Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosím o kvalifikovaný odhad odběhaný doby u NTB
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 22:09    Předmět: Prosím o kvalifikovaný odhad odběhaný doby u NTB Citovat

Dostal se mi pod ruce NTB Lenovo B50-50. Datum výroby znám.
Ale chci znát názor lidí dnes a denně se potýkajících s nejrůznějšíma NTB na otázku:
JAK DLOUHO SI MYSLÍTE, ŽE JE TENHLE KONKRÉTNÍ KUS POUŽÍVANEJ?

Díky za help.



DSCN3942.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN3942.JPG
 Velikost:  239.48 kB
 Staženo:  163 krát


DSCN3951.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN3951.JPG
 Velikost:  261.32 kB
 Staženo:  142 krát


DSCN3959.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN3959.JPG
 Velikost:  267.47 kB
 Staženo:  158 krát


DSCN3961.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN3961.JPG
 Velikost:  263.1 kB
 Staženo:  168 krát


DSCN3962.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN3962.JPG
 Velikost:  291.88 kB
 Staženo:  136 krát


_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 22:16    Předmět: Citovat

Podla mna to nie je velmi pouzivane, kedze vsetky pismena na klavesnici vidiet.

Ak to chces vediet presne, pozri sa do SMARTu HDD, ak je disk povodny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 22:25    Předmět: Citovat

Nechci ho zapínat - aspoň zatím ne. Byl mi nabídnutej k odprodeji. Prodávající tvrdí, že ho používal jenom několik dní a pak ho odložil, protože získal modernější a výkonnější. Proto se ptám praktiků na odhad doby používání.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pravoslav



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 138
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 22:49    Předmět: Citovat

Tak ze svých zkušeností mohu dodat, že za pár dní bych ho takto nestihl "opotřebovat". Slovní spojení "několik dní" je relativní pojem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 22:55    Předmět: Citovat

Presne tak. Sice plasty na tychto lacnych Lenovach su hrozny hnoj, ale za par dni sa to takto neopotrebuje. Kazdopadne by som to nekupoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 22:58    Předmět: Citovat

Půl roku a dva majitele to za sebou má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 23:12    Předmět: Citovat

Můj NTB je používaný skoro každý den už 5 let a je méně odrbaný než tento. S tímto buď někdo nešetrně zacházel, nebo má naběháno až až.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pravoslav



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 138
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 23:27    Předmět: Citovat

Já myslím, že by vůbec nebylo od věci, se prodávajícího zeptat, kde (při jaké činnosti) byl notebook používán.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 23:36    Předmět: Citovat

Pravoslav napsal(a):
Tak ze svých zkušeností mohu dodat, že za pár dní bych ho takto nestihl "opotřebovat". Slovní spojení "několik dní" je relativní pojem.
rnbw napsal(a):
Presne tak. Sice plasty na tychto lacnych Lenovach su hrozny hnoj, ale za par dni sa to takto neopotrebuje. Kazdopadne by som to nekupoval.
p32 napsal(a):
Půl roku a dva majitele to za sebou má.
elektrosvit napsal(a):
Můj NTB je používaný skoro každý den už 5 let a je méně odrbaný než tento. S tímto buď někdo nešetrně zacházel, nebo má naběháno až až.
protože ač je to striktně proti pravidlům, teprve takhle v kumulovaným součtu to dává informaci velice výživnou.

A já se musím omluvit za malou lest, který jsem se dopustil při popisu mýho vztahu k tomu NTB.
Ten totiž koupila moje drahá polovice v í-šopě "U Zelenýho Z M R D A" jako "pouze rozbalené zboží" = zlevněnej na 10 436,- českejch kulatejch proti novýmu s cenou 11 990,-, doprava grátis. Datum výroby na krabici i na nálepce zespoda je 16.05.30 = 30.května 2016 - to by nic neznamenalo, kdyby kus opravdu jen ležel ve skladu.

Na první pohled se mi ale na něm něco nelíbilo - zmuchlaný okraje ochranný netkaný textilie i mezi víkem a klábosnicí. To by jen vybalená mašina měla těžko. Pak jsem se podíval na ten hřbet u pantů (koukal jsem jestli nejsou nalomený), kde jsem našel něco zelenýho, co vypadá jako by s tím NTB už někdo vzal Zelenýho Z M R D A po palici a špatně to pak z toho NTB utřel. A po podívání se na otevřenej NTB i bez zapnutí jsem na fleku prohlásil, že tu mašinu někdo minimálně půl roku dost nešetrně zneužíval - stačil ten vydrbanej touchpad a oblejskaná klábosnice na nejčastějc používanejch klávesách a prostředku mezerníku. Zejtra jim to jdu poslat zpátky ne jako vrácený zboží, ale jako reklamaci s pohrůžkou nahlášení pokusu o podvod na ČOI a běda jim jestli nevycálujou do koruny celou cenu, nebo nepošlou jinej, aspoň trochu slušně vypadající kloudnej kus.

Jasně, řeknete proč jsem si to nezařídil sám - jenže tohle si chtěla moje polovice od začátku do konce dotáhnout ona sama a když mi řekla že má vyhlídnutý Leninhovno, dal jsem od toho ruce pryč úplně... Marně jsem jí vtloukal do hlavy, aby od Z M R D A nic nekupovala ... Je to marný, je to marný, je to marný ...

Takže díky vám, kluci, za potvrzení mýho odhadu - a držte mi pěsti, ať to aspoň vyjde s tím vrácením ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne út květen 16 2017, 23:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 23:37    Předmět: Citovat

Tipuju 3-4 roky každodenního používání. Nechci vidět, co se vysype z klábosnice, nechci vidět, jakej bordel bude naluxovanej uvnitř.
Za půl roku i kdyby intenzivnějšího používání se povrch takhle nevyleští.

Kamarád má podobnej model na benzínce. 3 roky starej, běží 3-4x tejdně po dobu 14 hodin. Nemá myš, používá dotykplacku. Ale takhle vymrdanej... to vážně není.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill


Naposledy upravil MetalGod dne út květen 16 2017, 23:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 23:44    Předmět: Citovat

Romane, 3-4 roky ne - je fyzicky bez 14 dní rok starej. Ale rozhodně není jen rozbalenej a vrácenej, jak se snažili na webu nablít lidem do hlavy. Zítra ho zkusím nahodit a mrknu se na S.M.A.R.T. disku. Údajně v tom má bejt Wirus 10 Houm(less), tak jsem zvědavej, jak se to bude tvářit ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út květen 16 2017, 23:51    Předmět: Citovat

Jak jsem dopsal vejš. Jestli je to tak, jak píšeš, buď je materiálově šizenej, nebo ho někdo sakra trápil. Dyť vypadá jen o polovinu líp jak moje PS/2 klábosnice BenQ, který bude 11 let, na který píšu tisíce a tisíce nesmyslů denně, na který jsem paříval tak, že jsem pod ní stůl rozvrzal!

Jestli budou skřeti zlobit, klidně bych s tím navíc nakrmil tisk.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3499
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 5:10    Předmět: Citovat

EKKARe a teď se polož na otázku: Stálo těch ušetřených cca 1.500 za to?
Právě z tohoto důvodu nikdy! přes e-shop nekupuju rozbalený/použitý/opravený atd. zboží. Proč? Protože v něj nemám důvěru. Proč ho jen tak někdo rozbalil a nechal ležet, nebo vrátil? Protože se mu nelíbilo? Blbost, to si ho klidně mohl předem omrknout/vyzkoušet někde vystavené a pak objednat levněji v e-shopu. Ale protože e-shopy takovéto slevněné zboží nabízejí, tak to asi někteří lidé kupují a tady docela platí citát "Nechci tu slevu zadarmo".
Samo, že taky někdy nakupuju ve slevě, ale vždy věci jednoduché, skutečně levné (aby případně nebylo co ztratit) a hlavně tam, kde si zboží mohu prohlédnout a vyzkoušet. Když to prodejce nedovolí, nemám v něj a zboží důvěru a jdu dál. Však není jediný.
Člověče a teď upřímně, takovej zkušenej chlap a nechá svoji polovičku udělat takovou věc...

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 5:36    Předmět: Citovat

EKKAR 2017-05-16 ve 23:36:12 napsal(a):
....
Ten totiž koupila moje drahá polovice v í-šopě "U Zelenýho Z M R D A" jako "pouze rozbalené zboží" = zlevněnej na 10 436,- českejch kulatejch proti novýmu s cenou 11 990,-, doprava grátis. Datum výroby na krabici i na nálepce zespoda je 16.05.30 = 30.května 2016 - to by nic neznamenalo, kdyby kus opravdu jen ležel ve skladu.

Na první pohled se mi ale na něm něco nelíbilo ...

Jasně, řeknete proč jsem si to nezařídil sám - jenže tohle si chtěla moje polovice od začátku do konce dotáhnout ona sama a když mi řekla že má vyhlídnutý Leninhovno, dal jsem od toho ruce pryč úplně... Marně jsem jí vtloukal do hlavy, aby od Z M R D A nic nekupovala ... Je to marný, je to marný, je to marný ...
...
2 Eleman - po 26 letech manželství už mám jakous-takous představu, kdy něco dokážu zastavit ještě před průserem, a kdy to musím nechat doběhnout až do hnědýho konce - abych pak musel nastoupit sám a všecko dokopat zpátky do žádoucí figury. Ty asi nejseš ženatej, viď? Protože jináč bys věděl, že žádná ženská nikdy pořádně neví co chce, ale nedá pokoj dokud to nedostane...

Já navrhoval koupit DELL nebo Toshibu - a třeba v Mallu nebo v CZC, ale jak Leninhovnu, tak Zelenýmu Zm r d ovi jsem se chtěl na světelný staletí vyhnout. Ještě přikládám fotku displeje se zobrazením S.M.A.R.T. údajů o disku, dneska jsem ho napíchnul na nabiják a zapnul - ty hajzlové zelený se ani neobtěžovali s nějakýma výměnama, nechali tam v klídku původní disk s víc jak 800 zapnutí a necelým 1000 odběhanejch hodin, jen ho sformátovali a natáhli tam čistej Wirus 10 Houmless ... Diagnostiku baterky jsem radši ani nevytahoval ...

Jo a dneska jsem si hned při otevírání krabice uvědomil, co mi na tom NTB ještě hned ze začátku nesedělo - celej NTB i s krabicí SMRDÍ TABÁKOVÝM KOUŘEM = měl ho někdo někde na hospodě nebo v podobným prostředí, kde se prostě permanentně hulí. Tolik k "novýmu, pouze rozbalenýmu kusu" ...



DSCN3973.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN3973.JPG
 Velikost:  231.76 kB
 Staženo:  226 krát


_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st květen 17 2017, 6:45    Předmět: Citovat

Podobně mi jeden prodejce nabízel rozbalený LED monitor za plnou cenu a ani se netajil s tím že ho zrovna používá při opravě PC. Údajně si ho jenom "půjčil na pár minut" protože ten jeho má poruchu.
Možná nelhal ale věř tomu. Pak se člověk diví že odejde podsvit těsně po záruce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund