Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

3,5" čtečka karet
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 21:24    Předmět: 3,5" čtečka karet Citovat

Mám v PC v šachtě od 3,5" diskety osazenou čtečku karet, která se ve Správci hlásí jako: Alcor Micro USB2 Card Reader. Je na něm USB, SD, Micro SD, MMC, XD, CF/MD, MSD slot.
V poslední době ta čtečka občas chodí dost pomalu, dokonce občas napíše při vložení USB Flash: "Zařízení může pracovat rychleji"... a pak jede čtení kolem 3-4MB/s. To znamená, že se asi připojí jako USB1. Je jedno, jak velkou kapacitu USB flash má a zda je USB3 nebo USB2. Většinou ale stačí Flash vytáhnout a znova zastrčit a pak jede rychle. Jsou to Flash "lepších" značek Kingstone, Patriot, Adata.
Zkoušel jsem tu čtečku s jedním 1GB souborem s různejma USB Flash:
USB2 16GB, zápis 4MB/s, čtení 23MB/s
USB3 16GB, zápis 7MB/s, čtení 29MB/s

V čem může být dílo? Ovladač? Novější se mi na netu nenašel. Jak se vlastně detekuje zda je Flash USB1, 2 nebo 3? A proč se někdy zdetekuje špatně.
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 21:45    Předmět: Citovat

Podobná věc se mi stávala s jednou USB prodlužovačkou. Asi byla moc ošizená (průměr kabelu byl asi jen 3mm).
Ta čtečka asi vede do headeru pro Front panel?
Nemůžeš tam mít povytažený kabel? Nebo někde zlomený?

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 22:22    Předmět: Citovat

Vpředu pod víčkem jsou ještě další dvě USB2. Ale ty nejsou 1A. Na boardu jsou čtyři USB2, jeden je volnej. Občas se stává, že ten samej problém vzniká i na těch USB2 pod víčkem. Ale asi tak 10x míň často.
To že Ti to blblo s asi průřezově okradenou prodlužkou mě docvaklo, že by to mohl být podobný problém. Musím kouknout odkud je vlastně ta čtečka napájená, zda jen z USB na boardu, nebo samostatně. Vím že na ní nechodily některý 3,5" externí HDD. Jestli je ta čtečka napájená jen z USB boardu, by to 1A standard nemusel občas utáhnout.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 22:34    Předmět: Citovat

Koukni škopkem na napájení čtečky.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31851
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 22:51    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Vpředu pod víčkem jsou ještě další dvě USB2. Ale ty nejsou 1A.
...
Musím kouknout odkud je vlastně ta čtečka napájená, zda jen z USB na boardu, nebo samostatně. Vím že na ní nechodily některý 3,5" externí HDD. Jestli je ta čtečka napájená jen z USB boardu, by to 1A standard nemusel občas utáhnout.
Ale h0vn0 1A, Jirko - USB 2.0 má standart jen 100mA na zásuvku a řadič portu může po identifikaci zařízení po datovejch sběrnicích povolit vyšší odběr, AŽ 0,5A na zásuvku. Odběr 1A na zásuvku dovoluje až standart USB3 a vyšší. Takže pokud to celý máš jen "dvojkový úesbéčko", tak je jasný proč tam ty externí 3,5" disky nechodily - protože zásuvka na čtečce je podružná a dovoluje právě jen tu desetinu ampéru (není to braný jako samostatnej USB port). HDD musíš buď napájet pomocí zvenčí napájenýho USB-hubu (rozbočovače), nebo z USB portu bezprostředně napojenýho na port na mámoprkně. Rychlost čtení ovlivňuje i odpor v zásuvkách - přechoďák. Zkus vyčistit jak porty, tak zástrčky izopropanolem a napružit opatrně nejlíp tenkou jehlou kontakty v zásuvkách.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 22:56    Předmět: Citovat

Mne citacka v robote robi tiez nieco podobne. Mam ju pripojenu na PCI USB 2.0 radic (na doske mam len USB 1.1) a v logu (mam tam Linux) vidim, ze niekedy sa pripoji na USB 2.0, potom sa odpoji a pripoji znovu na USB 1.1...

Myslim, ze to je napajanim, mozno je na radici slaba poistka alebo je kabel k citacke blby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 6:11    Předmět: Citovat

Mě jde HDD (2,5") na přední panel normálně (USB 2). Mu to nakonec šlo přece taky, takže to bude ok. Problém bude ve čtečce, ale musí to ověřit něčím jiným. Většinou jsou ty čtečky do desky připojené přes řadu takových těch pinů, tak bych začal tam (přechoďáky, menší napětí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 6:13    Předmět: Citovat

Nerad bych plácal blbosti ale někde jsem četl že za to pravděpodobně můžou polymerové pojistky používané v napájení USB portů na desce. Časem a vlivem opotřebení prý mohou začít omezovat proud dříve než na své nominální hodnotě. To se právě může projevit tím že komunikace na úrovni 2.0 která je energeticky náročnější neproběhne v pořádku a MB tedy zkouší komunikovat 1.1 nebo 1.0. Zkusil bych na MB nechat jen datové vodiče a napájení (pro jistotu třeba přes skleněnku) natvrdo ze zdroje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 6:52    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Takže pokud to celý máš jen "dvojkový úesbéčko", tak je jasný proč tam ty externí 3,5" disky nechodily - protože zásuvka na čtečce je podružná a dovoluje právě jen tu desetinu ampéru (není to braný jako samostatnej USB port).


Ale houby, špatně čteš, na tý Alcor micro jedou všechny disky, který žerou 0,8-1A, měřil jsem to. Když na ní připojím novej, zcela vymrskanej Chuj a vej Y6 Pro, co má 4Ah baterku, tak je nabitej na 100% dokonce za necelý 3,5 hodiny. Nešly akorát disky, co měly odběr nad 1A, převážně všechny externí 2,5" HDD krabky do 80 GB, co měly vevnitř ještě převodník na Pata. U nich se musel dávat dvouocásek kabel.
Koukal jsem na připojení Alcoru a má dva úplný USB kabely do boardu, na zdroj kabel nemá.
Jinak je zvláštní, že konektory USB2 vzadu na boardu, co jsou v jednom bloku s obojetným PS2 dávají jen 0,5A ale další, co jsou v bloku s RJ45 dávají taky 1A. Board je Gigabite s AM3+ ale USB3 ještě nemá.

A propo, neřeším napájecí proudy pro USB HDD ale proč se někdy v Alcoru detekuje fleška místo USB2 jen USB1. Předpokládám, že fleška žere podstatně míň, než externí HDD.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 7:08    Předmět: Citovat

Tohle mi dělala deska, na které byly dva USB konektory pro osazení do 3,5" pozice. Příčinou byl kabel, který k ní vedl. Při rychlejší komunikaci po USB2 docházelo k chybám a wokna přeply dolů. Něco podobného se stává i při připojení přes delší kabel nebo USB prodlužku.
To, že vzadu jsou občas dva různé typy USB, je normální. Některé desky tam měly ještě 2x USB1, v manuálu k desce by to mělo být popsané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 9:31    Předmět: Citovat

Tu samou Alcor čtečku mám na jiným PC s Haswelem a na něm to nikdy neudělalo. Obojí je zapojený do dvojtýho štekru USB2 na boardu. Zkusím je přehodit jestli v jedný něco nehnije.
Ale začínám tušit, odkud vítr vane. Vzal jsem USB lampičku a pokud je PC v Stand-by nebo ve spánku, všechny USB svítí, přestanou až když se odpojí 230V. To znamená, že běží z 5V STBY. Zdroj má 2A. Na USB2 mám pověšenou vzadu myš, externí HDD, vepředu občas SDHC kartu a Flash. Tedy vše, co baští 5V. Na zkoušku jsem dozadu připojil ještě Arduino UNO s CNC shield.
No a po zasunutí Flash do Alcoru to hlásí malou rychlost skoro vždy a do předních USB tak asi každý 5 připojení. Pokud Arduino odpojím, výrazně se to zlepší. Jako kdyby bylo celý napájení USB přetížený.
Jak je to vlastně s napájením USB? Pokud se zapne PC, přepne se napájení 5V pro USB z 5V STB na 5V silovejch? A jak, každej port samostatně, nebo všechny společným spínačem? Nemůže být problém, že USB porty jedou trvale na 5V STB?
Zkoušel jsem z Gigabite stáhnout manuál desky ale maj to nějaký zamrzlý. Už jsem ho kdysi stáhnul ale na kterým disku a pod jakým názvem se to válí? Embarassed

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 9:45    Předmět: Citovat

V tom případě si nastav ve woknech to šetření a vypínání v usínacím režimu. Já to vypnu všechno, protože nejede pak pořádně ani internet. Dej si prostě, aby USB jelo furt naplno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 9:53    Předmět: Citovat

U niektorych dosiek sa da napajanie USB portov prepinat medzi 5V a 5VSB - videl som to hlavne na Asusoch (jumpery pri kazdom USB konektore). Ty to mas zjavne na 5VSB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 15:55    Předmět: Citovat

Takže co, porty kde chci silnejch +5V odpojit od boardu a zapojit na +5V přes 1,5A polyswitch? Ty tady dokonce mám.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 21:10    Předmět: Citovat

Kdysi dávno jsem tu řešil problém se zapínáním desky, taky Gigabyte. "masar" postnul schéma podobné desky http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=751831#751831
Z něj je vidět (obvod 5VDUAL), že napájení je přepínáno mezi 5V SB a 5V VCC automaticky, společně pro všechny USB porty. Z tohoto přepínače pak jsou napájeny USB konektory přes 2 polyswitche - jeden pro ty hřebínky na desce, druhý pro ty na ATX panelu. Je to stará deska, ale způsob řešení bych čekal +- stejný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund