Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosím o kvalifikovaný odhad odběhaný doby u NTB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 7:04    Předmět: Citovat

Nebyl to nějakej ten slavnej k něčemu zadarmo, co jim tam pak někdo dal nazpátek? Případně tam něco zdechlo, tak z reklamace měněný díly a prodaný jako zánovní. Taky to mohlo běžet u nich v kanclu, případně to měla nějaká manažerní píchačka…škoda že přeinstalovali systém Laughing

Každopádně než tenhle shit už radši poctivě repasovanej Dell nebo něco podobnýho, za půlku i s novým akumulátorem a pravděpodobně to přežije todlencto…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 7:11    Předmět: Citovat

Tak ono je asi jedno jakou značku zvolíš při ceně notebooku okolo 11 tisíc. Kvalita to pravděpodobně nebude nikdy, ať už se jedná o HP, Toshiba, Dell či Lenovo. Já mám třeba Lenovo třetím rokem a nemůžu si stěžovat, vyměnil jsem akorát plotnu za SSD a šlape krásně jak hodinky. Přenáším ho poměrně často a není to na něm nijak znát. Je pravda, že cena je o něco vyšší, lehce přes 20 tisíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 7:11    Předmět: Citovat

Hele, ony se ty NTB kupovaly ve skutečnosti dva, každej jinýho typu. A ten druhej je netknutej a podle S.M.A.R.T. má naběháno 28 hodin. Oby dva byly přitom na Z M R D O V Ě webu inzerovaný jako "rozbaleno".
Objednávka zněla na:
ROZBALENO Notebook Lenovo B50-50 Grey (NT216a2y2d) 1 ks 10 346,-Kč
ROZBALENO Notebook Lenovo IdeaPad 510-15ISK Pearl Black (NT335m6d3) 1ks 16 334,-Kč

Jak jsme napsal, JÁ to neobjednával, ale pokud bych na kterýkoliv í-šopě viděl u zboží poznámku "rozbaleno", budu počítat s tím, že to je zboží vrácený ve 14-denní zákonný lhůtě, rozhodně ne zboží z reklamace s odběhaným půldruhým měsícem čistýho pracovního času. Srovnatelně - když půjdu do saloonu s kchárama koupit si "roční vůz", tak počítám s tím, že to je auto maximálně 6-12 měsíců starý s nájezdem ne vyšším jak 30 000km (obvykle mají ale jak věk, tak nájezd menší) - a ne čtyři roky stará šunka s přepsanou serviskou a najetýma 120 000km nějakým šikulou "odcouvanýma" na 40 000.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne st květen 17 2017, 7:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 7:19    Předmět: Citovat

Nejrůznější šroty běžně používám, spolehlivost bývá obvykle zcela v pohodě, pokud se ten šrot dobře vybere, aby to nebyl nejhorší hnůj už od výroby. Takový šrot se ale musí pořídit cca do 10% původní hodnoty v krámě, samozřejmě nefungující a opravit ho. Pak se na nějaký ten škrábanec tak nehledí. Můj původem šrot - notebook Aušus F9E vypadá jen o něco málo hůř a to byl v takovém stavu převážně už od původního majitele, já za ty tři roky, co ho používám, jen trochu víc oleštil touch a lehce načal některé potisky kláves. U zelenýho chrchle jsou to neřádi a nic bych tam nekoupil, ale co jsem slyšel z okolí, s reklamacemi prý obvykle problémy nedělají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 7:37    Předmět: Citovat

Ja zbozi oznacene jako rozbalene obcas koupim, ale vzdy dopredu zavolam a ujistim se jestli je to opravdu jen rozbalene nebo vracene. Zatim vzdy prodejce nakonec rekl pravdu kdyz jsem jim rekl, ze jestli to ponese znamky pouziti, okamzite to vracim. Kdyz potrebuju napr. telefon nekam do vyroby, je mi uplne fuk jestli je rozbaleny nebo ne. Da se tak usetrit par korun.
Pripadne jsem kupoval klavesnici ktera jiz nikde nesla sehnat jinak nez rozbalena. Zadrhavalo sice jedno tlacitko coz jsem rychle opravil odstranenim plastoveh otrepu, ale jinak OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 7:47    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
... s reklamacemi prý obvykle problémy nedělají.
Můžu potvrdit, aspoň u levnějších věcí to bývá naprosto bez problémů. Třeba vadnou RAMku mě poslali obratem kurýrem bez jakéhokoliv reklamačního dokladu nebo komunikace, na nic se neptali. Možná proto že na dané zboží měli reklamací jako na běžícím pásu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33940
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 7:51    Předmět: Citovat

Niekedy predavaju tie rozbalene veci drahsie ako nerozbalene Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 11:08    Předmět: Citovat

Ahoj,

Tohle odhaduji tak na třičtvrtě roku každodenní práce... Zkusil bych jim to vrátit.

u Alzy bych taky už nikdy nic nekoupil. Vzpomínám si, jak tam táta před mnoha lety objednal LCD televizi, která byla taky rozbalená a jen "z výstavy"... No bylo to v době kdy ty LCD začínali a protože jí chtěl do pokoje jen jako podřadnou když se vrátil z nemocnice aby měl na co z postele koukat jeho hlavním parametrem byla cena.
Když jsme mu to tehdy s matkou vyzvedli bylo to v krabici od něčeho jiného, měla trochu naražený roh a uvnitř byl ovladač od nějakého DVDčka který s tím nefungoval. Tak se to jelo vyreklamovat, měli ještě jeden kus, taky z výstavy. No a když se vyzvedl ten druhý kus, nebyl ani v krabici ale omotaný jen bublinkovou fólií a taky bez DO !!!! Tak se šlo rovnou z výdejního na reklamační a potom naši nějaké dva připlatili a objednala se tam nová a nerozbalená...

Co se týká Lenova, ne všechny výrobky mají špatný ale musí se dobře vybrat. Já mám ThinkPad T530 a táta ThinkPad T420. Jsou to původní řady co navrhlo IBM a zůstaly u stejných technologií i pantů atd... Troufnu si tvrdit že kvalita provedení je tam znát...
A samozřejmě, nový jsme ho nekupovali ani jeden, protože stojí běžně 40-50 tisíc.
Já na inzerát za 7.tisíc a táta ho odkoupil z firmy když jim je měnili.

Také Dell Latitude jsou dobré. Ale prý ne HP, Asus, Acer atd..

Ostatně u HP jsem se přesvědčil sám, když sem dostal zadarmo od známých kus který cykloval. Protože byl abnormálně a podezřele zachovaný dal jsem ho do opravny. Už i podle popisu na internetu to svědčilo problémům s BGA, který se po zanesení chlazení začně přehřívat a vzniknou trhliny v cínových spojích, nebo se znehodnotí. Čekal jsem snad měsíc a půl, ten BGA kupovali nový ze zahraničí a měnili ale neopravili to. Po opravě obraz byl ale značně poškozený tak jsem ve finále neplatil nic a oni prodělali kalhoty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 20:07    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
... s reklamacemi prý obvykle problémy nedělají.

No co ti ja viem, mne sa na ziadost o reklamovanie telky ani neunuvali odpovedat...ale kedze mam zaplatenu 5r predlzenu zaruku, tak si ich to tak ci tak neskor pocka Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 21:39    Předmět: Citovat

No, odpověď od Doupěte Zelený Příšery už přišla, notes pojede v nejbližší době zpátky jak namydlenej. Takže ochota k řešení tam nějaká je ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 22:00    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Také Dell Latitude jsou dobré. Ale prý ne HP, Asus, Acer atd..

No, ja ti teda nevím, ale dnes bych kupoval jen HP nebo Acer. Asus po velkém zvážení a Della nebo Lenovo raději vůbec. Občas to spravuji a je poznat, která značka má i na opravy, ale musíš taky rozlišovat jednotlivé konfigurace. Nelze v žádném případě porovnávat něco v cenové relaci 10 tKč s cenovou relací 50 tKč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 22:27    Předmět: Citovat

Oblíbené jsou repasy Latitude E6xx0, to není úplná bída, byť toho plastu je tam taky víc a víc. Záleží na provedení šasi, některé je konstrukčně úplně na palici, jindy je to super, a přitom stejná cena…

Ale onehdá jsem měl v ruce Toshibu kde nebyla absolutně žádná výztuž, takže se to kroutilo jak žížala jen při hýbání víkem, se sundaným spodkem vůbec katastrofa. Mosazné kroužky se závitem samozřejmě vytrhané snad ještě v záruce. Toshiba vůbec poslední leta na střelbu, ventilátor přes půl laptopu od pasivu, posraný BIOSy (aktuálně mám zcihelněný dva kusy jenom tím, že zjebali oficiální BIOS, si to budu muset ručně upravit a přehrát přímo na EEPROMce Rolling Eyes ).

Jinak moje reklamační zkušenosti se zelenou čúzou příšerný, hlavní důvod, proč už tam v životě nekoupim ani šroubek. Ani vlézt už tam nechci, ten styl „naval prachy a vypadni hovne“ člověka praští přes hubu sotva projde dveřma té jejich centrály…


Naposledy upravil Behemot dne čt květen 18 2017, 5:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 23:52    Předmět: Citovat

No já už pro jistotu volil "americký zahájení" = žádný plížení se při zdi, ale z fleku střelba ostrýma, pro začátek pod nohy = písemně oznámeno, že jestli s tím na fleku něco neudělají, jdu na ČOI a dám je sežrat novinám ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt květen 18 2017, 6:00    Předmět: Citovat

Ještě bys to mohl do třetice poupravit, žes ten NB nakonec objednal sám Rolling Eyes
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: čt květen 18 2017, 7:34    Předmět: Citovat

Standa99: Very Happy
EKKAR: poučil ses, nebo se chystáte zase něco "rozbaleného" objednat ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund