Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náročný zákazník (preventivně rovnou v HP)
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 16:50    Předmět: Náročný zákazník (preventivně rovnou v HP) Citovat

Mám jednoho zákazníka, nápadů má hromady, stále chce něco sledovat kamerou, bránit, zabezpečovat.

Ale teď mě dostal, na jedné straně mu neustále připomínám, že musí ten výrobek protáhnout testy a opatřit CE - a on se mě úplně nevinně zeptá, jestli by nešlo u svítilny typu "lucerna" připojit fázi na ten kovovej kryt, aby to nemohl nikdo utrhnout. Když jsem protestoval, tak se mě zeptal, o kolika úmrtích vlivem připojené fáze na kryt lucerny vím.

Docela pracně jsem ho přeorientoval na nějakej měkkej zdroj VN, co neublíží, ale stejně představa, že by to prošlo zkušebnou je nereálná.

Znáte taky takové blázny nebo to schytávám jen já?

P.S. Je to inženýr.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 17:01    Předmět: Citovat

Kdysi jsem sel na mejdan k typkovi, mel fazi ze zasuvky privedenou rovnou na kliku u dveri od bytu Smile Byla to chodba v pavlacaku, normalne pristupna komukoliv. Pry aby stihli schovat huleni a spol. kdyby prisli policajti. Na mou poznamku ze se mohl zminit abych nedostal supu, rikal ze asi zapomel, ze se hned vsichni naucili klepat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 17:08    Předmět: Citovat

No, taky jsme byli mladí a lehce pod vlivem - kdesi na zábavě jsme vytáhli ze zdi dva hřebíky, každej jsme strčili jeden hřebík do jedné dutinky v zásuvce (v botech na suché podlaze žádnej problém, kdo byl jako fáze nevím) a když šel někdo kolem, tak jsme se ho oba dotknuli. Ti lidi skákali metr vysoko, jak se lekli.

Ale CE jsme na to nelepili. Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 17:56    Předmět: Citovat

Jeden místní občan chudý duchem chtěl zamezit kradení písku z hromady před domem. Písek zakryl plechy a připojil fázi. Dostal jsem se ktomu když si pak stěžoval na velký odběr a chtěl vyměnit elektroměr. Smile Písek nikdo nekradl (paranoia) a naštěstí se nic nestalo.

Z řeči daného občana: "Každý ráno se jdu podívat jestli tam někdo neleží - když tak bych ho zatáhl za vrata a tam si to s ním vyřídil!" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 19:47    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
No, taky jsme byli mladí a lehce pod vlivem - kdesi na zábavě jsme vytáhli ze zdi dva hřebíky, každej jsme strčili jeden hřebík do jedné dutinky v zásuvce (v botech na suché podlaze žádnej problém, kdo byl jako fáze nevím) a když šel někdo kolem, tak jsme se ho oba dotknuli. Ti lidi skákali metr vysoko, jak se lekli.

Ale CE jsme na to nelepili. Very Happy

Tohle je neuvěřitelné. Dvakrát jsem dostal 220 napřímo z jedné ruky do druhý, a musím říct, že dobrovolně bych to rozhodně neabsolvoval Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 20:21    Předmět: Citovat

Inženýr... Very Happy to mluví za vše Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 7:45    Předmět: Citovat

už je to celkem dlouho ,když si kámoš stěžoval ,že mu lidé chodící z hospody obchcávají záhon s růžema na předzehrádce. na 14 dní jsme mezi růže natáhli ohradník a byl klid. Dokonce jednoho viděl přímo při aktu , prý to byla super podívaná Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 15:34    Předmět: Citovat

Když ono je to se schválenými ohradníky těžké. Je to hrozně měkký zdroj, proto to musí být nataháno na izolačních tyčkách - nejde to třeba pustit do ostnáče na dřevěných kůlech, po pár metrech je vlivem svodu vlhkého dřeva po napětí.
Takže aby to bylo účinný, musí to holt být trochu tvrdší.
Ty růže jsem pro máti řešil nějak podobně. Celkem nenápadný pocínovaný, trochu už zašlý včelařský drátek a na něj -hlavně nenápadně- zase tenkým, hnědým lankem 0,15 mm2 a přes dva sériové drátové odpory 4k7/6W připojená fáze. Bylo to natažené přes oba záhony tam i zpět, trefení drátu tak bylo podstatně pravděpodobnější a jako systém velmi účinné. Než se to rozkřiklo, že jsem blázen a asi i vrah, tak jsem byl mnohokrát v noci probuzen nelidským řevem postiženého chcáče. Okolí trvalo asi dva měsíce, než pochopilo, že prostě na ty a ty konkrétní záhony se chcát nevyplatí, pokud nechcete, aby Vám tak na týden ochrnul šulín.
Od té doby máme pokoj i s rozkopnutým nízkým plotkem - nikdo se k tomu ani nepřibližuje. Rodiče pubošů, co mě znají, sami poučují své potomky, aby si večer a v noci dávali na Mlýnské pozor, že se tam pouští elektrika do zahrádek a plotů. Na hrubý pytel hrubá lata. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 15:47    Předmět: Citovat

Vzpomněl jsem si na "baterry mana"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 15:58    Předmět: Citovat

Já zas na BoFe-ho.Prej vyhlásil doslova džihád chlapům z agresori.com a navratdoreality.cz ,a to hlavně Fantomoj (Fantom19),před kterym jsem ho opakovaně varoval.Tentokrát si BoFe (AKA TJJSN) ukous opravdu velký sousto a snad od něj bude definitivně pokoj.

citace:
mel fazi ze zasuvky privedenou rovnou na kliku u dveri

Sehr Auvajz.
My jsme takto na průmce blbnuli s kondíkama (papírovejma nebo olejovejma).Buď na kliku nebo na židle/lavice.S přímou fázej bych neblbnul,to už může bejt pokus o ublížení na zdraví nebo i dokonanej čin.Stačí,aby někdo upad a třeba si jen zlomil prst.Pokud ten někdo bude nemocnej nebo slabší (děti,senioři,holky) může ho i 230V zabít.Možná nějakej střední X2 kond(330n-1uF )nabíjenej přes několikamegovej odpor už by snad moh bejt.


Naposledy upravil weed_smoker dne čt duben 13 2017, 17:40, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 16:43    Předmět: Citovat

říkal mi jeden známý že kdysi měli sopuseda co celé noci hlídal kdy spadne ořech a šel ho sebrat, co kdyby mu ho někdo ukradl. Ten co mi to vyprávěl neměl důvod si to vymyslet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 19:56    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
....prostě na ty a ty konkrétní záhony se chcát nevyplatí, pokud nechcete, aby Vám tak na týden ochrnul šulín...

Ty mě chceš zabít smíchy (otec tohle kdysi nalíčil na psa, aby nečůral v kůlně), ale ten můj člověk to myslí vážně. Já mu to zapojení navrhnu...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 14 2017, 4:16    Předmět: Citovat

Hele, vono se sranduje, ale kdysi dávno kolega na vojně zjistil, že může bejt dárcem spermatu - a že za odběr se tenkrát platily pěkný prachy. Tak se sebral, přes útvarovýho MUDra si to vyřídil a tejden před svou dovolenkou, kterou chtěl strávit se svojí kostičkou přítulkou na chatě u prehrady, se vypravil do Prahy. Přijel až druhej den, voči navrch hlavy - že prej tam přišel, dal papíry, přišla asistentka prej kus nadlidskej a zeptala se ho, jestli to prej zvládne sám, nebo jestli chce pomoct. No a von šulín si řek vo tu pomoc, protože si myslel, bůhvíco od ní nebude. A bylo - jenže úplně jinak. Zavedla ho za plentu se strategicky umístěnou dírou, ukázala mu na ni, jestli jako chápe kam má strčit inkriminovanej oud, poodešla na druhou stranu a zatímco on se těšil bůhvíco nebude za orgie, přiložila mu milá asistentka na kulky dvě elektrody a PRRRRD! pustila mu do nich výboj.... Samozřejmě že cáknul jak islandskej gejzír, ale nadával ještě ten druhej den, že ho furt necejtí a že i chcát musí chodit jak královna. No a po dovolence se vrátil ještě nasranější, protože jak nemoh, tak se s ním i ta jeho koroptvička na fleku rozešla, že s impotentem chodit nemíní ... No, ten honorář se mu teda pořádně nevyplatil...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út duben 18 2017, 15:06    Předmět: Citovat

Mimochodem, když natáhnu vodorovně dva dráty 1cm od sebe cca 10m dlouhé a pustím do nich pulsy z paralyzéru, kolik vznikne jisker a kde?

Můj obecný názor je, že jen jedna a většinou v poměrně konstatním místě.

Něco jinýho je, kdyby to bylo do V a trvalý napětí.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út duben 18 2017, 16:15    Předmět: Citovat

Vzniknou v místě, kde budou splněný přeskokový podmínky nejlíp = kde bude na těch drátech nejvhodnější povrchová nerovnost emitující elektrony a kde bude nejvhodnější prostředí v okolním vzduchu pro vznik ionizace. Poměrně dobře takový souběžný vodiče dokážou indikovat například výstup radonu z podloží (radon svojí aktivitou ionizuje vzduch a na doposud neaktivním jiskřišti pod napětím najednou začnou skákat výboje).
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund