Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aktualizace systému ve starších PC
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7830
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 0:27    Předmět: Aktualizace systému ve starších PC Citovat

Mám PC, procesor E7400 (dvoujádro, 2,8GHz), 2GB RAM. Máti to stejné.
Na obou jsou ještě WinXP, čili v dnešní době už problémy (banka, antiviráky atd.).
Přemýšlím tedy o nějakém update. Napřed jsem se zaobíral koupí licence Win 10, ale to je docela dost peněz.
No a teď jsem narazil na nějakou recyklační firmu: https://www.mslicence.cz/p/189/microsoft-windows-7-professional-sp1?gclid=CLLRm-TFndMCFaoW0wodpyIFDQ
Co na to říkáte? Nechá si Microsoft líbit recyklaci licencí? Mě se to teda moc nezdá, ale cena je zajímavá.
A kdyby to bylo k ničemu, je reálné na výše popsané stroje cpát ty desítky? Bude to stačit výkonově?

Díky

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17860
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 0:42    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Nechá si Microsoft líbit recyklaci licencí? Mě se to teda moc nezdá, ale cena je zajímavá.
Díky


Já takhle pořídil W7/64 s origo DVD i s flastrem na bednu a žádnej problém při registraci ani potom.
Ale s těma W7/32 s RAM 2GB to žádnej fičák nebude. Mám W7/32 na starým Core Duo s 3GB a mizérie, stojí v regálu jen pro nejvyšší případ nouze kdyby něco lehlo a myslím, že tam už zůstane...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 6:03    Předmět: Citovat

Klidně ty W7 ber, ale uvědom si, že W7 mají z vývoje knihovny vcelku a proto to brzdí práci při malé paměti. U W8 je to vlastně stejné, ale knihovny jsou už dělené a proto se na stejném PC jeví vše rychlejší a taky je. Odladěním W7 se to dá ale dost zrychlit, takže bych to zase tak moc neřešil..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 6:25    Předmět: Citovat

Platit za software prolezly chybami, kde vyrobce vubec za nic neruci a ma naprosto nepouzitelnou technickou podporu mi prijde zvrhlost.

Ja prodavat vyrobky s takovymi vlastnostmi, tak uz jsem zavrenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 6:56    Předmět: Citovat

S licencí to funguje bez problémů a stále lze i přejít na Win10. Jen ty 2GB paměti jsou málo, takže doporučuju sehnat bazarových 2*2GB nebo aspoň 2*1GB DDR2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7830
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 8:02    Předmět: Citovat

Pánové, díky.
S pamětí by to zas takový problém neměl být, někde se mi dokonce nějaké nevyužité DDR2 moduly válí. Tak tam můžu něco přidat, nebo jinak zorganizovat.
A má cenu zkoušet 64bit verzi?

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 8:15    Předmět: Citovat

Při 2GB RAM je 64 bitová verze prakticky nepoužitelná. U 4GB je to jedno, pokud ji nevyžaduje nějaký program. Nad 4GB je nutná, protože 32 bitová verze dokáže využít asi 3,5GB RAM. Pokud máte nějaký starší soft, jsou s 32 bitovou verzí menší problémy a lze spouštět i některé staré 16b programy pro staré Windows (například stále chodí Civilizace 2 Smile ).
Já používám 64 bitové verze od 4GB RAM včetně. Z hlediska SN je to jedno, to je stejné pro obě verze. I když nálepka by měla odpovídat, aby to bylo košer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 8:24    Předmět: Citovat

Zrovna včera jsem přeinstalovával náš dovolenkovej noťas (taháme ho už jen po dovolených, protože je malej) HP 2230s na W7 Pro 64 b. Byly tam Visry a já byl furt línej je přeinstalovat. Štestí bylo, že mám z novějších strojů instalační DVD určený pro HPčka a po instalaci na tento starej to prošlo bez problémů, bez zadávání čísla a je aktivováno. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 9:08    Předmět: Citovat

Pred instalaciou 64-bitovych windows si over, ci existuju 64b drivery na zariadenia, ktore pouzivas (vselijake karty, tlaciarne, skenery a pod.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 17:22    Předmět: Citovat

Já dodneška běžím na stařičkém E6300 @2.8 GHz se 4GB RAM.
Na běžnou práci jako je internet, obrázky, sledování HD videa a další co na něm běžně používám funguje úplně v pohodě.
I nějaké hry na tom jdou, jen ty onlinovky co tahají spoustu dat mají problém, ale jen někdy, což přičítám pomalému ADSL (přeci jen 0,4M uploadu je mizérie).
Mám na něm Win7 64b a nemám problém ani se scanerem HP z roku 2005. Tiskárnu mám novější, takže taky bez problémů.
Mám tu spoustu programů určených pro 32b systémy a všechno funguje.

Kolega normálně nainstaloval Win7 32b na P4 2.8GHz s 2GB RAM (na chipsetu 915 s integrovanou grafikou), přestože všichni říkali že to nepůjde. Prý chodily líp než XPčka. Teď tam má upgradováno na Win10 32b a musím říct že to běhá luxusně. Můj záložní Athlon XP-M 3.0 se 4GB RAM a slušnou grafikou na XPčkách se s tím nemůže měřit.
Prostě mu zbyla nálepka z notebooku co padnul chvíli po záruce, tak to zkusil a je spokojenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st duben 12 2017, 20:58    Předmět: Citovat

W7 se dají pořád koupit na e-bayi za 200-300,-Kč, 700,-Kč je tedy moc. Koupí se jen licence, příslušný software je ke stažení na netu, doporučuji zde
http://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php
Je to naprosto čistá multiinstalačka W7 včetně všech aktualizací do ledna 2017 a je to legální!.
Po instalaci a aktivaci W7 stačí provést upgrade na W10 a máš vyhráno.
Systém dokonce před upgradem W7 na W10 ověřuje, zda máš dostatečný HW a pokud ne, dál tě nepustí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 9:14    Předmět: Citovat

paveltl napsal(a):
Já dodneška běžím na stařičkém E6300 @2.8 GHz se 4GB RAM. Mám na něm Win7 64b a nemám problém ani se scanerem HP z roku 2005. Tiskárnu mám novější, takže taky bez problémů.
Mám tu spoustu programů určených pro 32b systémy a všechno funguje.

Kolega normálně nainstaloval Win7 32b na P4 2.8GHz s 2GB RAM (na chipsetu 915 s integrovanou grafikou), přestože všichni říkali že to nepůjde. Prý chodily líp než XPčka. Teď tam má upgradováno na Win10 32b a musím říct že to běhá luxusně. Můj záložní Athlon XP-M 3.0 se 4GB RAM a slušnou grafikou na XPčkách se s tím nemůže měřit.
Prostě mu zbyla nálepka z notebooku co padnul chvíli po záruce, tak to zkusil a je spokojenej.

Pokud se týká HW, pak musím říci, že W10 jsou docela nenáročné, bez problému, i když pomaleji, mi běhaly na chipsetu 915 s 2GB RAM, procesor byl nějaký méně žravý Intel Core 2 Duo. Také mi běhají v příbuzenstvu na třech PC s dvoujádry AMD, stáří kolem 8 let (možná více), paměti DDR2 a nejsou s nimi problémy.
Je pravda, že se používají jako domácí PC s přístupem na internet, nikdo na nich nehrajeme hry, o nových hrách ani nemluvím.
S W10 mám jen jediný problém: Neexistuje W10 ovladač pro skener CanoScan Lide 20. Naštěstí to vyřešil jeden z univerzálních skenovacích programů, který jsem "lehce poupravil" a skener funguje taky, i když bez doplňkových funkcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2664

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 13:41    Předmět: Citovat

No podle mě to taková prča se SW z druhé ruky není.
Podle dopisu v příloze musíš při případné kontrole prokázat:
1. Že licence byla vyčerpána. Tzn. že ji někdo od MS nebo distributora koupil (=neukradl) a že se tomu tak stalo v EU - tohle by snad šlo, ale musíš se na to zeptat dříve, než licenci koupíš.
2. Že všichni, kteří licenci vlastnili před tebou, ji učinili nepoužitelnou (a to asi nedáš, neboť prostě nevíš, kdo před tebou licenci vlastnil)

Já vím, je to teorie (a vlastně nevím, zdali je dopis v příloze skutečně od MS, ale požadavky zní logicky) a pokud to máš pro sebe, tak asi žádný SW audit nepřijde, ale do firmy bych si licenci z druhé ruky nekoupil.
Napsal jsem žádost o vyjádření na portát swbazar.cz a uvidím, co napíší.

Petr Filipi



Second_Hand_Software.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Second_Hand_Software.pdf
 Velikost:  55.67 kB
 Staženo:  142 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 13:51    Předmět: Citovat

99% licencí z ebaye jsou nepoužité licence obvykle firemních PC, které většinou jedou na multilicenci. Ty licence nebyly nikdy použité a jejich prodejem ztrácí podle rozhodnutí Evropského soudního dvora charakter OEM. A licenci pro jeden PC si na ebayi koupí jednině soukromník, žádná firma takhle nakupovat nebude.
A nějaký dopis od MS je jenom jejich názor, ale k ničemu mě nemůže zavázat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2664

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 14:08    Předmět: Citovat

satam napsal(a):
99% licencí z ebaye jsou nepoužité licence obvykle firemních PC, které většinou jedou na multilicenci.

Tomu nerozumím. To jako že si firma koupí PC a když ho rozbalí tak zjistí, že k němu je licence na W7? A že licenci vlastně nepotřebují, bo jedou na multilicenci? To se mi nějak nezdá.
satam napsal(a):
A nějaký dopis od MS je jenom jejich názor, ale k ničemu mě nemůže zavázat.

No to určitě ne. Jde spíše o to, zdali jsou informace z dopisu pravdivé.

Nepopírám, že obchod z licencemi na W7 funguje, když má někdo (http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-WINDOWS-7-PRO-32-64BIT-OEM-GENUINE-LICENSE-KEY-SCRAP-PC-/182309579383?hash=item2a727f6a77) prodaných 19.900 licencí a přitom má 99,7% pozitivních komentářů. Ale stejně mi to přijde trochu divné.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund