Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektrický hřeben
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá květen 12 2017, 18:24    Předmět: Elektrický hřeben Citovat

Zdravím všechny, chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s tímto hřebenem. Jedná se o použití na kočičáka, který dotáhl blechy pravděpodobně od veta při kastraci. Zatím nic nezabralo pipeta o ničem, šampon jsem nezkoušel, protože kocoura ani 2lidi neudrží.
https://www.moje-medisana.cz/pece-o-telo/odvsivovaci-hreben/elektricky-odvsivovaci-hreben-medisana-lcs-41015
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá květen 12 2017, 19:35    Předmět: Citovat

Většina pipet, obojků a pod. nefunguje, paraziti jsou na ně po jedné, dvou sezónách rezistentní.

Hřeben absolutně nemá smysl, většina blech, pokud jsou, tak nejsou na pejskovi, ale v prostředí okolo, takže bys musel pořád dokola česat a česat a česat... ...kdykoli na pejska z prostředí naskáčou nový blechy, takže vlastně celodenně. Nehledě na to, že by mu ta elektřina asi nebyla příjemná.

Smysl zato má, dát pejskovi přípravek, který blechu otráví, jen co na něho skočí. Je potřeba, aby ten přípravek byl co nejnovější co do účinné látky (kvůli rezistenci) a zároveň měl dobrý reference. Jedna známá veterinářka doporučila, ať Rózičce koupím NextGard nebo Bravecto. Je to ve formě pamlsků, v organismu se to nemetabolizuje a je to relativně neškodný. Rozhodně to nadělá míň paseky, než nadělají blechy (přenos infekcí, parazitů, otravný drbání, mnozí pejsci, hlavně starší, mají na bleší sliny alergiju). U nás tuhle sezónu ale naštěstí zatím s blechama nebojujeme. Ale to brzo přinde...

Zdraví Jura a fenka Rózička.

Edit:? teď se dívám, že je řeč o kocourech. No, co jsem napsal, platí i pro kocoury, ale bacha- některý psí přípravky jsou pro kocoury vyloženě toxický a můžou kocoura i zabít. Chce to ověřit si to. A poradit se s veterinářem.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá květen 12 2017, 19:44    Předmět: Citovat

Hřeben jsem nezkoušel ale na blechy to nebude dost účinné. Kočka stejně roznese vajíčka po bytě a tam ten hřeben nepomůže, jedině chemie. Aspoň preventivní postřik pelechu a míst kde se kočka zdržuje je určitě vhodný i při rychlém odblešení, jinak se blechy můžou nalíhnou znova. Je na to vhodný třeba Biokill pro kočky (pozor - psí Biokill je pro kočky silně toxický).

Radši bych moc dlouho neexperimentoval a nasadil chemii než blechy zamoří celý byt...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá květen 12 2017, 20:17    Předmět: Citovat

Dnes jsem vše povysával a desinfikoval a vypral co šlo vyprat. Kocour dostal Frontline, ale moc tomu nevěřím. Horší je přístup veta, než šel kocour na kastraci 100% blechy neměl, kartáčoval a kontroloval jsem ho obden! A že by za hoďku "vyrostly" vajíčka do dospělosti? To si myslím, že je nesmysl a ještě měl tu drzost nabízet různé přípravky včetně Bravecta, který se dodává jen vetům. Pro kočky zas jen pipeta, což si myslím, je bez naděje na úspěch. Sám mi řekl, že svým kočkám dává ty psí, no a chtěl 700Kč, takže asi změním veta i když to bude dál, ale s tímto přístupem fakt nesouhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 9:17    Předmět: Citovat

Vymačkat přípravek proti blechám v pipetě kočce za krk a do hodiny jsou všechny kaput. Pak už jen vyčesat. Dvě ze tří koček co mám jsem si donesl jako zablešené koťata, výše uvedený postup vždy fungoval. Doma nikdy žádné blechy nebyly. Pokud jsou to jenom bytové kočky, tak pravděpodobnost že chytí blechu je velmi mála. Pokud jsou venkovní tak ano, mohou donést. Ale spíš si donesou klíštata a nebo škrkavky z myší co sežerou. Za ty roky chytila v bytě jedna kočka jedinou blechu - neustále šmejdí okolo bytových dveří a tudy zřejmě blecha ze psa od souseda pronikla.

A že kastrace kocoura stála 700Kč? To máš ještě levné a buď rád, že nemáš kočku, protože by sis ještě připlatil. Upřímně nevím co se ti na tom zdá drahé - je to jednorázový úkon a klid nadosmrti. Pořád je lepší nechat kočky vykastrovat, než pak po přejeté kočce hledat 4 týdenní koťata, bez pravděpodobného úspěchu. Dost na tom, že jsem v rodině zvířecí hrobař - ještě myslet na to že někde umírají čtyři koťata hladem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 9:27    Předmět: Citovat

Přípravek Frontline je k ničemu, mám to ověřený. Jedině Stronghold, jenže ten není volně prodejný a u mýho veterináře stojí 300Kč. Když některá z mých koček dotáhne blechy, používáme už roky ověřený spray BOLFO. Je stoprocentně účinný. Musím ho ale objednávat, v lékárnách není k disposici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 10:06    Předmět: Citovat

Nakadah napsal(a):
Doma nikdy žádné blechy nebyly...
Pokud se donešená blecha hned zlikviduje tak k zamoření bytu nedojde. Ale stačí krátká doba a může naklást vajíčka. Nové blechy se zpravidla "nachytají" zpětně na kočku nebo psa a drží se hlavně u něj nebo v jeho pelechu.

Blecha se dá zjistit včas, horší je když se do bytu dostane pouhé vajíčko nebo larva. Nezjistí se to hned a po rozmnožení bývá pozdě. Navíc pokud v bytě není chované žádné zvíře na němž by blechy parazitovaly tak napadnou člověka a rozlezou se doslova všude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 10:54    Předmět: Citovat

Nakadah: to jsi špatně četl, za kastraci si vzal 600Kč, ale za ty tablety proti blechám chtěl 700Kč a přípravek se dodává jen vetům a je v tabletách pro psa.

Vykastrování kočky je dražší, před 5lety mě to stálo 900Kč, když jsi zrovna na pracáku, tak to není málo. Až jsem si ji vycvičil, že doklusala na žrádlo na zapískání, když byla někde zašitá tak na tleskání, tak mi nějaký ha*zl ubil a když už byla v posledním tažení strčil ji k plotu.

Stasek: Bolfo jsem se díval je pro psy i kočky a není to takový prevít, jako byl Difusil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 13:10    Předmět: Citovat

Bolfo je pro kočky neškodný, máme jich 14, jsou to kočky venkovní, a občas, když nějaká něco dotáhne, tak to spolehlivě zlikviduje. Objednej si ho a uvidíš výsledek.
Jinak k cenám, záleží jak který veterinář. Nám kastroval kocoury za cca 3 stovky a kočky za 6. Ale jsme u něj jak doma, tak jsou to ceny jen pro nás, protože ročně u něj necháme za očkování a případný zákroky dost peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 14:34    Předmět: Citovat

Stasek: díky za radu už jsem našel na internetu slušnou cenu s osobním vyzvednutím, jen doufám, že ho hned tak potřebovat nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 17:00    Předmět: Citovat

citace:
šampon jsem nezkoušel, protože kocoura ani 2lidi neudrží.

Tenkrát jsem na to vyrobil přípravek ze středně tlustýho prkýnka 50x10cm,na kterym bylychycený samořezama spony a popruhy ze starý krosny.Přední se vážou na zdrh k sobě,zadní sólo na zdrh nad patama.Takto upnutej kocour jde odblešit i s hlavou normálně ortosanem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 535

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 17:35    Předmět: Citovat

Frontline se ve velkém pančuje, to je také důvod toho, že často nefunguje. Od veta dostávám pipetu něčeho podobného za 50kč, vždy to fungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 17:40    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
.... šampon jsem nezkoušel, protože kocoura ani 2lidi neudrží.
....
Máš používat patentovaný technologie - KOČKONOS! https://www.youtube.com/watch?v=YGQpjpHMwr0 !!!!!!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 21:10    Předmět: Citovat

A pokud máš to "štěstí" že ti zamoří prostředí tak mám ověřený Bio Kill. Na 1 místnost tak 1 litr. Tedy nešetřit. Těžký boj.
_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 13 2017, 21:29    Předmět: Citovat

2 Soemtron - bohužel, máš tam hned na konci informačního textu zvýrazněnou informaci:
citace:
Zamezte možnému styku koček s přípravkem, je pro ně toxický!

A právě kočičáka, co si od vet-Mengeleho dotáhnul blechy, se týká celej dotaz ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund