Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Senná rýma
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 22:45    Předmět: Citovat

V prvom rade: NECHCEM SI ROBIŤ SRANDU Z ALERGIGOV, viem, čo to je, lebo som mal kolegu, ktorý, keď začali ,,trávy", tak mal opuchnuté oči, slzel a bol preto celý aj pracovne mimo. Mňa však skôr zaujíme, PREČO množstvo alergikov je oveľa, oveľa, väčšie dnes, než to bolo pred 20-40 rokmi. Však tráva, rastliny, stromy kvitnú rovnako dnes, ako vtedy. Dávnejšie bol článok, že je to kojením, lebo ,,novšie" matky kojili menej, prípadne vôbec. Alebo sa to zvyšuje priamo úmerne s trendom tzv. zdravej životosprávy, prípadne to je reakcia na zvýšené množstvo rôznych chemikálií, ktoré sú už vo väčšej miere v ovzduší, než kedysi a táto zmeska spolu s peľmi takto pôsobí? Mne je totiž ľúto, keď z dôvodu alergií sa pília napr. stromy v mestách, ktoré 50 rokov nikomu nevadili. Napr. u nás sa pred 15 rokmi vypílili z dôvodu alergie topole, ktoré okolo nášho mesta tvorili tzv. vetrolam. Od toho času máme najmä okolo nášho paneláku sústavné veľké vetri (nie prdi...) a tak to je aj u všetkých súbežne orientovaných ulíc. Dnes ráno pri silnej búrke to dokonca malo následok zlomeného konára z olivy, ktorý padol 2metre od môjho okna.... Keď topole ešte ,,žili" tak takéto ,,veterno" sme v meste nemávali.
P.S. Názov ulice ,,Topolová" však ostal, len topole nie... Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17733
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 23:15    Předmět: Citovat

To Kremík: No a co si myslíš, že jsi udělal? V podstatě nekontrolovanou léčbu jako je píchání autovakcíny. To je v podstatě směska alergenů, na kterou reaguješ při testech, kterou ti podávaj ve stále silnější koncentraci a imunitní systém si na ně postupně zvykne a pak už na běžný přírodní koncentrace nereaguje. Pamatuju na jednoho spolupracovmíka z mládí, kterej si myslel, že se zbaví pylový alergie tím, že se nechá vyslat na dvouletej pracovní pobyt v Ománu. Tam byl v pohodě, protože se tam jeho alergeny nevyskytovaly. Pak se vrátil, za pár dní byl v nemocnici a umřel asi měsíc po návratu na anafylaktickej šok v kombinaci s vysokou hladinou adrenalinu, kterou se ho snažili doktoři zachránit....
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 23:15    Předmět: Citovat

Zkus navštívit jiného lékaře .
Většina těchto alergií opravdu není jen z pylů!
Čínská terapie umí najít příčinu a dokáže ji v těle zablokovat.

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
standa



Založen: Jun 12, 2003
Příspěvky: 39
Bydliště: Tøebíè

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 1:21    Předmět: Citovat

Zdravím.Už dva roky nevím co je rýma,nachlazení,alergie.Začal jsem zobat houbičky jako reishi a pod.A půst.

Naposledy upravil standa dne ne červen 25 2017, 21:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 7:07    Předmět: Citovat

Celeron > Je to možné. Ale tak jednoduché to asi nebude, protože to by se tak vlastně přirozeně léčili všichni alergici. Vždyť například pylům se nejde nějak reálnê vyhnout. Alergie by tak ani nevznikala, protože by se hned vyléčila sama ve svém počátku, který by dotyčný třeba ani nezaznamenal. Tam bude ještě něco jiného, co tomu "zvyknutí" brání. Teprve pak se může alergie "rozrůst".
Jako dítě jsem neřešil co dýchám, výpary z výfuků aut mi voněly, prach mi nevadil, maximalně, když ho bylo moc jsem se zakuckal, ale byl v pohodě, a žádnou alergii jsem neměl. Postupně, jak jsem sbíral rozumy jsem se "škodlivinám" začal vyhýbat - třeba na chvíli zadržet dech a dodýchat se kde je čistěji, atd. To je asi všeobecně prospěšné, vyhýbat se škodlivému. Ale člověk to musí dělat tak, aby tělo nevyhecoval k tomu, aby se jim začalo bránit příliš. Jak to udělat je otázka, na kterou nemám konkrétní jednoznačnou odpověď.
Jako dítě jsem si hrál se rtutí, měl jsem ji normálně doma, rozbíjel zářivky, sahal holýma rukama na kde co, různé chemikálie, a nezaznamenal jsem, že by mi to nějak škodilo. Dneska se bojíme už snad i hliníku...
Nechci nikoho nabádat, aby podceňoval rizika, taky se dnes třeba těm rtuťovým výparúm vyhýbám, nesahám na kadmium holýma rukama, atd.
Ale když se budem hodně bát, všeho, budeme alergičtí. A pak nám i menší dávka skodliviny uškodí mnohem víc, než kdybychom byli v pohodě. Nějakou střední cestu si, aspoň zatím, musí najít asi každý sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 8:02    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Jako dítě jsem si hrál se rtutí, měl jsem ji normálně doma, rozbíjel zářivky, sahal holýma rukama na kde co, různé chemikálie, a nezaznamenal jsem, že by mi to nějak škodilo. Dneska se bojíme už snad i hliníku...

A co bór a fosfor, těch se nebojíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 8:03    Předmět: Citovat

Nejen alergie, ale taky rakoviny je dneska čím dál víc. A to i u pejsků. Bylo by dobrý, kdyby někdo udělal výzkum na přirozených obyvatelích lesa, jak ti to mají s rakovinou. U té rakoviny může zlobit i problém s melatoninem- umělý osvětlení ulic, ponocování pod umělým světlem.

Jinak já už jsu v pohodě. Uvidíme za chvilku po procházce s pejskem.

Každopádně se pylům vystavuju pořád, jsme asi tak 3 hodiny denně venku s fenkou. Tentokrát to asi nestačí...

PS: Když jsem dělal v laboratoři, taky jsem klidně strkal ruce do kyseliny (dusičná, octová), polykal malý kapičky tekutýho dusíku (nezkoušet!!!!!), nadřízené mně říkal "azbestová ruka". Potom jsem si ale vždycky pečlivě umyl ruce mýdlem.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 9:20    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
A co bór a fosfor, těch se nebojíš?

Nevím, asi ne, s nimi nepřicházím do styku, nebo o tom nevím Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 10:02    Předmět: Citovat

A to si říkáš křemík? Tak nic, holt to byl blbej vtip. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 10:36    Předmět: Citovat

Tak někdo nemusí narážku na téma donor vs. akceptor hned pochopit, navíc těch dotačních prvků je víc, takže mu to nemuselo hned docvaknout ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 13:57    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
PS: Když jsem dělal v laboratoři, taky jsem klidně strkal ruce do kyseliny (dusičná,...
Ti říkali jak? Vietcong, nebo žluťásek? Very Happy
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 13:58    Předmět: Citovat

Nikdy jsem neměl alergii na jed včel a podobného hmyzu a předloni mě po 30-ti letech bodl sršeň. Do deseti minut jsem byl na zemi a den na JIPce. Následky jako místní otoky a vyrážka trvaly ještě několik dní.

Minulý týden jsem dostal žihadlo znova a mimo většího otoku kolem místa vpichu se nic nedělo. Alergolog zjistil že množství protilátek mám asi 20× vyšší než posledně, vypadá to že měl pravdu.
Takže bych řekl že odolnost proti některým alergenům se může časem snížit nebo vymizet, ale taky případně obnovit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 14:13    Předmět: Citovat

Jo, to potvrzuji. Brácha měl asi před dvaceti lety silnou alergickou reakci na roztoče. Máti mu tenkrát dala péřový polštář, který měla schovaný někde ve skříni. Do půl hodiny brácha natekl tak, že neviděl, nemohl dýchat, prostě zle.
Taťka jej tenkrát odvezl na pohotovost, tam mu dali kalciovku, do půl hodiny byl v cajku. Začal tedy jezdit na alergologii, pár let jej léčili, potom už to měl dobrý.
No a letos na jaře snědl mango a bum ho, zase otekl. Takže opět začíná chodit na alergologii.

Doktoři tvrdí, že alergie můžou být spuštěny třeba přechozením nemoci, stresem, jiným onemocněním nebo úrazem apod.

A k tomu, jestli tyhle nemoci dřív byly nebo ne- byly, dokonce asi stejně jak dnes. I u mumie z období 3000 let př.n.l. našli rakovinu.
Jen se změnilo to, že když dřív někdo onemocněl, tak taky umřel. Kolikrát se nevědělo proč. A mladí umírali hodně, stačí si zajít na kterýkoliv hřbitov a dívat se po pomnících (jako syn kameníka mám spoustu hřbitovů v okolí projitých).
Kdežto dnes se tak zlepšila diagnostika, že se na všechno přijde.
A s tím souvisí ještě jedna věc- když dřív lidi umírali nejpozději kolem sedmdesátky (a šedesátiletý člověk byl už kmet), tak ani spousta nemocí neměla čas propuknout. Lidi zemřeli třeba na chřipku už ve čtyřiceti. Dnes se většinou vyléčí, tak se pak může objevit jiná nemoc, potom ještě jiná, tabulky statistiků potom rostou.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 14:34    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
...dnes se tak zlepšila diagnostika, že se na všechno přijde.
Když postižený o alergii neví, může být na diagnostiku pozdě - jako v tom přísloví:
Generál je chytrý po bitvě - doktor po pitvě... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17733
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 14:35    Předmět: Citovat

Není to tak. Některý nemoci jsou 5-10 x častější než v 60-tých letech. Život se snad prodloužil 5-10 x ? Maximálně o jednotky let...
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund