Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Závada na TV LCD Thomson 40FW3323
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 19:24    Předmět: Citovat

Syron ,děkuji za sdělení a doporučení ,nevím čím začít s odpovědí ale asi tak,ty napětí měřil všude kde bylo třeba oscilem kolega v TV servisu který to dělá na živnost už asi 20 let tak si myslím že ví co a jak měl dělat z tohoto pohledu další cesta nevede krom teda toho SD ,no ale protože mám čás a jak píšeš i v tomto směru trpělivost a nemám co doma přes zimu dělat jsem se rozhodl nakonec nekupovat další byt funkřní a použitou zákl. desku nýbrž koupit ještě třeba další 2 paměti na ali.. dát tam patici abych neodrovnal těmi výměnami spoj už tak docela /unavený/ a zkoušet tam dávat rúzné náplně nalezené na inetu jelikož jsem po sdělení dalších servisáka z Opavy zjistil a byl informován o tom že ty spi flash jsou nevyzpytatelné,velice náchylné na změny kolísání sítě a že největší kámen úrazu je právě ta pamět která se prý chová někdy jako neřízená střela a dokonce i po půl roce ok chodu TV si to pamět rozmyslí a zkolabuje.
Navíc hlavně u této desky z číny se kterou si Thomson určitě neudělal dobré jméno to dělaj předostně tak uvidím jak pochodím .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 22:47    Předmět: Citovat

Zdravím,dík za odpověď. Kolísání napětí sítě by se vůbec nemělo u těchto teevizí uplatňovat. Všude jsou stabilizátory. Samozřejmě to platí, pokud jsou ty zdroje v pořádku. Ale Heno navrhoval právě kontrou zdrojů. to se týká i stability napětí a zvlněni. Je i možnost různé kvality pamětí od jiného prodejce nebo výrobce? S tou objimkou by to možná stálo za pokus, otázka jestli ta objímka neovlivní funkci paměti. Pokud opravdu ty poruchy způsobují výpadky nebo poklesy napětí zdrojů, je tu ještě jedna možnost, i když ne moc častá.

Pokud jsou použity blokovací keramické kondentátory, tyto potvůrky někdy způsobují zákeřné a nepravidelné svody, které se velmi těžko hledaji právě kvůli velmi nepravidelnému a ničím neovlivnitelnému výskytu. Už mne v různých zapojeních mockrát potrápily. nedají se uměle vyvolat ani nahříváním, ochlazováním ani mechanickými vlivy. Ale neznám konkrétmí situaci, a je to takovéto stébélko pro tonoucího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so březen 06 2021, 7:15    Předmět: Citovat

No tak jak mě to líčil ten zkušený a věhlasný široko daleko v okolí a doporučovaný kolegou ajtákem z tam servisák tak jdem to tu dal ,byt se mě to také moc věřit nechtělo ale ano poukazoval tam mimo jiné a dával velký důraz na ty jak čípy paměti které se od různých výrobců byt pod stejný značením údajně různí tak tou samotnou náplní která se pokud není naprosto ok o originál od výrobce můlže nějaký čas jít ale po čase něco znelíbí a jít přestane jak má.No s ta samotná patice by snad mít vliv na chod paměti mít neměla ponevadž by se pak ani nesměla a nedala stejným způsobem programovat pokud by to bylo tak náchylné ,poněvadž na tom programátoru samotném se patice nachází rovněž.
No a stěmi pevnými C jsi mě trochu dostal ne že bych nevěděl o tom že mívají mnohdy svody apod. ale jak to chceš změřit a zjistit ???To už obyčejným multimertem ani náhodou pokud něčím jiným vůbec i když netvrdím že nemusíš mít pravdu .Ale ta samotná tebou uváděná nepravidelnost je nemožné pak ovšem vysledovat a zjistit.

Ještě mě napadlo když jsem ted brouzdal na ali že by se snad možná dalo na laborování a lepší možnost výměny chipu 25Q64 paměti raději objednat s klasickým DIP pouzdrem pro 8pin protože se i vyrábí v tomto provední ,mělo by to teoreticky vyjít na stejno ne ?

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210305221916&SearchText=memory-chip++25Q64



No ale celkově shrnuto v kostce ,tím že je tam tolika možností byt příznávám že v mém případě nejspíše blbost nicméně těžko odhalitelná už stojí snad za pokus desku oživit vyzkoušením různých jak pamětí od ruzných výrobců tak náplní včetně kterých se na inetu nepochybně s různými úpravami nachází nespočet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Swen



Založen: Feb 16, 2015
Příspěvky: 69
Bydliště: Lovosice

PříspěvekZaslal: so březen 06 2021, 17:25    Předmět: Citovat

Když to tu tak čtu, tak by mě zajímalo, kolik už ty experimenty stáli??
Vymejšlení kravin jako pamět z číny a náplň z polska mi přijde jako nahrávat náplň z polska do vadné paměti.
Nechápu proč nedat hned 350,- sahymu za origo náplň v origo čipu a mít klid, než takhle blbnout s něčím co možná bude po dost velké námaze fungovat a možná taky nikdy Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne březen 07 2021, 11:12    Předmět: Citovat

No právě čteš byt až u konce mé myšlenky ,za ty prachy s poštovným u SAHY cca za 500 ,.koupím provozuschopnou byt použitou zákl. desku na allegru když už, jen se do ní trefit až ji někdo nabídne ,dále jak píšeš není zdaleka jisté s jakým výsledkem by to mohlo dopadnout s tou byt správnou spi flash od SAHY protože to může být nakonec uplně něčím jiným.
Dále ta paměti s číny kterou tady zavrhuješ myslíš že ji ta od SAHY dělá nějaký jiný výrobce ??? Laughing To já si rozhodně nemyslím a bude nepochybně také z číny i ta od SAHY a nápln ok v tom bych se tebou docela souhlasil i když je otázkou proč by ty náplně např. v Thomson foru PL měla být špatná od originálu ,a za dašlí vždyt mě to za dané situace nic nestojí beru to spíše jen jako zábavu nic mě nehoní a naprogramování mě také udělá kolega ze servisu zadara tak o co jde ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po březen 22 2021, 18:16    Předmět: Citovat

Tak se to opět ozvývám a podávám raport , Very Happy no smajlík se směje já už méně,nakonec jsem vypátral prodejce obou desek, zdroje i základní pro tu TV Thomson a dal za ně 800,-.použité ale údajně v cajku což si myslím že za dané situace je a byla to lepší varianta než kupovat pamět jen od SAHY za 400 s bůhví jakým výsledkem ,no jakým už vím ,neblahým poněvadž když jsem dnes tu dodanou zákl. desku namontoval s vědomím že je zdroj ok podle sdělení místního tv servisu po zapnutí skutečně slavil TV naběhla ¨zvuk obraz ok naladil poláky v MPEG4 jelikož to už nemá DVB-T2 a prostě spokojenost ,nechal běžet cca 2 hod. vypnul a po cca 3 následujících hod. nově na zkoušku zapnul a byla konečná ,šel už jen zvuk obraz tma .
Z toho jsem vydedukoval že to má nejspíš na svědomí zdroj. deska kterou jsem vyměnil pak za tu nově poslanou a už to nešlo rovněž takže nejspíše dochází asi ve st.b. náhodile a jen někdy ke zvlnění napětí které následně způsobí rozhašení te spi flasch kdybych měnil jen tu samotnou pamět od SAHY tak jsem si spíš moc nepomohl.
Zítra naběhnu do servisu aby mě spi flash nově nakrmill a uvidí se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2021, 6:42    Předmět: Citovat

Tak se tu opět hlásím a sděluji další poznatek v souvislosti s oživováním TV PH 3323 a nakonec po objednání použitých desek /zdroje+sign./pro tuto TV jak došli zjistil k mému zármutku že se jedná rozměrově a jiným rozmístěním konektorů a zdánlivě jiné desky oproti mým které se ale jak jsem posléze zjistil přece jen dají k mé TV danými konektory připojit .
Nejdříve jsem zkusil /bez výměny zdroje/který měl být dle ujištění servisního opraváře od kterého jsem desky kupoval být v pořádku a TV k mé velké úlevě naběhla a šla jak má ,po asi 3 hodinách testu jsem TV vypnul a po dalších cca 3 hod. pokusil opět zapnout a bylo opět vymalováno ,prostě obraz nenaběhl a šel pouze zvuk.
Po konzultaci s prodejcem desek s jmenovaným opravářem v jedné osobě mi bylo sděleno že bude nejspíš vadný zdroj což by mělo svou logiku a zaměřil se na něj,vyměnil ho ale už během výměny zjistil že je asi 3x menší než ta má původní zprvu jsem myslel že je tu konečná ale nakonec se přesvědčil že konektory byt rozmístěné opět jinak se připojit dá .
Po propojení jsem TV zapnul ale obraz opět nenaskočil tak mě bylo technikem sděleno že se nejspíš jedná o jinou zdroj. desku co vyžaduje jiné zapojení na obrazovku. Poté co jsem nevědomky v přesvědčení vyměnil a nově naládoval spi flash u obou sign. desek jsem se nyní zaměřil na to bud ještě to jednou risknout a koupit chodící použitou zdroj. desku a nebo se tu pozeptat jaké změny je potřeba aby zdroj komunikoval ten nově objednaný s tou sing. deskou které byli ůdajně v naprostěm pořádku a byli vytaženy z chodící TV . Zapojení mého pův. zdroje se mě podařilo nakonec stáhnout a najít ale ne už od toho nově dodaného aby se dalo zjistit jaká změna na výstupu pro podsvit apod. mezi deskama je a zda se to vůbec dá předělat /přizpůspbit/ tak zní a směřuje můj dotaz než bych se eventuelně rozhodl koupit další zdroj. desku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund