Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Silnice je silnice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po květen 29 2017, 14:18    Předmět: Citovat

Znám od vidění jednoho malýho magůrka. Jinak to nazvat nejde, na velkýho magora nemá. Ale vlastní dvojkovou fábulu samozřejmě s hádkou trojice pístů pod kapotou, aby ušetřil ještě víc, tak ve slabší verzi 44kW. Ale musí mít každej druhej rok nový "hlíny", protože starý už jsou z módy - a na masce i na pátejch dveřích musel hned po koupi mít to zelenočervenostříbrný logo "V RS" ... Ale jezdit mu s tím samozřejmě jde jen do vejšky jeho měsíčního platu, takže nemá ani na to, aby nějak prasil, takže to je neškodnej magůrek ... O to horší jsou pak takový, kterým "to jede víc" ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 7:08    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 7:46    Předmět: Citovat

Tak to je tedy dost hustý...
_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 7:47    Předmět: Citovat

Jojo, pro někoho jsou zdejší předražená mobilní data tak levná, že vlastně v důsledku přijdou draho...

Z nudy přichází podivné nápady, i nuda je věc pitná... alkohol se testuje už přes půlstoletí, jiné halucinogeny v poslední době. Jaký tester bude asi tak na nudu?
Dřív, než jsem viděl ta videa, jen podle článku, mě jako první napadlo "ještě dobře, že přitom holky nesejmuly nikoho dalšího". Nic víc. Jiný by hledal slova soustrasti, mně to nějak nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3327

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 8:17    Předmět: Citovat

Přímý přenos z udílení Darwinovy ceny.
And the winner is...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 9:09    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Dřív, než jsem viděl ta videa, jen podle článku, mě jako první napadlo "ještě dobře, že přitom holky nesejmuly nikoho dalšího". Nic víc. Jiný by hledal slova soustrasti, mně to nějak nejde.


To máš pravdu, je klika, že se vymlátily jen ony a nikoho dalšího nezranily, nezabily nebo nezpůsobily škodu. To všechno je pravda. Přesto je mi líto mladého života, možná i životů, a těžko bude i jejím rodičům. Jistě, někdo řekne, že si za to mohou sami, že je měli lépe vychovat. Jenže kdo z nás nebyl někdy puberťák a neměl obrazek_cenzuraí nápady? Ano, řidičce bylo určitě více jak 18 roků, ale to neznamená, že s ní ještě necvičila puberta.

Udělaly chybu a dělaly to, co se dělat nemá. Přišel za to trest, neb za chyby se platí. Jen mi ten trest připadá hodně, hodně, krutý, ale takový je prostě osud.


lesana87 napsal(a):
Přímý přenos z udílení Darwinovy ceny.


Je to tak. Rozumově si mohu tisíckrát říkat, že to je jejich vina, že jim to patří, že si za to mohou samy... ale i tak je mi jich prostě líto.

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misha



Založen: Jul 08, 2017
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 9:30    Předmět: Citovat

zdravim vespolek. tohle forum sleduji uz par let, ale teprve dnes jsem se rozhodl zaregistrovat. nemejte mi prosim za zle, ze na vas mluvi nekdo neznamy, ackoliv vetsina z vas je mi co do nazoru a schopnosti duverne znama. duvod me registrace je prave toto tema (coz je dost zvlastni na elektro foru). tedy muj nazor, jakozto cloveka co take par kilometru na nasich silnicich urazil.

1) kazdy je takovy ci makovy. jestli ma pocit, ze nalepka vrs nebo nove hliny na aute (ci cokoliv jineho) je pro nej dulezita, nedela to z nej pro me automaticky magora.
2) nesnazim se nikoho vychovavat. jestli ma nekdo pocit, ze potrebuje jet rychleji, tak at jede. ja se klidne za tu bilou caru vpravo uhnu. je mi milejsi, kdyz me predjede bezpecne, nez kdyz bude vysledkem nervovani ci nebezpecna situace.
3) ridic, ktery je nejakym zpusobem na silnici podezrely (obzvlaste pomalou jizdou) se vyplati predjet co nejdriv (a to i za predpokladu, ze vas hned dojede na cervene a bezmezne krouti hlavou). protoze kdyz to neudelate, budete se za takovym exotem, dle murphyho zakonu, tahnout jaksepatri dlouho.

mimochodem, vsude se pise o radarech. schvalne mrknete na statistiky policie. rychlost vyssi nez povolena neni ani v prvni 15cce nejcastejsich duvodu nehod. je to jen nejjednodussi zpusob vyberu penez (dalsi dan). a pro predstavu, nejcastejsi duvod nehod ma kolem 3 procent, takze je to temer magrinalie.

a nesvary na silnicich? musim rici, ze potkavam vcelku slusne ridice, ale presto (seradim to podle nejcastejsich veci, ktere me fakt stvou)

1) bezduvodne pomala jizda. asi nejcasteji potkavam takzvane "sedmdsesatniky". to jsou ridici, kteri mimo obec jednou sedmdesat bez ohledu na cokoliv. pri vjezdu do obce ovsem svou sedmdesatkou pokracuji dal. druhak to jsou lide, kteri nemaji sve auto pod kontrolou, ani kdyz se mu plne venuji. obvykle pani s mobilem, pisici si smsku (nejlepe v aute plnem dalsich lidi).
2) humanoidi ve vozidle, kteri dokouri cigaretu a hodi ji z okenka, nejlepe vam na kapotu. mit moznost, hazel bych to tem prasatum zpet do klina. a to jsem se setkal i s jedinci, kteri vyhodili zbytek z mekace a prazdne plastove lahve. umyslne je nenazyvam lidmi.
3) ridici potrebujici si dokazat, ze maji lepsi/vykonnejsi auto, nez vy. obvykle vas predjedou a behem chvile je dojedete, protoze zpomalili (prakticky neustale jezdim na tempomat, takze zrychluji jen pri predjizdeni) a musite je predjet, pokud nechcete zpomalit take. vim, ze zde me bude nekdo rozporovat z mym predchozim tretim bodem. ale to neni ta sama situace. kor, kdyz 70 vazne nejezdim a rychlejsim uhybam.
4) ridici, kteri z nejakeho duvodu maji potrebu zatacet vlevo od krajnice. to je super obzvlaste, kdyz je proti hodne aut a za nimi se pak vytvori kolona, ackoliv misto v pruhu je na dve auta s prehledem.
5) ridici, kteri z prazvlastniho duvodu jezdi nalepeni na stredove care a neuhnou, ani kdyz je tim padem riskantne predjizdite.
6) dalsim pripadem, s tim se setkavam minoritne (ale o to vic vas nase.e), jsou ridici, brzdici v kolone s odstupem kamionu. mit odstup, obzvlast kdyz jste posledni, je fajn. ale mit odstup na kamion skutecne prodluzuje rapidne kolonu a nejlepe je to videt na nasich upravenych krizovatkach, kde pred vami stoji clovek s mezerou na auto, ale vam chybi par centimetru na projeti do prazdneho odbocovaciho pruhu. vetsinou klakson pomuze, ale jsou i taci, kterym to nedojde anebo jim to dela dobre.
7) lepeni na zadek potkavam opravdu malo. pokud je moznost, uhnu at mi ukaze, jak mu to jede. pokud moznost neni (a neohrozim tim nikoho), prislapnu plyn a vetsinou se ukaze, ze dotycny ma pod kapotou mene koniku a da si pohov. ale brnknout o brzdy bych si nedovolil. nikdy nevite, jak ten za vami zareaguje a jestli to nebude zacatek nejakeho nestesti.

nejsem z budejic, takze pomale rozjizdece a brzdice na zelene nepotkavam temer vubec a tudiz to vic nezminuji.

dekuji vsem, za precteni a pripadne se rad zucastnim dalsi konstruktivni debaty Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 10:24    Předmět: Citovat

Když se vrátím k tomu videu linknutýho výše - ty holky měly auto z pravostranným řízením, nebo se mi to zdálo? (řídila ta s brýlama)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3496
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 10:34    Předmět: Citovat

jj, pokud to video není zrcadlově otočený, tak má to auto má řízení na pravé straně.
Edit: Tak to video je zrcadlově otočený a auto má řízení na levé straně, jak je v našich zemích zvykem. Viz nápis na kelímku v čase 9:16 na tomto videu.

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 10:53    Předmět: Citovat

Aj auta oproti jazdia za oknom na vodicovej strane, takze to je otocene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 11:13    Předmět: Citovat

I kdyby nebylo, holce to život nevrátí. Nepřeji nikomu nic zlého, tahle si ale vyloženě koledovala. Sad

Rozum ovšem zůstává stát i nad některými komentáři pod články o havárce. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 11:26    Předmět: Citovat

Toho kelímku jsem si nevšiml. projíždějící auta nejsou směrodatný, pokud má silnice víc pruhů. Ten kelímek ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 11:29    Předmět: Citovat

Už dlouho říkám, že tak jako každý nemá na to aby pilotoval letadlo, tak ne každý má schopnosti na to, aby řídil dopravní prostředek. Ať už je to kolo, motorka nebo auto a nebo něco většího. Tady toto je jenom další smutný důkaz mého tvrzení.

Ale jde jenom o peníze, za zkoušky, za poplatky, za pokuty...na životy a bezpečnost sere pes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 11:38    Předmět: Citovat

Tak tak, ne každej má na řízení auta schopnosti. Bývalej kolega řídil často, ale stále stejně špatně. Plynulá jízda mu nic neříkala, furt s tím hrkal ze strany na stranu, občas úplně zapomínal řadit, takže jel po dálnici na trojku a vůbec mu nebylo divný, že to řve jak tank. Prostě děs.
Těch dvou blbek škoda není, ano jsem cynik, ale co se dá dělat. Samy si zvolily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so červenec 08 2017, 11:46    Předmět: Citovat

Je rozdíl mezi (ne)schopností řídit auto, motorku, kolo...a mezi svévolným děláním pitchovin za volantem, řídítky... Pokud se někdo rozhodne udělat nějakou ptákovinu a nebude to veřejně roztrubovat, není v moci žádné instituce jej odhalit a zabránit mu v tom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund