Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV Gogen, oprava LED podsvícení
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: so květen 06 2017, 9:49    Předmět: TV Gogen, oprava LED podsvícení Citovat

Ahoj.
Dostal jsem TV Gogen,která má vadné dvě diody na jedné ze dvou Led pásků.
Ozn. VESTEL 32 inch rev 0.2 tis 4A 94V-0 1612.Je nějaká náhrada za tyhle jednotlivé Ledky? Našel jsem že to jsou asi 2835,ale nevím,jakou teplotu barvy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: so květen 06 2017, 19:49    Předmět: Citovat

Tak Led má být asi studená bílá 3528.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út únor 05 2019, 14:41    Předmět: Citovat

Ahoj Pavle ,tak jsem po intenzivním serfování nakonec našel a narazil na tvé vlákno na které jsis nakonec i sám odpověděl takže už asi nebylo třeba na to reagovat .
Mám obdobný problém u TV Gogen 32 palců TVF 32157 WEB šasi vestel mohu upřesnit /u které jsem loni měnil zákl. desku/po bouřce díky přepětí. Včera mi odešel obraz konkrétně podsvícení obdobně jako tobě a protože jsem to nikdy nedělal a nemám v tomto směru dosud žádnou zkušenost chtěl jsem tě poprosit o radu než se do toho pustím protože v servisu bych za to údajně musel zaplatit cca 2 - 3 tisíce.což se neoplatí když ještě je pouze v DVB-T a zanedlouho se bude muset pořídit setopbox /případně/jet dále přes sat / bez nutnosti použití setopboxu.
Usuzuji že TVGogen používá ne samostatné ledky jako např. LG apod. ale ty tzv. pásky hm tady vidím komplikaci v tom že celý pásek plnohodnotně nahraditelný bych nejspíš na aliexpresu nenašel protože oni neznají nějakou značku vymyšlenou v česku ,leda že bys např, věděl kterou jinou zn. by se dala nahradit ?
S ohledem na to že ale jak sám píšeš jsi sháněl pouze jednu ledku tak usuzuji že ji tam chceš nahradit asi v SMD provedení na ker. tělísku že ?Nebo by se v krajním případě dala vykrátit a bude na chvíli klid co říkáš ?S tím že by tam by tmavý trvalý flek v obrazovce otázkou je zda hodně viditelný ,krom toho aby ty ledky nedosluhovali postupně a nemusel dispej obrazovky rozdělávat co měsíc tak je prý vhodné snad snížit napětí u chipu na zdroji .Tod jen mé prvotní zdroje informací ted už očekávám tvé rady a zkušenosti za které ti moc děkuji.
Zdraví Pepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1111
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 17:05    Předmět: Citovat

Podsvit (pásky LED) jsou většinou součástí panelů, a mají své označení. Takže by mělo stačit zjistit jejich "part-number" a začít hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 17:17    Předmět: Citovat

Děkuji ti za sdělenou informaci,no psal mi právě jeden technik ze Zlína co dělají servis pro Gogeny TV že ty led pásky mohou dodat 2x300 + dobírka cca 750 celkem no nevím jestli ještě tak dalece s ohledem na stáří TV do toho ještě tak dalece jít prý se to má vyměnit za nové všechno jinak to zanedlouho zase odejde .
Hrome ano zjistit nějak to výr. číslo a podle toho za pár babek objednat na ali to by za pokus stálo,rozdělávám tu obrazovku musím vyřešit nějak šetrné odlepení té pl. bílé krycí folie nad ledkami která je bohužel přilepená a dost to drží asi nahřeji zespod od plechu fénem uvidím a pak až to odkryju budu chytřejší i když si od toho moc neslibuju že tam bude něco napsané u toho pásku a i kdyby tak to nejspíš nebude pasovat s označením na ali to nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 17:52    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
...no psal mi právě jeden technik ze Zlína co dělají servis pro Gogeny TV že ty led pásky mohou dodat 2x300 + dobírka cca 750 celkem no nevím jestli ještě tak dalece s ohledem na stáří TV do toho ještě tak dalece jít prý se to má vyměnit za nové všechno jinak to zanedlouho zase odejde .
Hrome ano zjistit nějak to výr. číslo a podle toho za pár babek objednat na ali to by za pokus stálo,rozdělávám tu obrazovku musím vyřešit nějak šetrné odlepení té pl. bílé krycí folie nad ledkami která je bohužel přilepená a dost to drží asi nahřeji zespod od plechu fénem uvidím a pak až to odkryju budu chytřejší i když si od toho moc neslibuju že tam bude něco napsané u toho pásku a i kdyby tak to nejspíš nebude pasovat s označením na ali to nevím.

A "nestahuješ kalhoty, když brod je ještě daleko"?

pavel16 nahoře napsal(a):
Ahoj.
Dostal jsem TV Gogen,která má vadné dvě diody na jedné ze dvou Led pásků.
Ozn. VESTEL 32 inch rev 0.2 tis 4A 94V-0 1612. ...

Google:
https://www.ebay.co.uk/itm/STRIP-LED-VESTEL-32inch-REV0-2-TIS-4A-94V-0-1612-VES315WNDA-01-/112798332838

Jeden (z asi 10-ti obrázků toho odkazu) "říká" třeba toto (viz příloha).
Nenajdeš tam třeba něco stejného (podobného)?
Jestli je ovšem £25.32 (+ Poštovné: £5.66) "pár babek", to už nechám na tobě . . .



s-l1600.jpg
 Komentář:
VESTEL 32 inch rev 0.2 tis 4A 94V-0 1612
 Velikost:  110.09 kB
 Zobrazeno:  150 krát

s-l1600.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne st únor 06 2019, 18:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 18:01    Předmět: Citovat

Spíše bych doporučil za asi 423,- Kč i s dopravou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 18:02    Předmět: Citovat

No ty nabídky na ebay kde si to mohu samosebou objednat jsou dražší než u nás v serise ale i tak děkuji za podnětnou pomoc a informaci od Honzy ,ta druhá nabídka od P32 je už zajímavější .
Myslím že pokud se dopracuji k přesnému označení a bude to i na ali tak by se to dalo pořídit za třetinovou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 18:14    Předmět: Citovat

Na ALI jsou za asi 3 stovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 18:30    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Spíše bych doporučil za asi 423,- Kč i s dopravou
Na ALI jsou za asi 3 stovky.

Jj - výběr dodavatele (a samozřejmě s ohledem na cenu) je na něm.
Já jen reagoval na jeho pochybnosti o tom značení "na pásku!" (když si to nebyl schopen vyhledat sám, přestože mu to pavel16 nahoře naservíroval na "zlatém podnose") a proto jsem otevřel hned ten první odkaz na Googlu, abych použil to foto Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 19:23    Předmět: Citovat

Právě proto jsem se snažil poradit, ale vybere si určitě sám. Rád pomůžu těm, co se snaží a umí se vyjádřit hned napoprvé a ne až na desáté stránce vlákna. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 19:32    Předmět: Citovat

Tak jsem to konečně sundal horkovzduchëm


20190206_184807.jpg
 Komentář:
 Velikost:  243.53 kB
 Zobrazeno:  144 krát

20190206_184807.jpg



20190206_185204.jpg
 Komentář:
 Velikost:  237.38 kB
 Zobrazeno:  144 krát

20190206_185204.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 21:09    Předmět: Citovat

Pokud nesníží proud do ledek, má to tak na rok (podle toho jak dlouho to denně poběží). Včera mi do práce přišel děda s reklamací JVC 32", zakoupeno 07/2015. Tehdy měli nějakou akci 42 měsíců garance, ale podmíněnou registrací na netu, což děda pochopitelně neudělal, jinak by to měl ještě v "záruce". Ale měl s sebou 2 reklamační listy , kdy mu během dvouletky 2x měnili podsvícení ! Jasně, že s nastavením proudu do ledek se v service zabývat nebudou....
No, placenku děda odmítl, tak si to bohužel odnesl. Jen doufám, že k někomu, kdo ví, co má udělat. Já mu to ze svý pozice nabídnout nemohl Sad

edit: ty Gogeny jsou najmlich to samý co JVC - uvnitř co nejlevnější Vestel, kdo to servisuje určitě víte a kdo to dováží, to víte taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 8:07    Předmět: Citovat

To:Decmen ,no zdá se mi že tě (To :PC32) vyslyšel a jsem rád že se tu konečně někdo ozval co má s těmito TV zkušenosti a to především s tím mým Gogenem .
No já se z doslechu prodejců TV co toho ale na druhou stranu moc neví dozvěděl že se jedná o údajně tureckou TV ,úpak zas čínskou ale nikdo co by řekl že tento název zadal náš dovozce (tuším-TS-Zlín) který má pod sebu rovněž veškerý servis až někde ve Filipínách a je schopen zajistit jakýkoliv náhr. díl pro tyto TV.
No ale jinak musím říct že mě tato TV (samozřejmě jako druhá) vydržela cca 8 let nebýt odrovonané zákl. desky díky přepětí z blesku což ovšem výrobce nemůže ale jinak s ní byl velice spokojen .
Myslím si že může mít člověk smůlu i u značkové TV a viděl jsem ne málo video you tube ukázek kde měnili podsvit i na LG Samsung ,Philps apod. asi méně pak Sharp ,Toschiba z japonské produkce pokud se tedy vůbec v japonsku vyrábí , tak dalece už nevidím.
Nicméně bude samozřejmě hodnocení servisního technika zabývající se opravami TV cíleně asi jednoznačně vypovídající takže poprosím o radu u kterého výrobce (výrobců) se ty podsvity nejméně kazí abych věděl na kterou se příště zaměřit ,byt si myslím že odpověd bude asi těžká a už vůbec ne jednoznačná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 9:11    Předmět: Citovat

take iste podsvietenie mam aj ja na akai tv. Lenze tam mi po blesku odisla komplet elektronika. Opravena univerzalnym modulom za 10 eur, a navyse som si urobil vlastne ovladanie podsvietenia, kde si ho viem dost podstatne stiahnut, hlavne v noci. zaujimave je, ze podla povodneho plosaku, to podsvietenie bolo napajane nonstop???
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund