Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LTE limity a spol
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 16:12    Předmět: LTE limity a spol Citovat

I přes značný odpor jsem byl vyloženě donucen na starý kolena přejít z tlačítkáče na dotykáč. Byl mi vnucen Chuj a wej Y6 Pro.
Nevíte prosím někdo, když je na LTE O2 datovej limit, co se stane když se překročí? Zakousne se až do dalšího zůčtovacího období a nebo nad limit jede ale strašně pomalu, nebo jede dál za nějaký těžký příplatky?
No a potřeboval bych ze starý Nokie přetáhnout asi 350 kontaktů. Jenže jak to udělat, jsou to rozšířený kontakty, který nejdou zkopírovat přes SIMku...
Jo a jakou doporučíte stáhnout navigaci? Mám sice TomTom One XL a tak jsem si stáhnul TT mobile ale je funkční jen do 75 km. Sice to na 80% cestování stačí ale je i proti TT One XL takovej dost domrvenej.
Hlavně mi prosím hned nenadávejte do idiotů, když se na něco zeptám. Embarassed
Myslel jsem, že mě tahle technika mine a tak jsem se o ni nikdy nezajímal.
A propo, nějaký obecný návody kolem nastavení někde nevisí? U telefonu bylo pouze asi v 25 jazykách, že se nemá házet do ohýnku. Rolling Eyes
Jirka

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 16:27    Předmět: Citovat

Zalezi jaky mazs tarif. Zavolej na linku operatora a tam ti reknou presne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 16:38    Předmět: Citovat

Navigaci MapFactor Navigator si nemůžu vynachválit. Mapy jdou zvolit placené nebo free - Open Street Map.
Přetáhnout kontakty - jediné co mě napadá z Nokie do Outlook a potom pomocí programu My Phone Explorer do nového telefonu. Je to trochu drbání levou rukou za pravým uchem ale je to funkční, to mám vyzkoušeno.

edit: s těmi free mapami jsem si vystačil zatím všude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6556
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 16:53    Předmět: Citovat

Ten čudlíkáč - má slot pro µSD kartu? Pokud jde zapnout (nebo nevím, co Tě přimělo ke změně), zkopíruj kontakty tam. Nebo, pokud má ModrejZub, šlo by to i přes něj.
Co se tejče dat, používej pokud možno co nejvíc WiFi, mám pocit, že Kyslík data po vypršení FUP prostě utne. Dokonce jsou k dispozici aplikace pro Androjta (pravděpodobně ho tenhle Chujowei má, nekoukal jsem), kde je mapa volnejch wifin.
Pokud to máš na 2 SIMky a vypršení FUP data utne, tak u Babišmobilu po vypršení data furt jedou, ale jen "rychlostí" 16kb/s, MOŽNÁ to umí i Týdebajl.
Navigaci, protože se moc navigovat nepotřebuju, používám klasickou gůglí.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 17:01    Předmět: Citovat

Odpovim jen na navigaci - pouzivam BeOnRoad, je celkem slusne chodici, daji se stahnout ruzne mapy a na vesnicich zna i cisla baraku, coz se me hodi, kdyz jezdim na montaze a servisy ke koncakum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 17:32    Předmět: Citovat

U navigace záleží, jestli ti bude stačit nějaká jednoduchá zdarma, nebo něco placeného, někdy bývají akce např. na Sygic.
Mám oblíbené iGO, kde fungujou i online dopravní informace (TMC).



tmc-neh.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tmc-neh.png
 Velikost:  151.64 kB
 Staženo:  160 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3496
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 17:52    Předmět: Citovat

Pokud chceš navigaci zdarma, tak MapFactor můžu vřele doporučit.
Ale jistě každý bude mít svého favorita.

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 22:42    Předmět: Citovat

Na ten MaxFactor i BeOn Road se kouknu a vyberu si, díky za tip.
to MetalGod: Čudla uSD má, akorát jsem na ní nikdy nekopíroval kontakty. Nevím, zda to vůbec jde, určitě umí kontakty ze SIM do interní RAM. Naopak umí jen "krátký" kontakty. Ale někde mám Nokia Data Suite, přes ní šly kontakty vycucnout do souboru v PC. Nojo, ale nevím, zda ten formát kontaktů sežere dotykáč.
Ale jak píšeš, Modrozub maj oba, tak zkusím jestli to proleze. Na tlačítkáči nikdy nebyl důvod kontakty přes něj posílat ven.
Proč jsem to musel vyměnit? No protože se přes apku šteluje při instalaci a servisu jedna chujovina a je pakárna tahat sebou furt noťák. A ještě dva další podobný důvody to má...
Chuj a wej je dvoukarťák v jedný je hovorovka a v druhý LTE a obě jsou na závazek, takže měnit nechci. Mapu volnejch wifin jsem v něm nenašel.
Dík za rady.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 23:06    Předmět: Citovat

Android je o gmail účtu, který má možnost importu viz. obrázek, takže pokud ty kontakty vytáhneš do PC (*.csv), tak je můžeš jednoduše importovat a hlavně upravit přes prohlížeč.
U volných WiFi bych byl opatrný, hodně hesel stále ještě chodí v plaintextu, ideálně použít např. OpenVPN (třeba vlastní).



gm-kon-imp.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  gm-kon-imp.png
 Velikost:  18.33 kB
 Staženo:  118 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá březen 24 2017, 23:01    Předmět: Citovat

Tak přes Bluetooth se mi podařilo oba telefony spárovat ale nikde v nabídce jsem nenašel jak poslat kontakty ven z Nokie ani do Y6.
Z Nokie se mi podařilo přes kabel pomocí Nokia PC Synch poslat do PC soubory kontaktů CSV a V-card jako "kontakty W7". Zkusil jsem je nakopírovat na SD kartu, ale když zkusím v Y6 import kontaktů z SD karty, tak mi to napíše že kontakty nenalezeny. Nevíte prosím někdo, kde (v jakým adresáři) si Android ukládá kontakty na SD, případně do vnitřní ROM? Prošel jsem všecko a nikde tam soubor připomínající kontakty není.

to Standa99: Přes gmail jsem to zkoušel taky ale za boha nemůžu přijít na to, kde se do gmailu importují kontakty ze souborů CVS nebo V-card.

Jediný, co se mě povedlo je nakopírovat v Nokii 250 (což je maximum co se na SIM vejde) kontaktů ale v Y6 je seznam strašně pomrvenej, protože se dlouhý kontakty, co byly v paměti telefonu různě ořezaly. No a dalších asi 200 kontaktu se už na SIM nevešlo. Navíc tím kopírováním jsou zmrvený kontakty i když SIM vrátím do starý Nokie.
Už mě ten dotykáč začína pěkně srát....

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so březen 25 2017, 10:49    Předmět: Citovat

Stejně si ty kontakty budeš chtít i upravit, protože těžko si měl v Nokii všechny ty možnosti u každého kontaktu, které jsou dnes.
Přes prohlížeč to je nejjednodušší, nahoře zvolíš Kontakty a v menu nalevo Importovat.



gm-kon.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  gm-kon.png
 Velikost:  12.3 kB
 Staženo:  137 krát


gm-kon-imp-b.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  gm-kon-imp-b.png
 Velikost:  4.22 kB
 Staženo:  127 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne březen 26 2017, 15:27    Předmět: Citovat

Tak se podařilo kontakty přestrkat přes Gougla. Nokia data suitem jsem vyeportoval z Nokie kontakty do PC ve formátu V-card a naimportoval do Gougla. Pak se zesynchronizovaly s Y6. Ale problém, sice se zobrazila jména ale nebyly u nich čísla a když se zavolalo na Y6 tak se vše jevilo jako neznámé číslo. Zjistil jsem, že u všech jmen nic není v položce telefon ale čísla byla v položce telefon do práce. Nezbylo nic jinýho, než v Gouglu vše po jednom překopírovat. Nojo, Nokia si ouplně nerozumí s Androjdem. S doplněním email adres těch 480 kontaktů dobrejch 6 hodin blbnutí. Aspoň že pár lidí se doplnilo po zadání čísla přes Gougla automaticky.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne březen 26 2017, 15:58    Předmět: Citovat

To je zajímavé, každý má u kontaktů více telefonů (mobil, práce, domů atd.) a bylo by divné, kdyby se zobrazovalo jen číslo na mobil.
Každopádně ty úpravy to chtělo a hlavně máš na dlouhou dobu pokoj. Akorát si dávej pozor při založení nového kontaktu v telefonu, abys ho vždy uložil do svého účtu (někdy je také možnost jen do telefonu).

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne březen 26 2017, 18:33    Předmět: Citovat

Nojo, je hotovo. Pro mě je jednodušší přidávat kontakty přes Gougla. Ale i po přidání na Y6 je vidět v historii spuštěných procesu, jestli synchro proběhlo nebo ne.
Díky za pomoc, jsi v podstatě jedinej, kdo se tomu věnoval. Zvláštní, minimálně 50% osazenstva tohoto fóra taky někdy řešilo přechod z tlačítek na dotek. Asi si kontakty nepřenášeli a datlovali je znova.
A nebo nemají na řešení takovýhle prkotin čas kvůli vytíženosti na zásadních vláknech které mají v názvu "..... zone". Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!


Naposledy upravil Celeron dne ne březen 26 2017, 18:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: ne březen 26 2017, 18:45    Předmět: Citovat

jo, před dvěma lety jsem to taky řešil, ale z Nokie 6310 na Lumii 640 (WP8.1). Ale bylo to celkem jednoduchý. Přes NokiaSuite do Outloku trochu učesat, pak na MS účet do cloudu a pak stačilo jen se z novýho telefonu na ten účet přihlásit a bylo to v telefonu. ....
Wink

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund