Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Silnice je silnice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1154
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 10:35    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
ten úředník si kariéru v Anofertí vládě vybrat mohl nebo nemusel. Pořád je tu jistá, i když čím dál těžší možnost, živit se slušnějším způsobem.


To je jistě pravda, ale část lidí třeba práce v kanceláři baví. A část dělá takové věci, které se dělají i v normálních firmách. Například finanční či mzdová účtárna a podobně. Jistě, firma o jednom člověku takové lidi nepotřebuje, ale ty větší už ano. A věř tomu, že účetní si obrazek_cenzura nevymýšlí, pokud je tedy normální. Když však vidím to, co občas chodí z našeho ústředí od těch našich vyšších a nejvyšších... ne, nepracuji na ministerstvu Smile

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 10:51    Předmět: Citovat

Kde pracuješ ty, se tu přece neřeší, řeč byla o úřednících vnitra a dopravy.
Jinak je jistě prodloužená ruka státu, silničního fašismu, rostoucí buzerace, etatismu, blbismu, atd., atd. až k úředníkům "neministerským" ale na zobu ze státní správy závislým - školství, finanční úřady, sociálky, městské správy,až k vyloženě soukromým firmám ze státní buzerace žijícím, např. firmy realizujícím dopravní značení a stavby, STK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 10:56    Předmět: Citovat

Co mi vadí nejvíc, je, že pro určité lidi(různé lumpy, co se vždy nějak podivně vykroutí) jsou zákony jakoby jen na ozdobu. Vis třeba náctiletí udělá malér autem, či motorkou a nějak se to smaže i když je tam třeba úmrtí. Nebo to s těmi reklamami kolem silnic a dálnic a nikdo s tím nic prý nemůže udělat.
Vůbec to jako občan nechápu, mám do nějaké doby odstranit nepovolené reklamní tabule, tak bych se to snažil odstranit, ale zde to funguje jinak. Přelepí se naší vlajkou a je to. Nebo na jiných nechají další firmu reklamovat své zboží, zákaz nezákaz. Mám pocit, že normální člověk se zachová slušně a snaží se nedělat blbosti jak v dopravě, tak i jinde, nebo spíš jen co je nejnutnější pro plynulou jízdu. Ale zde v čechách, jak se něco trochu povolí, tak vykukové to hned využijí podle svého a ničeho se nebojí, protože zde to prostě jde. Je to asi takto" kdo se bojí se*e v síňi.
Beru, neměl by se člověk hned pos**, ale přeci jen trocha ohleduplnosti a slušnosti by měla zůstat a to tu nějak chybí. Rolling Eyes

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17756
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 15:20    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
ale přeci jen trocha ohleduplnosti a slušnosti by měla zůstat a to tu nějak chybí. Rolling Eyes

Asi jseš už moc starej a nebo ses narodil do špatný doby. Tohle se už dnes nenosí. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 16:57    Předmět: Citovat

Celeron: Tak asi jsem fakt starej : Cry ale dokud budou v kurzu ostrý lokty, tak těm slabším jedincům nebude moc hej Very Happy Já se s tím nějak popasuju Laughing
Ale nač potom nějaká pravidla a zákony Wink

Jinak když jsme se ženou jeli do Veselí nad Lužnicí, tak v jednom úseku cesty byla dvojitá plná, předemnou jel tahač s osobními auty a nějak se mu zdálo, že dodávka před ním jede pomalu, asi někam spěchal, tak přes tu dvojitou začal předjíždět. Říkám té své, co to je za blbce, no a když se mu podařilo předjet a zařadit se, tak tam stál policajt a hned ho zamávnul a bylo vidět, že byl nas*anej. Já jsem mu to přál, ne ze škodolibosti, ale proto, že jen co se zařadil projelo auto, bylo to tak nějak o fous. Za tohle bych sebral papíry a dal hodně mastnotu pokutu. Takovejch nebezpečnejch jezdců je vidět víc, asi kdyby sem lidé začali psát své zážitky z cest, brzy by se to tu zaplnilo.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 18:16    Předmět: Citovat

Mně stačilo včera jet z Pelhřimova do Humpolce po I/34 - v místech kolem křižovatky u Záhoří až skoro ke Komorovicím je stoupací dvojpruh. Jel jsem relativně nalehko, tacho 105-110, v pravým pruhu jsem dojel stříbrnou jedničkovou ochcáfku kombi, samozřejmě fturbu, fdechtu a fmetle, měla na nosiči na tažným usazený kola a celá byla hezky pronesená k zemi, tak jsem ji začal předjíždět. Levej pruh volnej, v pravým kam až bylo vidět taky nikdo, mrknu dozadu, taky daleko nikde nikdo. V momentě, kdy jsem dal blinkr a s meziplynem vkopnutá čtyřka poslala Drobečka do levýho pruhu, to hovado Boží ve vochcáfce duplo na plyn, zpod auta se mu vyvalily saze jak při výbuchu šachty na Ostravsku, bez blinkru se vecpal přede mne a prudce ubral. Jak byl naloženej a bylo to ve stoupání, tak to bylo naprosto regulérní vybrždění, já měl sotva čas zabrejkovat do pravýho pruhu, abych to do něj nenapral ... Ništ, je natočenej, od jistý doby vozím u zrcátka kameru, takže kamkoliv můžu pověsit klidně i jeho fotku, de bi la jednoho krumplovanýho ... A takovejch potkáte za tejden dvanáct do tuctu. Naprosto úmyslný nedání přednosti v jízdě, podobný "vychovávání" jako mnou popsanej případ - co je komu po tom, proč ho na naprosto volný silnici předjíždím a kolik při tom jedu, když JEHO při tom nic nevohrožuje? Jenže polichčajta uvidíte u silnice leda namalovanýho na kartónu, nebo zašitýho někde za bukem u dalekohledu s lidarem, jak měří na dálku rychlost a špehuje, jestli máte na skle dálničku. Abyste je někde opravdu viděli sledovat podobný ksindly a trestat vyslovený prasárny, to byste se tam museli postavit sami ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 19:38    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):

Ale nač potom nějaká pravidla a zákony Wink

Po etapě zbloudění civilizace, představované na daném území nějakou říší s nějakou správou, pak obyčejně následuje restart, zatím snad vždycky to tak bylo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 19:39    Předmět: Citovat

No právě že takovejch podobnejch týpků je na silnicích dost. Třeba ty co tě předjedou a v zápětí odbočí do prava, tak ty miluju Rolling Eyes
Spousta lidí nedává blinkr, jak v pruzích, tak i na křižovatce.
No a s alkoholem je to stále dokola, zrovna dneska ňákej cizí kamioňák 2,6 promile a kamión na boku. Kamiony jsou vůbec radost na silnicích a dálnicích. Jeden začne druhého předjíždět tou devadesátkou a vůbec ho nese*e, že zpomalí ostatní ze 130km na 90 a courá se jako hlemejžď, tak ten by měl dostat na držťku.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 19:46    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):


Po etapě zbloudění civilizace, představované na daném území nějakou říší s nějakou správou, pak obyčejně následuje restart, zatím snad vždycky to tak bylo?


Asi by to ten restart už chtělo, jen je otázka, do jaké doby to restartnout Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 19:47    Předmět: Citovat

Alkahol je fet, se kterým je tisíc let historických zkušeností a tak je předvídatelný nebo jsou jeho projevy i laikovi nápadné, ale u moderních svinstev to tak poznat není, to kolikrát až na patologii.
Asi se bude i silniční doprava nějakou historicky krátkou dobu ještě vyvíjet, než se přijde na to, že počet vozítek není ani zdaleka následován zvýšením počtu dopravních cest, což vede k něčemu podobnýmu, jako že přemnožený myši se stávají kanibaly/masožrouty.
citace:
Asi by to ten restart už chtělo, jen je otázka, do jaké doby to restartnout

někdy mám takovou intuitivní hypotézu, že technická civilizace už tady poblíž byla, konkrétně na Marsu, jak známo poslední desetiletí ze sond, sporadicky se možná našly stopy koryt vodních toků, ale restart se tam evidentně nekonal, pokud to "naše" není přesídlený restart odtamtud.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne červenec 08 2018, 21:08    Předmět: Citovat

citace:
včera jet z Pelhřimova do Humpolce po I/34

Tam jsem jel včera taky. Ráno D1 - Pelhřimov a večer zpátky. Ochcávku ani nosič na kola nemám, tak já jsem to nebyl Smile
Ale - večer, už před Prahou; jak tam opravujou D1 (a fakt makali i včera kolem 21h, to jsem čuměl). Dělala se kolona, pomalinku to jelo a po krajnici projel asi 80 km/h Superb fkombíku.
Kde byli policajti, když ten jejich hlavoun pindal, jak budou dohlížet na plynulost... Asi někde jinde někoho buzerovali za špinavou značku nebo prošlý obvaz v lékárničce, aby měli "čárku" a náčelník jim dal dovolenou, kdy jim ji stará určila.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so září 15 2018, 0:07    Předmět: Citovat

https://www.novinky.cz/auto/483353-american-byl-13-hodin-uveznen-ve-svem-aute-nevedel-jak-otevrit-dvere.html
https://www.youtube.com/watch?v=1TSB0sxhZYQ
Budu předpokládat, že pán nenašel páčku na nouzové otevření dveří a neměl v autě žádné kladivo / těžký klíč / apod. Jak obtížné je vykopnutí nebo rozbití okénka nohou nebo loktem?

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 15 2018, 0:16    Předmět: Citovat

Budeš se asi dost divit, ale zevnitř kde nemáš moc prostoru na rozmach se skla auta rozbíjejí dost blbě ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1154
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: so září 15 2018, 4:15    Předmět: Citovat

Tak bočnímu sklu, ježto je kalené, by mělo stačit relativně málo. Teorie praví, že by mělo stačit něco tvrdého a relativně malý úder. Přední sklo by mělo jít vyrazit celé zevnitř ven, ale je fakt, že by to chtělo trochu rozmach, nejlépe nohou. Vyzkoušené to díky Bohu nemám, ale takto to praví teorie. Je otázkou, jak moc se teorie rozchází s praxí Smile
_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so září 15 2018, 5:03    Předmět: Citovat

https://youtu.be/HK4M2QyeRNI
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund