Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak zjistit který program se pokouší spustit?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 2:11    Předmět: Jak zjistit který program se pokouší spustit? Citovat

Dobrý den, Na stolním počítači mám Windows 10 64 bit - sice původně W8.0, pak to přešlo na W8.1 a nakonec na W10. Protože to hlásí jiné ID produktu než původní pro W8.0, pro jistotu jsem si z webu vypálil instalační disk. C mám ssd, data jsou pak na klasických harddiscích.
Obávám se že jsem teď v situaci kdy DVD budu potřebovat, ale nerad bych dělal úplně čistou instalaci, protože tam je hodně nainstalovaných programů.
Zřejmě po infekci virem se mi začala objevovat modrá obrazovka končící restartem. Naštěstí se ukázalo (pomocí Memtestu64+) že zlobí část pamětí. Bohužel po vyřešení tohoto problému po startu woken a přihlášení vždy po chvíli vyskočí na lištu ikona pro spuštění PowerShellu a pak se periodicky s delším intervalem objevuje okno s dotazem "Jak chcete otevřít tento soubor .vbs ?", a to i když ikonu na liště zruším a vyskakující okno klikem mimo okno zavřu. Jeden den mi tam asi dvakrát vyběhla hláška že defender něco zablokoval a pak jednou že mám zrušenou ochranu počítače. Ihned jsem to nastavil znovu. Vyčistil jsem to on-line skenerem ESET a nabíhání modré obrazovky zmizelo s výjimkou pokusů o spuštění např. Firefoxu
a problém s PoerShellem a programem .vbs zůstal. Hledal jsem v registru a našel jsem tam ve větvích HKEY_Current_User\...\Run a HKEY_USERS\...\Run cestu k C:\Users\jméno\....\Temp\System.vbs, ale tento soubor už asi zlikvidoval antivir.
Po vyčištění programem WinThruster se počítač sice zrychlil, tato cesta z registru zmizela a není tam žádný odkaz na program s .vbs, ale zmíněný problém se nezměnil. Systém Windows je čištěním antivirem (či původním napadením) asi dosti nabouraný. Pokus o spuštění Firefoxu končí hláškou že chybí XPCOM a občas se objeví hláška že chybí MSASN1 apod. MS Edge funguje. Chci se tedy pokusit o opravnou instalaci W10 z instalačního disku i když tím nebude registr úplně panenský, ale chtěl bych před tím zkusit zlikvidovat příčinu toho pokusu o otevření okna PowerShell a spouštění nějakého souboru .vbs. Domnívám se že toto spolu souvisí a že to nastalo ještě před zavirováním - měl jsem problémy s instalací MPLAB od Microchipu - než jsem přešel na MPLAB_X (dostal jsem info že MPLAB už není aktualizovaný pro W10). Pak se k tomu přidal problém s pamětí a virem a já už teď nevím přesně ty časové souvislosti.
Můžete mi tedy poradit zda lze nějak zjistit čím je vyvolávána ta ikona PowerShellu (naběhne vždy jen po startu systému a po zavření se už neobjeví až do nového startu) a co vyvolává opakovaně (ale nepravidelně) ten dotaz k .vbs?
Děkuju mnohokrát za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2398
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 5:12    Předmět: Citovat

Pokud máš zapnuté body obnovy, tak bych použil ten, po kterém problémy začaly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 9:31    Předmět: Citovat

To bylo první co jsem zkoušel, ale ta potvora zřejmě zlikvidovala právě tu možnost obnovení. Napsalo mi to že bohužel od posledního bodu obnovení uplynulo více než 10 dní a že tedy už nelze. Teď už mi to sice nabízí bod obnovení, ale až ze 24. 3. 2017, tedy už po tom průšvihu.
Navíc dnes ráno se objevil i problém s mobilem (system windows 10 mobile). Zapnutý mobil se najednou sám resetoval a po naběhnutí systému hlásí že to vypadá na problém s SD kartou (mám tam 30GB na ukládání map, fotek atd.). Zatím jsem to nepovolil, moc toho tam sice nemám, ale aspoň stáhnu do počítače fotky, aby se případná ztráta dat nesynchronizovala do One Drive v PC. Mapy a drobné aplikace se dají pak doinstalovat znovu. Pak ještě zkusím přegumovat tvrdou gumou kontakty SD karty - to pomohlo u problémů s chybami DDR2 modulů v PC.
Pokud by to pomohlo, byla by to zajímavá shoda a tak mne napadá, jestli nemůže jít o jakousi "korozní vrstvu" zlaceného povrchu kontaktů způsobenou ionizací. PC a převážnou dobu i mobil (nabíjím z USB) je v místnosti kde na noc zapínám již několik měsíců čističku Ionic Care - ta silně ionizuje vzduch.

K tomu jak zjistit co vyvolává tu ikonu Powershell a to okno ke spuštění souboru .vbs žádný nápad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2398
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 9:46    Předmět: Citovat

není nějakej záznam v MSCONFIG?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 9:50    Předmět: Citovat

Nejsem IT, tedy MSCONFIG mám spustit jako příkaz ve "spustit"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 9:56    Předmět: Citovat

No, když to spustím, nabízí mi to normální nebo diagnostické nebo výběrové spuštění a pak tam jsou volby na dalších kartách. Jaká konfigurace pro to spuštění bude nejvhodnější?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 10:15    Předmět: Citovat

Záznam není v msconfig, ale v EventViewer, čili záznamu událostí.
Vyvoláš příkazem Eventvwr.msc
K hledání viru bych použil nějaký antivir spuštěný z disku/USB, aby systém byl nefunkční.
Např. Norton Bootable Recovery Tool a další...

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).


Naposledy upravil serviceman dne po březen 27 2017, 10:37, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 10:34    Předmět: Citovat

Díky za radu jak získat záznam. Bohužel když nešla odpověď ke konfiguraci příkazu MSCONFIG tak jsem to risknul, ale zvolil jsem něco jako spustit stávajícím způsobem (formulaci si přesně nepamatuju) a to bylo bohužel naposledy co jsem se do W10 dostal.
Nabíhalo to obvyklým způsobem, ale jen do úvodního obrázku a dále se s tím nedá dělat nic jiného než vypnout (ikona vpravo dole. Do přihlášení k W10 se nedostanu. Toto píšu z manželčina starého PC s VISTA.
Jakým způsobem se z tohoto stavu dostat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 10:42    Předmět: Citovat

Spustit stávajícím způsobem by mělo být "normální" podle obrázku.
Zkusil bych prohnat ty antiviry z CD.



2017-03-27_11-39-17.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2017-03-27_11-39-17.png
 Velikost:  17.89 kB
 Staženo:  87 krát


_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 10:51    Předmět: Citovat

Tak bohužel já jsem zvolil tu třetí verzi, na vašem snímku jako "use original boot configuration", čímž se zrušily ty dvě volby nad tím. Už si s tím PC hraju pár dní a zřejmě blbnu.
Dá se z toho nějak dostat? Klávesnice žije, myš taky, ale kromě úvodního obrázku jsou vpravo dole jen tři ikony - nelze na síť, usnadnění ( to reaguje ale je mi k ničemu) a vypnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 10:54    Předmět: Citovat

Po novém restartu by to mělo naběhnout do původní konfigurace.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 10:56    Předmět: Citovat

Bohužel po stisku tlačítka pro restart se to celé akorát zopakovalo. Zkusím ještě vypnout i se zdrojem, počkat a nový start a dám vědět. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 11:00    Předmět: Citovat

Tak bohužel totéž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 11:03    Předmět: Citovat

Nechal bych to napřed nějakou dobu zapnuté - trpělivost, pak už jen z instalačního disku do bodu obnovy, jakkoliv špatného.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 11:07    Předmět: Citovat

Snad můžu pro upřesnění ještě uvést že systém jaksi žije, protože po náběhu toho úvodního obrázku ještě asi 1 minutu jede větrák na procesoru stejně jako to bývá po přihlášení, kdy tuto dobu jede procesor (Core 2) jede na 95 až 98 procent a až pak to klesne (snad kontrola defendrem či nějaká synchronizace Microsoftu či co, ale dělá to pravidelně). Jen se nemám jak do toho dostat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund