Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Audio výstup z STB Evolveo Omega T2 DT-306

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LADER



Založen: Apr 01, 2013
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2017, 19:58    Předmět: Audio výstup z STB Evolveo Omega T2 DT-306 Citovat

Zdravím,
zapojil jsem tento STB do audio zesilovače pomocí kabelu scart-cinch, vše je OK, ale ve zvuku chybí hluboké tóny (středů je dost, výšek méně, ale ty hloubky...). Co s tím?
Audio zesilovač nemá digitální vstup, musím použít pouze analogový.

_________________
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2017, 20:34    Předmět: Citovat

Takže jsi přivedl nějak silný signál na nějak citlivý vstup nějakého zesilovače. A na settoboxu máš nějak nastavenou výstupní hlasitost...
S tím ti asi takto nikdo nepomůže.
Na settopbpxu je doporučené nastavení výstupní hlasitosti alespoň na 2/3 plné. Tomu musí odpovídat citlivost vstupu, nesmí být přebuzený. Jestli je, a musíš na settopboxu ubrat hlasitost, používáš nevhodný vstup. Přitom nemusí být nutně přenesený celý nf rozsah stejně.
Ale to všechno už tu mělo být.
Ještě jsem nenatrefil na settopbox, který bych nemusel nastavit naplno, aby odpovídajícím způsobem vybudil vstup zesilovače. A všechny hrály tak, jak ten zvuk na vysílací straně do multiplexu nacpali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LADER



Založen: Apr 01, 2013
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2017, 20:44    Předmět: Citovat

Přebuzený určitě není, to by zkreslovalo a to bych poznal.

Při poslechu STB mám na zesilovači Sony TA-F561R nastavenou hlasitost zhruba na 1/3. Její intenzita je srovnatelná s tunerem Sony ST-SA3ES, ale jak říkám zvuk je jiný. Převažují středy, výšky tam jsou, ale menší a basy téměř chybí.

Na STB můžu řídit hlasitost, měl jsem ji zhruba na polovinu, zkusil jsem ji snížit zhruba na čtvrtinu, hlasitost se sníží (je pak nižší, než z tuneru).

Na STB jsem nenašel nastavení hloubek (případně výšek).

_________________
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2017, 21:46    Předmět: Citovat

STB žádné korekce nemá.
Sony TA-F561R má vyhovující citlivosti vstupů i jednotnou vstupní impedanci, čili to musí hrát stejně na kterémkoli vstupu mimo PHONO (ten je pro MM přenosku). A vstupní impedance 20 kΩ ostatních vstupů je víc, než dostatečná, stejnou má i zesilovač, který k settopboxu používám, a šlape to dobře i bez korekcí.
Přesněji řečeno - settopboxu je jedno, jestli má zesilovač vstupní impedanci těch 20 kΩ pro zdroje signálu "linkové" úrovně, nebo 1,5 MΩ pro krystalovou přenosku.
Napřed zkus jiný vstup zesilovače, je možné, že má v háji relé a signál jde jen přes kapacitu kontaktů, případně nemá kontakt přepínač SUBSONIC a tím odřezává nejnižší hloubky.
Přiveď do obou zesilovačů signál z jiného zdroje a porovnej si je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st červenec 12 2017, 4:46    Předmět: Citovat

Zdravím všechny,
nevrčí Ti v tom zvuku něco? Zkus zeslabit STB na nulu, jestli Ti půjde z repráků nějakej brum. Pokud ano, mám podezření na to, že máš v tom kabelu nepřipojenou, nebo blbě připojenou zem (GND). Potom by se to ve zvuku mohlo projevovat tak, jak píšeš. Je mluvené slovo nebo zpěv podstatně slabší než hudba? Pokud ano, je to tou zemí, v reprákách slyšíš jen rozdíl mezi levým a pravým kanálem. Když necháš zapojený jen jeden CINCH, hraje to?
Ale jsou to jen doměnky, chce to slyšet na vlastní uši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: st červenec 12 2017, 9:36    Předmět: Citovat

Jen tak pro info, pokud se připojí k TV přes scart (místo HDMI), jak je to se zvukem touto cestou - možná je chyba ve výstupu zvuku pro scart (analog) nebo v kombinaci s HDMI konverzí zvuku DOLBY/PCM/RAW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LADER



Založen: Apr 01, 2013
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: st červenec 12 2017, 20:21    Předmět: Citovat

Děkuji za odpovědi.

Takže co jsem zkusil (poslechový test):
1. Nejprve samotná TV.
2. Pak Evolveo přes HDMI do TV.
3. Evolveo přes scart do TV.

Ve všech případech je stejný zvuk daný reproduktorky v televizi, jsou malé, takže basy tomu odpovídají.

Další pokus, tentokrát jsem zapojil do TV obraz přes HDMI, zvuk jsem na TV stáhl na nulu - takže na TV jej nebudu poslouchat. Kabelem scart-cinch jsem propojil Evolveo do zesilovače sony do vstupu EXT a poslouchal na reproduktory ARS1058. Zvuk byl téměř identický z předcházejícím testem. To znamená hloubky odpovídající malému reproduktorku a výšky nic moc. Převažují středy a jsou zabarvené jako levný tranzistorák.
Pokud přepnu zesilovač na tuner ST-SA3ES (jakoukoliv hudební stanici), zvuk je diametrálně odlišný, nádherné basy, brilantní výšky, a čisťounké středy. Přitom hlasitost se nezmění, takže předpokládám, že napěťová úroveň obou zdrojů je zhruba stejná.

Začínám mít podezření, že se s tím asi nebude dát nic dělat. Reprobedny ARS1058 umí zahrát nádherné basy a ze settopboxu asi nepřijdou.

_________________
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LADER



Založen: Apr 01, 2013
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: st červenec 12 2017, 20:43    Předmět: Citovat

Ještě něco,
kdysi před lety, jsem měl CRT televizi, měl jsem audio výstup z ní vyvedený do stejného zesilovače (i stejným kabelem scart-cinch) a hrálo to nádherně.
Pak jsem si koupil LCD TV a když jsem ji chtěl zapojit do zesilovače, tak jsem zjistil, že má spoustu vstupů, ale žádný audio výstup (analogový). To mě totiž vůbec nenapadlo, bral jsem to jako samozřejmou výbavu. Proto jsem dlouhou dobu zesilovač nepoužíval. Koupí STB Evolveo jsem chtěl také využít audio aparaturu i na TV, jako kdysi, pro lepší zvuk.

_________________
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červenec 12 2017, 21:03    Předmět: Citovat

Zkontroluj kabel SCART-cinch, jestli má správně propojenou zem, přesněji odpor zemního spoje musí být maximálně v řádu desetin ohmu.
Když chybí zem, nebo má spoj velký odpor, hraje to, ale v protifázi, nádherně široká stereofonní báze daleko za reproduktory, ale basy, protože jsou obvykle "uprostřed", tak se navzájem odečtou.
A už jsi vyzkoušel jiné vstupy toho soňáka a funkčnost přepínače SUBSONIC?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st červenec 12 2017, 21:08    Předmět: Citovat

V dnešní (digitální) době si už na kvalitu "nehrajem".
Stačí se jen podívat, jak si ti mladí "chrochtají blahem" při poslechu nějaké té MP3-ky, či muziky z mobilu a jsou spokojeni.
A "za peníze v Praze dům" - čili, trh chce levné výrobky, tak výrobci se přizpůsobují - co je levné, zákonitě nemůže být současně kvalitní Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st červenec 12 2017, 21:32    Předmět: Citovat

Zkus kablíkem propojit kostru toho Evolve s "obalem" některýho CINCHe na zesilovači, jestli se to nezlepší. Já to pořád vidím na tu zem. Pokud odpojíš jeden CINCH, tak by Ti měl hrát jeden kanál. Pokud to začne "vrčet", nemá to zem. Je docela možný, že v to STB není připojenej pin č.4. Zkusil bych ve SCARTu propojit všechny země - piny č. 4-17-18.

Edit: Našel jsem ještě názornější obrázek (původní jsem nahradil), zkus tu zem propojit takto:



aw46yb.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  aw46yb.jpg
 Velikost:  64.74 kB
 Staženo:  113 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund