Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Články v PE/ARA
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Poslal už někdo z vás do redakce nějakého časopisu nějaký článek, který by mohl úroveň časopisu pozvednout na žádanou úroveň?
Ano, už něklikrát.
16%
 16%  [ 8 ]
Ano, jednou.
14%
 14%  [ 7 ]
Ne, ale zrovna něco píšu.
2%
 2%  [ 1 ]
Ne a ani se nechystám.
54%
 54%  [ 27 ]
Píši na svůj web.
14%
 14%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 50

Autor Zpráva
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 20:56    Předmět: Články v PE/ARA Citovat

Každou chvilku někdo frfle, že v časopisech, hlavně v těch česko-slovenských, nic moc není a že to je samá reklama a že by to chtělo nějaké dobré články a autory a to dobré ještě ověřené třeba redakcí.

Tak se ptám: Poslal už někdo z vás, či spíše nás, do redakce nějaký článek, který by mohl úroveň časopisu pozvednout na žádanou úroveň?

Když se tak zamýšlím nad tímto dotazem, říkám si, jestli jej nemám dát do Hjězdné pjechoty nebo rovnou do Warzone. Pak si ale říkám, že se třebas nebudeme hádat a dobereme se k nějakému zajímavém výsledku Smile (jen tedy nevím, kde se ve mě ten bezbřehý optimismus bere...)

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 21:33    Předmět: Citovat

Jde o to, kdo by ty články psal a o čem. A kdo by autorovi za ty články platil tak aby se mu vyplatilo něco vymyslet, postavit, vyzkoušet a ještě napsat o tom čtivý článek?
Tady se v poslední době píše o někom jehož jméno nesmíme vyslovit co nějaké články posílá.

Napadá tě, na jaké téma by ty články měly být?

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 21:35    Předmět: Citovat

Původně jsem čekal zas nějakou provokaci.

Musím ale přiznat, že ten dotaz má logiku.

Bohužel myšlenka nakonec - podle mě by to měla být redakce AR, která by aktivně vyhledávala autory. A ne, že jim dá pár stovek za hromadu hodin práce a k tomu přibalí metrák reklam s tím, že si sami autoři musí na svůj článek vydělat.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 21:45    Předmět: Citovat

Jde o to, kdo je redakce AR, jak to táhne, jestli nejsou na pokraji krachu. Už tu vycházelo pěkných pár zajímavých časopisů, například Hudba a zvuk, Elektronika (jeden článek mi tam vyšel), z poslední doby Robot Revue (nebo tak nějak) a kde je jim konec. Pamatuji, že se dřív dala číst Sdělovací technika, ted když jsem na nějaké výstavě a tam nabízejí výtisky zdarma, tak si je ani neberu, proč taky.

Možná by mohlo vyvinout aktivitu ministerstvo školství nebo jiná co by to aspon částečně do jejich náplně spadalo - co třeba ministerstvo obrany, něco jako Svazarm. Případně vysoké školy by mohly zadávat diplomové práce co by byly určené ke zveřejnění v časopisech Ale tam bych čekal milion šest velmi vážných výmluv, proč to nejde.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 21:49    Předmět: Citovat

Loni jsem měl nutkání zaslat jim svoji konstrukci. Nějak se k tomu nemůžu dokopat protože je dost specifická a pořád je pro mě lepší žít s pocitem sebeuspokojení, že to funguje, než řešit kritiku jak by to šlo udělat lépe.
Koneckonců posuďte sami jestli to má cenu...
http://cs.kentoya-club.com/forum-tema/voltmetr-trochu-jinak-voltackomer-1962
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 21:50    Předmět: Citovat

Když si vezmu, že mně chodí zadarmo třeba http://infocube.cz/cs/eem/ , což je čistě klasická reklama, ale já se z toho dozvím hromadu zajímavých věcí, tak AR je proti tomu dinosaurus.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 21:55    Předmět: Citovat

Honza_dy napsal(a):
Koneckonců posuďte sami jestli to má cenu...


Nemá. My tady taky nemáme reklamu. Sorry.



h_ad.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  h_ad.jpg
 Velikost:  67.21 kB
 Staženo:  201 krát


_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 21:59    Předmět: Citovat

Připojuji se, na odkaz jsem se chtěl podívat, po výzvě na vypnutí adblocku jsem to zase zavřel, adblock vypínat kvůli tomu nebudu, tolik mě to zase nezajímá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 22:06    Předmět: Citovat

Pánové omlouvám se, ale není to moje vina. Jedná se o fórum majitelů čínských skútrů na kterém se také vyskytuji.
Já si také musel vypnout ADB. A stejné restrikce jsou i na suzuki fóru což mi doufám Hill potvrdí.
Jestli jsem tímto porušil některé z pravidel, jsem připraven přijmout následky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 22:12    Předmět: Citovat

Problém v tom nevidím, že se musí z něčeho platit provoz chápu, když přístup na takovou stránku potřebuji, adblock vypnu, když přístup nepotřebuji, nevypínám ho a návštěvu oželím. Pravidlům by toto snad žádným odporovat nemělo, to by bylo už poněkud příliš militantní. Takže se nemáš za co omlouvat, tvůj web ani tvůj příjem to není. Dal jsi odkaz na svojí tvorbu, což je chvályhodné, i když to má malý háček Smile Koho to bude zajímat, podívá se i tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 22:58    Předmět: Citovat

Pánové nemám zájem tady vyvolávat problémy. Odkaz jsem dal v dobré víře s obsahem k původnímu tématu vlákna. Osobně na prohlížeči flash nemám a adb jsem pro konkrétní cíl vypnul, protože stránky jsou pro mě důvěryhodné.
Jestli je v mém prvním příspěvku problém, poprosím některého z moderátorů o smazání odkazu s tím, že případným zájemcům jej pošlu přes SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 30 2017, 0:57    Předmět: Citovat

Nemám problém vypnout AdBlock (dnes Ublock). Ale musí to stát za to.
Proč si má člověk každé dva roky updatovat hardware? Jen proto, aby mu jeho HW zvládal zobrazit dynamicky přidělovanou reklamu, plnou číčovin ve flash apod? Ublock umožňuje mým starým strojům být (relativně) online.

Kdyby se chtělo, vše se omezilo na statické obrázky, tak by to snad nikdo neřešil...

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne duben 30 2017, 2:15    Předmět: Citovat

Je to přesně tak, jak to napsal Zdenek.
Už jsem mockrát měl cukání tam dotyčnou věc poslat, ale odradilo mě množství času, které bych musel věnovat přípravě kompletních, perfektních podkladů v podobě, jakou vyžaduje redakce, postarat se o autorské právo, neboť už nejsou 80. léta 20. století, upravit balíky dat ke článku, ke schématům i k plošňákům do jimi požadovaného formátu a verze plus všecko, co s tím souvisí.
Tak trochu jsem vždycky obdivoval lidi, co publikovali něco složitějšího právě v těch dřevních, elektronkovo-germaniových a zčásti i křemíkových časech. Byl předepsán počet úhozů strojopisu na řádek a počet řádků na stránce, autor riskoval pověst a často i prohrál v nerovném souboji s kresličkami, co se týkalo chyb při překreslování schémat i desek, někdy vypadl i kus textu při zalamování atd.
Teď je to paradoxně jakoby mnohem jednodušší, dostát všem požadavkům redakce, ale ony ty PC i tak sežerou spoustu času, program-neprogram.
Prostě mi z toho vždycky vyšlo to, že redakce sama těmi podmínkami sice "filtruje" kdejakou ptákovinu, kterou jim kdo pošle, ale že tu filtraci trochu přepískli. Na druhé straně sami do časopisu vkládají záležitosti, řekněme triviality, které si už dvacet let každý může během pár sekund najít sám a v potřebné verzi.

Jo a ještě bych doplnil, že s mými XP už pěkně dlouho není nějak kompatibilní Adobe Flash Player, ale kupodivu mi to vůbec nepřekáží a nevadí Smile
Co potřebuju najdu a otevřu, komunikuju s kým chci a kde chci a jestli jsou mé XP už dávno out kvůli třeba sociálním sítím, nebo nějaké jiné podobné pčovině? No a ? Já nemám a ani nepotřebuju, necítím se být sociálně vyloučený, abych měl potřebu se družit na sociálních sítích - opravdu. Mnohem lepší je, jít s kámošema, kámoškama a vnukama někam jít rozdělat oheň a opéct buřta.
Z některých vnoučat mých kamarádů už se na podobných externích činnostech stali skoro závisláci. Ale furt lepší, jako kdyby se z nich stali závisláci na PC, telefonech co už dávno nejsou telefony a všelijakých závadných sítích se závadným obsahem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 30 2017, 7:19    Předmět: Citovat

AR neberu už dlouho, postarali se o to sami tím svým obsahem a reklamama. ADblock nepoužívám a odkaz od Honzy mi funguje - dobrý nápad, ale do AR bych ho jako házení perel sviním nedoporučoval, spíše na to fórum pro druhé motoristy (tam budou 10x vís nadšení). Odkaz od Zdenka na eem je fakt dobrá ukäzka toho, jak AR upadlo - ještě ta jednotlivá čísla eem stáhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 3996
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: ne duben 30 2017, 7:53    Předmět: Citovat

AR je elektrotechnický časopis plný reklam. Pamatuji reklamní casopis EI (ElektroInzert) plný schémat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund