Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Převod PDF z A3 na 2 x A4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 1:49    Předmět: Citovat

Já to zkouším na W7/32 I5 4GB RAM a opravdu minuty načtení i výstup. Vypadá to, že se PDF opravdu rozstřihne na 2 x A4 ale má to pár problémů. Výstup je vzhůru nohama. To by snad mělo jít otočit v Shuffle/N-up, místo Left dát Right. Pořadí stránek je po laborování v nastavení Shuffle/N-up správně, ale obálka má prohozenou přední a zadní stranu. Je to tím, že se scanuje zrcadlově než vnitřek.
Nejdou náhodou v sekci Interaction nastavit aby jen některý stránky udělalaly prohoz pravá levá a nebo nejlíp druhou dát jako první a první dát jako poslední v celým PDF? Překlady v nabídce mi nic moc neříkají, bude se to muset asi odzkoušet metodou pokus omyl. Pak by to bylo dokonalý. Smile

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 7:13    Předmět: Citovat

Ano, ten program má nevýhodu, že nemá "wysiwyg" náhled výsledné strany a musí se to dělat metodou pokus-omyl. Proto je dobré tyto pokusy dělat na malém vzorku pdf.
Pro otočení stránek je vhodnější zrušit zaškrtnutí Shuffle pages na kartě Shuffle..., tím se tato karta přestane provádět a zaškrtnot volbu Rotate pages na kartě Page Size a zvolit Portrait Pages: Upside-Down a zrušit zatržítko Scale pages.
Samozřejmě Input a Output přesměrovat na nové soubory.
Rychlost je v tvém případě daná zřejmě tím, že pdf je celý v grafice, ale v porovnání s jinými programy (např. FineReader) je to "blesk".
Wink

p.s. Změnit fyzické pořadí některých stránek lze hned na kartě Input. Např. záměna 1. a 2. stránky v časopisu se docílí přidáním dalšího řádku se stejným souborem a jiným nastavením:



pořadí stran.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pořadí stran.png
 Velikost:  7.36 kB
 Staženo:  65 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 11:12    Předmět: Citovat

Předpokládám, že to otočení a prohazování stránek myslíš až v druhým průchodu programem, kdy už jsou stránky rozstříhaný. Najednou to asi nepůjde kvůli číslování stran, protože v A3 formátu strana 1 v A4 formátu stránky 1 a 2.
Díky, že se tomu věnuješ.

edit: Tak už jsem jeden rozstříhal a porovnal dle obrazu svému. Blbý je, že to trvá hrozně dlouho a musí se to jet 2 x kvůli tomu prohozu první a poslední stránky. Vidím, že tam je nějakej Batch procesing ale zatím netuším, zda by to šlo nějak použít.
No hlavně že to vypadá na použitelný řešení. Very Happy

edit2: Tak je to na časáky který mají 88-96 MB nepoužitelný. Zkusil jsem 2 čísla a jen to rozstříhání trvalo vlastní načtení skoro 10 minut a 22-25 minut střih a výstup. S druhým jetím a porovnáním první a poslední stránky to je víc než hodina. Zajímavý, že na časák cca 40 MB je to asi 10x rychlejší.

Takže kašlu na to! Mad

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!


Naposledy upravil Celeron dne so duben 15 2017, 13:47, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 12:24    Předmět: Citovat

Ano. Pokud bych spustil všechno "naráz", musel bych počítat s tím, že program nejprve podle "mapy stránek" na kartě Input načte zdrojový soubor a teprve potom následuje zpracování podle nastavení na dalších kartách. Takže pokud chci zaměnit první dvě "půlstránky", musím to provést na dvakrát. Napřed rozdělit na poloviny a potom zaměňovat, přehazovat, mazat, duplikovat atd. na kartě Input v dalším průchodu programem (při zrušení už provedených nastavení).
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 12:42    Předmět: Citovat

Dej sem pár stránek ať se pocvičíme.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 13:56    Předmět: Citovat

Tak můžeš zkoumat, tohle je originál:https://www.dropbox.com/s/m0wiwetgdig4uo6/RCR_03_2016.PDF?dl=0
Doufám, že to bude pro jiný než jsem já přístupný, zatím jsem to nikdy nezkoušel. Embarassed

edit: tady je ještě přes Bullzip PDF Printer vytištěná první polovina časáku:https://www.dropbox.com/s/l4fqmjyjf3r68v9/RCR_03_2016_p%C5%AFlka.pdf?dl=0

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 15:23    Předmět: Citovat

Já bych to neviděl tak černě. Na té mojí herce, která nese hrdé jméno Blesk2003 s Celeron/2.2GHz/768MB trvá načtení tvého časáku necelé 4 minuty a 1. převod cca 8 minut. Pokud stačí dva průchody, zorganizoval bych práci takto:
1.průchod dělení stránek na poloviny pro všechny časáky v adresáři s využitím volby Batch processing a zadáním proměnné pro výstupní soubory na kartě Output.
2.průchod pouze s nastavenou kartou Input s editovanou mapou pořadí stránek, opět v dávkovém režimu zpracování pro všechny časáky.
Za dvě noci by i ten můj Blesk2003 udělal dost práce.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 15:31    Předmět: Citovat

No jestli ti to jede tak jak píšeš, tak je u mě něco špatně. To moje čtyřjádro jede 1. na 30%, 2. na 50%, 3. na 20% a 4. na 90%. Když schodím Tweek a s ním běžící CMD, tak mi vše spadne na cca 10%.
Půjdu to zkusit na jinou mašinu, v ní je W7/64 a 16GB.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31837
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 15:36    Předmět: Citovat

Použij http://www.zdarma.org/8599-pdf-image-extractor-free-extrahovani-obrazku-z-pdf-dokumentu/ na rozebrání na jednotlivý listy, pak je rozřež na půlku, to se dá udělat jednoduchým překopírováním na duplicitní a v libovolným fotoeditoru uříznutím u jedný kopie levý a u druhý kopie pravý části - a pak to všecko přečísluj tak, aby to sedělo za sebou. To umí třeba TotalCommander, akorát že víš prd jak ti to očísluje v reálu, jednodušší je to obrázek po obrázku přejmenovat přímo ve Widlích. Když si to správně pootáčíš a seřadíš do oddělenejch podsložek, tak to jde celý udělat dávkově na 4-6 celkovejch kroků, akorát to přečíslování je lepší dělat po jedný stránce a kontrolovat.
A pak nasaď nějakej pdf-Creator nebo doPDF, v podstatě libovolnej vytvářeč .pdf souborů, kterým to překopneš zpátky do .pdf, akorát jednostránkovýho ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31837
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 16:25    Předmět: Citovat

2 Jirka Celer:
Takhle by se ti to líbilo: https://ulozto.cz/!wxgjRggO3CZ1/rcr-03-2016-pdf ??????

Je to cca hodina práce - 2x extrakce - jednou v normální poloze, podruhý s otočením o 180°, protože bezplatná verze Extraktoru dává na vršek stránky výraznej "vodotisk", pak každá polovina dávkově z poloviny ušmiknutá, aby se odstranil ten "vodotisk" a zůstaly jen užitečný jednoduchý stránky, pak přečíslování a pomocí PDF Creatoru nově sestavený.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 16:32    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
No jestli ti to jede tak jak píšeš, tak je u mě něco špatně...
Asi ano. Konkrétní výsledek na mém stroji:
1) načtení originálu pdf: 3'40"
2)1. průchod - dělení stránek: 8'35"
3) načtení vytvořeného pdf: do 3" (asi si sviňa něco pamatuje)
4)2. průchod - přemístění 1. strany na poslední: 10".
Jen je třeba nedělat chyby. Nastartovaný proces nejde zastavit jinak, než "killnutím" ve správci úloh.
XP jsou na mém HW o poznání rychlejší než W7, nicméně podstatně výkonnější tvůj stroj by to měl hodně překompenzovat.
Mám nainstalovanou Javu SE 8 U112.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 16:50    Předmět: Citovat

Nejrychlejší (v sekundách) je otočení v Acrobatu a rozříznutí plug-inem AutoPagex (2 sec) - hotovo. FineReader to navíc zmenší na polovinu, ale nějakou dobu to trvá. Výhodou je, že si z toho pak může uživatel kopírovat text...
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 17:32    Předmět: Citovat

Ekkare, to je strašně pracný, pokud píšeš, že to trvalo hodinu, já mám před sebou 20 ročníků x 12 čísel.

to serviceman: Předpokládám, že myslíš Adobe Acrobat, ne Adobe Reader. Acrobat nemám a ten ranec co za to chtěj...

Ta cesta, co navrhnul masar je celkem průchodná jen to jde pomalu.

Díky za snahu.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 17:59    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Mám nainstalovanou Javu SE 8 U112.


Já měl 8. 51, změnil jsem na poslední 8. 121 a žádnej rozdíl. Na W7/64 to jelo trochu rychleji ale zdaleka ne tak rychle jako Tobě, stále jsem o 1/3 pomalejší.

Lámu si tady hlavu nad tím Batch. Co mám vlastně po zaškrtnutí vybrat? Když jsem dal Select adresáře, tak se načetl jen první soubor. Zkusil jsem označit všechny soubory v adresáři, něco to dělá už skoro půl hodiny.
Ve výstupním souboru mám na jedný pozici názvu *. Má se ještě zatrhnout ta volba Burst page*? Asi ne, pak to rozkládá co stránka, to soubor...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 18:59    Předmět: Citovat

V tom Extractoru je potřeba si vypnout zaškrtnutí u těch formátů které nechceš, aby ti to hledalo (PDF a TXT).
Omlouvám se, že jsem si neuvědomil, že je dobré to připomenout, když už ho někomu doporučuju.

Ty obrázky jsou opravdu JPEG.
Jakkoliv se mi JPEG nelíbí, znamená to, že nejrozumnější postup editace je přímé použití JPEG dat.

Zde musím připomenout, že u JPEGCrop verze 2015 je víc než vhodné, vypnout si v "Preferencích" "Aritmetické kódování" a přepnout na "Huffmanovo optimalizované", protože jen některé prohlížeče dokáží Aritmetické kódování přečíst.
A také, že existuje JPEGTran, který se dá používat v dávkovém souboru.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund