Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Presso Krups EA8010, hučí
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne duben 30 2017, 16:32    Předmět: Presso Krups EA8010, hučí Citovat

Dobrý den,
začalo mi zlobit presso Krups EA8010. Ve vypnutém stavu je slyšet slabé hučení. Když jsem to rozebral, tak ten hluk vychází z čerpadla. Po zapnutí začne normálně nahřívání, ale pak se spustí z trysky voda a autotest se ukončí.
Když zapnu výrobu kávy, tak se sice namele, ale pak to zase začne tryskat vodu z trysky a vyhazovač vyhodí to namleté kafe do odpadního zásobníku.
Cyklus čištění funguje, ale zase se na začátku spustí voda z trysky.
Přijde mi, že čerpadlo funguje, když při čištění i čištění trysky z pressa vychází voda.
Je divné, že to hučí i vypnuté. Hučení se dá vypnout jedině vyndáním odpadní nádoby na umletou kávu.
Nevíte někdo, co to může být?

Díky
Jirka

Je to už staré presso, ale kafe dělalo ještě před pár dny pořád dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 14:35    Předmět: Citovat

Tak už jsem zjistil čím to je...
naštěstí mám doma dvě stejná pressa krups ea8010, jedno mám já a druhé rodiče. (obě vyřazená z práce a opravená nákupem náhradních dílů, většinou těsnění nebo výměna válce), takže jsem zkoušel měnit, co šlo. Nejdřív průtokoměr, pak čerpadlo, no a nakonec základní desku, která je nějakým způsobem rozbitá. Při prvním pohledu vypadá normálně, kondíky nejsou nafouklé, ale to hučení čerpadla a celkové divné chování pressa dělá tato deska.

Nikde na internetu jsem jí nenašel, ani na ebay.
Nemáte někdo tuto desku k dispozici? Zaplatím.

Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 01 2017, 21:51    Předmět: Citovat

Není to můj šálek čaje, ale nejsou na desce svitkové kondenzátory (nebo jen jeden) pro srážené síťového napětí? Zaměřil bych se na ně. Nafouklé viditelně nebudou, ale pokles jejich kapacity způsobí nízké napájecí napětí pro ovládací část, z toho by třeba mohly pocházet i problémy s nestandardním chováním.
Je potřeba měřit.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 4:40    Předmět: Citovat

U tohoto nejsou - je tam spínaný zdroj s VIPerem. "Hučení" čerpadla by možná mohl dělat poloproražený triak, co ho ovládá, ale nevím - ještě jsem to neřešil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 8:13    Předmět: Citovat

Dekuji všem.
Nasel jsem tento dil u Kovacka elektro, akorát je to na dotaz za 550,- tak doufám, ze je to správný typ, protože nic jiného jsem nikde nenasel a ten můj kávovar není ve vyjmenovanych, pro které ta deska je... Co myslíte (Ohryzku), bude to fungovat? Podle obrázku je ta deska stejna. Mají to na http://www.kovacek.cz/nahradni-dily/nahradni-dily-male-spotrebice/krups/espresa-krups/plnoautomaticka-espresa-krups/elektronika-presa-silova-eaxx-ms-5945380.html

Díky, pripadne porad platí, ze bych ji od někoho za rozumnou koupil.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 16:56    Předmět: Citovat

S tou elektronikou, co je u kováčka, to na 100% nepojede - je to elektronika určená pro pressa s displejem, což EA8010 není. To, že na rozmazaném obrázku vypadá podobně je detail - všechny elektroniky do těchto press vypadají skoro stejně, ale záměné nejsou. Momentálně ani já nevím, která tam patří (nemám funkční dokumentaci a asi tak ještě týden ji mít nebudu), ale minimálně by se hodilo celé označení pressa (něco jeko EA8010PE/70C) a výrobní číslo. Popřípadě to poptej v nejbližším autorizovaném servise - s prodejem by snad neměl být problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 18:07    Předmět: Citovat

Tak přesné označení je KRUPS Type EA8010
Model: FPB1450 0010M
Ref: EA8010PE/700-0209-R

Zkusím do toho kováčka zavolat a zeptat se tam, jestli to nejde sehnat. Co jsem se koukal na netu a dost mě to překvapilo, tak ten kávovar se ještě pořád prodává, tak snad na to tu desku ještě servisy budou mít.

Kdyby byla k mání tady na fóru, tak beru.

Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 18:41    Předmět: Citovat

On se teď prodává EA8010PE/70L nebo tak nějak - ty máš EA8010PE/700 - to presso je tak asi o 12 verzí jinde (ale žádná změna k lepšímu), elektronik je také několik nekompatibilních verzí, prostě je to trochu složitější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 19:27    Předmět: Citovat

No ale zase na druhou stranu, vždyť je to bez displaye, proč by ta deska měla být jiná pro novější verzi 8010? Vždyť tam je pořád stejná spařovací komora, stejný válec, stejný distributor, stejný mlýnek, stejné čerpadlo a stejný průtokoměr(ten se možná liší, ale funguje stejně jako druhý). Podle mě je to stavebnice.
Určitě by tam nešla dát ta deska z nového presa ea8010? Nějak se mi tomu nechce věřit Wink
Uvidíme, co mi řeknou v tom servisu...
Ještě mě napadlo, ale asi do toho nepůjdu. Kdybych někde sehnal ten přední kryt z presa třeba 7220 s displayem, šla by tam pak ta deska od kováčka? Sice by to preso vypadalo divně (černostříbrné), ale možná by fungovalo Wink

No ale úplně nejlepší a asi nejlevnější by byla oprava té původní desky, jen zjistit, co je tam rozbité... Dá se to nějkam odnést, kde mi to někdo proměří?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út květen 02 2017, 20:10    Předmět: Citovat

Těch elektronik u EA8010 je několik verzí - některé se chovají trochu jinak (nějaké vylepšení nebo zhoršení v programu a tak), ale v základu jsou stejné (ovládací elektronika je stejná u všech), jen u nejnovějších press (vyráběných cca poslední 2 roky) je ten rozdíl docela velký - francouzi vymysleli jiný způsob zjišťování množství namleté kávy a elektronika je nezáměná (a také je tam jeden nový spínač). To by tedy až tak moc velký problém být neměl - ale jak jsem psal, asi se tento týden nedostanu do dokumentace, tak budeš muset počkat.

O překopání pressa na presso s displejem ani neuvažuj - v tom případě musí být elektroniky párované (nefunguje kterákoliv s kteroukoliv) a tudíž bys musel sehnat k té elektronice od kováčka přední elektroniku z nějakého staršího EA8050 nebo EA8025 - určitě žádné XP7220, to je po elektronické stránce jiné presso - už jsem si s tím taky něco užil Evil or Very Mad .


Opravit ti to může kdokoliv, kdo se na to cítí a má trochu času - což já ale nejsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt květen 04 2017, 7:23    Předmět: Citovat

Takže, k EA8010PE/700 je elektronika MS-5945253 (nedostupná), k EA8010PE/70A-C je elektronika MS-5945308 (dostupná), k EA8010PE/70D-F je elektronika MS-5945597 (nedostupná, vyměněná za MS-5949160), pro EA8010PE/70G-H je přímo elektronika MS-5949160, pro EA8010PE/70I je elektronika MS-5949188, pro EA8010PE/70J je elektronika MS-5949336, (nedostupná, vyměněná za MS-5949330) . Pro novější pressa ještě dokumentaci nemám.

Tak asi sháněj MS-5945308.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 05 2017, 10:03    Předmět: Citovat

Díky Ohryzku, jsi borec, už mám tu desku objednanou, stojí 490,- s DPH, takže to do toho ještě dám.

Měl bych na tebe ale ještě jeden dotaz, co používáš na mazání toho pístu v tom bílém válci? Máš nějakou ověřenou značku? Tenkrát jsem si na to koupil nějakou sadu včetně těsnění, ale dostal jsem toho málo a říkal jsem si, když už to budu mít rozebrané, že tomu udělám generálku. Těsnění už jsem koupil. Docela dobře to řeší na polském fóru. Kdyby to někoho zajímalo, tak přikládám odkaz:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2354155.html#11588928

Moc díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 05 2017, 17:56    Předmět: Citovat

Tak jsem se dneska pořádně kouknul na tu nefunkční desku a je v háji opravdu jeden z triaků... Akorát nevím, jaké má parametry, je umístěný hned pod tím kontaktem na čerpadlo, takže proto to hučení. U jedné nožičky je to trochu vypálené, ale jen malinko, takže si myslím, že výměna triaku by tu desku ještě mohla zahránit.
Tohle bude dotaz asi na tebe Ohryzku, až budeš mít tu dokumentaci, jen potvrdit, že jsem našel na netu správný typ, měl by to být triak od fagoru na 600V, 4A? (označení FT04 07MD 4208 ), já bych to zkusil vyměnit. Vybavení na to doma mám.

Předem moc děkuji
Jirka


Naposledy upravil jirim dne pá květen 05 2017, 18:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá květen 05 2017, 18:10    Předmět: Citovat

Já tam mám oba triaky (jak na čerpadlo, tak na mlýnek) T405Q-600.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 05 2017, 18:43    Předmět: Citovat

Moc dík,
Triak už je na cestě Wink
Snad se mi to povede.

Musím uznat, že na kávovary krups nikoho lepšího než Ohryzka neznám.

Velké díky a poklona

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund