Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Falosne nabijacky a ine cinske smejdy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33754
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so březen 03 2018, 21:34    Předmět: Citovat

Neoriginalny adapter Lenovo. Chyba sietovy filter, na vystupe nie je ziadna tlmivka. Ochranny kontakt nie je zapojeny nikam. Izolacne vzdialenosti su OK. Deklarovany vykon to uz od pohladu nema, asi preto to aj zhorelo. Rok vyroby 2014. Opravovat nebudem, hodim medzi srot na suciastky.


lenovo_fake_1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  lenovo_fake_1.jpg
 Velikost:  69.23 kB
 Staženo:  127 krát


lenovo_fake_2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  lenovo_fake_2.jpg
 Velikost:  89.53 kB
 Staženo:  123 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 9:55    Předmět: Citovat

Ještě před Vánoci jsem dceři, přes její hlasité protesty, doma posbíral všecko, co připomínalo adaptér či nabíječku a na mobil její a zeťáka jim tam nechal jeden univerzální originál.
Doma jsem to všecko rozlouskl, pokud to tedy šlo a nestačil jsem se divit.
Nevěřili byste, co všecko jsem řekl na adresu toho šulína, co jednak zrušil ČSN a nechal zlikvidovat EZÚ..
No - polovička toho letěla do kýblu, druhou polovičku jsem po výměně některých součástek opět dal dohromady.
Dokoupil jsem ve slušném provedení něco z toho, co jsem musel zahodit /v 90% kopie nabíječek Samsung a ještě jednoho korejce/ a vyhozené napájecí adaptéry k LED vánočním šňůrám jsem přes festovní konektor na straně mn adaptoval ze starých, poctivých transformátorových Panasoniců.
Když už nic, budu mít klidnou mysl. Z toho, že vnučce se při jejím oblíbeném čarování s drátama nic nestane, a taky že to dcerce se zeťákem nepodpálí kvartýr.
Těch pár hodin práce a měření za tu jistotu bezpečnosti rodiny určitě stojí. Malá mě miluje a do konce svého bídného života bych si vyčítal, že jsem tomu mohl zabránit a neudělal jsem to.

Jestli můžu poradit, tak při výběru jednoho modelu nabíječky nekupujte ten nejlevnější, ale ten suverénně nejdražší. Je tam velmi vysoké procento pravděpodobnosti, že to bude originál - a to se v mém případě u tří kusů i potvrdilo. Všecky doobjednané věci, jejichž napodobeniny jsem předtím vyhodil, jsem bez ohledu na nějaký záruky taky otevřel /šlo to nepoměrně snadněji, než u napodobenin!!!/, zkontroloval, maximálně vyměnil elyt-dva za lepší a znovu zalepil.
Holka si s drátama a vším okolo toho hraje radši, než s nějakýma panenkama a o to je takové opatření důležitější. Mladí mají sice čerstvě zrekonstruovaný kvartýr, ale zas tak moc nehořlavých věcí tam není.
Pofidérní elektronický trafo pro bývalé 12V/20W halogenky /teď 4W LED G4/ nad kuchyňskou linkou, co tam nainstaloval elektrikář od kuchyňářů, jsem nahradil poctivým 50VA toroidem od Tronicu a ještě ve větrané krabičce z lehké slitiny. LED jsou na 12VDC/AC, je jim to fuk.
Ještě nějaký úpravy mě tam čekají. Mimo jiné instalace dvou fíček, protože holka má k těm drátům fakt blízko a je jen otázka pár měsíců, než se začne něčím, nejlíp kovovým strefovat do zásuvkových dírek, jako jsem to dělal zamala já Very Happy Jsou tam sice všude špunty, ale děcka jsou velmi vynalézavý.
Například mně to ve 3 letech prý taky nedalo. Při rozsvíceném stromku s klasickými žárovkami E10 14V/0,15A, v neděli ráno, kdy všichni ještě spali, jsem jednu svítící vyšrouboval a prstíčkem zkusil, co je uvnitř té objímky...



prodluzka.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  prodluzka.jpg
 Velikost:  71.23 kB
 Staženo:  97 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 10:36    Předmět: Citovat

A vod tý doby jseš elektricky poznamenanej, co? Laughing Laughing Nojo, tím jsme si prošli většina. Wink
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 10:46    Předmět: Citovat

Prej jsem se ani nepochcal, ani neposral Very Happy a jenom jsem prý s rukou v objímce řval, že mě to nechcééé pustííít! Very Happy Tak to bude asi tím Very Happy
Říká se to i o kuřácích - že komu nebylo z prvního pořádného šluka fakt blbě, tak u toho většinou zůstal..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
patrikvarga



Založen: Apr 24, 2007
Příspěvky: 1118

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 11:56    Předmět: Citovat

Keď sa tu už riešia nabíjačky, na čo je toto ,, iskrisko ,,?


Samsung ETA3S30EBE.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Samsung ETA3S30EBE.jpg
 Velikost:  150.81 kB
 Staženo:  111 krát


Samsung ETA3S30EBE a.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Samsung ETA3S30EBE a.jpg
 Velikost:  126.5 kB
 Staženo:  89 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 12:44    Předmět: Citovat

A co je zaletovaný z druhý strany už neukážeš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vaanja



Založen: Jan 23, 2011
Příspěvky: 168
Bydliště: Topoľčany

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 12:49    Předmět: Citovat

Toto je dobra tema, ale beznym spotrebitelom by tiez pomohlo, ak by ste sem davali aj typ na kvalitne zdroje, nabijacky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patrikvarga



Založen: Apr 24, 2007
Příspěvky: 1118

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 12:56    Předmět: Citovat

Nič.


Samsung ETA3S30EBE b.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Samsung ETA3S30EBE b.jpg
 Velikost:  196.12 kB
 Staženo:  104 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 13:07    Předmět: Citovat

Jak to, že nic? Od tý jedný pracky je zaletovanej 15R odpor ke grecu. Nevím přesně, proč to udělali mezi nn - mn se špičkama, ale vím docela přesně, proč v tom místě není nepájivka. Velice snadno se po ní plazí výboj.
Alespoň u laminátových desek tomu tak je - u tohoto lisovaného papíru si jistej nejsem. Je to snad ještě větší hnus, než byl českej Cuprexcart.

Ale na rejžáckých výrobkách se dají najít i větší nelogičnosti, který by nám nejspíš nedovedli vysvětlit ani oni sami.
Prostě jim ten návrhovej program tam sám navrhnul zuby, tak podle rejžáka to asi tak je správně, zuby tam jsou podle programu správně a ty si Evropane lámej hlavu s tím, proč Very Happy
Přes 13 let jsem byl občas nucenej s nima komunikovat kvůli dokumentaci, protože mě na ně odkázali z Recotonu.
A skoro vždycky to bylo na mrtvici, protože nebyli štont pochopit, co po nich chci.
Nevím, jak korejci, ale číňan v tom má buď naprosto neskutečnej bordel, anebo masivně podvádí zaměstnavatele.
Když jsem po nich chtěl skutečný zapojení verze, co byla natištěná na desce, třeba v. 3.03 a co jsem měl před sebou, tak mi poslali něco úplně jinýho. Asi po 5 dnech úplně zmatečný komunikace se ukázalo, že sice na desce je v rámečku natištěná v. 3.03, ale přístroj má fyzicky natištěnou pokládačku a vyrábí se podle dokumentace v. 3.01.
Trvalo týden, než se mi povedlo je dokopat k tomu, aby mi poslali to, co chci, hovada jedny blbý. A tak to bylo i s dílama, možná ještě horší. Neseděly ani čísla, ani typy, pozice, vůbec nic.
Typickej ruskej bordel je proti tomu, co se děje tam, vzornej pořádek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 15:52    Předmět: Citovat

Ty špičky jsou místo nejmenší izolační vzdálenosti mezi primárem a sekundárem. Číňan asi tvrdí, že přeskokové napětí izolace trafa vydrží a proto případné přepětí způsobí přeskok právě na jiskřišti. Hroty k přeskoku přispějí, to je fakt. Ale stejně je to udělané špatně, protože dokonalá izolace mezi primárem a sekundárem je nepřípustná, pokud osoba přivede na sekundár statiku, což se prostě dříve nebo později jistě stane, ta izolace to nemá šanci vydržet, někde vždy k průrazu dojde, v tomto případě ideálně na jiskřišti. A zde nastává problém, v okamžiku přeskoku je přes oblouk s minimálním odporem spojený primár se sekundárem a tudíž to ta osoba spojená se sekundárem pěkně schytá. Správné řešení je použití bezpečnostního kondenzátoru, ten umožní přeskok statiky, což je velmi krátký impuls, tedy vf signál a tedy ho kondenzátor dokonale vede, přímo do sítě, bez vystavení izolace vysokému napětí a tedy riziku průrazu. Pokud by takové jiskřiště bylo bezpečnostním kondenzátorem přemostěno, je to zcela OK řešení a pak lze jiskřiště chápat jako přepěťovku v případě, že je energie přepětí tak vysoká, že nabije bezpečnostní C na napětí potřebné k přeskoku. Toto typicky nastane při zásahu bleskem, i nepřímém a tady už na se o bezpečnosti pro obsluhu zrovna moc hovořit nedá, přeskok na definovaném jiskřišti ale může ještě přispět k zachránitelnosti zařízení, pokud se prorazí trafo uvnitř, je to mnohem horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33754
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 15:59    Předmět: Citovat

Dva adaptery (od wifi AP) s podobnym iskristom som po takomto preskoku (od burky) rozchodil - myslim, ze im takmer nic nebolo. Jedno AP to schytalo totalne (prerazeny procesor aj miniPCI wifi karta), v druhom odisla len sietovka. Dostal som to vtedy ako srot a dodnes to funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2018, 11:16    Předmět: Citovat

Zatímco při takové špičce dojde k trvalému průrazu pevné izolace transformátoru, tak přeskok na jiskřišti je vratný a výrobek se nepoškodí.
Pokud to bude na sekundární straně zemněno, tak se bezpečnostní kondenzátor prorazí při 50kV zrovnatak, jako to trafo, pokud to neudělá dříve přeskok mezi vývody.
Je tedy účelné aby tam takové jiskřiště vzniklo a bylo co nejlépe definované pod průrazem ostatních možností, třeba vzduchovou mezerou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2018, 11:47    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
A zde nastává problém, v okamžiku přeskoku je přes oblouk s minimálním odporem spojený primár se sekundárem a tudíž to ta osoba spojená se sekundárem pěkně schytá. .

Řekl bych, že vybití estat. náboje má tak malou energii, že nedojde k vytvoření oblouku, ale energie se bez měřitelných efektů zmaří v materiálu izolace. Izolace nmá šanci se kvalitativně změnit tepelným účinkem přeskoku. To bys tam musel cvrčet z 20kHz Tesláku minutu.
Něco jiného může být iniciace průrazu v polovodiči, obzvlášť pajcnutém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2018, 13:32    Předmět: Citovat

Cesty Ampérových ohňů jsou nevyzpytatelné. Někdy to bohužel přeskočí na místě, kde bych to s ohledem na solidně vypadající materiál čekal úplně nejmíň.
"ČÍNSKÉ VÝROBKY" Twisted Evil mě už dávno naučily, že zdaleka všecko není sklolaminát, co se jako poctivý sklolaminát tváří.
Mají bohužel už nějakou dobu technologie na napajcování naprosto perfektní, oboustranné nepájivky i potisku - ale na prachsprostý lisovaný papír. Na první pohled a při běžném pájení se to vůbec nepozná.
Je to mnohem horší, než druhdy byl náš bakelizovaný papír, Cuprexcart.
Je to nějaké svinstvo, co při vrtání opravdu smrdí po spáleném kartonu a je to ještě mnohem horší, než kdysi používal pro spotřebku třeba koncern Matsushita.
Většina běžných Technicsů byla na sice slušném, ale přesto jen lisovaném papíru, fakticky světlejším Cuprexcartu. Na vylamovacích hranách to bylo velmi dobře vidět. Sklolaminát se používal až u vyšších tříd, které si běžný československý červ nemohl finančně dovolit. Panasonic dtto.
Dnes to bude s materiálem u spotřebky ještě horší - sklolaminát jsem už dlouho v ničem velkosériovém neviděl, všecko je ten jejich papír.
Fólie u opravdové spotřebky má sotva 20um, ale pod tlustou nepájivkou to není tolik vidět. Schodek ve výšce spojové cesty proti okolí tam bude vždycky, ať má fólie 20 či 35. Pozná se to teprv, až se některý úsek proudovým přetížením začne loupat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2018, 13:43    Předmět: Citovat

Nebudu moc přehánět, když napíšu, že bastlíři s těmi jednoduchými deskami od Kohoutů /na FR4/ vlastně pracují se špičkovým materiálem!
Pracují s poctivým sklolaminátem a 35/70um, který Z ČÍNY dostanete možná jen v drahých průmyslových výrobcích. A možná jenom v některých..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund