Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG 32LN575 S, po zapnutí 3x blikne červená led
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 21:35    Předmět: LG 32LN575 S, po zapnutí 3x blikne červená led Citovat

Zdravím všechny přítomné. Tak se mi na dvoře objevila tato telka- podle pár chybějícíh šroubků se v ní už asi někdo vrtal, nicméně asi jen očima a zjistil, že nic není vidět, tak ji odnesl za prodejnu.
K věci: po zapnutí 3x blikne červená led a to je vše. Na DO i lok.klávesnici reaguje (jde zap/vyp a bliká ledka pokud cokoliv mačkám na DO).
Není vidět nic vyfouklého ani spáleného. Změřil jsem napětí na zdroji: 3,3V + 12V + 24V ok, jen napájení led panelu je divné-kolísá mezi 120-125V, přitom na desce zdroje je v tab. psáno napětí 70,3V. Na táni jsem schéma nenašel (stejně by tam asi zdroj nebyl).
Deska zdroje má označení EAX64905001 (2.7)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 22:02    Předmět: Citovat

Podívej se pod ostrým světlem, jestli je na panelu obraz. Podle popisu bude asi v podsvícení přerušená nějaká led. Musíš rozebrat panel a ledku vyměnit, pak pokud možno trochu zvětšit bočník na měření proudu podsvětlením, jinak ti za chvíli odejde zase další led a pak další a další atd... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 22:16    Předmět: Citovat

Ahoj, jo díky za odezvu, než jsem přijel domů, tak jsem hodně zde četl o výměnách ledek, snížení proudu atd. Mně nejde do hlavy ta velikost napětí co jde do páskůa také to, že nejde ani zvuk (jen je slyšet slabounké chrčení),ale nevím na čem je tv přepnutá, pouštěl jsem signál do všech hdmi a nic. Při pokusu o zesílení se nic neděje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 22:33    Předmět: Citovat

Ledky se napájí zdrojem proudu, který má někde napěťový strop, na kterém se nárůst napětí zastaví, když se zdroji nedaří prohnat obvodem požadovaný proud. Tzn. je to normální chování. Podívej se na ten displej s tím světlem, jestli uvidíš nějaký obraz nebo ne, je zásadní informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 22:43    Předmět: Citovat

svítil jsem na to ledkou z mobilu, ale nic jsem neviděl Sad
nic ostřejšího nemám po ruce, nevím zda to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: so duben 01 2017, 8:40    Předmět: Citovat

Napätie napísané na tabulke dosky zdroja je len napätie výstupnej vetvy zdroje pre led driver avšak potom je tam ešte zvyšovač napätia a prúdový regulátor ako spomenul zaky, takže napätie na led pas podsvetlenia panelu je a má byť úplne iné.
Zaky to myslel tak, že si zober do ruky poriadnu stolnu lampu a sviet s nou do displeja, pokial displej ide, tak niečo málo uvidíš po voľbe menu.
HDMI vstupy sa takmer na žiadnom TV nezapínajú automaticky, takže po pripojení káblu so signálom musíš nastaviť ktorý vstup si pripojil...
SCART sa zvykne prepnúť automaticky, tak ak chceš počut zvuk, skús.
Ak neuvidíš nič, zmeraj napájanie tconu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so duben 01 2017, 16:18    Předmět: Citovat

Tak trochu pozitivní zpráva- podařilo se mi nasvítit obrazovku tak, že je vidět menu- paradoxně se objevilo nastavení podsvícení -> 100% Smile
Podle toho co jsem tu nastudoval mě čeká rozebrání panelu a výměna vadných diod, popř. ještě úprava produ ledkami směrem dolů - je to tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: so duben 01 2017, 16:38    Předmět: Citovat

Tak určite nebudeš upravovať prúd ledkami nahor Smile
Ked už TV rozoberes, oplatí sa tých pár odporov vyhodiť aby sa prúd cez led znížil o 1/4.
Potom moze kto chce co chce nastavovat v menu aj tak ledky trpeť nebudú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so duben 01 2017, 16:54    Předmět: Citovat

Dobře, děkuju za reakci, večer se do toho pustím a dám vědět kolik a jakých je k.o., taky nevím, jak rychle najdu přiměřenou náhradu a jak dobře mi půjdou odstranit. Včera jsem na jútubu viděl, jak to sundává horkovzdušnou pistolí........to zas bude porod, ještě jsem to nedělal Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2017, 8:19    Předmět: Citovat

Kazdy to raz robil prvy krat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7936
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2017, 8:43    Předmět: Citovat

Ono někdy je porod se už jen k těm LED dostat. Při demontáž a zp. montáž displaye buď hodně opatrnej. Už se mi taky podařilo udělat "pavoučka" na obraze.
Very Happy

_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2017, 9:33    Předmět: Citovat

Ahoj, tak displej úspěšně rozebranej, ale kntrola pásků mě nepotěšila. Svítí jen prostřední a to ještě jen 4led ze sedmi, ostatní 2 pásky mrtvé.
Je to typ https://www.sahy.cz/32-V13-Rev-0-0-1-B2-Type-d3112.htm
a i kdyby je na Sahy měli, tak fakt 3x630,-Kč do toho nedám.
Mám na přítomné dotaz (nejspíš asi na kolegu Heno Smile ): jak odcvaknout čočku na ledce, aby se dala nacvaknout zpět ? (nebo se vždy ulomí a musí se přilepit? )
a dále: poradíte někdo jednotlivé diody na výměnu ? (aliex nebo bangg) ?
Když už jsem tak daleko, tak zkusím výměnu jednotlivých led-není co ztratit, sice to bde dlouhý "pjojekt" , protože začaly práce venku, ale jak píše kolega výše - vše je jednou poprvé Smile
Díky za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2017, 10:01    Předmět: Citovat

Vezmi si vhodný zdroj (laboratorní se staženým proudovým omezením na desítky mA. nebo jiný bez omezení proudu, ale s vhodným odporem v sérii), na vývody si dej ostré hroty a propichuj jimi masku na dps tak, abys mohl zkoušet jednotlivé led. Tím zjistíš, které jsou vadné. Čocku musíš utrhnout, je přilepená. Pak horkovzduchem odpájíš led a připájíš novou s použitím olovnatého cínu, neb má menší teplotu tání a vůbes se ním narozdíl od bezolova dá pracovat. Horkovzduchem hřej desku zespodu. Sice možná trochu zhnědne, ale to nevadí, diodu shora nenahřívej, škodí jí to. Pak vyzkoušíš, že to svítí a přilepíš čočku, lepil jsem zatím vždy kapkami epoxidu do oblasti původního lepení. Problém je, že čočky jsou při výrobě dost možná justovány, protože i když jsem se snažil se přesně trefit, vždycky je v obraze vidět nějaká kontura, ale je to skoro neznatelné, já si toho všiml, protože jsem věděl, kterou led jsem měnil, ale z majitelů TV si na to ještě nikdy nikdo nestěžoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2017, 11:25    Předmět: Citovat

Je málo pravdepodobné, že by tolko lediek bolo vadných ak si ich pravda sám neodpálil pri nevhodnom teste.
Šošovku lepím kúskami plastu z lepiacej pištole.
Odstrihnem vhodnú kúsok a položím na šošovku v mieste pôvodného spoja, mierne natavím hrotom aby na šošovke držal a potom ostané.
Potom malým prúdom horúceho vzduchu o 150-170℃ možno aj viac pretavím (ale pozor aby nedoško k deformácii šošovky) a následne takto pripravenú šošovku pritlačím na pás.
Za predpokladu zníženého prúdu led sa nezohrievajú tak veľmi aby toto lepenie nevydržalo.
Nahradne ma tiež Šahánek, jedna tuším za 20kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2017, 11:29    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund