94 kB
 Staženo:  201 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne po červenec 24 2017, 17:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 17:42    Předmět: Citovat

Ach jo a už jsme zase v kroužku češtiny a ne bastlírny ,jsem tu správně ?
Chlapi kdo je pro dané téma tohoto vlákna které jsem založil,prosím pokud možno pokračovat jen přes S.Z. jinak mě odvezou do blázince nebo mě trefí.
Děkuji vstřícným za pochopení.
Nemám totiž chut a náladu rozebírat tečky a čárky. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2017, 4:53    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
... nejspíš nevíš ani o čem je řeč...

Tak nevím o čem je řeč... ? Těd si mě rozesmál... Nikde jsem rady nežebral. Všecko jsem si nastudoval sám. I sat. měřák jsem si kvůli tomu pořídil.
salora napsal(a):
.. jinak mě odvezou do blázince nebo mě trefí...

Tak abys to hlavně rozdejchal ty. Laughing

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1265
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 26 2017, 20:37    Předmět: Citovat

Pěkná sestava. Ten koax s bílým pláštěm je venkovní / odolný UV?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3364
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st červenec 26 2017, 21:26    Předmět: Citovat

Takový belden H125/H126 vydrží venku leta. Doma sem oknem protahal H121 (vnitřní určení) a drží taky obdivuhodně...
Jinak pěkné sestavy. To fakt ještě využíváte k příjmu, nebo je to nějaký pozůstatek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: čt červenec 27 2017, 17:54    Předmět: Citovat

Je to vnitřní sat. koax. Jsou to krátké vzdálenosti a výměna nebude velký problém. Důvodem použití bylo, že byl za mojí oblíbenou cenu - zdarma. Koax tažený přes celou bytovku je venkovní H125.

Samozřejmě, že je vše v provozu. Přijímané pozice na Maximum E85 5°W, 0,8°W, 4,8°E, 13,0°E, 19,2°E, 28,2°E. Fuba míří na 23,5°E.

http://fidzi-f.rajce.idnes.cz/Sat/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund