Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Monitor AG Neovo F-419, po zapnutí zhasne
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 16:12    Předmět: Monitor AG Neovo F-419, po zapnutí zhasne Citovat

Zdravím,

mám tu monitor AG Neovo F-419, který hned po zapnutí zhasne a opět se zapíná.

Nafouklý kondenzátor 470uF na 25V umístěný mezi 2 trafíčkama, co napájí CCFL, jsem vyměnil v naději, že nestabilita napětí na vadném kod. potom, co začaly výbojky odebírat šťávu, mohla způsobit, že řídící elektronika radši vypla celý monitor. Ale závada přetrvala.

Zkusil jsem odpojit všecky 4 výbojky a jednu z nich jsem rozsvítil z odděleného zdroje (měl jsem po ruce jiný invertor na napájení těch trubic). Monitor svítil (z jednoho rohu) a bylo vidět, že se nevypíná jen podsvícení, ale mizí i obraz na LCD.

Změřil jsem odpory na vinutích v tom trafíčku. Veprostřed na primáru předpokládaných řádově pár Ohmů (konkrétně skoro 0 po odečtení odporu sond na multimetru) a pak asi 1,3kOhmu na sekundárních vinutích na stranách. Vždy na jednom sekundárním vinutí se tam asi nabíjel nějaký kond. protože odpor postupně rostl až přestal téct proud a multimetr ukázal nekonečný odpor. Obě trafa mají totožné chování a naměřené hodnoty, tak jsem usoudil, že to je v pořádku.

Ještě abych nezapomněl, tak cca půl roku před výskytem této závady se objevila typická závada, že stále skákalo OSD menu a nešlo vypnout. To jsem vyřešil nejdřív odpojením toho panelu s ovládacími tlačítky od řídící desky (monitor běžel normálně i se uspával) a pak jsem tlačítka proměřil, vyčistil a propájel znovu konektor, který vypadal jako že tam je studený spoj a bylo to ok, ale to s tím asi nesouvisí.

Ještě podle ledky soudím, že se "restartuje" vždy celý monitor, protože ledka je 2 barevná - oranžová stand by a zelená power on. Vypnuto je tma. Při zapnutí se rozsvítí zelená a ta vždy shodně s monitorem zhasne úplně, je slyšet velice tiché cvaknutí od desky s řídící elektronikou a pak se to nahodí, rozsvítí se zelená a znovu to celé zhasne a tak pořád dokola. Obraz na monitoru je po tu necelou jednu sekundu v pořádku bez pruhů, kazů apod.

Je ještě něco, co bych mohl prověřit / zjistit / vyměnit než to vyhodím do sběru?

Díky za rady
Přikládám fotku desky.

K.



deska.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska.jpg
 Velikost:  273.35 kB
 Staženo:  205 krát


deska_detail.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska_detail.jpg
 Velikost:  243.6 kB
 Staženo:  198 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12042
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 18:08    Předmět: Citovat

nemáš ten stejný problém ?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2372800.html

tady je taky něco podobného . . .

https://elektrotanya.com/?q=hu/content/ag-neovo-f-419-monitor-lezarva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 19:10    Předmět: Citovat

Mám tu AG Neovo F-415 (totéž s menším panelem a bez DVI).
Když mi odešlo tlačítko (šipka vpravo), tak mělo v rozepnutém stavu svod řádově stovky Ohmů.
Ani jsem se nepokoušel o nějaké vyplachování, a rovnou jsem ho vyndal.

To tlačítko, kterým se to vypíná (do Stand-by) je konstrukčně úplně stejné.
Vyzkoušel jsi taky tentokrát, jak se to bude chovat s odpojenou deskou tlačítek???

Jestli to budeš šrotovat, zamlouvám si tu řídící desku.
Recipročně bych ti mohl nabídnout zapůjčení zdrojové desky, pokud bydlíš v dosahu.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 20:17    Předmět: Citovat

Ano zkoušel jsem to i bez t ovládací desky s tlačítky a dělá to to samé (měl jsem ji úplně odpojenou). Pokud by to šlo do šrotu, budu na to myslet a ozvu se přes SZ.

Jinak co jsem rozluštil z těch odkazů, tak mám asi ten stejný problém minimálně jako píšou na té polské stránce, ale neumím polsky ani ťuk, takže jen, co vycucnu z nějakého automatického překladu a ta druhá maďarská stránka - vypadá to na hodně informací, něco kolem toho FETu, co spíná napájení, ale víc jsem z toho nepochopil. Ten automatickej překlad je strašnej.

Vy tomu rozumíte? Jestli jo, budu vděčnej za tu důležitou informaci z toho textu, jestli tam vědí, čím to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 21:22    Předmět: Citovat

Máš nějaké staré trubice se kterými by jsi to mohl odzkoušet?
Já tam vždy napíchnu staré externě a hned poznám jestli funguje invertor a nebo je vadná trubice. A taky proměř trafa jestli mají stejný odpor na výstupu.Taky je možná vadné jedno tráfko.

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 21:30    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že jsem ty trubice rozsvítil jiným invertorem, tak předpokládám, že trubice jsou ok a vadný je invertor nebo zdroj.

Trafa jsem měřil jen zapájená v desce (nevyndaval jsem je zatím) a jak už jsem psal v úvodním příspěvku - obě dvě mají stejné hodnoty odporu všech vinutí. OSC nemám doma k dispozici, takže jsem je ani nevyndaval a neměřil víc. Zajímal by mě teď hlavně ten obsah stránek v té maďarštině, protože to si neumím přeložit tak, abych tomu dobře rozuměl. Uměl by si to někdo přečíst a říct mi jen, na co tam přišli? Smile Děkuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 21:34    Předmět: Citovat

Meraj napatia v momente ked sa to restartuje. Podla mna bude problem v zdroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 22:12    Předmět: Citovat

No napadlo mě zkusit odpojit tu silovou část, kde je ten spínaný zdroj a připojit tam nějaký externí zdroj, kterým bych to zkusit napájet a zjistit, jestli je vada v tom zdroji na desce. Ale potřeboval bych z něčeho odvodit nebo někde přečíst, jaké je výstupní napětí a jestli to tam jde na nějakém pěkném místě na rozhraní těch dvou oblastí (zdroj / invertor) odpojit a připojit externí zdroj o vhodném výstupním napětí a výkonu. Mám tu nějaké zdroje na pokusy. 24V ale asi jen 2A, pak tu mám 12V 50A a nějaké notebookové zdroje 18,5V 65W od HP a k tomu nějaké DC/DC měniče (jen snižovače napětí). Z toho bych snad při dobré vůli vykouzlil vhodný pokusný zdroj pro zbytek elektroniky, když budu vědět, jaké má být to napětí, které je na výstupu původního zdroje. Věděl by někdo, jak na to, prosím?

Tady je z těch odkazů v předchozích odpovědích schéma, které vypadá, že odpovídá té desce, co tu mám http://obrazki.elektroda.pl/4372337500_1346787692.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 22:24    Předmět: Citovat

Pre zaciatok odpoj trubice a vyskusaj, ci sa to bude spravat rovnako.

Vacsinou zdroje v LCD monitoroch davaju 12V pre invertor a 5V pre elektroniku, takze sa da na vyskusanie pouzit PC zdroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 8:05    Předmět: Citovat

S odpojenými trubicemi se to chová stejně. Pokusím se teda najít místo, kde odpojit a nahradit ten vestavěný zdroj. Pokud byste někdo věděl, kde do toho sáhnout, budu rád za radu, případně až to vyzkoumám, tak sem pošlu obrázek s prosbou, jestli by mi to někdo zkontroloval, že jsem se nesplet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 18:41    Předmět: Citovat

Tak se mi to moc nepovedlo. Podle schématu jsem v místech těch kondenzátorů, které stabilizují výstupních 5V a 12V (pokud jsem se nespletl), připojil odpovídající napětí. Monitor naskočil a asi po 3 sekundách pšouknul ten integráč (jeden ze 4) co jsou poblíž těch napájecích konektorů pro trubice. Konkrétně dle schématu je to součástka U950.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 19:05    Předmět: Citovat

Ak si to zapojil spravne, tak bol asi vadny uz predtym a mozno prave kvoli nemu to nefungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 19:48    Předmět: Citovat

Máš pravdu. Vyvětral jsem smrad Very Happy a zapojil to znovu s tím, že jsem připojil svůj invertor na jednu z trubic, abych viděl, jestli tam je obraz a funguje to. Monitor svítí, funguje i OSD menu, obraz je v pohodě. Takže bych teď jen potřeboval asi vyřešit to podsvícení. Nevím, jestli zkusit vyměnit tu shořelou součástku nebo radši invertor nějak odpojit a použít jiný s tím, že teda nepůjde regulovat jas přes OSD (to mi nevadí, nastavím si ho klidně na nějakém trimru ručně). Měli byste tip na nějaké šikovné řešení, jestli už jste to někdy řešili? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 20:43    Předmět: Citovat

Ten U950 je MOSFET. Vyber ho von, zmeraj tie ostatne 3, ci nie su tiez prerazene (a diody+odpory okolo). Potom skontroluj ich budenie z riadiaceho IO OZ960, ci nie je prerazene na zem - ak je OK, tak daj nove MOSFETy a malo by to fungovat. Ak by bol vadny aj ten OZ960, tak sa zohnat da.

Takze pokial nemas vadne trafa (co podla merania nemas), tak nie je dovod davat tam iny invertor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st květen 03 2017, 0:22    Předmět: Citovat

Podla toho čo vidim na schéme sú tam 2 druhy mosfetov.
Tie čo majú source (bipolárnou hantírkou EMITOR pin 1,2 a 3) na kostre sú N-FET typu Si4410 http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/si4410dy.pdf

A tie druhé čo majú source na 12V sú P-FET typu Si4435 http://www.vishay.com/docs/72123/72123.pdf takže úplne bežne dostupné za babku a podobných typov je dostatok na predaj aj v naších končinách
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund