Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sklokeramická deska na klasickou vidlici do 220V
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt červen 22 2017, 21:30    Předmět: Citovat

to kokun: jističe IJV měly nadproudovou spoušť nastavenou na 1,25In takže dvacítka mohla po omezený čas udržet i kolem 25A, pětadvacítka 30A. I když časem vyhřáté spouště vypínaly spíš dřív.
Hlavní jističe u jednofázového připojení se v té době dávaly u bytů s bojlerem nebo bez 15A, se sporákem 25A. Později s postupným zvyšováním elektrizace se dávaly IJV 25A všude.

V 80-tých letech se už jednofázově připojené sporáky ponechávaly pouze u stávajících instalací. Hlavně v panelácích kde byl většinou každý byt připojený z jiné fáze. U nových instalací nebo dodatečného připojení už rozvodné závody požadovaly v případě sporáku trojfázový přívod. Kdo nechtěl kvůli sporáku předělávat elektriku tak ho musel připojit bez požehnání elektrárny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DennyZuko



Založen: Jun 21, 2017
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červen 22 2017, 22:52    Předmět: Citovat

No pěkný kapky dostávám, koukám Smile . Vidím, že tady si žádný servítky fakt neberete. Ale jasný, chápu, že si to zasloužím...

No a něco fotek k případu taky, jestli to nějak pomůže.. Na tom mojem kaslíku je naprosto evidentní, že tak perfektní odvětrávání jako to mám vyřešený já není nikde, nikde, nikde Wink a to vím dokonale, protože kuchyní jsem namontoval desítky, dost možná už přes stovku Smile .
A ještě i fotku jističe, na který běží "krizová" zásuvka... Pro jistotu jsem ji teďko rozebral a tedy vypadá 100% v kondici. Jak říkám, z 90% vaříme na jedný plotýnce, 9% na dvou a to ještě určitě ne na obou na max.. no zkrátka, těch 3680 Watt (či kolik přesně to bylo) nepřekročíme skoro nikdy.. No jak říkám, za dva týdny to zatím jistič vyhodil jen jedinkrát a to proto, že jela (na stejným okruhu - jističi) myčka, rychlovarná konvice a ještě právě i ta varná deska, to se dalo čekat.. Jinak si na to dáváme velmi dobrý pozor, abysme to nepřetěžovali..



IMG_20170622_232724.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20170622_232724.jpg
 Velikost:  242.5 kB
 Staženo:  158 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DennyZuko



Založen: Jun 21, 2017
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červen 22 2017, 22:56    Předmět: Citovat

A ten jistič ještě.


img011.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  img011.jpg
 Velikost:  212.68 kB
 Staženo:  153 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 6:26    Předmět: Citovat

bud rad ze jsi s tim nevlez na elektrika.cz. tam by te sezrali za ziva a to myslim vazne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 6:45    Předmět: Citovat

Když už to chceš mermo mocí takto používat, tak co zapojit jen nejpotřebnější plotýnky a ostatní vyřadit, pak by to jistič nemohlo nikdy vyhodit. Ale fakt takovou mobilní varnou desku jsem neviděl. O bezpečnosti ani nemluvím. Jo, kdo chce kam...... Rolling Eyes
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DennyZuko



Založen: Jun 21, 2017
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 6:53    Předmět: Citovat

Díky za tip Smile. Ono ale, vtip je totiž v tom, že pro každý vaření se ti hodí jinak velká plotýnka že Very Happy . A zrovna výhodou týhle varný desky je, že má rozšiřitelný zóny a jednu i podlouhlou, takže naprosto perfektní variabilita.

No a přesně jak si psal - nikdy to nikdo nikde neviděl tak, jak to mám udělaný já. Do tý doby, než se povede ta rekonstrukce kuchyně (i s úpravou elektroinstalace) to teda budu sledovat a snad si vzpomenu se sem vrátit a dát pak vědět, jak to - reálně - fungovalo a jestli se něco stalo Rolling Eyes Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 8:14    Předmět: Citovat

Jistič je tedy 16A/B, nadproudová spoušť má vypínat při 1,45In do 1 hodiny. To odpovídá cca 23A (5300W) čili výpadek kolem 6kW je možný a jištění z hlediska přetížení bude v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá červen 23 2017, 21:07    Předmět: Citovat

Proč si nekoupíš indukční vařič? Můžeš ho přenášet, zapojuje se normálně do zásuvky, dvě plotýnky Ti prý stačí, můžeš vařit ve velkém hrnci nebo třeba i v plechovce, rychlost i účinnost podstatně lepší, já už bych dneska nic jiného nechtěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DennyZuko



Založen: Jun 21, 2017
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 1:29    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Proč si nekoupíš indukční vařič? Můžeš ho přenášet, zapojuje se normálně do zásuvky, dvě plotýnky Ti prý stačí, můžeš vařit ve velkém hrnci nebo třeba i v plechovce, rychlost i účinnost podstatně lepší, já už bych dneska nic jiného nechtěl.


Indukci v žádném případě Smile . Máme opravdu hafo hrnců, nádobí, který na indukci nefunguje.. kvůli indukci bysme museli vrážet mnoho tisíc (no nejspíš asi dost hodně přes 20k) do ekvivalentního nádobí tomu, co máme a potřebujeme dnes.

p.s.: Těch více plotýnek každá různý velikosti - to je prostě praktické, variabilita.. A když je třeba a nejede žádný jiný spotřebič, tak dokonce i ty 4 plotýnky na max to zvládne bez vyhození jističů. Ještě jsem nezkoušel všechny 4 plotýnky i včetně vnějších, přídavných okruhů všechno na max ale to už je naprostý nesmysl to třeba i jen zkoušet, protože jak říkám - logicky - snad nikdo nevaří tak, že by mu jely 4 plotýnky na max Smile .


Naposledy upravil DennyZuko dne so červen 24 2017, 2:01, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DennyZuko



Založen: Jun 21, 2017
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 1:37    Předmět: Citovat

Je to už hodně dlouho zpátky, ale kluci z montáže něco říkali že tam má prej být naštípnutý rožek nebo co - ničeho takového sem si nevšiml. Pak zas existoval komunikační šum v tom smyslu, že to občas má nějak zablbnout nebo snad že maj nějak problém to ovládat nebo co... No, ono to totiž byli už hodně staří lidi a my teď máme velmi silný dojem, že jim vadilo to, že například ta deska se po určitým čase sama vypne, ale hlavně třeba to, že jsme si všimli, když nám z poklice kápla voda na ovládací panel, tak to tak nějak začlo vyvádět (a pro tyhle případy to má mít nějaké ochrany nebo co) asi.. To se nám stalo jednou...
No každopádně to vlastně není vůbec důležité, protože už víc jak dva týdny tu desku k naprosté spokojenosti užíváme a funguje perfektně a sem jsem psal proto, co jsem psal v úvodu - že je mi naprosto jasné, že to takhle zapojený být nesmí a trošku mám obavy z nějakých snad roztavených kablů (elektroinstalace) ve zdi.. ale jen trošku. Ovládáme to jen 3 lidi a všichni chápeme, že jaksi není ideální zapnout všechny plotýnky na max, ještě k tomu rychlovarku a myčku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so červen 24 2017, 7:33    Předmět: Citovat

DennyZuko napsal(a):
...mám obavy z nějakých snad roztavených kablů (elektroinstalace) ve zdi...
Pokud je ve zdi aspoň 2,5mm²CU při jištění 16A/B tak se kabely neroztaví. Spíš se může časem při zvětšených přechodových odporech poškodit zásuvka, konce vodičů u svorek, vidlice nebo upálit nějaký spoj v instalaci. To se ovšem může stát i při menším zatížení. Dá se tomu předejít použitím kvalitního materiálu, spolehlivým provedením spojů a občasnou kontrolou s jejich dotažením.

Časté přemísťování spotřebiče s velkým výkonem samozřejmě zásuvkám moc nesvědčí. Může dojít k rozviklání a k uvolňování spojů, zvlášť u zásuvek pochybné kvality nebo při špatné montáži. Pokud je zásuvka navíc v dosahu páry z vaření tak se oxidací zvětší přechodový odpor mnohem rychleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund