Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tip na dobrý notebook II
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st červen 07 2017, 15:32    Předmět: Tip na dobrý notebook II Citovat

Prosím vás, ktorý notebook z ďalej uvedenej dvojice sa viac oplatí pre multimédiá a nenáročné hry? HDD mi v skrinke leži 500GB/7200ot./SATA3, takže túto položku neriešme.

https://pc.bazos.sk/inzerat/72434024/Predam-nootebok-Lenovo.php
https://pc.bazos.sk/inzerat/74044818/Sony-VAIO-VGN-FE41M-dvojjadro-Intel-T7600.php

O Sony som sa nič nedopátral.

Ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: st červen 07 2017, 16:36    Předmět: Citovat

Vyjdi z toho, co požadují "nenáročné hry".
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st červen 07 2017, 22:25    Předmět: Citovat

Zrejme karty, gulečník a tak. S grafikou by problém byť asi nemal. Ale mám na výber.
Lenovo by malo mať grafiku AMD Radeon HD 8570M. Procesor je AMD Qouad-Core A4-5000. Spolu to vyzerá pekne, ale iba jedno jadro je nič moc. Otázka stojí, koľko z tých jadier bude reálne pracovať.
Sony Vaio by malo mať procesor T7600 a grafiku NVidia GeForce 7400 a viac o ňom neviem, nenašiel som odborné testy. Oproti Lenovu je to starec, ale zrejme osvedčená klasika.
Ešte som sa nepýtal na operačný systém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 7:25    Předmět: Citovat

Lenovu kromě IBM revizí (Txx, Wxx) bych se vyhýbal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33903
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 7:41    Předmět: Citovat

Presne tak. A ten Sony s nVidiou tiez nebrat - je zazrak, ze to este funguje (ak uz nahodou nebol robeny 4-krat reflow...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 15:26    Předmět: Citovat

No hej, NVidie majú zlú povesť.
Možno švagrovi prepustím svoj (HP nw8440) a ja sa vrátim ku stolovému. I tak to nikam nenosím.
Ešte sa ukáže.
Tak ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 18:31    Předmět: Citovat

Ešte som uvažoval nad týmto. Ale je v tom Vista.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 0:45    Předmět: Citovat

Tomu ASUSu bych se vyhnul obloukem. Tyto trpí na panty. Ke mne se dostal F3F a panty vylámané, plasty popraskané. Kamarád měl F3E a taky panty a prvně to prý dokonce uhrál na reklamaci, jenže se to stalo i po druhé...
Kdysi jsem tu svou F3F řešil i tady ve foru, žádné díly na to neseženeš, protože pokud jí někdo bude nabízet na ND, bude mít zrovnatak dobrou základovku a rozlámaný plasty.

Takže bych vybíral buď z Lenovo ThinkPad T, W nebo Dell Latitude...

Osobně mám Lenovo T530 a spokojenost. Z druhé ruky sem za ní dal 7000Kč a dokoupil si SSD od Samsungu 250GB a chodí to parádně.

Pokud to má být spotřebka, kde počítáš, že to do dvou let vyhodíš tak bych se značkou asi moc nezabýval, protože záruku přežije většina...

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 23:10    Předmět: Citovat

No krása.
Tak zostáva toto. Ale prečo by niekto kupoval novú batériu a potom to dal celé na predaj.
Potom ešte toto, ale jemu verím ešte menej. Zdá sa mi to nejak pofidérne. Navyše už je trochu malý.
Asi to istí HP NC6910p, prípadne 6510b.

Nemáte niekto na predaj nevyužitý WiFi AP do stolového PC, prípadne USB? Je to jedna alternatíva. Môj book ponúknem švagrovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so červen 10 2017, 21:00    Předmět: Citovat

Představ si, že před tebe postavim dva úplně stejný notebooky a o jednom řeknu, že má v háji baterku.
Kterej si vybereš?

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: so červen 10 2017, 21:11    Předmět: Citovat

Duvsan: tohle z tvých výběrů je ten nejlepší: https://pc.bazos.sk/inzerat/73954962/HP-EliteBook-2540p-Core-i7.php
Rychlý, snadné rozšíření RAM na až 8GB DDR3, běží na něm bez problémů W10. Smile
Bacha na nabídky s proc. Core 2 DUO - to už je historie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so červen 10 2017, 22:19    Předmět: Citovat

Habesan, vezmi si cenu baterky a cenu, za ktorú to celé predáva. Ja fungujem bez batérie a nechýbe.
JiriTom. Nepripadá ti to podozrivé? Predáva bez HDD, baterky a nabíjačky. Jedine že by mal ešte lepší a ten ešte vylepšil. Ja neviem.
Navyše HDD do toho patrí 1,8″. Ale môžem dať SSD.
C2D (T7200) je v ntb, z ktorého zrovna píšem.

Len pre istotu. Toto má zmysel uvažovať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: ne červen 11 2017, 6:31    Předmět: Citovat

Ten EliteBook 2540p se vyráběl ve dvou základních verzích:
1. s mechanikou DVD
2. bez DVD, ale s dalším USB a prostorem pro umístění 2,5" HD

Pokud je ten prodávaný ta verze 2, není problém tam umístit tvůj HD (který jak jsi psal máš), nebo lépe tam vrazit SSD...

EliteBook 2540p se prodával s instalovanými W7 Pro, licence a aktivační kód je na spodku NB pod plastovým průhledným krytem. Pokud tam cedulka je, mělo by jít nainstalovat a hlavně aktivovat W7 (a ten pak bezplatně upgradovat na W10.

Jasné je, že s tím NB z odkazu někdo "chytračil", ale pokud je to ta varianta 2 a po vložení HD půjde nainstalovat W7, nebál bych se toho. Tedy určitě bych volil osobní odběr s otestováním funkčnosti instalací W7 (nebo alespoň zkušebně Windows XP).

Tento NB ve verzi: CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz provozuji už rok k naprosté spokojenosti, používám hlavně na internet, běžnou práci a diagnostiku aut.

Ten Macbook: https://pc.bazos.sk/inzerat/73789355/Najlacnejsi-biely-macbook-TOP-CENA.php je už obstarožní a ta cena je opravdu hodně nízká a to je divné. Navíc je to Apple a jeho operační systém: někomu maximálně vyhovuje, většina má ale raději svět Windows (XP, W7, W10...)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne červen 11 2017, 16:19    Předmět: Citovat

Ďakujem. Je trochu malý, ale popýtam sa naň. Napokon, možno by sa môj HDD niekomu šikol.
Ten MAC ma zaujal jednak skrz povesť značky, ale inšpiruje mi design (tenký rám displeja), hliníkové telo (pomáha chladeniu a mechanickej odolnosti), údajne nízka hlučnosť a biela farba. Ale je pravda, že procesor je len kúštik pred tým v mojom HP (T7200) a zaujímavá je nVidia v jeho útrobách. iOS by som možno nechal a možno by som doň dal Linux, hádam je odolnejší voči virovej infekcii.

Ako sa pracuje s 12,1″ displejom? Keby som kupoval pre seba, asi by som hľadal 17″. Je to o zvyku?

Inak Win10 nechcem. Mal som s ním tú česť. Skopírovať fotky z phonu bolo o nervy, to som nezažil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: ne červen 11 2017, 17:05    Předmět: Citovat

Výrobky Apple - to je samozřejmě samostatná kapitola: kvalitní HW a špičkový vzhled a funkčnost. Jako HW nadšenec mám Apple rád...

Ten Mac z odkazu je taky krásný kousek, při zátěži ale zahučet taky pěkně umí... Ale už z něj je cítit, že je starý...

Za léta, co dělám kolem IT jsem měl různé velikosti displejů a monitorů. U hlavního domácího PC mám nyní 24" FHD IPS. Nejvíce mi vyhovoval Siemens (číslo už nevím) 22" TN s rozlišením 1680x1050 pixelů, na tom se pracovalo nejlépe, u něj jsem strávil asi nejvíce času. U NB většinou 15"...

No a kvůli snadné mobilitě, váze a vybavení jsem pořídil ten EliteBook s 12,1". A celkem rychle jsem si na něj zvykl. Možná je to také tím, že hodně používám tablet 10" s Androidem a tak mi ten displej na NB připadá "normální". A možná také tím, že stejně k PC i NB už musím nosit brýle... Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund