Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesluv transformátor
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: út září 26 2006, 20:51    Předmět: Tesluv transformátor Citovat

Zdarec hoši ....... začal jsem dělat TC zatím jsem udělal sekundár (1700z , průměr 5cm, délká 0.5m, drát 0,3 (zaokrouhluju)) a nevím jak dál (chci klasický s jiskřištěm) takže:
1. utáhne to VN trafo z televize ? chtěl bych použít http://www.danyk.wz.cz/zdroj20kv.html
2.Vůbec nevím kolik závitu na prymár .....je na to nějaký výpočet nebo jen tak zkusmo?
3. Co VN kondík jakou by měl mít hodnotu?
Dík za všechny rady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út září 26 2006, 21:06    Předmět: Citovat

Co si pamatuju, tak musí být naladěn do rezonance primární i sekundární obvod. Rezonanční kmit. vn cívky s připojeným jistřištěm musí být shodný s f rez cívky primáru a kondu. Čili zvol jedno nebo druhé, dá se to i doladit změnou na vn části - zvětšením kapacitního klobouku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: čt září 28 2006, 23:43    Předmět: Citovat

tak,jelikož sem se o toto téma jednou také probíral tak bych ti snad moh trochu poradit... na stránkách danyka je i zdroj s IGBT polomostem to bych viděl jako lepší variantu ,co se primáru týče tak čím bude teslák menší tím vyšší bude jeho rezonance=menší rezonanční kapacita primáru a menší cívka,na trubku 5 cm x 50...no neni to ideální já bych to videl tak na 30 (nekde sem čet poměr asi 1:5 nebo 1:6) (vzestává problém s rozložením napětí po cívce) je fakt že přídáním sekundární kapacity ten rezonanční f snížíš.já osobně jsem stavěl něco podobnýho ale nefungovalo to(špatný materiál primáru a nedodělaný VN zdroj) pak ještě musíš zajistit aby prim.měl tlumeně kmitavý průběh ne aperiodické(opravdu ten rozdíl poznáš) jiskřiště pro tak malý TC bude asi statické.ale na netu je toho dost hlavně http://www.volny.cz/rayer/ tam zjistíš přesně co potrebuješ ,tak doufám že sem neřek nic špatně a hodně uspechu...=)
Návrat nahoru
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: so září 30 2006, 21:40    Předmět: Citovat

No já spíš doufal že mě někdo poradí kolik závitu mám dát na primár a kondík o jaké kapacitě ........aspoň přibližně ..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 13:50    Předmět: Citovat

Clovece, nic ve zlym, ale Teslak neni hracka a kdyz presne nevis co delas a neznas vsechny zakonitosti, tak na to muzes pekne doplatit. Nejdriv si nastuduj teorii a az tomu budes rozumet, potom muzes delat blesky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
right13



Založen: May 05, 2006
Příspěvky: 447

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 13:53    Předmět: Citovat

podla toj volneho stranky sa to da vytvorit upne bez problemov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 14:09    Předmět: Citovat

Ja taky nerikam, ze neda. "Nejakej" Teslak se da spichnout v podstate z cehokoliv, ale kdyz chces slusny vysledky, tak uz musis pocitat a ladit. Viz muj klasickej Teslak, kde jsem se dostal na 300 VA prikonu na 50 cm vyboje. Jini maji prikon treba 2000 VA i vic a nekdy nemaji ani tech 50 cm. Jinak trvam na tom, ze kdyz neco delas tak tomu musis rozumet a u VN to plati dvojnasob. Nadseni praxi a vedomosti nenahradi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 14:24    Předmět: Citovat

No, jeden "expert" má příkon asi 2200VA a dělá blesky na 30cm... třeba se mu to jednou podaří dostat do rezonance, zatím jenom zničil kupu pěkných elektronek ve zdroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 14:34    Předmět: Citovat

Hehe, no jo, kdyz jsem delal polovodicovej budic, taky se to neobeslo beze ztrat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
right13



Založen: May 05, 2006
Příspěvky: 447

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 16:16    Předmět: Citovat

nechces dat video toho teslaku? na to by som sa rad pozrel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 16:42    Předmět: Citovat

Video dam na web, ale az s novym kondikem. Pocitam ze tak za 14 dni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2006, 17:45    Předmět: Citovat

Filda napsal(a):
No já spíš doufal že mě někdo poradí kolik závitu mám dát na primár a kondík o jaké kapacitě ........aspoň přibližně ..........

čekal jsem něco na styl "ses do toho neměl pouštět"..... je to muj první teslak (teorie jsem načetl dost (si myslím))....... vypočítat Razz ......nevím jak Embarassed ......... a blesky nepotřebuju pul metrove .......zdokonalovat se plánuju
pozdějš.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinTC



Založen: Oct 03, 2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Kravaře u Opavy

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2006, 15:32    Předmět: Citovat

FILDA: zaprve mas sekundarni civku trochu podivnou mas pomer sirka/vyska=1:10 u malych TC byva 1:6, zadruhe mas dost hruby drat staci do 0,25mm, primarni civku udelej na dalsi novodurku u paty sekundaru né jak je popsana nekde v amaterskem radiu- primar obepina cely sekundar to je na prd nejlepsi je na spod sekundaru udelat primar, primar udelej novodurku sirokou minimalne 8cm az ti neskacou jiskry ze sekundaru na primar, zavity na primaru jsou libovolne od 4z do 17z ale pamatuj cim vice zavitu na primaru tim mensi kapacitu kondenzatoru potrebujes, takze napriklad si ted vymislim 4z musis dat kond 20nF , 15z das treba jen 5nF Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinTC



Založen: Oct 03, 2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Kravaře u Opavy

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2006, 15:43    Předmět: Citovat

Filda: TC nechej tak jak mas namotany, urez ho na maximalne 30-35cm delky i tak 1000z bohate staci, VF vstupni trafa bych nepouzival maji velke napeti a spatne se ti bude delat kondenzator (kupovat) nejlepsi je TC krmit sitovou frekfenci 50Hz- muj 1. TC byl krmeny 2 autocivkami na 12V (zapalovaci civky na svicky v aute) pustil jsem do tech civek 34V stridavych bralo to sice tak 10A a prehrivaly se ale na vystupu bylo 4kV proud sice maly ale utahlo to nabijeni 8nF kondiku vyboje max 12cm s temito civkami, zapojil jsem je ze v jeden okamzik jedna civka delala +2kV a druha -2kV -mezi VN vystupama bylo tedy 4kV. jj zacatek je kruty Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hitman
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st květen 02 2007, 11:13    Předmět: Re: Tesluv transformátor Citovat

1. VN trafo z tv... to nezkousej je to naprd... ma to slaby proud neutahlo by ti to.... zkus z mikrovlnky, ale musel bys tam dat tlumivku... nebo trafo pro neononová svitidla
2.Je to uplne jedno klik zavitu na primar.... cim vic tim lip... dej tak 13 zavitu co nejhrubsiho dratu
3. No VN kondik.... pokud budes mit VN trafo ktere ma vystupni napeti do 8kV... kup si ten kondik v obchode... no ale kondiky s dielek. pevnosti nad 8kV sou drahy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund