Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Připojení sluchátek k TV Samsung
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: so květen 20 2017, 19:15    Předmět: Citovat

Jo, kdyby tam byl Scart v jakémkoli provedení, to bych si pískal.
Tento "Scart" máme na naší druhé TV 32C5000 a je to naprosto v pohodě.
Zkoušel jsem v advanced menu (přístup je: 1-vypnout, 2-stisknout Info, 3-stisknout Menu, 4-stisknout Mute, 5-zapnout, 6-stisknout Menu) najít něco jako počet sluchátkových výstupů, abych to případně nastavil na 0, ale nic takového jsem nenašel. Je tam položka "Option num", kde je počet USB, Scartů, HDMI, ..., ale počet sluchátkovývh výstupů jsem tam nenašel.
Zítra zkusím rozborku a sborku. I když je to zbrusu nová TV tak si myslím, že to při případné reklamaci anebo vrácení ve 14denní lhůtě nikdo nepozná.
Jinak mě ještě točí velmi pomalá reakce TV na stisk tlačítka ovladače, ale to bych zkousnul, když bych rozjel ta sluchátka.
V nejhorším případě půjdu do převodníku optika/audio.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: út červenec 04 2017, 6:20    Předmět: Citovat

Tak nakonec vyřešeno koupí převodníku optika/audio out, konkrétně FiiO D03K TAISHAN (za 690Kč) a k tomu samozřejmě optický kabel (za 69Kč).

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út červenec 04 2017, 7:17    Předmět: Citovat

Jen pro zasmání - jsem v Turecku v celkem luxusním hotelu Ramada, na pokojích tu maj nějaké SAMSUNGy 32xxx. Aby jsi měl možnost slyšet zvuk z televize i na záchodě, je normálně na tvrdku z TV vyvedená dvojlinka bez jakéhokoliv kontektoru, zřejmě paralelně k pravému reproduktoru. Komu by vadilo, že slyší dozvuk ze záchoda, může si ho "vypnout" zavřením dveří nebo "vybalancovat" jen na levý kanál...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt květen 06 2021, 12:46    Předmět: Citovat

No je to přiznám se neuvěřitelný a nekonečný příběh ,totiž bud je to bezohlednost výrobců TV nebo záměr byt si to neuvědomují a mohou tímto počinem přijím o část potencionálních zákazníků kupujících nové TV totiž ty /méně značkové/ ve snaze získat si kupce na svou stranu jako např. Gofen apod. toto ošetřené převážně mají a to i u svých nejlevnějších modelů zato ty značkové až na malé vyjímky nikoliv.

Já si loni koupil TV LCD Orava LT1200 jako záložní do 2 pokoje na chatu a to po důkladném přečtení popisu ,měl tam být scart což se mi pro tuto dobu líbilo býť se ale nakonec ukázalo že tomu tak není a nakonec zápasím s větrnými mlýny opět i já s tím připojením bezdrátových sluch.,Je to uboze chudě osazené konektory pro ilustraci posílám foto zadní stěny za jejíž špatnou kvalitu se omlouvám nicméně pro posouzení to snad stačí.

https://photos.app.goo.gl/Pq8ZNAfHkA7HpLrL6

Jediné řešení a naději jsem dával do té OPT ale nakonec se v praxi ukázalo že se dostavil stejný výsledek jak u běžného Jack konektoru pro sluchátka kdy se po zasunutí sluchátek vypnou reproduktory.Použil jsem na to OPT-Anal. převodník ale je mi houbelec naplat protože sice myšlenka dobrá ale v meny aby šel signál z OPT se musí v zvuku nastavit či přejít z TV na OPT aby se to dostalo ven z OPT do IR přijímače bezdr. sluchátek ovšem ten zvuk reproduktorů se tím pádem opět vypnou. Asi nejlepší a nejméně finančně ale i technicky nenáročné by bylo přemašlovat ten sluch. konektor ale to bych musel dovnitř a přišel bych nejspíš o záruku což by nebylo moc vyvážené a rozumné řešení .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt květen 06 2021, 16:38    Předmět: Citovat

Neříkejte mi, že digitální optický výstup zvuku v SSU UE šestkové řady není.
Vlézt do SETTINGS, nastavení zvuku pro pokročilé a nastavit výstup PCM. A zvuk jede normálně stereo trvale. Jen se nesmí zapomenout nastavit hlasitost na optickém výstupu, je nezávislá na hlasitosti reproduktorů a k její změně se dá vlézt zase jen přes menu pro pokročilá nastavení.
Odpojení reproduktorů v televizi po zasunutí sluchátkového konektoru je asi běžná funkce u téměř všech značek, takže, jestli chceš obojí současně, tak tudy cesta nevede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt květen 06 2021, 17:06    Předmět: Citovat

Jardo začnu od konce ,TV se dělají ale ne všechny pro potřebu připojení jak sluchátkového výstupu pro možnost připojení bud kl. sluchátek či jako zdroj signálu pro bezdrát. sluchátka bez toho že by se odpojily reproduktory samotné TV já jednu takopvou na docela už starším Gogenu jen se to musí v meny zvuku nastavit pro tuto volbu.Jinými slovy je tu počítáno pro možnost volby tak aby hráli jak sluchátka tak reproduktory .
Jinak to co píšeš a navrhuješ s tím nastevení zvuku v meny tak každá snad značka ale i model od modelu to maj jinak aspon podle mých zkušeností /mám 6 TV LCD/ a např. ta orava to u mě v meny zvuku tak jak píšeš neumožnuje bohužel ,už jsem se dokonce spojil s Oravskopu podporou servisákem a ten mi to s lítostí potvrdil že to bohužel tato TV neumožnuje no ale maj v tom pěknej romrajd jelikož uvedl že pod tou modelovou řadou mají více modelů které jsou v různých modigikacích nicméně návod pro všechny stejné popisují že má mít scart ale nemá .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt květen 06 2021, 20:50    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Odpojení reproduktorů ... je asi běžná funkce
Kdysi jsem se setkal s vyjímkou. Tuším, že to byla OVP CTV 281.
Sluchátka nevypla repro. Jejich hlasitost se řídila nezávisle. Dokonce bylo možné si při vysílání s duálním zvukem pustit jeden jazyk do sluchátek a druhý do reproduktorů.

Tím chci říct, že ještě existuje naděje, že se vhodná telka najde.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33891
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 06 2021, 20:55    Předmět: Citovat

Myslim, ze nezavisly sluchadlovy vystup ma aj stary Vestel 17MB22-2 (vyskytuje sa v mnohych "znackach").
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 5:58    Předmět: Citovat

Ano přesně tak ,děkuji za potvrzení mých poznatků, jen nechápu že si to výrobci nedají do vínka a standartně to takto nevybavují ,protože co si budem vykládat nedposlýchavých bude spíš časem přibývat a to i u mladých díky dB hudby na koncertech resp. budou stále existovat i a když jde doba kupředu a technika s ní tak by to mělo být už spíše samozřejmostí ne-li standartem a to tím spíš a víc když se analog. sluchátka stále hojně v provedení bezdrátových stále vyrábí jinými slovy jakoby výrobci o tomto trendu nevěděli či nechtěli vědět ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 8:03    Předmět: Citovat

Konektor navíc je v miliónu telek drahej, musí se šetřit, takže se spíš připravte, že přípojnejch míst bude míň než víc ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 8:14    Předmět: Citovat

Hm no jestli se bude šetřit na Jack konektoru 3,5 mm co stojí pakatel tak to potěš bánbůh Sad
Ano jinak byt to zní neuvěřitelně ale tyto levné konektory za pakatel včetně scartu co už nahrazují cynchema a musí se koupit separátně přechodka /adaptér/ co stojí už podstatně více paradoxně než aby tem rovnou dali samici scartu tak to na šetření skutečně vypadá a pokud je TV vypavená jen nějakýma konektory navíc už stojí defakto ta samá TV řádově o 1000,-více což nemá logiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 8:24    Předmět: Citovat

Není to zas tak dlouho, co běžná telka měla vzadu 2-3 SCARTy, k tomu vstupní i výstupní CINCH po páru plus video, Jack pro sluchátka vepředu pod víčkem, vedle něj červenej, bílej a žlutej CINCH jako další A-V vstup. Jack byl často kombi s SPDIF optikou. Dneska? Dva vstupy HDMI a jeden CINCH pár jako výstup ... když hodně. Prostě šetří se na všem.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 8:52    Předmět: Citovat

Nj ale tady se šetří na nepravém místě ,což může v konečném efektu pomoci odebrát to si jejich vybaveností a to si jaksi ti výrobci zřejmě neuvědomují nebo spoléhají na to že si k tomu už nic dalšího uživatel k ní pořizovat nebude .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 10:27    Předmět: Citovat

Bé je správně. Ty už nemáš co dalšího chtít, bo oni vjěďějí nejlýp co podřepujež ... Ty jseš pro ně zajímavej jen dokud nezaplatíš - pak jseš novým majetkem vyřazenej z oběhu peněživa a dokud nepocejtíš potřebu koupit novej aparát, tak jseš nezajímavej. I proto mají lacinější modely jen omezenou a někde dokonce prakticky žádnou externí konektivitu - cíl je prodat ti ne vybavenej levnej model, ale donutit tě zaplatit za tu samou techniku, ale s lepším orámováním jako za vyšší model. Výrobce to stojí pakatel, zákazníka desítky % na ceně.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2021, 12:02    Předmět: Citovat

Moderní televize mají ale BT a to snad není problém se přes to připojit na bezdrátová sluchátka, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund