Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sluzby pre obcana na slovensky sposob
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 21 2017, 21:53    Předmět: Sluzby pre obcana na slovensky sposob Citovat

Vybavenie obcianskeho preukazu v roku 2007:
1. Pridem na policiu (peso, lebo to mam kusok).
2. Pozriem na nastenku a zistim, ze potrebujem fotku x*y a kolky v hodnote z.
3. Vojdem do maleho obchodu, kde kupim kolky a dam sa odfotit.
4. Idem k okienku.
5. Pockam na vyrobenie noveho preukazu a odchadzam uz s nim.

Vybavenie obcianskeho preukazu v roku 2017:
1. Pridem do tzv. moderneho klientskeho centra (autom, lebo je to daleko). Predtym na webe zistujem (vobec nie je jednoduche to najst!), ze otvaracie hodiny su dnes 8:00-14:00 - super pre pracujucich ludi.
2. Su tam 3 automaty na poradove listky, tam najdem obcianske preukazy. Zistim, ze som 79. v poradi. Rovno si zoberiem aj druhy listok na technicky preukaz k autu (naco v nom obrazek_cenzura je trvaly pobyt?), kde som asi 180. v poradi...
3. Najdem automat na elektronicke kolky, tam sa prehrabem cez menu a najdem zmenu udajov v obcianskom preukaze. Zaplatim kartou a dostanem termopapier s QR kodom.
4. Pockam hodinu a pol. Je tam 14 prepazok, otvorenych je 5 a tie polovicu casu nerobia nic.
5. Pracovnicka ma odfoti, zadam si kod, podpisem sa a dostanem vyplnenu ziadost o vydanie obcianskeho preukazu.
6. Obciansky preukaz bude hotovy do 30 dni. Takze tam ako obrazek_cenzura pojdem znovu a znovu budem cakat. Ako bonus mi povodny preukaz odobrali, takze teraz nemam ziadny.
7. Odchadzam a pritom zistujem, ze na parkovacom listku je zadarmo len 90 minut. Ja som tam bol ale takmer dve hodiny. Hladam automat na platenie, ale nikde ziadny nie je. Vtom ale nahodou vychadza pan, ktory mi poradi, ze mam ist na informacie, tam mi daju na listok peciatku. A s listkom mam ist vedla do potravin, kde mi povolia odist! Nikde o tom nie je napisane ani slovo...

Vybavenie technickeho preukazu v roku 2017:
1. Vraciam sa znovu asi po hodine, ked uz by som mohol byt na rade.
2. Kupim si v automate kolok za 12 eur.
3. Nahodou narazim na tlaciva a jedno z nich sa tyka zmeny udajov. Zoberiem ho a vyplnim (to je asi ta informatizacia). Vidim kolonku "doklad totoznosti" a uz tusim, ze bude problem.
4. Pracovnicka ma hned uisti, ze to naozaj problem je a ze mi to neurobi. Nasraty odchadzam. Keby som tento kokotizmus tusil, donesiem si pas. Ak by im to teda stacilo...
5. Automat na kolky ma moznost vymeny kolku, rozdiel to bud vrati alebo sa doplati - tak to skusim. Asi po minute sa mi konecne podari nacitat QR kod. Oznami mi, ze vymena nie je mozna. Kolok plati mesiac, takze ak mi nevydaju obciansky preukaz skor, budu s tym zase problemy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: pá červenec 21 2017, 22:11    Předmět: Citovat

Co nechápu je, proč jste k nám poslali Babiše. Toho nám s EET byl čert dlužen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 21 2017, 22:18    Předmět: Citovat

Nechapem, preco ho volite Very Happy Ja som rad, ze nie je u nas, to by uz bol uplny koniec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12450

PříspěvekZaslal: pá červenec 21 2017, 22:44    Předmět: Citovat

>rnbw- frpr666 má aspoň viníka, ty nemáš ani občanku. Wink
Ale popsal jsi to dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 21 2017, 22:57    Předmět: Citovat

U nas je vinnikov tohoto stavu dost. Nakupuju sa za miliony eur budovy, auta, pocitace, licencie, sluzby, vyvija sa zbytocny a nepouzitelny SW. Vsetko dodavaju ich spriaznene firmy. Uradnikov je cim dalej, tym viac a obcan (ktory to vsetko plati) im sluzi, nosi papiere z dveri do dveri.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 7:03    Předmět: Citovat

Máme co jsme chtěli . A co jsme si vyvolili . U nás vyvolí Bureše . Přestože to nechci , tak to tak bude . Ale ta vyhnaná svoloč je i tak dobře . Část tam byla zažraná přes 20 let !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 8:59    Předmět: Citovat

Tak třeba tohle:
http://debaty.net/debates/37472-e-recepty
Ti co diskutovali se pravděpodobně nenamáhali otevřít odkazy co tam jsou uvedené.

Nebo třeba tohle:
http://debaty.net/debates/26832-byl-jsem-postizen-jednanim-na-ouradech

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 9:46    Předmět: Citovat

A proč Slováci v Brně většinou melou o tom, jak jsme ty Čechy ve všem předběhli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3764
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 10:57    Předmět: Citovat

Podobnú skúsenosť mám aj ja s malým technickým preukazom. Mali mi ho zaslať do 30dní a svete čuduj sa, trvalo to 5 mesiacov. Bol som tam 8x za ten čas a ta stará p..a pri okienku mi stále tvrdila, že počítač jej vypisuje, že sa stále vybavuje. Až keď mi rupli nervy pri 8 návšteve, 2,5 hodinovom čakaní a slušným Ignorant dotyčnej osoby za okienkom, prišla jej kolegyňa a po nahliadnutí do počítača jej hovorí: "Anička, tu si mala odkliknúť túto položku, lebo systém čaká a preto stále vypisuje, že sa vybavuje". Tak to odklikla a nič. Prešla už viac ako mesačná doba, tak systém to automaticky anuloval. Pomaly ma v ten moment j...o. Musel som nanovo vypísať žiadosť. Kolok mi uznali ten pôvodný. A technický som mal už o tri dni.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vicious



Založen: Aug 10, 2007
Příspěvky: 661
Bydliště: 3 km od Humenného

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 11:14    Předmět: Citovat

rnbw: ten kolok sa dá nejakým spôsobom vrátiť na pošte, tam k tomu vypíšeš jednu A4 údajov a peniaze ti vrátia. 2 roky dozadu som to absolvoval, pamätám si, že som tam ručne dopisoval "žiada vyplatiť na číslo účtu ..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 11:38    Předmět: Citovat

Já byl nedávno měnit OP,páč už pomalu končila platnost.Ježibaba u okénka převzala starý doklad a podívala se na mne jako na vraha a spustila:víte čeho jste se dopustil?8 let jste měl neplatný doklad,protože jste ho nevyměnil po rozvodu a máte tam napsáno ženatý a vy jste rozvedený.Jinak vše zůstalo stejné.Myslím,že jsem tím ohrozil obranyschopnost státu,beztak i devizové hospodářství.Hlavně že na novém už tato položka není.Zaplatil jsem 1000 pokutu a s nulovým sebevědomím a pocitem viny vypadl z budovy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 12:33    Předmět: Citovat

Longin: Slovaci v Brne su asi mimo. Ja mam vzdy po prechode cez hranice pocit, ze predsalen ste blizsie k zapadu.

vicious: Dakujem, tomu by som sa chcel vyhnut.

Pikofarad: A odisiel si s novym obcianskym alebo ako to u vas funguje?

BTW. Ked som pred par rokmi vybavoval novy pas, tak som stary nenasiel. Bol uz niekolko rokov neplatny. Tiez mi za to chceli dat pokutu, ale nakoniec nedali. Som si takmer isty, ze teraz by uz dali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 13:29    Předmět: Citovat

rnbw
Pěkně jsem si měsíc počkal,v čekárně na nový doklad ještě hodinu a půl navíc.
Rychleji to nejde,úředníci jsou zavaleni prací Laughing Na ostravském magistrátu pobíhají jako mravenci s hromadami papírů,ale už tam proniká i gigitalizace.Naši vnuci snad budou mít vše v jednom a jen na otisk prstu nebo sken oka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 15:12    Předmět: Citovat

Malý techničák nový! (duplikát) na počkání pár minut . Asi za stovku . Čeká mne nový řidičák ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 15:36    Předmět: Citovat

Je to jak na kterém úřadě. S OP nebo řidičákem jsem byl za pár minut venku, obojí hotovo do 14 dnů. Zato na finančáku je to někdy na hodiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund