Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odstranění nepotřebných záložních adresářů Windows 10

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 17:07    Předmět: Odstranění nepotřebných záložních adresářů Windows 10 Citovat

V posledním měsíci jsem měl hodně problémů s počítačem s W10 na starším HW - deska Gigabyte GA-P35-DS3. Původně zakoupen W8.1 a postupnými aktualizacemi změněn na W10, proto jsem si více než před rokem vypálil DVD s W10. Problémy vypadaly na nezvaného hosta v PC. Proto jsem se rozhodl pro čistou instalaci, což trvalo hodně dlouho, prože verze z DVD se sice nainstalovala, ale vzápětí se z netu stahovala novější instalace jako aktualizace. Naštěstí mne pak napadlo vypálit si z netu novější verzi na DVD pro případ další přeinstalace. Problém nastal se zvukem, protože Microsoft tam nainstaloval driver pro Realtek jedině pro digitální výstup. Naštěstí je k sehnání u gigabyte driver pro W8 a ten se po menším boji dá použít i pro W10. Pár dní to jakž takž jelo, ale pak začaly další problémy až jsem zjistil že zlobí paměti - nakonec jsem memtestem zjistil viníka - 1 ze 4 modulů ddr2 2GB. Sehnal jsem tedy nový pár modulů (jede to dvoukanálově) a instaloval znovu.
A teď k jádru problému. Díky několika přeinstalacím (vždy to poznalo že tam byly Windows, takže to udělalo adresář pro možnost návratu) tam teď mám na C celkem 5 složek WINDOWS ( WINDOWS, WINDOWS.old, WINDOWS.old.000, WINDOWS.old.001 a WINDOWS10Upgrade). Jejich velikost je 14GB, 32GB, 38GB, 19GB a 19GB, což na SSD zabírá zbytečně cenné místo. Protože už před první přeinstalací mi systém napsal že od posledního bodu obnovení uplynulo více než 14dní a tedy nelze, žádná z těch starších verzí pro mne nemá cenu, protože to byla poškozená verze. Nevím sice co má být složka WINDOWS10Upgrade, ale vzhledem k nejstaršímu datu (shodné s WINDOWS.old) se domnívám že je to ta aktualizace stahovaná z netu po první přeinstalaci. Tedy můj názor je že kromě složky WINDOWS jsou pro mne včechny 4 zbývající k ničemu a že po dořešení instalace potřebných aplikačních programů si vytvořím bod obnovy, příp i na externí disk zálohu.
Mám ale problém v tom, že nejsa ajťák, nevím jak regulerně tyto pro mne zbytečné zálohy odstranit. Předpokládám že prosté smazání složek není OK. Ještě mne napadlo takové šalamounské řešení - složky nechat a smazat jejich obsah, tedy pokud by to systém dovolil.
Můžete mi někdo poradit jak na to? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4042

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 17:12    Předmět: Citovat

Regulérně smaže Cleanmgr z příkazového řádku po druhém průchodu - Clean up system files. Dost dlouho to trvá! Nebo rychleji:
Cleanmgr /sageset:65535 & /sagerun:65535
Pak ale nevidíš kolik se toho vymaže - zkus!



2017-04-12_18-16-27.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2017-04-12_18-16-27.png
 Velikost:  36.11 kB
 Staženo:  135 krát


_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 19:02    Předmět: Citovat

Díky. Tak jsem to spustil a v druhém průběhu mi to další kartě nabídlo odstranit nepotřebné programy. Zatrhl jsem předchozí instalace systému windows (či tak nějak ta možnost byla uvedena). Po spuštění to skutečně začalo velmi pomalu odstraňovat nepotřebné soubory - aspoň to tak hlásí v novém malém okně a procesor jede na 97-98 %. Tak snad to je tak správně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 19:21    Předmět: Citovat

Tak to dopadlo skvěle, zmizely ty tři složky "old". Ale zůstala tam kromě potřebné složky WINDOWS (současná instalace systému) i složka WINDOWS10 Upgrade. Ta je ze 6. 4. 2017 a její podsložky a soubory v nich jsou rovněž z tohoto data nebo starší. Protože první přeinstalace byla právě 6. 4. 2017 a jela z toho starého DVD disku, domnívám se že to je ta z netu stažená aktualizace. Tu novou verzi instalačního disku DVD jsem vypálil téhož dne a použil ji při dalších přeinstalacích.
Nevím ovšem zda tam tato složka musí zůstat nebo zda ji lze rovněž odstranit a jak. Ale pokud ji tam je třeba ponechat, není to žádná tragedie, protože má jen cca 19-20MB. V minulém textu jsem si asi všiml jen čísla a nezaregistroval jsem že u této složky to jso MB a ne GB jako u těch dalších.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7438

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 20:21    Předmět: Citovat

Zůstat tam nemusí a asi po měsíci ji wokna automaticky odmažou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasilceral



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po červen 05 2017, 21:23    Předmět: Citovat

Pánové díky, měl jsem stejný problém, a dnes vyčistil celých 42 GB do koše. Windows si to tam pravidelně sysloval a SSD disk už pomalu neměl místo. Teď tam je volných 45 GB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund