Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla Color 430, vodorovný pruh
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martihnus



Založen: Mar 24, 2017
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 10:08    Předmět: Citovat

Omlouvám se za nereagování v poslední době. Děkuji všem za odpověď. Přivedl jsem tedy 12V na pin8 a již mám obraz. Smile Problém s hlasitostí byl ve znečištěných kontaktech, takže jsem je vyčistil a regulace již funguje. Teď jen zbývá sehnat dvířka k panelu ovládání a později dálkový ovladač. Smile

Ještě jednou díky moc za pomoc,
Martin



Snímek obrazovky (2).png
 Komentář:
Toto jsem měl za přepínání AV vstupu.

Stáhnout
 Soubor:  Snímek obrazovky (2).png
 Velikost:  248.23 kB
 Staženo:  176 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 12:13    Předmět: Citovat

Takže gratulace.
Jak už napsali výše už. xsc i Hill, to označení (AV) je i v návodu jen "pro klamání nepřítele" - skutečný režim AV (ze SCARTU) lze docílit jen tím přivedením napětí +9÷12V na pin8 SC!
Takto je to právěže jen u těchto dvou modelů: Color 423 a jeho menšího "bratra" Color 430. U ostatních (příbuzných) modelů z "řady C416" jsou buďto tl. na VDO i na lokální klávesnici, anebo je tam aspoň ten vy(pře)pínač (modely C437÷439) Wink

Dvířka nemám - vše co jsem "nedaroval" skončilo (při likvidaci provozovny) ve SD Cry
Starší VDO (16-titlačítkové) bych možná ještě někde našel. Pokud někde schrastíš třeba jen vrak (toho VDO), tak nějaké náhr. díly mám i nové (horní i dolní futrál; kryt baterky; krytka vysílacích IR-LED; sadu tlačítek; ...) pro renovaci toho VDO, pokud ho chceš mít jako nový.
Pro tvůj účel je ale asi VDO naprosto zbytečný - telka si stejně "analogové hodnoty" nepamatuje! I po přenastavení se po vypnutí (a opětovném zapnutí) tvp spustí zase v pův. "továrním nastavení"!
Potřebnou Hlasitost si nastavíš trimrem přímo na DPS - (ve skříni vlevo). Sytost barev zase upravíš přímo na modulu "G".  . . .

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út březen 28 2017, 5:59    Předmět: Citovat

"Sytost barev zase upravíš přímo na modulu "G". . . .

To je pro mne nějaká novinka - tam krom nastavení jednotlivých barevných složek byl snad už jen trimr na omezení katodového proudu ?!
U řady 416 byly trimry přímo zezadu ovládací desky s potenciometry, ale u C430 vlastně ani nevím, jestli tam něco takového někde bylo, spííš bych řekl že ne a případně potřeby si budeš muset něco takového vytvořit na tom trojpinovém konektoru do modulu G...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 28 2017, 8:28    Předmět: Citovat

houmr napsal(a):
"Sytost barev zase upravíš přímo na modulu "G". . . .

To je pro mne nějaká novinka ...

To houmr
Všechny C430 (i C423, ale těch mně prošlo rukama podstatně méně) měly přímo z výroby nastavený poměrně velký bar. kontrast a některé i menší jas, takže po zapnutí tvp ze sítě (nepamatuje si přestavené "analogové hodnoty"!!!) byl obraz většinou tmavší a hl. "přebarvený".
Úpravu jsem prováděl tak, že jsem (na mod. "G") zvětšoval hodnotu rezistoru (tuším R5) pro bar. kontrast. Buďto jsem místo něj zapájel trimr (680K?), nastavil jsem s ním přijatelné barvy; pak jsem změřil jeho hodnotu a nahradil (případně) pevným rezistorem. Někdy jsem ten trimr ponechal, pokud jsem předpokládal i pozdější přenastavování. Příp. jsem pův. rezistor jednou nožkou odpájel a "do stromečku" k němu připájel druhý, do serie.
Podobně jsem upravoval JAS - změnou R4(?).
Řešil jsem to v podstatě jako u toho C416 (ale rovnou na mod. "G" - proč bych to dělal někde na konektoru?), kde byly ty trimry zezadu na potenciometrech, což u C430 nebylo (nebyly ani ty potenciometry)!

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út březen 28 2017, 14:31    Předmět: Citovat

Nemá to stejný ovladač jako Oravan? Ten se mi myslím doma válí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 28 2017, 15:29    Předmět: Citovat

Oravan s DO byl postavený na švábech TAA, ne?
K C430 byl origo s devatenácti tlačítky. Tady je
podobný s TXT.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 28 2017, 18:04    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
K C430 byl origo s devatenácti tlačítky.
...

Celkových 19 tl. by bylo málo (to i 8-mitlačítkový jich má celkem 20).
16-titlačítkový se mu říká proto, že má 16 tl. pro volbu programů (16 předvoleb) - na rozdíl od 8-mitlačítkových, které má většina ostatních modelů z "řady C416".
Vypadá přesně jak na foto v příloze (všiměte si, že na něm skutečně chybí jakékoliv tl. TV/AV):



C423, C430.jpg
 Komentář:
Ovladač standardně dodávaný k televizoru C423, nebo C430.

Stáhnout
 Soubor:  C423, C430.jpg
 Velikost:  11.59 kB
 Staženo:  114 krát


C416, C425, C437, C439.jpg
 Komentář:
Ovladač dodávaný k televizorům C416, C425, C437, C439.

Stáhnout
 Soubor:  C416, C425, C437, C439.jpg
 Velikost:  9.95 kB
 Staženo:  107 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 28 2017, 21:10    Předmět: Citovat

Dík za upozornění, správně mělo být 29. tlačítkové. C430 jsme měli doma přes deset let (ona tam vlastně ještě leží), tak jsem si ovladač jen spočítal po paměti, a napsal to blbě Very Happy
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st březen 29 2017, 5:43    Předmět: Citovat

"Příp. jsem pův. rezistor jednou nožkou odpájel a "do stromečku" k němu připájel druhý, do serie. "
Tak to je jiná - v předchozím tvém příspěvku to vyznělo, jako by měl být na modulu G také nějaký trimr.
"Na konektoru" jsem samozřejmě myslel ze strany desky, ne přívodních vodičů. Taky jsem tam párkrát bastlil trimry.
Zapínání AV jsem naopak řešil využitím tlačítka vypínání reproduktoru. Ale přes tu zkrácenou konstantu je to elegantnější, ta se dá "uložit" na jakoukoliv předvolbu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 29 2017, 7:01    Předmět: Citovat

houmr napsal(a):
Tak to je jiná - v předchozím tvém příspěvku to vyznělo, jako by měl být na modulu G také nějaký trimr.

Ale já přece napsal "upravit", ne seřídit - to bych pak napsal stejně, jako s tou Hlasitostí:
kokun napsal(a):
Potřebnou Hlasitost si nastavíš trimrem přímo na DPS - (ve skříni vlevo). Sytost barev zase upravíš přímo na modulu "G".  . . .


houmr napsal(a):
Zapínání AV jsem naopak řešil využitím tlačítka vypínání reproduktoru. Ale přes tu zkrácenou konstantu je to elegantnější, ta se dá "uložit" na jakoukoliv předvolbu...

Ano, taky jsem párkrát využil toho tl. pro odpínání repro - málokdo ho využíval pro původní účel.
A využít (pin2 Z61 - tj. "zkrácené konstanty") jak navrhoval xsc, mně fakt nenapadlo.
Mělo by to tu výhodu uložení na libovolnou předvolbu. Ale zase: telka jich má 16 (1÷16), ale nemá "0" - a u většiny tvp se režim AV ukládal právě na tu "nulu". I když by to zase byla pouze "vada krásy" - dobré řešení! Škoda jen, že až takto pozdě, kdo to ještě dnes využije? Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: st březen 29 2017, 7:12    Předmět: Citovat

Starší TV měly zkrácení časové konstanty na poslední předvolbě, takže jsem i AV dával na ní. Jinak pokud takovouto TV ještě někdo používá, tak není od věci osadit i RGB vstupy. U C430 je to kvůli kreslení proužku ladění trošku problém, ale výstup je oddělen diodami, takže to jde. Jen je potřeba využít oba piny na Z63, tedy stupnice i pozadí. U C416 a podobných jsem čísílko prostě zrušil.
Jedinou vadou je, že MDA3505 neumí pro RGB vstupy nastavovat sytost, proti PALu je tak obraz většinou méně sytý (a je to tak správně, ale ne každému se to líbí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 29 2017, 7:47    Předmět: Citovat

To houmr
Nejsi tu dlouho a neznáš tlačítko "citovat" (u příspěvku - vpravo nahoře) - na jiných forech nebývá, tady se ho naopak i dost zneužívá, což zrovna admini neradi vidí (mnoho zbytečných citací pak musí mazat).

Namísto:
"Sytost barev zase upravíš přímo na modulu "G". . . .
anebo
"Příp. jsem pův. rezistor jednou nožkou odpájel a "do stromečku" k němu připájel druhý, do serie. "

to pak odcituješ takto:
kokun napsal(a):
Sytost barev zase upravíš přímo na modulu "G". . . .
anebo
kokun napsal(a):
Příp. jsem pův. rezistor jednou nožkou odpájel a "do stromečku" k němu připájel druhý, do serie.

Ano - a takto můžeš "odcitovat" jen část příspěvku, tu důležitou (jako v tvém případě), anebo i celý (pokud nereaguješ na bezprostředně předchozí!!!). A v něm můžeš zase cokoliv (to důležité!) tučně zvýraznit , třeba i zabarvit, anebo zvýraznit a současně i zabarvit, či zvětšit, zvýraznit i zabarvit, atd. Wink

Sorry za OT - když tak to později admini smažte. Dík.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st březen 29 2017, 12:00    Předmět: Citovat

Když už jsme u OT, od čeho může být tento ovladač? Color 425 na něj při jedné poloze přepínače reaguje. Mohl by být od 430TXT, ale k té jsem viděl vždy jen ovladač odvozený z toho na fotce od kokuna.


IMG_1111.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1111.JPG
 Velikost:  125.2 kB
 Staženo:  72 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 29 2017, 12:29    Předmět: Citovat

No, vzhledem k tomu, že všechny tyto DO byly z produkce RFT, tak bych za tím automaticky nehledal tesláckou televizi. I ty popisky jsou tak trochu zvláštní.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 29 2017, 12:31    Předmět: Citovat

Lukáši
ovladač na tvém fotu určitě pochází z DDR, poněvadž ve "stejném futrálu" byly VDO dodávány k prvním kusům tvp C416, 425 (foto níže). Ten tvůj jsem nikdy neviděl.
Jestli byl někdy dodávaný i k C430TXT, to nwm - k těm byl ale určitě dodávaný ten z odkazu Michala22 - tj. tento.
Pravděpodobnější bude asi to, že je od nějakého modelu vyráběného pouze v DDR, ale to je pouze moje doměnka.



C416, C425.jpg
 Komentář:
Ovladač dodávaný k prvním televizorům C416, C425.
Nese ozn. TESLA, ale původ je RFT.

Stáhnout
 Soubor:  C416, C425.jpg
 Velikost:  11.72 kB
 Staženo:  116 krát


C416, C425, C437, C439.jpg
 Komentář:
Ovladač dodávaný k posledním televizorům C416, C425 a hlavně k C437, C439.
Taky nese ozn. TESLA, ale původ je rovněž RFT.

Stáhnout
 Soubor:  C416, C425, C437, C439.jpg
 Velikost:  9.25 kB
 Staženo:  86 krát


C430TXT.jpg
 Komentář:
Ovladač standardně dodávaný k C430TXT.
Tento je skutečný výrobek TESLA!
I když to označení "Nex" svědčí o dodatečné výrobě (z dílů pro ND!).
Ty původní (originály) nesly rovněž logo TESLA.

Stáhnout
 Soubor:  C430TXT.jpg
 Velikost:  4.54 kB
 Staženo:  101 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne st březen 29 2017, 13:01, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.27 sekund