Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysokotlaká myčka Noell
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2015, 21:21    Předmět: Vysokotlaká myčka Noell Citovat

Kámoš mi věnoval "Wapku" Noell, že nechodí a koupil si novou. Je to nějakej mrzák, tvar jako malej vysavač 40x20x20 cm, dvě velký zadní kola, ve předu otáčecí kolečko. 1,6KW, 8MPa, 6,5l/min. Zprava má vstup vody, zleva vysokotlak výstup na rychlospojku mosaz, podobná jako je na vysokotlaký vzduch. Myslím, že spojka není původní. Na myčce je nalepenej pouze papírovej štítek, kde zrovna typový číslo je utržený. Na netu jsem našel fy Noell.cz, je to ale jen překupník. Nějaký myčky v nabídce má ale tu moji ne.
Motor je v celku, ale mycí koncovka byla rozebraná v pytlíku na prvočinitele. Pokusil jsem se ji vyčistit a poskládat, vše bylo ucpaný nějakým sajrajtem a mosazný díly byly trochu povrchově zoxidovaný. Po smontování jsem myčku připojil na vodu a zkusil bez výstupní hadice. Voda protéká skrz čerpadlo a pokud zapnu motor, začne stříkat, takže tato část je asi dobrá. Ale pokud připojím na rychlospojku tlakovou hadici, tak z trysky nic nestříká, zato v prostoru spouště se valí voda. Asi bude zacpaná tyč a tryskou. Ale netuším, co je s tou spouští. Chodí nějak těžce, blbě se vrací. Buď jsem ji špatně smontoval, nebo je něco špatný, třeba okroužky, nebo je něco přidřenýho.
Není tu někdo, kdo se v vysokotlakých myčkách šťoural a ví jak má být ta spoušť sestavená a má chodit? Fotky dám případně zítra až to budu znova rozebírat a čistit. Budu vděčný za všechny konstruktivní rady. Smile
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2015, 21:36    Předmět: Citovat

V te spousti prakticky nic neni, je tam jen takovy vicemene kuzel ktery doseda do sedla a tim tesni. spousti ho jen vytahnes a voda proudi. Obcas byva vyjebane to sedlo nebo nejaky O krouzek. Chce to rozdelat a zkontrolovat.

Mrkni treba zde, jde o jiny typ ale obrazek si muzes udelat. Je tam pekne namalovana rozborka cele pistole.

http://www.kranzle.sk/download/Krnzle115125135155.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2015, 22:02    Předmět: Citovat

Díky ale já mám úplně jinou rukověť. Voda prochází pažbou pistole, nahoře se lomí v plastovém kolínku o 120 st "do hlavně". Pak tam je dutý posuvný segment (protéká skrz něj tlaková voda), který zapadá do kolínka, vepředu má kuželku a pak už je pevná část na kterou navazuje "hlaveň" s tryskou. Ten posuvný segment se ovládá spouští a je v kolínku i pevný části těsněný o kroužky. Vidím to na vyleštit ty posuvný plochy, dát nový o kroužky a namazat silikonkou. Doufám, že to plastový kolínko není podrápaný nebo prasklý... Doufám, že ty okroužky bude nějakej rozumnej metrickej rozměr, ty tloušťky 1,78 a pod se blbě bez speciálky shání.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 15 2015, 21:18    Předmět: Citovat

Dnes jsem rozhodil monoblok motoru a pístovýho čerpadla vysokotlaký myčky. Všechno bylo příšerně zarostlý vápencem nebo něčím jiným z vody. Vymontoval jsem 6 jednosměrných ventilků, sundal jsem hlavu čerpadla a dostal se do pístový komory, 3 písty do trojůhelníka. Z hlavy jsem vyšrouboval záslepku, pod kterou byl pojišťovací ventil vysokého tlaku, kterej vrací přebytek tlaku při zavřený výstupní "pistoli". Pojišťovák byl zcela zarostlý a nefunkční, musel jsem ho vylisovat ven. Rozebral jsem 3 simeringy na pístech, co těsní vodu a 3 simeringy co těsní olejovou náplň převodovky. Pak jsem ještě rozebral olejovou komoru, kde je excentr, co pohání písty. Vyteklo asi deci řídkého oleje silně zakalenýho. Komoru, excentr, písty a vratné pružiny jsem vymyl benzínem a zase smontoval, osadil na písty simeringy pro olej a nakonec nalil podle rady místního čerpadláře kompresorový olej až po značku. Po zapnutí motoru to krásně tiše běží a simeringy nepropouští olej.
Všechny zavápněné díly jsem naložil do octa a dal povařit do mikrovlnky. Ohřátí octa na cca 60-70 st neuvěřitelně urychluje rozpouštění vápence. Kupodivu se mě podařilo sehnat všechny o-kroužky tloušťky 1,78 mm ale simeringy jsem nechal původní, musely by se zadat vyrobit za dost peněz a tak až jestli bude myčka makat.
Komplet smontovaný motor a čerpadlo jsem připojil na vodu. Voda z vodovodu cca 5 barů protékala čerpadlem do vysokotlakého vývodu a po zapnutí motoru se průtok trochu zvětšil. Asi to je normální, není to dělaný na průtok ale vysoký tlak s malým průtokem. Tak jsem připojil mycí pistoli, znova zapnul a "do psích ramen" Evil or Very Mad Pistole teče v prostoru spouště. Zjistil jsem, že to nebyly kroužky ale prasklý plastový kolínko 45 stupňů Cry Je to přesně v dělící rovině z formy a proto prasklina nebyla vidět. Nejspíš to je následek výše popsanýho nefunkčního přetlakovýho ventilu. Tlak příliš narostl a mosaz nepovolí, hadice na 35 MPa taky ne a tak praskl plast. Pochybuju, jestli se to dá sehnat když v podstatě nevím ani typ a výrobce myčky.
Asi se to bude muset vyrobit z nerezi ze dvou dílu a pak svařit Tigem. Je to dost tvarově složitý díl, asi by se dal vyjezdit na pětiosým CNC ale s jedním kusem by mě nejspíš všude vyhodili a nebo bych se nedoplatil.
Takže radost pouze poloviční. Ale je to ještě stará celokovová mašinka, ty nový prý mají plastový čerpadlo a životnost 00-prd. To kolínko si skoro celý dokážu vykrouhat, zbytek se musí frézovat v naklopený deličce takže snad se to povede. Zatím je to stále levnější, než si koupit novou.
Wink Ale taky to novou může skončit...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3757
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st červenec 15 2015, 21:58    Předmět: Citovat

čo tak kúpiť náhradnú pištoľ? Najlacnejšia stojí okolo 14€
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 17 2015, 22:04    Předmět: Citovat

Kolínko z nerezu vykrouhaný, ofrézovaný a svařený Tigem. Pistol sestavená kupodivu vše pasovalo jak má.
Připojil jsem hadici s vodou a zapnul. Bylo slyšet pravidelný klepání jak bez stisknuté spouště trysky vracel přetlakový ventil vysoký tlak do přívodu vody. Nikde nic neteklo. Po spuštění trysky gejzír směsi vody a vzduchu a pak normální efekt vysokotlakýho mytí. Tryska jde otáčením seřídit na široký paprsek a "jehlu", ta dolítla 20 metrů daleko. Vypadá to, že je mašinka funkční. Very Happy
Ale pak vypukl problém. Při asi pátém uvolnění spouště trysky vystřelila hadice z koncovky rychlouzávěru na vysokým tlaku. Jednoznačně nezvládá tlakový rázy při uvolnění spouště. Zjistil jsem, že ozubená trubka na kterou je nalisovaná hadice uřízla vnitřní plastový jádro hadice. Tak s tímhle nemám žádný zkušenosti Sad Netuším, co s tím, aby to drželo.
Není tu někdo, kdo dělá hydrauliku nebo vysokotlakej vzduch a dokázal by poradit?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2015, 0:16    Předmět: Citovat

Plastovou hadici nikdo z hydraulikářských hadicářů nechtěl zamáčknout, protože je to nespolehlivý při ne úplně přesným nastavení lisu. Tak jsem uřezal koncovky a nechal si je nalisovat na gumovou hadici pro hydrauliku na 220 barů.
Funguje bezvadně už jsem si myčkou přeblafnul auto a odrbal mech na betonový podezdívce plotu. Takže za 380,- (cena 5 m hadice a lisování) a chvíli hraní po odpolednách mám funkční vysokotlakou myčku na rozdíl od dnešních plastových xindlů s kovovým monoblokem motoru a čerpadla.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2015, 23:41    Předmět: Vysokotlaká myčka RIP Citovat

Zavírám toto téma, protože myčka už není. Embarassed Cry
Dnes jsem s ní asi 10 minut myl auto a když jsem byl asi v půlce, tak rána a... myčka vybuchla. Shocked . Dekly popraskaný, okamžitě pod ní louže vody a tlak 0.
Tak jsem ji rozpůlil a neuvěřitelná věc, víko čerpadla s ventilky, vstupem a výstupem vody bylo roztržený Rolling Eyes Víko průměru asi 80 mm nejspíš ze zinkálu (šedá slitina zinku a hliníku, dělaly se z ní karburátory pro Škodovky) drží na převodovce motoru čtyřmi pevnostními imbusy M6. Závity ve 2 dírách převodovky zmizely jak se šrouby vytrhly a protější 2 díry ve víku se páčením víka vylomily. Proč se to stalo, nechápu. Rolling Eyes Buď tam byl obrovský tlak, nebo závity byly načatý. Pojišťovací ventil klapal, takže fungoval, ale netuším, na jakým tlaku. V každým případě je myčka neopravitelná. Štve ně to, věnoval jsem "generálce" pár dní a naštěstí jen pětikilo za ND.
Tak si nakonec budu muset koupit novou myčku, co možná přežije záruku. Mad
Ach jo...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so srpen 01 2015, 7:11    Předmět: Citovat

Mi se stalo neco podobneho. Nastesti se jen vytrhly srouby M8 ze zavitu nebo se proste pretrhly. Odlitek nebyl nijak poskozen, takze po prevrtani na M10 je klid. Typek ze servisu rikal ze je to silnejsim motorem ktery jsem tam dal kdyz stary shorel, coz je podle mne blbost. Spis bych to videl na prilis velky tlak + poddimenzovani sroubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 01 2015, 7:40    Předmět: Citovat

Koukal jsem na net a člověk si moc nevybere. Půlka je nepoužitelná protože má plastový čerpadlo jako třeba Karcher a na recenzích je vidět, jak odcházejí. Pak je problém s motorem, hrozně moc myček má komutátorák, je potřeba klasickej asynchron se kterým se za chvíli nevydrbe převodovka. Ta co mi vybouchla měla kov a asynchron a stejně odešla. Chce to mosazný čerpadlo ale to už je hodně přes 4000,- Pak se ještě doporučuje tlak minimálně 120 barů s průtokem aspoň 400 litrů. Dobrá myčka se prý pozná podle váhy, kovový čerpadlo a asynchron jsou kolem 10 kg.
Zatím jsem našel s těmito parametry za ještě normální cenu pouze jednu poloprofi od Michelina. Jenže neznám nikoho, kdo by nějakou Michelinku měl. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5192
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so srpen 01 2015, 7:54    Předmět: Citovat

To budes auto umyvat kazdy druhy den ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 01 2015, 12:07    Předmět: Citovat

No nebudu. Smile jen tak 4-5 x za rok. Ale před chvílí mě to dobře vysvětlil kámoš. Dá si do kufru smetáček a kýbl s vodou a saponátem a vyrazí na Benzinu, kde maj vedle strojovýho taky ruční mytí. Přeblafne auto smetáčkem z kýble a pak hodí dvacku do wapky a opláchne to. Řekl mě, že až za několik životů mytí by se teprve dostal na cenu wapky. Já mu odpověděl, že terasu a bazén od synovců tam neodnesu. Wink
Přečti si recenze na Karchery za 3000,- s plastovým čerpadlem a uvidíš sám.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út srpen 11 2015, 23:12    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Mi se stalo neco podobneho. Nastesti se jen vytrhly srouby M8 ze zavitu nebo se proste pretrhly. Odlitek nebyl nijak poskozen, takze po prevrtani na M10 je klid. Typek ze servisu rikal ze je to silnejsim motorem ktery jsem tam dal kdyz stary shorel, coz je podle mne blbost. Spis bych to videl na prilis velky tlak + poddimenzovani sroubu.


Stavil se u mě po dovolený kámoš nástrojař a tak jsem mu ukázal vrak vybuchlý myčky a že ji vyhodím do SD. Zaujalo ho, proč vybuchla a opravdu, poddimenzování šroubů! Výrobce osadil imbusy M6 tak krátký, že skoro nesplňovaly základní strojařskou podmímku, že délka závitu v matici musí být alespoň jako průměr šroubu (6 mm). Mad A u měkkých matrošů jako třeba Al, zinkal 1,5 až dvojnásobek. Přitom hloubkově bylo vrtání pro šrouby 18 mm! Rolling Eyes Zkusili jsme závity proříznout závitníky až nadoraz a nyní se dá šroub zašroubovat skoro 16 mm hluboko, takže když odečtu vytrženou část, tak tam je 12 mm závitu, což je naprosto vyhovující.
Kámoš vymyslel způsob, jak hlavu čerpadla opravit. Stačilo vyfrézovat z klínkovice třmen, něco jako přídavná příruba a použít delší šrouby. Tak jsem si dnes zafrézoval, poskládal znova čerpadlo a světe div se, jede a zátěž 15 minut bez problémů. Tak snad budeš makat. Wink
A propo, víte někdo, jak má vypadat správná pérovka? Dnes jsem to slyšel poprvé. Embarassed To proříznutí pérovky musí být šikmo, aby řez tvořil ostrý úhel, který se "zařízne" do šroubu (matice) a protějšku proti směru povolení. A pérovka se nesmí po povolení použít znova, protože ten ostrý úhel je od povolování již poškozen.
Kdopak jste tohle věděl? Cool

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 16 2017, 23:54    Předmět: Citovat

Tak jsem tady s pokračováním tématu. Smile
Dnes jsem před časem generálkovanou Noellkou myl auto po zimě. Protože máme hodně tvrdou vodu, tak po každým mytí je auto po uschnutí flekatý od usazenin. Tak mě napadlo na konci mytí myčku vypnout, zavřít vodu z vodovodu a hadici hodit do sudu s dešťovou vodou. Po zapnutí myčka jela dál, jen si trochu zaprskala vzduch co mi vlezl do hadice při přehazování.
Překvapilo mě že ta myčka s trojtým minipístovým čerpadlem byla schopná nasávat přes skoro 25 m dlouhou hadici a dělat v pistoli tlak, kterej mi připadal stejnej jako při vstupu z vodovodu co má kolem 5 barů. Myslel jsem si, že čerpadlo myčky stejně jako u kompresoru násobí vstupní tlak koeficientem stlačení maximálně 8 ale asi to bude jinak, voda je přeci nestlačitelná. Předpokládám ale, že pokud by nebyla přívodní hadice myčky zavodněná, nasát skrz hadici by asi nedokázala a možná že by se i na sucho zadřela.
Auto je bez zaschlých kapek, překvapilo mě, že na spláchnutí asi 4 minuty stačilo cca 10 litrů vody.
A propo, jakou sací výšku můžou mít tyhle pístový čerpadla? Je to asi těch 10 metrů jako vrtulový samonasávačky ve vodárně?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá březen 17 2017, 0:03    Předmět: Citovat

Sací výška je nezávislá na typu čerpadla. Více Galileo Galilei Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund