Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Změna popisu membránový klávesnice

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17786
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 12:10    Předmět: Změna popisu membránový klávesnice Citovat

Potřebuju změnit názvy kláves na Arduiňácký membránový klávesnici 4 x 4 (0-9, A, B, C, D, #, * ) Klávesnice nemá téměř vůbec vystouplé jednotlivé klávesy. Napadlo mě přelepit klávesnici samolepkou s novým popisem. Popis vygenerovat v PC a vytisknout. Jenže na co? Samolepky do laserky jsou obyčejnej 120g kanclpapír, hned se umažou. Nalepit přes novej potisk průhlednou izolepu? Nejširší je 50 mm, klávesnice má 70 x 70 mm. Přestříkat to lakem, papír ztvrdne...
Nebo něco zcela jinýho??
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 12:32    Předmět: Citovat

Dají se koupit i samolepicí fólie s rozměrem kancelářskýho papíru, určitě A4, dost pravděpodobně i A3 nebo ještě větší - a samozřejmě ne jen tak nějaký "tapety", ale průhledný fólie určený právě jako kryt podobnejch klábosnic. Štítek se buď vytiskne na normální 80g/m² kancelářskej list a přelepí se uvedenou fólií, nebo se vytiskne na jednu takovou fólii a přelepí se druhým listem jako ochrannou vrstvou. Zkus hledat ve výrobním programu firmy "3M", nejspíš to budou umět objednat i v každým lepším papírnictví nebo v potřebách pro výtvarníky - určitě u dodavatelů kancelářskejch potřeb.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12468

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 12:44    Předmět: Citovat

Co třeba zalaminovat?
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 13:38    Předmět: Citovat

Kup si bilou samolepici folii do laserovek, prodava se za par korun v A4. Papir nedoporucuju, po case navlha a zacina se odlepovat.
Jako kryci pouzivam folii ORAGUARD 250AS Je to podlahova laminacni folie. Je pruhledna s jemnou strukturou a odolna proti poskrabani. Tloustka je 120um, takze pro klavesnici zadny problem. Klavesnice a panelove stitky pak vypadaji profesionalne.

Blbe se to foti, ale snad z toho neco uvidis


https://s17.postimg.org/h2ol17pnx/eeee.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SERAFIN



Založen: Nov 05, 2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Sliač

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 16:19    Předmět: Citovat

termit a tú fóliu tam fixuješ teplým vzduchom,alebo aký máš postup.
Kde kupuješ tú fóliu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17786
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 16:40    Předmět: Citovat

Objevil jsem supertechnologii. Glavírovací samolepící fólie do laseru. Shocked Má to 2 vrstvy, každá jinou barvu, obvikle vrch barva Al, spodek černá nebo jiná dle výběru. Malůvka se prdne do 20-40W laserový řezačky, nastaví správnej výkon a laser tu horní Al vrstvu odpaří a zůstane černej ničím nesmazatelnej povrch na hliníkovým panelu. Mám tady vzorek glavírovací fólie, na původní klávesnici šla nalepit dobře, drží a nepozoruju, že by křupky měly nějakej problém se zdvihem. Výhoda je, že to má kámoš půl kiláku za rohem. Smile

Termite, samolepku do laseru mám, taky by chvíli vydržela. Ale je dost tlustá, gramáž odhadem 120. A ty laminační podlahovky co znám, jsou dost tlustý, půjde to promačkávat? Zdvih je asi tak 0,3 mm. Na tom tvým panelu to je celý statický.

Ještě mě napadlo použít bezkontaktní klávesnici 4 x 4 TPP229. Jenže ta komunikuje v režimu 16 kláves po I2C a to by znamenalo přepsat program na generování G-kódů v Pro Mini a na to si netroufnu. Cry

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!


Naposledy upravil Celeron dne st červen 14 2017, 16:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 16:42    Předmět: Citovat

Jsou to vsechno samolepky. Vytisknu popis panelu na obycejnou bilou folii, nalepim na panel, prelepim tou laminacni a vyriznu diry lamacim nozikem podle otvoru v panelu. Tu laminacni folii jsem koupil u nas v reklamce, ale asi nebude problem koupit nejakou podobnou tam kde bydlis, nebo objednat tuhle v eshopu. Bilou plastovou samolepku A4 do laserovky koupis normalne v papirnictvi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 16:59    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):

Termite, samolepku do laseru mám, taky by chvíli vydržela. Ale je dost tlustá, gramáž odhadem 120. A ty laminační podlahovky co znám, jsou dost tlustý, půjde to promačkávat? Zdvih je asi tak 0,3 mm. Na tom tvým panelu to je celý statický.

Ještě mě napadlo použít bezkontaktní klávesnici 4 x 4 TPP229. Jenže ta komunikuje v režimu 16 kláves po I2C a to by znamenalo přepsat program na generování G-kódů v Pro Mini a na to si netroufnu. Cry



Ta laminacni co jsem napsal promackavat urcite pujde, ja to pouzivam i na klavesnice s velkymi tlacitky

ktere maji zdvih snad 0,5mm a zadny problem Jak je tlusta ta bila samolepka netusim, subjektivne jako kancelarsky papir (laserovka moc tluste papiry nepotiskne) Ta laminacni je tlusta 0,1mm. Fotku jsem dal proto, ze mam to zarizeni tady po ruce, ale klavesnici tu zadnou momentalne nemam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 17:26    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
...
Jak je tlusta ta bila samolepka netusim, subjektivne jako kancelarsky papir (laserovka moc tluste papiry nepotiskne)....
Mám HP Laserjet P1102W a naprosto v pohodě tiskne na 200-220g/m² leštěnou čtvrtku pro filatelistický výstavní účely - tisknul jsem tak známýmu přímo originální listy určený filatelistickýma spolkama, protože dodavatel si za potisk popisem účtoval nehorázný sumy. Samotnej list formátu A4 od týhle gramáže stojí 0,50Kč, ale s potiskem v rozsahu 1 slova až 1 řádku textu fontem "Georgia tučný" velikost 48 už si účtoval 5,50Kč ... Přitom šlo o popis formou jednoho až několika slov s udáním letopočtu - například "Jubilejní výstava poštovních známek - 1980" - a na list se pod takovej nápis pomocí filatelistický lepicí pásky nalepuje expoziční série známek vydanejch k daný příležitosti. Tiskárna ty listy naprosto ležérně brala ze zásobníku, nebylo potřeba je podávat po 1 kuse. Jistě, kvůli tloušťce každýho listu se jich tam nedalo položit 50, ale třeba jen 20 - ale tiskárna zvládala naprosto bezchybně...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17786
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 19:49    Předmět: Citovat

Termite, tu membránovku s podobnejma ale většíma tlačítkama (hnatník cca 6-7 mm) jsem taky kdysi spáchal. Nad plošákem byl 1,5 mm Al plech který měl přesně v osách tlačítek otvory asi 20 mm. Přes ten plech se nalepila fólie s potiskem ale tu nám tenkrát vymrskli v Jihlavě na klávesnicích. Plech se výškově usadil nad tlačítky tak, aby se jejich hmatníky akorát dotýkaly fólie a při stisku se musela fólie trochu promáčknout. Kolik máš na tyhle piditlačítka s hmatníkem cca 3 mm odzkoušenou díru v plechu nad tlačítky?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červen 14 2017, 20:22    Předmět: Citovat

Ja tam zadne diry nedelam. Proste tlacitka namrskam na tistak, pripevnim klavesnici k panelu tak, aby hmatniky tech tlacitek byly zapusteny cca 0,5mm pod uroven celniho panelu a vsechny tlacitka prekryju kusem tvrzeneho polystyrenu z ruznych bezpecnostnich tabulek typu zakaz vstupu apod. Ty tabulky maji tloustku zhruba tech 0,5mm, takze ted to pekne licuje s celni plochou panelu. No a nakonec to prelepim folii s popisky ovladacich prvku a motivem klavesnice.

Kdyz jsem to delal poprve, mel jsem obavu aby se nemackalo vic tlacitek najednou, kdyz tam nebude neco jako ten plech s derama jak pises, ale neni s tim naprosto problem. Ten plast z tabulek je pomerne pruzny a tak sousedni tlacitka v zadnem pripade nestiskne. To bys je musel mit velice blizko u sebe. Napriklad klavesnice na obrazku ma rozmery 75x100mm, ovladaji to chlapi v rukavicich a rikali ze je to mnohem lepsi nez original na terminalu Allen Bradley



aaaa.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  aaaa.JPG
 Velikost:  49.59 kB
 Staženo:  162 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund