Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kde se dá koupit LCD display na LG TV 42"?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 14:40    Předmět: Kde se dá koupit LCD display na LG TV 42"? Citovat

Můžu si za to sám (uživatel) nechal jsem se ukecat na opravu LED podsvícení u TV LG 42LA620S. Po přemlouvání a nastudování na YT jsem se do toho tedy pustil. Zjistil jsem že na jednom pásku byly vadné dvě diody.Zkusil jsem diody nahradit ale bez úspěchu. Na Ebay jsem koupil celý jeden funkční pásek a po výměně podsvícení najelo. Jenže při montáží (tohle jsem dělal poprvé a naposled) mi při usazování LCD panelu do rámečku LCD prasklo. Dá se někde vůbec koupit nové nebo i použité LCD? Hledal jsem na netu a moc jsem toho nenašel.Když už tak jen na objednávku ale nikde jsem ani nezjistil kolik taková sranda stojí.
Na ebay něco je použité ale třeba s jiným koncovým označením panelu a vůbec netuším jestli by to pracovalo s elktronikou v téhle TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 15:19    Předmět: Citovat

Prostě si kup novou telku.
Panel se sice dá koupit, ale stojí 12 813,- kč, takže oprava TV nerentabilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 16:07    Předmět: Citovat

Ona není moje ale majitele jsem upozorňoval že se to může stát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 6:09    Předmět: Citovat

To samý se mi stalo minulý týden u nějaké LED LG 32 palců. S tím rozdílem, že byla moje. Dělal jsem to teprve podruhé, měl jsem radost, že jsem podsvícení rozchodil, bohužel při sestavování mi mojí nepozorností prasknul růžek.

Ty drivery dělaj maximálně hloupě - pět nebo šest sekcí (už nevím), v jedné jedna vadná LED - dokonce jen vadná tím, že svítila míň a byl na ní jiný úbytek, zbylé v sérii svítily OK. Jak myslíte že se driver chová? Po stratu rozsvítí všechny sekce, do deseti sekund postupně začne zhasínat ty zdravé, aby pak nechal svítit jen tu vadnou.... Kdyby to ignoroval, tak by si uživatel ani ničeho nevšimnul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 13:44    Předmět: Citovat

Tady u této 42 jsou 4 řady pásků a každý pásek je ze dvou po 5 diodách. Byl vadný třetí řádek první ze dvou. když jsem vadný odpojil a místo prvního jsem připojil ten druhý funkční podsvícení normálně najelo a vůbec jí těch dalších 5 diod nechybělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červen 10 2017, 6:58    Předmět: Citovat

Tohle jsou blbé situace. U Tebe je viník jasný, takže i nějaké případné "odškodnění" Tě nebude tak bolet.
Kdysi, už je to asi 17 let, jsem se dostal do podobné situace, ovšem dle mého soudu zcela nevinně, takže jsem majitele telky odškodnit odmítl, přestože ho po mě požadoval. No, posuďte sami:
Oslovil mě kolega z práce, že by chtěl opravit televizi, že už to někdo měl ale neopravil, tak jestli bych se na to nepodíval. Byla to tuším nějaká Videoton s 561QQ22, dřevěná bedna, plastový zadní kryt. Dovez mi ji do práce, zaparkovali jsme auta vedle sebe, že telku přeložíme. Akčně mi ji ovšem naložil do auta sám, já mu jen skoro bezvýznamně pomohl. Přijedu domů, vytahuju telku z auta, normálně jako každou jinou telku ji chytím za spodek, mírně nadzdvednu, posunu ke dveřím, protahuju dveřma, chci se narovnat a odnést ji, když v tu chvíli se mi v rukou odspodu vyloženě rozevře na dvě půlky jako škeble - jedna půlka kryt, druhá půlka celý zbytek telky, snažím se to zachránit, rychle si dřepám a snažím zachytit telku kolenama, ovšem je pozdě, telka dopadá hrdlem na silnici a ozývá se sssssssssssssss...
Ten kryt držel na plastových západkách, a měl být přitažen ještě šrouby, ovšem šroub tam nebyl ani jediný, a větší polovina západek byla vylomená! Původně tam šrouby samozřejmě byly, to bylo jednoznačně poznat. I ty západky by samy asi vydržely, kdyby do toho někdo nelez jak hovado. Na tento stav mě ovšem nikdo neupozornil.
Kolegovi jsem řekl, že pokud narazím na volnou obrazovku, že mu ji klidně vyměním, ale že kupovat ji rozhodně nehodlám. Nová tehdy stála přes 3k, repas něco pod 1k5. Jak to tak bývá, obrazovka se v dohledné době neobjevila a tak nás vztah s kolegou zůstal rozpolcen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: so červen 10 2017, 9:51    Předmět: Citovat

Tak to se mi přesně stalo taky s tou Videotonkou ála SABA, ovládání pod obrazovkou, zadní kryt takový hodně hluboký, členitý a přímo vybízející k tomu, aby se ho spodní ruka chytla. A spadla mi přímo před zákazníkem. Naštěstí to byl v tý době už hodně "výběhový" typ, takže škoda minimální...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: so červen 10 2017, 11:14    Předmět: Citovat

My jsme se s majitelem dohodly že to je dost riziková práce a majitel souhlasil že pokud se nepovede tak to řešit nebude. LED pásek mi zaplatí a rozbití LCD uhraje na pojistku na blbost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne červen 11 2017, 12:43    Předmět: Citovat

cputakt napsal(a):
... LED pásek mi zaplatí ...

Ale takhle se solidní servisák nechová, pak se tady divíme, že lidi nadávají na servis, když se pár neumětelů cpe do opravy na kterou nemá a ještě si to nechá zaplatit.
Na to si máš platit pojistku na blbost a nakoupený materiál ti prostě zbude. To se tak někdy stane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červen 17 2017, 18:27    Předmět: Citovat

Někdy i v rodině. Letopočet ještě začínal jedničkou a otec po mě chtěl opravit věž. Byl odpálený integrovaný stereokonec, nějaký LAcosi, tak jsem ho kdesi za dvě kilča splašil, přijel k našim že ho vyměním a otec mi v klidu oznámil, že už věž nemá, že ji dal nějakým děckám na hraní... Integrák mám kdesi do dneška.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: pá červen 30 2017, 0:19    Předmět: Citovat

Teď jsem opravil tento mode, který se po zapnutí choval tak, že chvíli naskočil obraz a pak se podsvit vypnul. Takže klasicka kontrola diod v podsvitu a jejich výměna. Po opravě - při kontrole nastavení podsvitu v menu, který byl na 100% jsem chtěl podsvit snížit a když jsem ubral na 0% tak je podsvícení stále stejné intenzity. Měřením jsem zjistil na větvi pro podsvit stálých 68V. Tato hodnota napětí by měla byt minimum nebot na desce je poznámka low 70V a high 105V. Čím to ale může byt, že regulace podsviceni nefunguje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá červen 30 2017, 14:55    Předmět: Citovat

Že by to napětí lítalo o 30V se mi nezdá.
Hádám, že se pro tlumení bude používat PWM. Nehledal sem žádné schema, ale mrkl bych se po výstupním FETu v jakém je stavu a jestli mu při tlumení chodí nějaký ten obdélníček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund